Kılıç, Kara Tren'de gündemi değerlendirdi

28 Aralık 2018 Cuma 16:42

Kılıç, Kara Tren'de gündemi değerlendirdi

İhlas Haber Ajansı Karadeniz Ereğli Temsilcisi Vedat Kılıç, Ereğli’nin siyasette geri plana düşmesini “Zonguldak lobisi siyasette güçlü. Son on yıldır çok güçlü. Bizi burada birbirimize sokuyorlar, zaten onlar olmasa da biz direk kendi içimizde kavga ediyoruz. İlçe Başkanlığı, belediye başkanlığı için kavga ediyoruz, kimseyle kavga edemeyince kendimizi yumrukluyoruz” ifadeleriyle yorumladı.


İhlas Haber Ajansı Karadeniz Ereğli Temsilcisi Vedat Kılıç, Değişim Radyo’da yayınlanan ve Şenol Azman tarafından hazırlanıp sunulan “Kara Tren” programında Karadeniz Ereğli ve yerel seçim gündemini değerlendirdi.

Kılıç, kendisini tanıtırken, 1978 yılında Karadeniz Ereğli’ye bağlı Hasbeyler köyünde doğduğunu ifade etti. İmam Hatip Lisesi mezunu olduğunu ve çeşitli gazetelerde farklı pozisyonlarda görev yaptığını söyledi. Ereğli Haber gazetesini kurduğunu, daha sonra basılı gazeteden vazgeçerek internet yayıncılığına geçtiğini belirtti. Kılıç, 2012 yılından itibaren İhlâs Haber Ajansı’nın Ereğli ve Alaplı temsilcisi olarak görev yaptığını söyledi.

Ereğli ekonomisinin gündemden düştüğünü, bunun üzerinde daha fazla durmak gerektiğini ifade eden Kılıç şöyle konuştu:

“İnsanlar şunu bekliyor, Alacaağzı ocağı ne zaman açılacak? Özel ocaklar iki asgari ücret veriyor. Erdemir burada çalışmaya ne zaman başlayacak, OSB’de durum nedir, bunları merak ediyor insanlar. Ereğli ekonomisinin sorumlusu TSO’dur deniyor ama aslında bu sadece TSO’nun işi değil. Basının, Kaymakamın, Belediyenin, İlçe başkanlarının, valinin, tüm paydaşların işidir. 2006 yılında Erdemir özelleşti, tersaneler geriye gitti. TSO’nun eksiği, girişimlerde bulundukları konularda neyin aksadığını açıklaması gerekir ki kamuoyu arkasında dursun. Şu anki yeni bir ekip, tecrübesiz değiller, ticaretten geliyorlar, yöneticilik tecrübeleri var. Bir yıl ne yapacaklarını beklemek lazım.”

“ALACAAĞZI 2020’DEN ÖNCE FAALİYETE GEÇMEZ”

Alacaağzı ocağını Erdemir aldı ama teslim almadığını belirten Kılıç şöyle devam etti:

“ Orada hala TTK’nın güvenlik görevlileri duruyor. Erdemir hala oraya birisini atamadı. Nuh Baş şu anda OYAK’ın Divriği’deki ocaklarının başında. Buraya gelmesi bekleniyor. Siyasetçiler 2019’da ocak faaliyete geçecekmiş gibi konuşuyor, bu doğru değil. Eski galerilerin hiç biri çalışacak durumda değil. Galerilerde çökmeler var, içeriyi su basmış, bir iki yıl süreç alabilir. Erdemir iş güvenliğine önem veren bir kurum. Orada iş kazası olmayacak şekilde girmek isteyecektir. Saha devralındıktan sonra orada bir sondaj yapılacak. Sahayı devralacak, ikinci süreçte rezervi tespit edecek, nerelerden kömüre girilecek tespit edilecek. 2019 yılında bu mümkün değil. 2020 sonlarından önce sadece yüz kişi alınabilir. İşçi alımı 2020’den sonra. Beş yüz ila bin kişi alınacak. Burada çok beklenti var ama üretim olarak faaliyete geçmesi 2020 sonundan önce görünmüyor. Erdemir bu bölgede madenciliğe girmeye taraf değildi, biraz zorla verildi. Buralarda madencilik zor. Türkiye’nin diğer taraflarında daha kolay üretilecek madenler var. Buradaki biraz emrivaki oldu Erdemir’e. İyi de oldu. Ancak bu yeterli değil, Erdemir yatırımlarının büyük bölümünün İskenderun’a yapıyor. Yaklaşık 500 milyonluk buraya yatırım taahhüdü var. Şu ana kadar bir tanesini yapmış değil.”

Kılıç, siyasetçilerin Erdemir’le kamu menfaati yerine yakınlarını işe sokmak için görüştüğünü ifade etti.

“İŞÇİ ALIMI SEÇİMDEN SONRA”

TTK’Ya işçi alımının hangi koşullarda gerçekleşeceğinin, Ereğli’den, Alaplı’dan kaç kişinin alınacağının belli olmadığını belirten Kılıç “Bartın’da TTK’nın kurumları var. Oradan da işçi alınacak. Şu anda yılbaşına üç gün var, hala bu konuda nasıl işçi alınacak belli değil. Bu seçim sonrasına kalacak gibi görünüyor” dedi. Kılıç, bu konuların sivil toplum kuruluşları tarafından gündeme getirilmesi gerektiğini, muhalefetin de bu konularda yeterli tepki göstermediğini savundu.

“EREĞLİ DEVREK YOLUNDA SİYASİLER SADECE POZ VERDİ”

Ereğli Devrek yolu konusuna yönelik bir izleyici sorusuna Kılıç şöyle cevap verdi:

“İktidarın en fazla övündüğü konulardan birinin 20 bin kilometreden fazla bölünmüş yol yapmaları. Fakat bakıyorsunuz 16 yıl sonra Ereğli Zonguldak yolu bitmemiş, Ereğli Devrek yolu bitmemiş. Fazlı Erdoğan bariyer satıyor, helalse helali hoş olsun, ama halkın da hakkını versinler. Fatih Çakır poz verdi, Polat Türkmen, Hamdi Uçar, diğer milletvekilleri, üst düzey yöneticiler poz verdi açıyoruz yapıyoruz diye. 1,5 kilometre yol kalmış. Ama bir türlü yapılmadı. İl genel meclisi üyesi bile biraz uğraşsa bu işi yapardı. Hasbeyler yolu on beş yıl önce yapıldı, bu sene tamir oldu. AK Parti hükümetine yıkmak doğru değil bunu. Fakat milletvekillerine, il başkanına, il genel meclisi üyelerine bunu yıkmak gerekir.”

“TERSANELER-LİMAN-SAC TİCARETİ”

Tersanelerin ciddi bir problem olduğunu, Ereğli’de kimsenin konuşmadığını ifade eden Kılıç şunları söyledi:

“8-9 bin işçi çalışıyordu, bu sayı 500’lere düştü. Orada bir liman istiyoruz. Ereğli belediyesi liman işletmeciliğinden çıkmalı. Bozhane’deki liman kapatılmalı. Biz buraya turist gelsin diyoruz, gemilerin arasında mı gezdireceğiz. Erdemir önce kendi işlerine öncelik veriyor limanda. Erdemir’i kınamıyorum, kim olsa öyle yapardı. Ereğli Erdemir sayesinde büyüdü. Erdemir’i de Ereğli insanı büyüttü. Fedakarlık yaptı, sağlığından, toprağından, ekonomisinden fedakarlık yaptı. Erdemir Ereğli’ye sosyal sorumluluk duymak zorunda. Nakliyecileri desteklemeli. Ereğli’de kaç gemi acentesi var. On tane onbeş tane. Eşit ve adaletli şekilde dağıt bunlara. Kendin yapıyorsun, parayı alıyorsun, İstanbul’a gidiyor. Ereğli’ye bir faydası yok. Asgari ücretli eleman çalıştırıyorsun orada. Bu doğru mu? Sac tüccarlarına kızıyorduk, cip alıyor, yatırım yapmıyor diye ama Ereğli’ye en büyük parayı dışarıdan onlar getiriyordu. Her yıl 200 daire alıyorlardı buradan. Bu inşaat sektörünü de destekliyordu. Para burada kalıyordu. Ereğli eskiden krizi hissetmezdi, şu anda en ufak bir dalgalanmayı hissediyoruz. Şu an itibarıyla aşırı bir kapanma yok. İki tane açılıyorsa, bir tane kapanıyor. Cirolar düştü, eski karlar yok. Hema kapandığı, OSB’ye destek alınamadığı için. Teşvik alınamadığı için. Düzce, Kocaeli uçtu gitti, Ereğli duruyor, Ereğli’nin sahibi yok.”

“KİMSEYİ BULAMAZSAK KENDİMİZLE KAVGA EDİYORUZ”

Siyaset konuşulurken, Ereğli’ye sahip çıkacak yöneticiler istemek gerektiğini ifade eden Kılıç şöyle dedi:

“Ereğli’de beş sene sonra yine milletvekili olmayabilir. Zonguldak lobisi siyasette güçlü. Son on yıldır çok güçlü. Bizi burada birbirimize sokuyorlar, zaten biz direk kendi içimizde kavga ediyoruz. İlçe Başkanlığı, belediye başkanlığı için kavga ediyoruz, kimseyle kavga edemeyince kendimizi yumrukluyoruz. Eski belediye başkanımız Halil Posbıyık bunu söyledi. Bir özeleştiri olarak olumlu algılanabilir veya içinde bulunduğu ruh halini söylüyor olabilir. Konuya art niyetli bakmıyorum. Sadece Ereğli’nin geldiği noktayı anlatmak için söyledim. Fazlı Erdoğan vardı, Ercan Candan vardı şimdi yoklar. Üniversite kampusumuzu hala alamadık. Bir söylem yok. Vali beyin, milletvekillerinin bir hedefi yok bu konuda. Üniversite kampusu de gerekli, öğrenci de gerekli. Eğitim fakültesi 15 yıl öncesinin şartlarına göre yapılmış. Şu anki ihtiyacı karşılamıyor. O binaların tamamını hayırseverler yaptı. Kepez binalarını eğitim vakfı yaptı.”

GÜLÜÇ’Ü NASIL DEĞERLENDİRDİ?

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın yakın dostu olduğunu ifade eden Kılıç, başkanın yüzüne karşı hatalarını söylediğini, Demirtaş’ın da hatalarını düzelttiğini ifade ederek şunları söyledi:

“Yanlış yaptıklarını eleştirin ama belediye bütçesini düzeltti. 6 milyondan 16 milyona çıkardı. Emekli olan personelin tüm haklarını ödedi. Düğün salonu yaptı. Ekonomik bir düğün salonu yaptı. Otopark sıkıntısı yok. Ereğli’ye bile faydası oldu. Eleştirilen petrol istasyonunda Gülüçlüler çalışıyor. Yasadışı hiçbir şey yok, ruhsatlar, tüm izinler tamam. Gökhan Demirtaş’ın oradaki hedefi bir kişiye daha ekmek sağlamaktır. Gülüç’te 2007 yılında çocuklar mutsuzdu, oyun parkları yoktu. Aydın Güngör döneminde de gazeteciydim, yaptıkları var ama yapmadıkları daha çok. Hiçbir şey yapmadı dersek yanlış yapmış oluruz. Gülüç Belediyesinin sahil projesi daha bitmedi. Muhalefet belediyesiyken bazı şeyleri aşmak güç oluyor. Devlet DSİ’nin diyor, Karayollarının diyor, Ormanın diyor. Bunlar yapılacak, bu bir süreç. İkinci etap daha yapılmadı. Şu andaki de güzel ama ikinci etaptaki zorlukları aşmak gerekiyor.”

ZONGULDAK SİYASETİ DEĞERLENDİRMELERİ

Zonguldak’ta Selim Alan’ın iyi bir aday olduğunu ifade eden Kılıç, “Dışarıdan bakınca soğuk gözükebilir ama sıcakkanlı, mütevazı bir insandır. Başarılı olabilir. Sürekli toplumun içinde, siyasetin içinde yer almış, pişmiş bir adaydır” dedi. CHP’nin Zonguldak’ta çok güçlü olduğunu belirten Kılıç, “Aday kim olduğuna bakmadan da CHP’nin kemik bir oyu var Zonguldak’ta. Adayın da kim olduğuna bakmak gerekir. Zonguldak’ta kıran kırana bir seçim olacak. Selim Alan da işi götürebilir ama CHP’nin adayına da bağlı. Muharrem Akdemir yıprandı. Harun Akın gelirse kıran kırana seçim olur” ifadelerini kullandı.

Kılıç, Kandilli’de Mustafa Güldalı’nın anketlerde de birinci çıktığını, aday olduğunu ifade ederek, “ AK Parti’de orada kopmalar oldu. Mustafa Aydın değişir diyemem. Yüzde yüz bir şey söylemek mümkün değil ama seçimin sonucunu Gökçeler bölgesi belirler. Bekir Çolak partisine destek verirse AK Parti alabilir. Kendisi geçen dönem pasif kaldı. Kilimli’den sonra en zor seçim bölgesi Kandilli’dir. En kozmopolit bölgelerden biridir.” dedi.

Ormanlı’da CHP’nin aday bulamadığını belirten Kılıç, “Bayram Başol, orada başarılı. Anketlerde önde. CHP’nin çıkaracağı adayın sonucu değiştireceğini düşünmüyorum” dedi. Kılıç, Gümeli’de mevcut belediye başkanının devam edeceği görüşünde olduğunu ifade ederek, “Orada sağ parti çıkması olanaksız” dedi.

Alaplı’da Nuri Tekin’in güzel işler yaptığını, sahilde, mahalle aralarında, çocuk parklarında güzel çalışmaları olduğunu, ancak eksikleri de bulunduğunu belirten Kılıç şunları söyledi:

“Nuri Tekin’in kalıcı yaptığı bir eser söyleyin bana. Yaptığı işler güzel, algıyı da güzel yönetiyor. Kriz oluşturmadan gidiyor. Eksikleri de var. Pazaryerini seçildiğim hafta getireceğim dedi, beş yıl geçirdi hala getiremedi. Modern hale getirdim diyor, hala barakalarda satış yapılıyor. Alaplı pazaryerine gidin, gıda ürünleri nerede satılıyor bir bakın. Nuri Tekin’de Halil Posbıyık’ın 2014 öncesinde sahip olduğu aşırı bir özgüven var. Halil Posbıyık 2014’te kaybetti. Nuri Tekin bugünkü şartlarda önce gözüküyor ama AK Parti orada birlik beraberlik sağlayabilirse seçimi alır. Celil Uzun’la seçim alınabilir. Recep Ocak destek vermeli, Faruk Çaturoğlu destek vermeli.”

Gülüç’te CHP’nin adayı olmadığını belirten Kılıç, “Emrah Yapıcı’nın adı geçiyor, Belde Başkanı aday adaylığını açıkladı, üçüncü aday Halil Posbıyık Ereğli’den aday olursa Serkan Yalçın olur. MHP’de Tarık Semiz aday, bunlar mevcut başkanı zora düşürmez. Demirtaş seçimi açık ara alır” dedi.

EREĞLİ’DE DURUM NE OLUR?

Ereğli’de AK Parti’nin bir değişim ihtiyacı içinde olduğunu ifade eden Kılıç şöyle devam etti:

“Yine de bana göre Hüseyin Uysal hala şanslı. Onun döneminde AK Parti’nin oyları hep arttı. Eksi yazsa belediye başkanına tepki var denilirdi. Ereğli’de anket yaptık, Uysal zannedildiği gibi yerlerde sürünmüyor. Şehir Merkezinin ortası Uysal’a tepkili, bunun ikinci halka diyebileceğiniz dışında çok desteği var. Kimi yerlerde yüzde 90’a varan desteği var. Bağlık mahallesinde durum karışıktır. Kafa kafaya gider. Hüseyin Uysal ile Halil Posbıyık aday olsun, Hüseyin Uysal seçimi alır. Bunlar anketlerden çıkan sonuçlar. Bir yıl önce yaptığımız anketin sonucu çok kötü bir şey yoksa bir yıl sonra değişiyor. Su meselesi oyu etkiler, yüzde bir etkiler. Terminal meselesi çok gündeme geldi, yüzde bir etkiler.

Erol Çivici, 2014’ten bu yana adaylığı gündemde olan biriydi. Armutlu, Çaylıoğlu bölgesi kökenli kişiler sürekli kendisini teşvik etti. Aday olması halinde. Posbıyık İyi Parti’yi deneyecektir, ama bu işe yaramayacaktır bence. Çünkü bu durumda Ünal Demirtaş devreye girecektir. İyi Parti’nin mecliste olmasının nedenlerinden birisi de Demirtaş’tır. Posbıyık’ın İyi Parti’den aday yapılmasını engeller. DSP başka partinin aday adayını aday yapmıyor. Genel başkanın açıklaması böyle.

Erol Çivici’yi iyi tanırım, kendisi ve ailesinin haklarında şaibeli bir tek iş duymamışsınızdır. Dürüst insanlardır, başarılıdırlar. Yaptıkları her işi en iyi şekilde yapmaya çalışırlar. Erol Çivici bu ailede sivrilmiş, üç dönem belediye meclis üyeliği yapmış, Halil Posbıyık’tan siyaset eğitimi almış, tabanı olan birisidir. Ereğli Belediye Başkanı kim olursa olsun adaleti sağlaması lazım, son onbeş yıldır bu yok. İmar birine başka birine başka olmaz. Erol Çivici bunu yapar veya yapmaz diyemem. Hüseyin Uysal bir kere daha gelirse onun da bunu yapması lazım.”

Kılıç, Ereğli’de seçimin CHP ve AK Parti arasında geçeceğini, sadece Halil Posbıyık’ın bir başka partiden aday olması halinde önemli bir değişiklik yapabileceğini, bunun dışında iki partili bir seçim dönemi geçeceğini ifade etti. Kılıç, “Başabaş bir seçim olur” dedi. İHA Temsilcisi, Halil Posbıyık’ın da CHP dışında bir partiden seçim kazanmasının mümkün olmadığını savundu.

Yorumlar

Başkan Tekin, engellilerin Sevinçlerine ortak oldu

28 Aralık 2018 Cuma 15:47

Başkan Tekin, engellilerin Sevinçlerine ortak oldu

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ve eşi Aysel Tekin, Özel Umut Yıldızı Eğitim ve Rehabilitasyon Merkez ile Kuzey Bakım Merkezini ziyaret etti.

İlk olarak Özel Umut Yıldızı Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret eden Belediye Başkanı Nuri Tekin ve eşi Aysel Tekin, burada eğitim gören engelli çocuklarla sohbet ederek çeşitli hediyeler verdi. Çocuklarla yakından ilgilenen Tekin, onlarla bir süre vakit geçirdi. Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Halkla İlişkiler Sorumlusu Rabia Kural’dan kurum çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Kural, Belediye Başkanımız Sayın Nuri Tekin, bizleri hiç yalnız bırakmadığını engelli çocuklarla çok yakından ilgilendiğini söyledi. Alaplı’da 2 bin civarında engelli bulunduğunu ifade eden Kural, “Belediye Başkanımıza ziyaretinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Engelli çocuklarımız onu görünce çok mutlu oluyorlar. Başkanımız her zaman bizim yanımızdaydı. Engellilerimiz sorunları ile her zaman yakından ilgilendi. Bize her zaman sahip çıktı. Belediye ile birlikte engeller günü çok güzel festivaller yaptık. Biz her zaman başkanımızın yanındayız. Alaplı için 5 yıldır elinden geleni yapıyor. Yapmaya da devam ediyor” diye konuştu. 
Belediye Başkanı Tekin, ardından Kuzey Bakım Merkezine giderek burada düzenlenen yılbaşı eğlencesine katıldı. Engelli birlikte eğlenen Tekin, sevinçlerine ortak oldu. Kuzey Bakım Merkezi Müdürü Şaziye Demirkol’dan kurumun çalışmaları hakkında bilgiler alan Tekin, Alaplı Belediyesi olarak engelli vatandaşların yaşam şartlarını kolaylaştırmak, onların yaşama heyecanlarını artırmak için elden ne geliyorsa yapmaya çalıştıklarını söyledi. engelli vatandaşların yaşam şartlarını kolaylaştırmanın herkesin ortak sorumluluğu olduğunu belirten Tekin, sözlerini şöyle sürdürdü: 
“İlçemizde faaliyet gösteren Bakım Merkezileri çok önemli hizmetler veriyor. Ben bu hizmetlerinden dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum. Alaplı Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızın yaşam şartlarını kolaylaştırmak, onların yaşama heyecanlarını artırmak için elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışıyoruz. Alaplı’da 5 yılda çok önemli hizmetler yaptık. İlçe merkezi ve mahallerimizin yüzde 70-80 oranında eksiklerini tamladık. Tamamlamaya da devam ediyoruz. Ancak esas işimiz bundan sonra, büyük yatırımlarımız ve hizmetlerimiz olacak. Karşıyaka mahallesindeki dolgu alanı İlçemizin aynası olacak. Dışarıdan gelen insanlar hayran kalacağı bir sahil yapacağız. İlçemize Batı Karadeniz’in en güzel Kültür Merkezini kazandıracağız. İnşallah halkımız 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerinde bizlere tekrar hizmet etme şansı verirse çok güzel projelerimiz olacak.” 

Yorumlar

“Bağımlılık Tuzağında Gençlik” konferansına büyük ilgi

28 Aralık 2018 Cuma 13:08

“Bağımlılık Tuzağında Gençlik” konferansına büyük ilgi

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından öğrencilere, “Bağımlılık Tuzağında Gençlik” başlıklı konferans verildi.

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Ruh ve Sinir Hastalıkları Uzmanı Fatih Kılıçarslan’ın konuşmacı olarak katıldığı, Sezai Karakoç Kültür Merkezinde gerçekleşen konferansa Zonguldak Belediye Başkan Yardımcısı Erol Yılmaz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel, İlahiyat Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Yılmaz Yıldırım, akademik-idari personel ve öğrenciler katıldı.
Öğrencilerin bağımlılık hakkında yaptığı sokak röportajları ve okullarda gerçekleştirdikleri bağımlılıkla ilgili faaliyetlere ilişkin sunumlar ile başlayan konferansın devamında konuşmacı Fatih Kılıçarslan tarafından madde bağımlılığı, tütün bağımlılığı, sosyal medya bağımlılığı ve bunlardan korunma yolları konusunda bilgiler verildi.
Katılımın yoğun olduğu konferans, Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel tarafından Fatih Kılıçarslan’a hediye takdim edilmesiyle son buldu.

Yorumlar

Zabıtadan yılbaşı öncesi pastanelere denetim

28 Aralık 2018 Cuma 12:57

Zabıtadan yılbaşı öncesi pastanelere denetim

Zonguldak’ta zabıta ekipleri, yılbaşı öncesi pastanelere sıkı denetim yaptı.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri yılbaşı öncesi kent merkezinde denetimlerini sıklaştırdı. Yılbaşı öncesi kent merkezinde faaliyet gösteren pastaneleri denetleyen ekipler, imalathanelerdeki eksiklikleri de iş yeri sahiplerine bildirdi. Merkez Karakol Amiri Nihat Köseoğlu ve ekipler kent merkezinde 10 iş yerini denetledi. Öte yandan, temizlik ve hijyen kuralları konusunda da hatırlatmalarda bulunuldu. Ekipler, temizlik ve hijyen kurallarını ihlal eden pastane olmadığını tespit etti.

Yorumlar

Çocuk Koruma Kanunu İl Koordinasyon Kurulu toplandı

28 Aralık 2018 Cuma 12:53

Çocuk Koruma Kanunu İl Koordinasyon Kurulu toplandı

Çocuk Koruma Kanunu İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Erdoğan Bektaş başkanlığında yapıldı.

5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu’na göre Koruyucu ve destekleyici tedbir kararlarından yararlanan çocukların ailelerini, çocukları ilgilendiren güncel sorunlar hakkında bilgilendirmek, bilinç ve farkındalık oluşturmak amacıyla 2018 yılında yürütülen projelerin, çalışmaların değerlendirildiği Çocuk Koruma Kanunu İL koordinasyon kurulu toplantısında 2019 yılı içerisinde hayata geçirilecek proje ve çalışmalarda görüşülerek faaliyet takvimi belirlendi.
Vali Bektaş başkanlığında yapılan toplantıya Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı‘nın yanı sıra ilçe kaymakamları ile kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri katıldı.

Yorumlar