Kırmızı alarmın verildiği kentte çöpler limana doldu

28 Haziran 2022 Salı 12:49

Kırmızı alarmın verildiği kentte çöpler limana doldu

Kırmızı alarmın verildiği Zonguldak’ta, günün aydınlanmasıyla birlikte derelerden akan yüzlerce çöp limanda toplandı.

Zonguldak’ta 2 gündür devam eden sağanak yağışlar nedeniyle kentte kırmızı alarm verildi. Sağanak yağışların sabah saatlerinde etkisini kaybetmesiyle birlikte yüzlerce çöp derelerden akarak limanda topladı. Çöplerin içerisinde, plastik atıklar, dal parçaları ve can şişeler yer aldı. Sabah saatlerinde limana yürüyüş yapmak için gelen vatandaşlar gördükleri manzara karşısında şok oldu.
Diğer yandan, yağışların gün boyunca şiddetini artırarak devam etmesi bekleniyor.

Etiketler:

bartın , zonguldak , sel , yağmur , karabük , yağmur , kdz.ereğli , zonguldak

Yorumlar

Tekel büfe kurşunlandı: 2 yaralı

28 Haziran 2022 Salı 04:07

Tekel büfe kurşunlandı: 2 yaralı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde tekel büfe işletmesine kimliği belirsiz kişiler tarafından ateş açıldı. Saldırganlar olay yerinden kaçarken, yaralanan iki kişi hastanelere kaldırıldı.

Olay gece saatlerinde Orhanlar Mahallesi Yalı Caddesi girişindeki tekel büfe işletmesinde meydana geldi. İddiaya göre caddeye otomobille gelen kişiler tekel büfe işletmesine kurşun yağdırdı. Saldırganlar beyaz renkli otomobille olay yerinden kaçarken, büfe işletmecisi N.B. ile M.Ç. yaralandı. Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekipleri yönlendirildi. Saldırıda yaralana bir kişi ambulansla ilçedeki özel hastaneye diğeri ise Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralıların hastanelerdeki tedavisi devam ederken, polis ilçenin giriş ve çıkış noktalarına barikat kurarak silahlı saldırı olayını gerçekleştiren zanlıları yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.
Savcılık olayla ilgili olarak soruşturma başlattı.

Etiketler:

kdz. ereğli , polis , silah , yaralama , büfe

Yorumlar

Sele kapılmaktan itfaiye ekipleri kurtardı

28 Haziran 2022 Salı 04:06

Sele kapılmaktan itfaiye ekipleri kurtardı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde sel tehlikesi nedeniyle kapatılan köprüden geçmeye çalışan bir kişi aracıyla sular altında kaldı. Araç sürücü itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Olay gece saatlerinde ilçeye bağlı Bölücek Mahallesi’nde meydana geldi. Kdz. Ereğli kaymakamlığı tarafından sel tehlikesi nedeniyle kapatılan köprüden Yücel E. idaresindeki 80 AAU 980 otomobiliyle yolun karşısına geçmeye çalışırken sulara gömüldü. Telefonla yardım isteyen sürücünün yardımına Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri koştu. Kısa sürede araca ulaşan itfaiye ekipleri sürücüyü aracın içerisinde alarak karaya çıkarttı. Ambulansta tedavisi yapılan sürücü, yaralanmadığını ifade etti. Otomobil derede su seviyesinin yüksek olması ve kurtarma çalışmamalarının riskli olması nedeniyle bulunduğu yerden çıkartılamadı.

Etiketler:

kdz. ereğli , bölücek , sel , kaza

Yorumlar

Kdz. Ereğli’de tedbir amaçlı 24 ev tahliye edildi.

27 Haziran 2022 Pazartesi 22:47

Kdz. Ereğli’de tedbir amaçlı 24 ev tahliye edildi.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde sel tehlikesine karşı tedbir amaçlı 2 köyde toplam 24 ev tahliye edildi. Kdz. Ereğli ilçesinde iki gündür devam eden sağanak yağış derelerde suların yükselmesine neden oldu. İlçede sel nedeniyle herhangi bir zarar yaşanmazken, Kdz. Ereğli Kaymakamlığı sel tehlikesine karşı tedbir amaçlı Günaşli ve Çaylıoğlu köylerinde toplam 24 ev 53 vatandaşı evlerinden tahliye etti. Evlerinden tahliye edilen vatandaşlar sel tehlikesi geçene kadar yakınlarının yanına yerleştirildi.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt sel tehlikesi yaşanan Çaylıoğlu ve Hasbeyler köylerinde incelemelerde bulunarak il genel meclisi üyeleri ve muhtarlardan bilgi aldı. Bozkurt devletim tüm kurumlarının ilçenin her noktasında canla başla çalışarak gerekli tedbirlerin alındığını söyledi. Başkan Bozkurt açıklamasında “İki gündür bölgemizde yağmur devam ediyor. Valilik, kaymakamlık, belediyeler ve diğer kurumlar gerekli önlemleri alıp uyarılar yapıyor. Bizde bölgelerimizi geziyoruz. Şu ana kadar can yada mal kaybı yaşanmadı. İnşallahta olmaz. Vatandaşlarımız kaymakamlığımız ve belediyeler tarafından uyarılıyor. Bölgelerimizde öncelikli yapılması gerekenler varsa bilgiler alıp ilgili kurumlarımızla değerlendirmeler yapıyoruz. Can ve mal kaybı olmaması için devletimizin tüm birimleri ayakta. İnşallah hiçbir olumsuzluk yaşanmadan bu olay kapanacaktır. Özellikle sel baskınından etkilenebilecek dere yataklarına yakın yerleşim yerleriyle alakalı kaymakamlığımız, belediye, jandarma ve emniyetimiz gerekli uyarıları yaparak evlerin tahliyesi noktasında hassas davranıyorlar. Şu anda Çaylıoğlu’ndayız. Bura da da dere yatağına yakın noktalardaki evler boşaltıldı. Bizde vatandaşlarımızı uyarıyoruz; tüm uyarılara ve alınan tedbirlere rağmen sakın evlerine girmesinler. İnşallah bu sel olayını en az zararla atlatacağımızı düşünüyorum.” Dedi.
Çaylıoğlu Köyü’nün ardından Hasbeyler Köyü’ne geçen Başkan Bozkurt ve beraberindekiler köy muhtarı Hasan Duman’dan gelişmeler hakkında bilgi aldı. Bozkurt buradaki incelemesinin ardından Düzpelit Köyü’ne geçti. İlçede sağanak yağış ile birlikte sel tehlikesi halen devam ediyor.

Etiketler:

Kdz. Ereğli , zonguldak , sel , hasbeyler , çaylıoğlu

Yorumlar

Kızılay Kdz.Ereğli Gökçebey'de

27 Haziran 2022 Pazartesi 16:50

Kızılay Kdz.Ereğli Gökçebey'de

Türk Kızılay’ı Kdz. Ereğli Şubesi Gökçebey afet bölgesine yardıma gitti.

Kızılay Kdz. Ereğli Şubesi Başkanı Kürşat Yağız, Kızılay gönüllüleri Fikret Kızmaz, Ergün Ergin ve genç Kızılay Gönüllüleri, Gökçebey’de gerçekleşen sel felaketi nedeniyle, afet bölgesine yola çıktı. Teknik personel yardımının yanı sıra heyet, gıda kolisi, hijyen malzemesi, giyim, ve battaniye gibi ihtiyaç oluşabilecek malzemeler ile Gökçebey’de yardımda bulunacaklar.
Kızılay Kdz. Ereğli Şube Başkanı Kürşat Yağız, Gökçebey’de yaşanan sel felaktinden zarar gören tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletirken, ellerinden gelen yardımı yapacaklarını ifade etti. Yağız, sel Felaketinin yaralarının bir an önce kapanmasını temenni ederken, her zaman ihtiyaç halinde yardıma hazır olduklarını söyledi.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , sel yardım , kızılay , gökçebey , kürşat yağız

Yorumlar