Kısıtlama öncesinde pazara akın ettiler

29 Nisan 2021 Perşembe 17:32

Kısıtlama öncesinde pazara akın ettiler

Kdz. Ereğli’de vatandaşlar 17 günlük tam kapanma öncesi pazara akın etti.

29 Nisan 19:00 – 17 Mayıs 05:00 arası ülke genelinde tam kapanma dönemine girilecek. Bu akşam başlayacak kısıtlama öncesinde Ereğli’de vatandaşlar pazar yerine akın etti. Yoğunluğun arttığı pazarda zaman zaman korona virüs tedbirleri hiçe sayıldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan verilerde Zonguldak ili en çok vaka artışı olan il konumunda yer alıyor. İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelgeye göre 17 günlük tam kapanma dönemine girilecek. Kısıtlama öncesi son gün, pazar yerine gelen vatandaşlar alışverişlerini yaparken, korona virüs tedbirlerine de uyulmadığı görüldü. Kimi vatandaşlar da alışverişlerini hızlıca yaparak, tedbirlerini almaya çalıştı.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , pazar yeri , kısıtlama

Yorumlar

Mesut Özil'den ihtiyaç sahiplerine yardım eli

29 Nisan 2021 Perşembe 17:04

Mesut Özil'den ihtiyaç sahiplerine yardım eli

Fenerbahçe'nin dünyaca ünlü futbolcusu Mesut Özil, memleketi Devrek ilçesinde yardıma ihtiyacı olan hemşehrilerine çok sayıda gıda kolisi gönderdi. Yardımlar, Kızılay aracılığıyla vatandaşlara dağıtıldı.

Dünyaca ünlü futbolcu Mesut Özil, memleketi Zonguldak'ın Devrek ilçesinde hemşehrilerine Ramazan Ayı'nda da sahip çıktı. Türk Kızılay'ına Ramazan Ayı dolayısıyla memleketi Devrek ilçesindeki ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere çok sayıda gıda kolisi teslim eden Özil, hemşehrilerinin Ramazan Ayı'nı da tebrik etti.

Üzerinde "Mesut Özil ve ailesinden sevgilerle" yazılı gıda kolileri Türk Kızılayı Devrek Şube Başkanlığınca önceden belirlenen ihtiyaç sahiplerine teslim edildi. Mesut Özil'in Devrek'in gururu olduğunu ifade eden Kızılay Derneği Devrek Şube Başkanı Aydın Çolpa, "Biz Devrek Türk Kızılayı olarak her yıl olduğu gibi özellikle parndemi sürecinde Ramazan faaliyetinde yoğun bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ülkemizin medar-ı iftiharı ve Devrekli gurur duyduğumuz Mesut Özil kardeşimiz Allah razı olsun. Türk Kızılayına bağışta bulundu. Devrek'te hemşehrilerine ulaştırmak üzere yardım kolileri gönderdi. İhtiyaç sahibi ailelere, şehir merkezinde, köylerde belirlediğimiz ailelere Mesut Özil tarafından Kızılay olarak yardım kolilerini ulaştırıyoruz. Şu ana kadar Devrek'te 100'ün üzerinde dağıtım yaptık. Bayrama kadar ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıracağız" diye konuştu.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , mesut özil , fenerbahçe , kızılay

Yorumlar
  • Yasin Yiğitoğlu
    30 Nisan 2021 Cuma 21:16

    İşte yıldız hayırsever futbolcu

Yaralı köpeğe jandarma şefkati

29 Nisan 2021 Perşembe 16:54

Yaralı köpeğe jandarma şefkati

Zonguldak'ta ayağı kırık halde bulunan köpeğe Jandarma ekipleri sahip çıktı.

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığına bağlı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi tarafından devriye esnasında bacağı kırık halde yaralı olarak bulunan köpeğe, ekipler tarafından ilk müdahale yapıldıktan sonra tedavisi için Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Jandarma Genel Komutanlığı'nın sosyal medya hesaplarında paylaşılan fotoğrafa yüzlerce beğeni, tebrik ve teşekkür yorumu geldi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , yaralı köpeğe , jandarma

Yorumlar

Ereğli - Kandilli sefer saatleri

29 Nisan 2021 Perşembe 14:20

Ereğli - Kandilli sefer saatleri

29 Nisan 19:00 – 17 Mayıs 05:00 arası ülke genelinde girilecek tam kapanma dönemi kapsamında sefer saatleri kısıtlandı.

Covid-19 salgını nedeniyle, İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda Tam kapanma süresince Özel halk otobüsleri;

30 Nisan tarihinden itibaren hafta içi 07:30’da Kandilli’den hareket ederek Gökçeler yolundan Ereğli’ye,

17:30’da Ereğli’den Kandilli’ ye hareket edecek.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , kandilli

Yorumlar

Kaymakamlıktan uyarı

29 Nisan 2021 Perşembe 14:02

Kaymakamlıktan uyarı

29 Nisan 19:00 – 17 Mayıs 05:00 arası ülke genelinde tam kapanma dönemine girilecek.

30 Nisan 2021 tarihinden itibaren başlayacak tedbirlere ilişkin kararlar Kaymakamlık makamında yapılan toplantı ile değerlendirildi. 

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu başkanlığında yapılan toplantı sonucunda şu ifadelere yer verildi:

“Vatandaşlarımızın İçişleri Bakanlığınca alınan kararlara harfiyen uymalarında, kısıtlamalardan muaf olan vatandaşlarımızın, bu muafiyetlerinin sadece belirlenen güzergâh ve iş ile sınırlı olduğundan, bu durumun suiistimal edilmemesinde, İhtiyaçlarını en yakın market, manav, kasap vb. yerlerden karşılamaları, araç kullanmamalarında, Piknik vb. faaliyetlerden uzak durulmasında, Tedbirler ile bu virüsün azalacağı yönünde hepimizin elinden gelen gayreti göstererek, birlikte başaracağımızın bilinmesinde fayda vardır.”

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , kısıtlama , kaymakam , kdz ereğli

Yorumlar