Kızılay Kan Merkezi muhtarlar ile bir araya geldi

23 Eylül 2018 Pazar 14:29

Kızılay Kan Merkezi muhtarlar ile bir araya geldi

Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Doktoru Ömer Selim Alan, memurlar lokalinde Muhtarlara kahvaltıda bir araya geldi.

Kızılay Kan Merkezi Dr. Ömer Selim Alan, 19 mahalle muhtarı ile kahvaltıda bir araya gelerek Kasım ve Aralık ayında, iki aya yayılacak şekilde 19 mahallede belirli periyotlarla gönüllü kan bağış kampanyaları yapmak için muhtarlardan destek istedi. Programda konuşan Alan, “Türk Kızılay’ı olarak gönüllü borçlarımızdan aldığımız gönüllü bağışları uygun testlerden geçirdikten sonra ilimizde bulunan 12 hastanemiz, özel hastaneler de dahil olmak üzere ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya çalışıyoruz. Bu ihtiyaç sahipleri de bizlerin yakınları ve Zonguldaklı hemşerilerimiz. Tek derdimiz bu ve istiyoruz ki ihtiyaç sahibi hastalarımız için yeterli miktarda kan borçlarımı alalım ve İhtiyaç anında da hastanelerimize kendi aracımızı kendi personelimize yetkili kişilere ulaştırıp ihtiyaç sahiplerine yatağında kan bekleyen vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını giderelim. Belli periyotlarda ister istemez ufak tefek aksamalarımız oluyor. Özellikle Ramazan ayı ve aşırı sıcak zamanlarda ve aşırı soğuk mevsimlerde ister istemez gönüllü kan bağışçılarınıza ulaşmakta sıkıntı yaşadığımız için beklediğimiz olanlarda gönüllü kan bağışı alamadığını zaman bazen talepleri karşılamak de ufak tefek aksamalar yaşıyoruz. Bu toplantımızın amacı da özellikle Kasım ve Aralık ayında soğuk Mevsim de gönüllü kan bağışçısı sayımızın azalmasına engellemek amacıyla bir ay öncesinden siz değerli muhtarlarımızla istişare yaparak Kasım ve Aralık ayında, iki aya yayılacak şekilde inşallah 19 mahallemizde belirli periyotlarla gönüllü kan bağış kampanyaları yapalım istiyoruz. Bu konuda 19 mahalle muhtarımızdan destek istiyorum. Bu projenin ilk ayağı muhtarlarımızı tek tek ziyaret edip geniş kapsamlı bir değerlendirme yapacağız. Ben toplantıya katılan tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. ” şeklinde konuştu.

Yorumlar

15. Karadeniz Genişletilmiş Baro Başkanları Toplantısı

23 Eylül 2018 Pazar 14:28

 15. Karadeniz Genişletilmiş Baro Başkanları Toplantısı

15. Karadeniz Genişletilmiş Baro Başkanları Toplantısı kapsamında Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu Artvin’e geldi.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nun da katılımıyla gerçekleşen toplantıya, Amasya, Artvin, Bartın, Bilecek, Bolu, Çankırı, Çorum, Düzce, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Karabük, Kastamonu, Kayseri, Ordu, Rize, Samsun, Tokat, Trabzon ve Zonguldak Baro Başkanları katıldı. Artvin’de Grand Hotel Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda konuşan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Barolar Birliği olarak ortak paydalarının adalet ve hukuk üstünlüğü olduğunu vurguladı. Feyzioğlu, “Bu masanın etrafında çok farklı siyasi düşünceler var. Dünya görüşü çok farklı baro başkanlarımız var. Ortak paydamız adalet, ortak paydamız hukukun üstünlüğü. Son derece kutuplaşmış, yüzdelere bölünmüş Türkiye’de farklı siyasi dünyalardan, baro başkanları, hukukçular aynı dili konuşuyorsa, bundan Türkiye’nin alacağı önemli dersler var. Demek ki 81 milyonu hukuk ve adalet paydasında buluşturduğumuzda her sorunu çözebiliriz. Bizim çözemeyeceğimiz hiçbir sorunumuz yok. Çözümün önündeki en büyük engel biziz; ön yargılarımız. Kendimizden görmediğimize karşı bize dayatılan ön yargılar. Azıcık bizim gibi düşünmeyen birisi varsa hemen hain diye damgalamak. Oysa herkes bu güzel ülkenin iyiliği için düşünce üretiyor" dedi.

“Önemli olan yargıyı güvenilir kılmaktır”
Açıklanan yeni ekonomik paket hakkında da konuşan Feyzioğlu, “Maalesef içinde tek satır, hukuki güvenliği sağlayacağız cümlesini duymuyorum. 'Yargıyı hızlandıracağız' var. Yargıyı hızlandırdığınız zaman yargı güvenilmez şekilde hızlandıysa hızlı hızlı adaletsizlik olacak demektir. Önemli olan 'yargıyı güvenilir kılacağız' cümlesini sarf edebilmek ve inandırabilmek" ifadelerini kullandı.

Yorumlar

İlçe şantiye alanına döndü...

23 Eylül 2018 Pazar 14:26

İlçe şantiye alanına döndü...

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin'in çalışmalarına devam ediyor.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin'in asfalt çalışmalarının yanı sıra diğer çalışmalarda tüm hızıyla sürüyor. Seçim vaatlerini bir bir yerine getiren başkan Tekin'in ilçeye kazandırdığı hizmetlerden ilçe halkı memnun durumda.
Alaplı Belediyesi Fen İşleri ara mahalle yollarında yol genişletme, asfalt, çizgi ve uyarı levhalarının montajı gibi çalışmalar devam ediyor. Vizyon projeleri arasında yer alan sahil yapımı ve şehir içi kaldırım çalışmaları esnaf ve vatandaşlar açısından belirli sıkıntılara yol açsa da takdirle karşılanıyor. Devam eden çalışmaların kısa sürede bitirilerek vatandaşında hizmetine açılması bekleniyor.

Yorumlar
  • Ahmet
    25 Eylül 2018 Salı 23:49

    Helalin var başkanım kolay gelsin ekibe ve sizlere çalışan kazanır yatan çeker gider olaybu

Ahmet Selçuk İlkan Kdz Ereğli’de hayranlarıyla buluştu

23 Eylül 2018 Pazar 01:06

Ahmet Selçuk İlkan Kdz Ereğli’de hayranlarıyla buluştu

Zonguldak’ın Kdz. Ereğli Belediyesi’nin bu yıl ilkini gerçekleştirdiği Kitap Fuarının açılışına katılan Şair ve şarkı sözü yazarı Ahmet Selçuk İlkan, Amfi Tiyatro da konser verdi.

Kdz. Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Anayurt yayınları ile birlikte gerçekleştirdiği ve 1 ay sürecek olan Kitap Fuarı’nın onur konuğu olan şair ve şarkı sözü yazarı Ahmet Selçuk İlkan, Amfi Tiyatro da sevenleri ile buluştu.
Sözlerini yazdığı şarkıları okuduğu şiirler ile süsleyen ve ayakta alkışlanan İlkan, sahne performansı ile büyük beğeni topladı.
Konseri Kdz.Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal eşleri ile birlikte izlerken, Başkan Uysal, konserin anısına çiçek ve çeşitli hediyeler takdim ettiği İlkan’ı, bir başka organizasyonda tekrar Ereğli’ye davet edeceğini söyledi.
İlkan, konserinin ardından imza günü etkinliği de gerçekleştirdi. İlkan burada yaptığı açıklamada Ereğli’de ki insanlarla tanışmaktan çok memnun olduğunu ifade ederken konuşmalarında şunlara yer verdi “ İnsanların gönül sayfalarını açmak beni çok mutlu ediyor, bugün Ereğli’deyim gördüğünüz gibi bire bir konser sonrası çok sevdiğim ve tanışmaktan gurur duyduğum güzel insanlarla beraberiz. Onlar benim şiirimi besleyen güzel yürekler, onların sevgisi bana yüzlerce şarkı yazdırıyor. Bugünde burada olmaktan onur ve mutluluk duyuyor ve gelen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar

Şahin yöresel dernek temsilcileriyle buluştu

22 Eylül 2018 Cumartesi 18:28

Şahin yöresel dernek temsilcileriyle buluştu

AK Parti Kdz. Ereğli ilçesi Belediye Başkan Aday Adayı Erol Şahin, ilçede faaliyet gösteren yöresel derneklerin başkan ve yöneticileri ile sabah kahvaltısında bir araya gelerek sohbet etti.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçesi Belediyesi Başkanı Aday Adayı Erol Şahin bu sabah Sahil Kafe’de ilçede faaliyet gösteren 30’a yakın yöresel derneğin başkan ve yöneticileri ile kahvaltı yaptı. Yöresel dernek başkanlarına kendisini tanıtan Şahin ilçe başkanlığı döneminde hep uzlaşmadan yana olduğunu ve bu sayede ilçeye birçok eser kazandırdıklarını söyledi. Kendisi hakkında dernek başkanlarına bilgi veren Şahin “1966 Kdz. Ereğli doğumluyum. Eşim Bölücek Köyü’nden. Büyük oğlum avukat, küçük oğlum iç mimar. 2006 yılından bu yana bölgenin ilk ve tek yeminli mali müşaviri olarak halen faaliyet gösteriyorum. Karadeniz’de iki tane bağımsız denetim şirketi var. Bunlardan biri olan Yöntem Bağımsız Denetim Şirketi’nin yönetim kurulu başkanlığını yürütüyorum. Siyasi olarak ise 2001 yılında AK Parti’de kurucu olarak yer aldım. Daha sonra iki dönem ilçe başkanlığı yaptım ve milletvekili aday adaylığı için görevimden istifa ettim” dedi.
Çocuklarının büyüyüp kendiişlerinin sahibi olduğunu ve bölgeye daha rahat hizmet edebilmek için aday adayı olma niyetini ortaya koyduğunu dile getiren Şahin, önce aday olup ardından da halk takdir ettiği takdirde 31 Mart akşamı Kdz. Ereğli Belediye Başkanı olmayı öngördüğünü ifade etti. Şahin konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Bu süreçte halkımız takdir ederse partimizde bizi aday olarak ortaya koyacaktır. Diğer partilerinde adayları ortaya çıktığında Ereğlimizde güzel bir seçim yapmayı bekliyoruz. Etik kurallarına uyulan, kavganın olmadığı, kardeşane bir seçim olmasını temenni ediyorum. Birlik ve beraberlikte Ereğlimiz için daha büyük menfaatler var. Eğer Ereğli halkı bize bu görevi verirse ben yapım gereği uzlaşmacıyım, ekip çalışmasına önem veren birisiyim. Daha önceki siyaset hayatımda da, mesleğim gereğide hep yöneticilik yaptım. Belediyenin daha iyi yönetilmesi, yapılamayanların yapılması için gayret gösteririz. Tabi ki bunları hep birlikte yapacağız. Adaylık sürecinde zaten projelerimizi, yapacaklarımızı konuşacağız. Belediye meclisinde birlikte yürüyeceğimiz ekibimizin her birinin belediye başkanlığı yapabilecek nitelikteki arkadaşlarımızdan olması lazım. 52 yaşındayım ve Ereğli’ye güzel şeyler yapmak istiyorum. Tek amacım arkamızdan güzel eserlerle anılmak. ‘Erol Şahin diye bir belediye başkanımız vardı. Geldi, Ereğli’ye güzel hizmetler yaptı. Allah razı olsun’ denilmesi en isteğim olur. Eğer hakkımızda hayırlısı ile Allah nasip etsin, hayırlı değil ise de nasip etmesin. Her bir dernek yöneticimizden bu konuda destek istiyorum. Sizlerin desteği, Cenab-ı Allah’ın da takdiri ile belediye başkanı olursak Ereğli’yi hep birlikte yöneteceğiz. Partinin içinden gelmem nedeniyle AK Parti tabanında hiçbir problemim yok, büyük bir teveccüh olduğunu görüyorum. Aslında bu bir parti seçimi değil. Diğer partililerinde desteğini alacağıma inanıyorum. Başkan seçildiğimiz andan itibaren parti rozetimizi bir tarafa koyup herkesin ve her kesimin belediye başkanı olacağım. Eğer seçilirsem kesinlikle partizan bir tavır asla sergilemeyeceğim. Bu gün milletvekili seçilen arkadaşlarımızla ben ilçe başkanıyken birlikte görev yaptık. Birbirimizi iyi tanıyoruz. Onlarla da uyum içerisinde çalışıp Ereğli’ye güzel hizmetler kazandıracağımıza inanıyorum. Geçmişte görev yapan hangi, belediye başkanımız bir çivi çakmış ise bizim görevimiz onlara teşekkür etmek olur. Ben belediye başkanlığıma seçildiğimde ayrıca şunu yapacağım; diğer partilerden seçilemeyen arkadaşlarımın projelerine de sahip çıkıp onları Ereğli’ye kazandırmak için çalışacağım. Ayrı gayrı olmayacak, kin ve düşmanlık yok. Hep birlikte olacağız.”
Şahin’in konuşmasının ardından bazı dernek yöneticileri yöresel dernek yöneticileri ile belediye yönetiminin sık sık bir araya gelip ilçenin sorunları ve çözüm önerileri hakkında fikir alış verişinde bulunmasını istedi. Şahin’de bu isteğe olumlu yanıt vererek hem STK temsilcileri ile hem de muhtarlarla Ereğli’yi birlikte yöneteceklerini dile getirdi.
Kahvaltı yaklaşık 2 saat süren sohbetin ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Yorumlar