Kızılay Kdz.Ereğli Gökçebey'de

27 Haziran 2022 Pazartesi 16:50

Kızılay Kdz.Ereğli Gökçebey'de

Türk Kızılay’ı Kdz. Ereğli Şubesi Gökçebey afet bölgesine yardıma gitti.

Kızılay Kdz. Ereğli Şubesi Başkanı Kürşat Yağız, Kızılay gönüllüleri Fikret Kızmaz, Ergün Ergin ve genç Kızılay Gönüllüleri, Gökçebey’de gerçekleşen sel felaketi nedeniyle, afet bölgesine yola çıktı. Teknik personel yardımının yanı sıra heyet, gıda kolisi, hijyen malzemesi, giyim, ve battaniye gibi ihtiyaç oluşabilecek malzemeler ile Gökçebey’de yardımda bulunacaklar.
Kızılay Kdz. Ereğli Şube Başkanı Kürşat Yağız, Gökçebey’de yaşanan sel felaktinden zarar gören tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletirken, ellerinden gelen yardımı yapacaklarını ifade etti. Yağız, sel Felaketinin yaralarının bir an önce kapanmasını temenni ederken, her zaman ihtiyaç halinde yardıma hazır olduklarını söyledi.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , sel yardım , kızılay , gökçebey , kürşat yağız

Yorumlar

Aşırı yağışa dikkat

27 Haziran 2022 Pazartesi 11:27

Aşırı yağışa dikkat

Meteorolojiden yapılan uyarıda bugün için Batı Karadeniz'de aşırı yağışlar beklendiği, metrekareye 100 kg üzerinde yağış yaşanacağı vurgulandı. Doğu Karadeniz'de ise şiddetli ve çok kuvvetli yağış ile birlikte bazı yerlere metrekareye 76-100 kg arasında yağış düşmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan uyarılara göre gün boyu yağışların Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Karabük ve Sinop çevrelerinde aşırı olması, Sakarya, Bolu, Düzce, Çankırı, Çorum ve Amasya çevreleri ile Samsun'un batısında çok kuvvetli ve şiddetli olması beklendiği belirtildi.
Özellikle aşırı yağış alması beklenen Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Karabük ve Sinop’ta ani sel, su baskını, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgara karşı vatandaşlara dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği uyarıları yapıldı.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , yağış , bartın , sel , düzce , çankırı , rüzgar

Yorumlar

Yoğun yağış nedeniyle Çaydamar deresi taştı

27 Haziran 2022 Pazartesi 10:47

Yoğun yağış nedeniyle Çaydamar deresi taştı

Zonguldak'ta yoğun yağış nedeniyle Çaydamar deresi taştı. Bir çok iş yeri ve dükkan sular altında kaldı.

Zonguldak'ta etkili olan sağanak yağış nedeniyle Çaydamar deresi taştı. Kent merkezinde öğle saatlerinden itibaren etkisini artıran sağanak yağış etkili oldu. Yoğun yağış nedeniyle yağmur sularının topladığı tahta ve molozlar derenin ağzını tıkayarak taşkına neden oldu. Suların yükselmesi sebebiyle bir işyeri ve dükkan sular altında kaldı.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , çaydamar deresi , dere , sel

Yorumlar

Kdz. Ereğli TSO TOBB etkinliğinde

25 Haziran 2022 Cumartesi 19:22

Kdz. Ereğli TSO TOBB etkinliğinde

Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) TOBB delegeleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 70. Kuruluş yıl dönümü Etkinliği için Ankara’ya gitti. Kdz. Ereğli TSO Genel Sekreteri Gündüz Acar hizmet şeref plaketine layık görüldü.

Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Başkan Yardımcısı Tasin Tanyıldız, Yönetim Kurulu Üyesi Mevlüt Özdemir ve Genel Sekreter Gündüz Acar, TOBB’un 70. Kuruluş Yıldönümü Etkinliği ‘ne katılım sağladı. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Oda/ Borsa Başkanları ve TOBB Delegeleri ile bir araya geldiği etkinlikte Kdz. Ereğli TSO Genel Sekreteri Gündüz Acar’a 17’inci görev yılı sebebiyle TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve Ticaret Bakanı Mehmet Muş tarafından hizmet şeref plaketi verildi.
TOBB’un düzenlendiği etkinlikte bulunmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş, 17 yıldır Kdz. Ereğli TSO’da görev yapan Genel Sekreter Gündüz Acar’ı özverili çalışmalarından dolayı teşekkürlerini ileterek, tebrik etti.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , tso , tobb , gündüz acar

Yorumlar

Hortum paniği

25 Haziran 2022 Cumartesi 15:18

Hortum paniği

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinde meydana gelen bir hortum cep telefonu ile görüntülendi. Kıyıya kadar gelen devasa hortum korku dolu anlar yaşattı.

Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinde hortum meydana geldi. Denizde başlayan hortum iskele çevresinde etkisini sürdürdü. Evlerin bulunduğu bölgeye doğru yönelen hortum bir süre sonra etkisini yitirdi. O anlar ise cep telefonu kamerasıyla saniye saniye görüntülendi. Hortumla birlikte şiddetli rüzgar da yaşandı.
O anlara şahit olan Filyos Esnaf Odası Başkanı Alpay Özkan, "Sabah 07.30 civarında fırtınanın ve yağmur sesine uyandım. Camdan baktığımda büyük hortumu gördüm gerçekten çok büyük ve inanılmazdı yaşanması lazım. Hortum iç kesimlere doğru gitti. Hortum bildiğimiz kadarıyla Türkali tarafına geçip bazı zarar vermiş sanrım” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , yağmur , sağnak yağış , hortum

Yorumlar