Kızılay şubesine MÜSİAD operasyonu mu?

9 Ocak 2019 Çarşamba 19:20

Kızılay şubesine MÜSİAD operasyonu mu?

Kdz. Ereğli Kızılay Derneği’nin yeniden açılması için MÜSİAD Kdz. Ereğli Şubesi yöneticileri harekete geçti. Gazeteci Ali Ceylan’da sosyal medya hesabından MÜSİAD yöneticisi Şinasi Bozkurt’un Kızılay Kdz. Ereğli Şube Başkanı olduğunu duyurdu.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesinde Türk Hava Kurumu ve Kızılay Derneği Kdz. Ereğli şubesinin uzun yıllar başkanlığını yapan ve kısa süre önce hayatını kaybeden Yusuf Oktay’ın vefatı sonrası kapanan Kızılay Derneği Kdz. Ereğli Şubesi’nin yeniden açılması için MÜSİAD Yönetiminin harekete geçtiği öğrenildi.
Edinilen bilgiye göre yüzde 80’i MÜSİAD Kdz. Ereğli İlçesi yönetim ve üyelerinden oluşan bir liste Kızılay Genel Başkanlığına sunuldu. 66 kişilik listede kurucular kurulunda yer alan 5 isim geçmişte MÜSİAD başkanlığı yapmış isimlerden oluşuyor. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, ADD Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yusuf Arslan Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, Kdz. Ereğli Beşiktaş Taraftarı Derneği Başkanı Tarkan Adik gibi bazı isimlere de listede yer verildi.
Gazeteci Ali Ceylan bu gün sosyal medya hesabından MÜSİAD yöneticilerinden Şinasi Bozkurt ile çektirdiği fotoğrafı paylaşarak, kendisinin Kdz. Ereğli Kızılay Derneği’nin yeni başkanı olduğunu duyurdu. MÜSİAD camiasının Kızılay Derneği’ni kendi yönetimi ile ele geçirme hareketine bir anlam verilemezken, kamuoyunda farklı yorumlar yapılmaya başlandı.

Kdz. Ereğli Kızılay Derneği'nde yıllarca gönüllü çalışmalar yapan ve hiç bir menfaat beklemeyen eski üyeler ise yaşananları şaşkınlıkla izlediklerini ifade ediyor.

Yorumlar

Adaylar açıklanıyor...

9 Ocak 2019 Çarşamba 18:53

Adaylar açıklanıyor...

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, 13 Ocak 2019 günü aday tanıtım toplantısının AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir'in katılımı ile yapılacağını açıkladı.

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Belediye Başkan Adaylarının 13 Ocak Pazar Günü Spor Salonunda düzenlenecek toplantı ile açıklanacağını söyledi. Kızılcahamam’da yapılan İl başkanları toplantısına katılan Zeki Tosun, MKYK toplantısının ardından Pazar günü saat 14.00’de gerçekleştirilecek olan Aday tanıtım toplantısına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Teşkilat Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir’in katılımı ile yapılacağını dile getirdi.

Yorumlar

Buzlanmaya karşı önlem...

9 Ocak 2019 Çarşamba 13:12

Buzlanmaya karşı önlem...

Kdz.Ereğli Belediyesi, kar yağışı sonrası ilçe genelinde gece yarısından itibaren başlayan aşırı buzlanmaya karşı, okul önleri, sağlık merkezleri ve hastane yolları, ana arterler ile yaya yollarında tuzlama çalışması başlattı.

Kdz.Ereğli’de gece yarısından itibaren etkili olan aşırı buzlanma karşısında Kdz.Ereğli Belediyesi yollarda tuzlama çalışması başlattı. İlçede dün yağan kar yağışının yerini gece saatlerinden itibaren aşırı buzlanmaya bırakması üzerine Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın talimatıyla belediye ekipleri 05.00 itibari ile, 5 ayrı bölgeye 3 ayrı tuz stok noktasından hareket ederek buzlanmaya karşı tuzlama çalışması başlattı. Özellikle taşımalı eğitim görülen okullar haricindeki okullarda eğitimin devam etmesi nedeniyle okul önlerinde başlatılan çalışma aynı anda Hastane, sağlık merkezleri ve ana arterler ile ilçe merkezindeki yaya yollarında da sürdü. Ayrıca kötü hava koşulları nedeniyle 3 hastanın talebi üzerine Zabıta ve İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, hastaların hastaneye ulaşımını sağladı. Buzlanmaya karşı belediye ekiplerinin mücadele çalışmaları devam ediyor.

Yorumlar

Yetim ve ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek

9 Ocak 2019 Çarşamba 12:35

Yetim ve ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek

Zonguldak Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yetim ve ihtiyaç sahibi bin 500 kişiye yemek dağıtımı devam ediyor.

Zonguldak Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından il genelinde bulunan yetim ve ihtiyaç sahibi bin 500 kişiye yemek dağıtımı devam ediyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlara sıcak yemeklerini ulaştıran vakıf yetkileri yoğun kar yapışı sebebiyle yolda öre yapan memurlara ve vatandaşlara sıcak yemek dağıttı.

Yorumlar

Kalp hastası kadına paletli kurtarma

9 Ocak 2019 Çarşamba 09:56

Kalp hastası kadına paletli kurtarma

Zonguldak'ta kalp krizi geçiren 70 yaşındaki yaşlı kadının imdadına paletli 112 Acil Sağlık ekipleri yetişti.

Kent merkezinde 2 gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle yüksek kesimlerde kalan mahalle ve sokaklar ulaşıma kapandı. Dilaver Mahallesi Elma Sokak’ta şiddetli göğüs ağrısı çeken ve yatalak olduğu öğrenilen 70 yaşındaki Semiha Boz’un yakınları 112 Sağlık ekiplerinden yardım istedi. Mahalleye giden ambulans karla kapanan yoldan çıkamadı. Bölgeye paletli ambulans ve Zonguldak Belediyesi kar kürüme aracı sevk edildi. Kepçe yardımıyla sokak üzerindeki yol temizlenirken Semiha Boz, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından paletli ambulansla ana yola indirildi. 

Boz, buradan da diğer ambulansa aktarıldı. Kalp krizi şüphesi üzerinde durulan Boz, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. 

Yorumlar