Koçbaşı ile kapıyı kırıp uyuşturucu satıcılarını bastılar...

9 Aralık 2019 Pazartesi 16:20

Koçbaşı ile kapıyı kırıp uyuşturucu satıcılarını bastılar...

Zonguldak’ta çep telefonu uygulaması üzerinden uyuşturucu ticareti yapan 1’i kadın 2 kişi adliyeye sevk edildi.Koçbaşı ile kapıyı kırıp uyuşturucu satıcılarını bastılar

 Edinilen bilgiye göre, Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri A.H, Ç.K isimli şahısların cep telefonu uygulaması üzerinden uyuşturucu sattığı tespit etti. Narkotik ekipleri şahısların bulunduğu eve sabah saatlerinde baskın yaptı. Narkotimler kapıyı açmayan şahıslara karşı koçbaşı kullanarak ikamet kapısına kırıp içeri girdi. Eve yapılan aramada 80 gram uyuşturucu ve uyarıcı madde ile terazi ele geçirdi. Gözaltına alınan 2 kişi ifadeleri alınmak üzere emniyete getirildi. İşlemlerinin ardından A.H , Ç.K isimli şahıslar ekipler tarafından öğle saatlerinde Zonguldak Adliyesine sevk edildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , oprasyon , uyuşturucu , koçbaşı ile kapıyı kırdılar , 2 kişi gözaltı

Yorumlar

Sarıoğlu, “Torunlarımıza iyi bir gelecek bırakmak istiyoruz”

9 Aralık 2019 Pazartesi 15:47

Sarıoğlu, “Torunlarımıza iyi bir gelecek bırakmak istiyoruz”

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Zonguldak Şube Başkanı Mustafa Sarıoğlu, bütçe görüşmeleri öncesi parlamentoda görev alan milletvekillerinin emeklerin sorunlarını göz ardı etmemesini istedi.

 Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Zonguldak Şube Başkanı Mustafa Sarıoğlu emeklilerin zor şartlar altında hayatını sürdürdüğünü ifade eden Sarıoğlu, “Biz Genel Başkanımız Satılmış Çalışkan olmak üzere mecliste grubu bulunana partilere hazırlanan kanun teklifi verildi. Biz fazla bir şey istemiyoruz. Biz devletin belirlediği bir açlık sınırı var. Açlık sınırı altında kimse maaş almasın. Herkesin ödediği prim gün sayısına göre intibak yasamız çıksın istiyoruz. Sağlıkta kesilen katkı paylarının asgari seviyesine indirilmesini talep ettik. Ayrıca her iki dini bayramda verilen ikramiyelerin bin 500 TL’ye çıkartılmasını asgari ücret arttıkça üzerine ilave edilmesini talep ettik. Bizler tüm Emek Der camiası olarak başta genel başkanımız ile beraber ülke çapında bütün şubelerimizle birlikte ülkemizi, vatanımızı, bayrağımızı seviyoruz. Birlik beraberlik içerisinde insan gibi yaşayabilmek için insan gibi hak istiyoruz. Pazarda yangın varken TÜFE’nin çok düşük çıkması bizleri üzüyor. TÜFE’ye göre verilen haklar gittikçe makası açıyor. Devlet İstatistik Enstitüsü’nün belirlediği taban fiyat baz olsun onun üzerine herkes ödediği prim gün gün sayısına göre yasamız bir an önce çıksın istiyoruz. Adaletsiz maaş dağılımına son verilmesini istiyoruz. İnsan gibi yaşamak istiyoruz. Torunlarımıza iyi bir gelecek bırakmak istiyoruz. Biz ülke kalkınması için yıllarca mücadele verdik. Şu anda ülkenin durumunu dikkate alıyoruz. Milyonlarca emekli adına genel başkanımız yazılı sözlü ilgililere rapor veriliyor. Şu ana kadar bizim istediğimiz bir şey çıkmadı. Bütçe görüşmeleri başladı bütçe görüşülürken bir an önce milletvekilleri yöresinde emekli abilerini dikkate alarak ona göre karar almalarını bütçede ona göre emekliye pay ayrılmasını talep ediyoruz. Elektriğe, doğalgaza, petrole ve tüm gıda maddelerine yüzde 50 zam yapılırken ocak ayında emekli abilerine kimse tüfe sıfır çıktı demesin. Pazarda yangın var. Bu sözlerimiz dikkate alınsın yazıktır günahtır. Emekli bu memleketin sigortası bizi ciddiye alsınlar. 2020 yılında bizleri üzmeyin.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak ,

Yorumlar

Müşterilerinin fotoğraflarını biriktiriyor...

9 Aralık 2019 Pazartesi 12:12

Müşterilerinin fotoğraflarını biriktiriyor...

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde bulunan kahvehanede, çoğu vefat etmiş müşterisinin fotoğraflarının sergilendiği vatandaşlara nostaljik bir hava yaşatılıyor.

 Zonguldak’ın Alaplı ilçesine bağlı Karşıyaka Mahallesi'nde 30 yıldır kahvehane işletmeciliği yapan 57 yaşındaki Hüseyin Temiz’in ilginç koleksiyonu dikkat çekiyor. 30 yıl önce analog fotoğraf makinesi ile müşterilerinin fotoğraflarını çekmeye başlayan ve iş yerinin bir köşesinde arşiv yapan Temiz, aralarında çoğu vefat etmiş olan müşterilerinin fotoğraflarını iş yerinin duvarındaki panolarda sergiliyor. Duvarda asılı fotoğrafları gören bazı müşterilerinin de kendi fotoğraflarını verdiğini anlatan Temiz, yıllar önce arkadaşlarının ölümü üzerine onların fotoğraflarını kahvehaneye asarak fotoğraf biriktirme serüvenine başladığını söyledi. Duvarda fotoğrafları gören bazı müşterilerinin de kendi fotoğraflarını verdiğini anlatan Temiz, 30 yıldan bu yana sayısız fotoğraf biriktirdiğini ifade etti. 
Fotoğraf çekmeye başladığında ortaya böylesine güzel bir tablo çıkacağını hiç düşünmediğini belirten Temiz, "İş yerimde 30 yıldır kahvehanecilik yapıyorum. Yaklaşık 30 yıl önce merak ederek analog bir fotoğraf makinesi almıştım. Hobi amaçlı kahvehaneye gelen müşterilerimin fotoğraflarını çekmeye başladım. Zaman içinde fotoğraflar birikince, arkadaşlarım bu fotoğrafları bir panoda toplayarak kahvehanenin duvarında sergilememi söylediler. Bende elimde olan 400 civarında fotoğrafı panoya yerleştirerek iş yerinin duvarında sergilemeye başladım. Yıllar geçtikçe fotoğraflar çok değerlendi. Kahvehaneme gelen gençler panolarda yakınlarının resimlerini görünce şaşırıyorlar. Birçoğu bu benim dedem, bu amcam, bu babam diye arkadaşlarına gösteriyor. Bir anlamda arkalarından rahmet okuyorlar, isimlerini anıyorlar. Bu durum beni de çok mutlu ediyor. Şu an duvarımda bini aşkın fotoğraf bulunuyor. Kimi müşterilerim sırf fotoğraflara bakmak için iş yerime geliyor" diye konuştu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Alaplı , kahvehane , müşteri , fotoğraf , sergi

Yorumlar

17 yaşındaki Merve bulundu...

9 Aralık 2019 Pazartesi 11:02

 17 yaşındaki Merve bulundu...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşayan iki gündür haber alınamayan 17 yaşındaki Merve Sarıca'nın; İHA'nın haberi üzerine bulunduğu ortaya çıktı.

 Kdz. Ereğli ilçesinde ailesi ile birlikte yaşayan 17 yaşındaki lise son sınıf öğrencisi Merve Sarıca'dan iki gündür haber alınamadı. İHA'ya ulaşan Sarıca'nın babası Aydın Sarıca, kızının hayatından endişe ettiğini söyledi. Ören Yenimalle'de ikamet ettiklerini ifade eden baba Sarıca, kızının bulunması için herkesten yardım istedi. Baba Aydın Sarıca, "Kızım dün 07.30-08.00 saatleri arasında evden çıktı. Otobüse binip binmediği konusunda net bilgimiz yok. Merve ve diğer çocuklarımla arkadaş gibiyiz. Derslerine çalışmaları dışında hiçbir şekilde baskı yapmıyoruz. Bildiğimiz kadarıyla bir erkek arkadaşı da yok. Merve'nin kaybolduğu ile ilgili İlçe Emniyet Müdürlüğüne başvurumuzu yaptık" ifadelerine yer verdi. 
Kamuoyunda yer alan haberler üzerine Merve Sarıca'nın Düzce'deki bir kız arkadaşının yanına gittiği ortaya çıktı. Liseli kızın haberleri gördükten sonra ailesine ulaştığı sağlığının iyi olduğu öğrenildi. Baba Aydın Sarıca'nın da gece saatlerinde Düzce'ye giderek kızını aldığı öğrenildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , kayıp , kız çocuğu , merve bulundu

Yorumlar

Liseli genç kızdan iki gündür haber alınamıyor

8 Aralık 2019 Pazar 23:59

Liseli genç kızdan iki gündür haber alınamıyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşayan 17 yaşındaki Merve Sarıca'dan iki gündür haber alamayan ailesi kızlarının hayatından endişe duyuyor.

Kdz. Ereğli ilçesinde ailesi ile birlikte yaşayan ve dün sabahtan bu yana kendisinden haber alınamayan 17 yaşındaki lise son sınıf öğrencisi Merve Sarıca'nın babası Aydın Sarıca, kızının hayatından endişe ettiğini söyledi.

Ören Yenimalle'de ikamet ettiklerini ifade eden baba Aydın Sarıca, kızının bulunması için herkesten yardım istedi. Baba Sarıca konuşmasında şunları söyledi: "Kızım Merve, dün sabah 07.30-08.00 saatleri arasında evden çıktı. Otobüse binip binmediği konusunda net bilgimiz yok. Yarın sabah, söz konusu saatlerde mahallemize çalışan halk otobüslerinin kameralarını inceleyeceğiz. Merve ve diğer çocuklarımla arkadaş gibiyiz. Derslerine çalışmaları dışında hiçbir şekilde baskı yapmıyoruz. Bildiğimiz kadarıyla bir erkek arkadaşı da yok. Merve'nin kaybolduğu ile ilgili İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne başvurumuzu yaptık. Biz Merve'nin kaçırıldığını düşünüyoruz. Televizyonlarda hemen hemen her gün kadına şiddet ve kadın cinayetleri ile ilgili haberler izliyoruz. Kızımın da bu şekilde olmasını istemiyorum. Merve'nin kaybolduğunu gerek sosyal medyadan paylaşım yaparak gerekse haber siteleri aracılığı ile duyuran, konuya duyarlı olan herkese teşekkür ederken, kızımı görenlerin insaniyet namına İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne veya bizlere bildirmelerini istiyoruz."

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , kayıp

Yorumlar