Kömürspor A.Ş. Başkanı Hakan Hürfikir açıklama yaptı

1 Haziran 2020 Pazartesi 14:15

Kömürspor A.Ş. Başkanı Hakan Hürfikir açıklama yaptı

TFF 2. Lig ekiplerinden Zonguldak Kömürspor A.Ş. Başkanı Hakan Hürfikir, mevcut durumda takımda korona virüs belirtisi gösteren birinin bulunmadığını ifade etti.

Zonguldak Kömürspor A.Ş. Başkanı Hakan Hürfikir, ligler başlamadan takım olarak korona virüs testlerinin yapılacağını söyledi. Hürfikir, şu ana kadar kimsede korona virüs belirtisine rastlanmadığını da sözlerine ekledi.

''Ligler başlamadan korona testi yapacağız'' 

Zonguldak Kömürspor A.Ş. Başkanı Hakan Hürfikir, şu anda takımdan hiç kimseye test yapılmadığını belirterek, "Ligler başlamadan önce herkese test yapacağız. Bizler üzerimize düşen görev neyse yapmaya hazırız. Her zaman önce sağlık diyoruz. El birliği ile bu zor günleri atlatacağız. İnanıyorum ki en kısa sürede normal hayatlarımıza döneceğiz. Korona virüs başladığı günden beri takım olarak herkes kendisini evde izole ediyor. Teknik heyet ve oyuncularla her gün görüşüyorum. Şu ana kadar hiçbir kimsede öyle belirti yok. İnşallah ilerleyen günlerde yapacağımız testlerle de bunun doğruluğu kanıtlayacağız. Ama her şey yolunda gibi görünüyor" dedi.

Yorumlar

"Haziran ayında kapılarımızı açacağız"

20 Mayıs 2020 Çarşamba 17:47

"Haziran ayında kapılarımızı açacağız"

Gençlik Hizetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel tesisler ve spor faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, salgının gidişatına göre Haziran ayında antrenmanların kademeli olarak başlayacağını açıkladı.
''Milli sporcular antrenmanlarını bırakmadı''
Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, milli sporcuların antrenmanlarını bırakmadıklarını söyleyerek, ''Türkiyede ilk vakanın görülmesinin ardından ülkemizde ve ilimizde kısıtlamalar başladı. Bu kapsamda spor faaliyetlerinin gerçekleştirilmemesi gibi durumlar gerçekleşti. 13 Mart itibariyle bütün spor faaliyetlerini durdurduk. Daha sonrasında antrenmandalarda durdurulmaya başlandı. Bizim stadyumumuz sabah 5'den Akşam 11'e kadar herkese açık. Mart ayında ağırlaştırdığımız için vatandaşlarımızı almıyoruz. Fakat milli sporcularımızın çalışmalarına hiç bir şekilde ara vermedik''dedi.
Haziran ayında yavaş yavaş herkese kapılarını açacaklarını da ifade eden Yüksel, ''Şuanda atletizm branşında belli sporcularımız var. Bunlara belli bir saat vererek toplu olmamaları süre içerisinde antrenmanlarına yapmalarına izin veriyoruz. Bu süreç bittiği zaman tekrar milli düzeyde müsabaka gerçekleştirebilir. Çocuklarımıza aynı sürat ve aynı hızla desteğimizi kesmiyoruz. Bu çocuklar bizlerin geleceği. Haziran ayında kademeli olarak devam edecek''şeklinde konuştu.
''Tesisleri en çok kullanan kişiye hediye vereceğiz''
Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, tesisleri en çok kullanan kişiye hediye vereceklerini belirterek, ''Yoğun bir kullanım var. Bizlerde bunun arttrılması konusu da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Buraya ne kadar çok kullanım yapan arkadaşlarımızı tespit etmek amacıyla sistem kurduk. Bu sistem üzerinden her ay en çok kullanan kişiye hediye vereceğiz. Bunun yanında İl Müdürlüğünün üstündeki boş alanın faaliyete geçireceğiz. Bizim çatı alanımızda boş bir alan var. Buraya farkı farklı bölmeler yaparak bowling salonu, botce alanı, bilardo alanları, tarihe açıdan odalar isimli projemiz var. Bir oyun alanı olacak. Birde orada video izleyecek. Orada buldukları şifrelerle odaları açacaklar. Tarihi bilgileri de alacaklar''ş eklinde konuştu.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Gençlik , Spor , Spor , Milli , Hakan , Yüksel

Yorumlar

Kaldığı yerden devam edecek...

12 Mayıs 2020 Salı 11:59

Kaldığı yerden devam edecek...

Yarım kalan Mesut Özil tesisinin yapımına bayramdan sonra devam edilecek.

Zonguldaklı olan ve Premier Lig ekiplerinden Arsenal forması giyen yıldız oyuncusu Mesut Özil, Bölgesel Amatör Lig takımı Devrek Belediyespor'un yarıda kalan tesisinin tamamlanması için destek vermişti. Korona virüs nedeniyle tesis yine tamamlanamadan yarıda kalmıştı. Tesisle ilgili müjdeli haber geldi. Kaba inşaatı biten ve sadece iç dizaynı kalan Mesut Özil tesisinin yapımına bayramdan sonra devam edilecek.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , mesut özil

Yorumlar

ultrAslan'lar ihtiyaç sahiplerini sevindirdi

23 Nisan 2020 Perşembe 22:36

ultrAslan'lar ihtiyaç sahiplerini sevindirdi

Galatasaray’ın taraftar grubu ultrAslan'ın Kdz. Ereğli Temsilciliği, Ramazan ayı öncesi hazırladıkları erzak kolilerini ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdı.

Kdz. Ereğli'de faaliyet gösteren, Galatasaray’ın taraftar grubu ultrAslan'ın Kdz. Ereğli Temsilciliği, 11 ayın sultanı Ramazan ayı vesilesiyle erzak kolilerini ihtiyaç sahibi kişilere ulaştırdı.
ultrAslan’ın başlattığı sosyal sorumluluk projesi kapsamında hazırlanan yardım kolilerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıran grup üyeleri adına kısa bir açıklama yapan ultrAslan Kdz. Ereğli İlçe Koordinatörü Yahya Hasan Uğur Yazgan, yaklaşan Ramazan ayı nedeniyle ihtiyaç sahibi insanların yüzündeki tebessümde kendilerinin az da olsa payı olması amacıyla böyle bir kampanya düzenlediklerini belirtti.
Yazgan yaptığı açıklamada; "Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz iftar programlarımız yerine tüm temsilciliklerimiz olarak ortak bir karar aldık. Ramazan ayı vesilesiyle #BirYardımBinMutluluk diyerek, insanların yüzlerindeki tebessümde bizlerin de payı olsun umuduyla başlattığımız Ramazan kolisi yardımında hazırladığımız tüm kolileri ihtiyaç sahibi kişilere ulaştırdık. Duyarsız kalmayarak bizlere ulaşan, maddi ve manevi destekte bulunan grup üyesi kardeşlerimize, büyüklerimize duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederim" dedi.

Yorumlar

Ligler ne zaman devam edecek?

14 Nisan 2020 Salı 12:59

Ligler ne zaman devam edecek?

Kovid-19 salgını nedeniyle ertelenen liglerin ne zaman başlayacağına ilişkin TFF Başkanı Nihat Özdemir, önemli açıklamalarda bulundu.

 Liglerin durumuna kesinlik kazandırmak için devlet yetkilileriyle sürekli iletişim halinde olduklarını söyleyen Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, ''şu tarihte başlar diyemeyiz.'' dedi. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, "TFF olarak 'lig şu tarihte başlayacak' demek gibi bir kararımız olamaz. Buna devletimizin belirli kurullarıyla birlikte karar vereceğiz. Örneğin Sağlık Bakanlığı, Spor Bakanlığı ve bilim kurullarının hazırlayacakları raporlar çok önemli. Bunların ışığında hareket edeceğiz. Elbette UEFA'nın görüşünü de alacağız. Mayısın ilk haftası yapacağımız değerlendirmede mayıs ayında çalışmaların başlayıp, başlamayacağını bu raporlar belirleyecek" dedi.  Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, UEFA toplantısı sonrasında konuşmuş ve “Görüşmede UEFA, ülke liglerinin haziran sonuna kadar tamamlanması için gayret gösterilmesini talep etti. Şu an için biz de verilmiş karar neticesinde nisan ayının sonuna kadar seyircisiz olarak maçlara devam edeceğiz” ifadelerini kullanmıştı.  Ardından Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Hentbol, voleybol, basketbol ve futbol liglerinin tamamının salgına yönelik alınan tedbirler kapsamında ertelenmesine karar verilmiştir. Müsabakalar bugünden itibaren durduruldu.

Konuyla ilgili kulüplerimizi temsilen kulüpler birliği başkanımızla ve federasyon başkanlarımızla önemli bir toplantı gerçekleştirdik. Salgının kontrol altına alınamadığı birçok ülkede müsabakalar durdurulmuş, uluslararası organizasyonlar ertelenmiş, etkinlikler iptal edilmiştir. Bu kapsamda Avrupa Futbol Şampiyonası’nın da 1 yıl ertelenmesi kararı alınmıştır. Şampiyona 11 Haziran 2021 ile 11 Temmuz 2021 yılları arasında yapılacak. Mayıs ayında ev sahipliği yapacağımız Şampiyonlar Ligi Final müsabakası da daha ileri bir tarihte gerçekleşecek… Biz de ilgili kurumlarımızın tamamıyla gerçekleştirdiğimiz toplantılarda, alacağımız önlemleri sürekli güncelliyor ve hızlı bir şekilde uygulamalar ortaya koymaya azami özen gösteriyoruz. Bütün tarafların katılımıyla fikirleri masaya yatırıyor, analiz ediyor ve yönlendirmeler ışığında tedbir kararları alıyoruz. Sporda, geçtiğimiz hafta birtakım tebdirleri hayata geçirmiştik. Bireysel branşlarda bütün müsabakaları, organizasyonları ve katılımları ertelemiş; Voleybol, basketbol, futbol gibi takım branşlarında liglerin seyircisiz oynanmasına karar vermiştik. UEFA, Euroleague ve NBA, aynı La Liga, League1, Bundesliga ve Premier League gibi maalesef liglerini tatil ederken geç kalmışlardı. Çünkü ülkelerinde vaka sayıları binlerle, ölü sayısı onlarca hatta yüzlerce olduğunda dahi bırakın liglerin tatil edilmesini, seyircili oynatmaya devam etmişlerdi. Oysa biz liglerin seyircisiz oynatılma kararını ülkemizde sadece bir vaka varken aldık. Avrupa’da bu kararı vaka sayısına göre en erken alan ülkeyiz. Tedbiren alınmış bu karar, Koronavirüs Pandemisi’nin geçtiğimiz haftaki yayılım durumu neticesinde ilgili kurum ve kuruluşlarımızla sürekli istişareler içerisinde alınmış bir karardı. Salgının mevcut durumu ve günün koşulları dikkate alınarak, bu tebdirlerde bir güncelleme söz konusu oldu" diye konuşmuştu.


Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , l , g maçlar , uefa , maç , sokak yasağı , korona virüs

Yorumlar