Kömürspor'da olağan üstü kongre yapıldı

4 Temmuz 2019 Perşembe 08:42

Kömürspor'da olağan üstü kongre yapıldı

Zonguldak Kömürspor'da beklenen olağan üstü kongre yapıldı. Mevcut Başkan Süleyman Caner tek liste ile yeniden başkanlığa seçildi.

TFF 2.Lig temsilcisi Zonguldak Kömürspor'da olağan kongresi 26 Haziran'da çoğunluk sağlanamadığı için gerçekleştirilememişti. Tekrar toplanan Zonguldak Kömürspor yönetimi olağan üstü kongresini Ticaret ve Sanayi Odasında yaptı. 
Mevcut Başkan Süleyman Caner'i liste ile aday olduğu kongrede yeniden başkan seçildi. Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner'in yeni yönetimi 27 kişilik ekipten oluşuyor. Geçtiğimiz dönemlerde yer alan bir çok yönetici yeni dönemde de listede yer aldı. Öte yandan kongrede alınan en önemli karar ise üyelik sistemi oldu. Artık yeni dönemde aylık 100 lira senelik 1200 lira düzenli ödeyen üyeler kongrede söz sahibi olabilecek. 
''3 yıl boyunca aidatı düzenli ödeyenler kongrede söz sahibi olacak'' 
Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, “Bu sene Zonguldakspor’un iyi yerlere gelmesi lazım ve bir yatırım yapmamız gerekiyor. Kulübü üyelik sistemine açtık tüzük tadilatı ile. 3 yıl boyunca üyelik aidatını düzenli ödeyenler seçme ve seçilme hakkına sahip olacaklar. Bunun adımını kongre ile atmış bulunuyoruz. Aylık 100, senelik Bin 200 lira olarak. Bu şekilde Zonguldakspor’un ayağa kalkması ve güçlenmesi lazım. Artık eleştiri zamanı değil iş ve kenetlenme zamanı. Ne kadar çok erken el ele verirsek bu işin üstesinden geliriz.Bazı sponsorluk görüşmelerimiz devam ediyordu ancak bir netice alamadık. İstekli olan arkadaşlarımızla bir yönetim oluşturmaya çalıştık. Umarım faydalı olurlar.” dedi. 
Kongre sonucunda oluşturulan yeni yönetimin listesi şu şekilde: 
Asil Üyeler 
Hüseyin Demir 
Muammer Toprak 
Tayfun Demir 
Muhammet Özdemir 
Doğan Şişman 
Şaban Aydemir 
Murat Koca 
Deha Emral 
Engin Küçükarslan 
Murat Candaş 
Lütfü Aydın 
Kerem Mantarlı 
Okan İlkbahar 
Sabit Danış 
Aşkın Demirci 
Esra Geyikli 
Derya Akbıyık 
Erim Zeki Berbeoğlu 
Muhammet Cüntay 
Caner Baydar 
Yasin Hamzaçebi 
Mehmet Abalı 
Adil Dilaver 
Osman Zaimoğlu 
Şükrü Öztürk 
Süleyman Bezir 
M.Hakan Gülay 
Süleyman Demiro 
Yedek Üyeler 
Seyfullah Demir 
Rüsdem Kiret 
Önder Kiret 
Hasan Yücesan 
İlhan Kutlu 

Yorumlar

Gülüç'te yaz futbol okulu açıldı

3 Temmuz 2019 Çarşamba 19:10

Gülüç'te yaz futbol okulu açıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen yaz futbol okulu açıldı.

Gülüç Belediyesi’nin her yıl düzenlediği yaz futbol okulu Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın startı ile başladı. Yaklaşık yüz öğrencinin katılımı ile açılan yaz futbol okulu, Gülüç Belediyespor’un halı sahasında düzenlenecek. Başkan Demirtaş’ın çocuklara dağıttığı formalara sevinen çocuklar, teşekkür ederek futbol konusunda ellerinden gelenleri yapacaklarına dair söz verdi. Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ise her zaman spora emek verdiğini ve sporcunu yanında olduğunu belirtti. Başkan Demirtaş konuşmasında, “Her sene olduğu gibi Yaz Futbol Okulunu bu sene hayırlısıyla açmış bulunuyoruz. Biz Gülüç Belediye Başkanlığı olarak, her zaman genç ve minik sporcuların yanındayız. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve minik sporcularımızın, her türlü ihtiyaçlarını ve malzemelerini temin ederek en iyi şartlarda yetişmeleri, spor yapmaları için tüm imkanlarımızı kullanmaktayız. Tüm amacımız, yüce Atatürk'ün dediği gibi "Ben sporcunun zeki çevik ve ahlaklısını severim" sözünde olduğu genç ve minik sporcularımızın ahlaklı, zeki ve  çevik olarak yetişmeleri, vatana millete faydalı olmaları.”

 

Yorumlar

Bakan Kasapoğlu'ndan Kömürspor'a tesis sözü

3 Temmuz 2019 Çarşamba 16:03

Bakan Kasapoğlu'ndan Kömürspor'a tesis sözü

Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, Kömürspor'un tesis yapılması noktasında ki projelere, ''Yer bulun hemen çalışmalara başlayalım'' diyerek destek verdi.

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar Zonguldak’ta yapılması gereken spor yatırımlarının yanı sıra devam eden yatırımlar hakkında Geçlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu makamında ziyaret ederek görüşmelerde bulundu. AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel’in Zonguldak’taki spor yatırımları ile ilgili hazırlamış olduğu dosyayı Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu’na teslim etti. Ak Parti Milletvekili Hamdi Uçar, Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu ile görüşmelerin olumlu geçtiğini söyleyerek, Bakan Kasapoğlu'nun Kömürspor'un tesis yapılması noktasında ki projelere, ''yer bulun hemen çalışmalara başlayalım''diyerek destek verdiğini söyledi. 
AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, Zonguldak Kömürspor'la ilgili önemli projeler olduğunu söyleyerek; ''Karaelmas Kemal Köksal Stadı’nın genel bakım ve onarımlarının yapılmasının dışında ayrıca Şehir merkezinin dışında bir spor kompleksi projemizi Bakanımıza sunduk. Bu projenin içinde yeni bir stadyum, antrenman sahası ve Zonguldakspor için tesis binası olacak. Geniş kapsamlı bir spor kompleksi projesini Bakanımıza sunduk. Ayrıca bu tesisleri dışarıdan gelen misafir takımlarda kullanabilecek. Çok önemli ve güzel bir proje olan bu spor kompleksi için bakanımız “Yer bulun hemen çalışmalara başlayalım” ifadelerini kullandı. Proje 2020 yatırım programına yetiştirilecek. Bu spor kompleksinin dışında ayrıca Devrek’te yıkılan spor salonunun yerine yeni bir spor salonunun yapımı için görüş alışverişinde bulunduk. İl ve ilçedeki diğer spor yatırımları için de olumlu mesajlar aldık. Bir önceki Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak da bizlere çok destek oldu. Gerek Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, gerekse önceki bakanımız Osman Aşkın Bak’a ilgilerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. 

Yorumlar

18 yaşındaki futbolcu, madenci oldu

3 Temmuz 2019 Çarşamba 13:41

18 yaşındaki futbolcu, madenci oldu

TFF 2. Lig ekiplerinden Zonguldak Kömürspor'da forma giyen 18 yaşındaki genç stoper Yağız Kandemiroğlu, geçtiğimiz aylarda Türkiye Taşkömürü Kurumu'nun (TTK) kurasından çıkarak, Kozlu müessesinde işe başladı.

Türkiye Taşkömürü Kurumu'nun geçtiğimiz aylarda Zonguldak'ta bin kişilik pano ayak işçisi için bakanların katılımıyla Site Spor Salonu'nda kura çekimi gerçekleştirdi. Kura çekimine TFF 2.Lig takımı Zonguldak Kömürspor'da profesyonel futbolcu olarak mücadele eden genç stoper Yağız Kandemiroğlu da başvuru yaptı. Şans eseri kuradan çıkan genç oyuncu Kandemiroğlu sağlık kontrolü ve güvenlik soruşturmasını geçerek 15 günlük eğitimin ardından Kozlu Müessesinde işe başladı. 18 yaşındaki genç maden işçisi Yağız Kandemiroğlu hem profesyonel olarak futbol hayatını sürdürüyor hem de yerin metrelerce altına girerek yer altındaki kömürü çıkarıyor. 

"Yer altında güzel dostluklar kuruyoruz" 
18 yaşındaki genç maden işçisi Yağız Kandemiroğlu, "Ben de artık bir maden işçisiyim. İlk önce yapabilir miyim diye düşündüm ama yer altına girince ben de maden işçisi ağabeylerim gibi ekmek param için çalışmaya başladım. Zor bir meslek. Kömür karasına alışkın değilim. Daha önce hiç yer altına girmedim. Ama çalışmaya başladıktan sonra alışmaya başladım. Yer altında ki ağabeylerimizle de güzel dostluklar kuruyoruz. Bu mesleği hiç bırakmaya niyetim yok" dedi. 

"'Futbol ve madeni birlikte yürüteceğim" 
Futbolculuk hayatına devam edeceğini ifade eden Kandemiroğlu, "Futbolculuk hayatıma devam edeceğim. Profesyonel olarak Zonguldak Kömürspor'un futbolcusuyum. Futbolu ve madeni birlikte yürütmeyi düşünüyorum. İkisini bir arada yürütecek güçteyim. Futbol benim hayatım. Çocukluğumdan beri top oynuyorum. Onu da bırakmaya hiç niyetim yok" diye konuştu. 

Yorumlar
  • Timur
    7 Temmuz 2019 Pazar 12:19

    Kardeşim iki iş bir arada bence OLAMAZ ya futbol ya maden derim profosyonel e kadar çıkmışsin demekki boş topçu degilsin nazarımca futbola emek vermissin bu yöne git geliştir kendini

İsmail Hakkı Durdu turnuvası devam ediyor

3 Temmuz 2019 Çarşamba 12:02

İsmail Hakkı Durdu turnuvası devam ediyor

Perşembe Belediyespor’un merhum Başkanı İsmail Hakkı Durdu anısına bu yıl ikincisi düzenlenen ve 23 Haziran'da başlayan futbol turnuvasında 2 hafta geride kaldı.

15 takımın katıldığı turnuvada çekilen kura sonucu her grupta 5 takım olmak üzere (A, B ve C) 3 grup oluşturuldu. Turnuvanın tüm maçları takımların isteği doğrultusunda her hafta Pazar günü oynanma kararı alındı. Müsabakalar hava şartlarından dolayı 35’er dakikalık 2 devre üzerinden yapılıyor. Turnuvada şampiyon olan takıma 3.500 TL ve kupa, ikinci olan takıma 1.000 TL ve kupa , üçüncü olan takıma da kupa verilecek. Ayrıca turnuvanın en iyi kalecisine ve gol kralına da ödül verilecek. Zonguldak, Bartın ve Karabük illerindeki 1'nci amatör ve süper amatör liglerde futbol oynayan futbolcular da turnuvadaki takımlarda yer alıyor. 
Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam turnuva ile ilgili olarak şunları söyledi, “Perşembe Belediyespor’un merhum Başkanı İsmail Hakkı Durdu anısına birincisi geçen yıl gerçekleştirilen ve bu yıl ikincisini düzenlenen futbol turnuvasını bundan sonra geleneksel hale getireceğiz. Yaz aylarında beldemizin sosyal, kültürel, sportif yaşamını renklendirmek, bölgemizdeki sporseverlere futbol heyecanını yaşatmak, kötü alışkanlıklardan uzak kalmasını istediğimiz gençleri spora yönlendirmek amacıyla düzenlediğimiz turnuvaya katılan tüm takımlara başarılar diliyor, centilmence maçlar oynanmasını temenni ederken, tüm sporseverleri de maçları izlemek üzere Perşembe Şehir Stadımıza davet ediyorum” dedi. 
Gruplarda oynanan maçların ardından A Grubunda Koramanlarspor, B Grubunda Ekotekstilspor, C grubunda ise Muharremşahspor rakiplerini mağlup edip 3’er puan alarak liderliğe yerleştiler. Turnuvanın üçüncü hafta maçları 7 Temmuz Pazar günü oynanacak. 

Yorumlar