Köse'nin imza gününe davetlisiniz

2 Ocak 2018 Salı 18:21

Köse'nin imza gününe davetlisiniz

Zonguldaklı yazar Metin Köse, kitabını hayranları için imzalayacak.

Yazar Metin Köse, "Aç Kapıyı Ben Geldim" isimli kitabını 7 Ocak 2018 günü saat 14.00'te Devrek Belediyesi Nikah Salonu'nda hayranları için imzalayacak. Devrek Kültür Derneğince düzenlenen imza töreninde, yazar Metin Köse hayranlarıyla da kısa bir söyleşi gerçekleştirecek.

Etiketler:

metin köse , yazar , kitap , imza günü ,

Yorumlar

Tiyatro severler, bu oyunda buluştu

25 Aralık 2017 Pazartesi 11:57

Tiyatro severler, bu oyunda buluştu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kent Konseyi Tiyatro Topluluğu tarafından hazırlanan “Köyde Seçim Var” adlı tiyatro oyunu büyük beğeni topladı.

Kdz. Ereğli Belediyesinin katkılarıyla Kent Konseyi Tiyatro Topluluğu tarafından sahnelenen, Ayhan Yavuz’un yazdığı, Tamer Özsoy’un yönettiği ve Şeref Ünal’ın müzik ziyafeti eşliğinde ‘Köyde Seçim Var!’ adlı Tiyatro oyunu, Erdemir Kültür Merkezinde tiyatro severlerle buluştu.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın eşi Sevim Uysal ile birlikte izlediği oyun, aralarında Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, TSO Meclis Başkanı Faruk Yazıcı, MÜSİAD Şube Başkanı İbrahim Sezer ve Kent Konseyi Başkan Vekili Yusuf Karaoğlu’nun da bulunduğu çok sayıda tanınmış sima ve Tiyatro severleri bir araya getirdi.
Oyun sonrası konuşan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, oyunun sahnelenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Etiketler:

kdz. ereğli belediyesi , hüseyin uysal , kent konseyi ,

Yorumlar
  • yusuf demir
    25 Aralık 2017 Pazartesi 12:59

    emeği geçen herkese teşekkürler,ama düşünülmesi gereken,ilçemizin Sinema salonu kapalı ve Tiyatro Erdemir'in salonunda yapılıyor,ve sayın Uysal da o salona gidiyor,sormazlar mı insana Belediyenin salonu yok mu diye..

Usta ellerden çıkan tasarımlar göz kamaştırdı

25 Aralık 2017 Pazartesi 11:37

Elif Altıner

Usta ellerden çıkan tasarımlar göz kamaştırdı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde takı tasarımcısı Nigar Ceyda İdil kendi tasarladığı takılardan oluşan eserlerini sergiledi.

Takı tasarımcısı Nigar Ceyda İdil, uzun süredir tasarlayıp ürettiği eserlerini Kdz. Ereğli ilçesi Yalı Caddesi’nde bulunan Bülent Oğuz Yalısı Ennmahal Restaurant’ta görücüye çıktı. 16 Aralık’ta açılışı gerçekleşen sergide Takı tasarımcısı Nigar Ceyda İdil’in eserlerinin yanı sıra İstanbul Kapalıçarşı’nın en iyi ustalarının ellerinden çıkan eserlerde sergide yer aldı. Gümüş, çelik, taş gibi değerli madenlerden üretilen birbirinden güzel eserler sergiyi gezenlerin büyük beğenisini kazandı.

Etiketler:

Nigar Ceyda İdil , Takı tasarımcısı , sergi , ennmahal restaurant ,

Yorumlar

43 tur rehberi Ereğli'yi gezdi...

11 Aralık 2017 Pazartesi 15:42

Ereğli Haber

43 tur rehberi Ereğli'yi gezdi...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın ‘Kdz.Ereğli’nin petrolü turizm olacak’ açıklamasıyla başlayan çalışmalar kapsamında 43 tur rehberi Kdz.Ereğli’ye gelerek ilçenin tarih, doğa ve kültür zenginliklerini yerinde gördü.

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın ilçe turizmini canlandırmak ve Kdz.Ereğli’nin turizm alanında hak ettiği seviyeye ulaşması için başlattığı çalışmalar kapsamında tur rehberleri Kdz.Ereğli’yi gezdi.
Kdz.Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Araştırmacı-Yazar Can Canver ve Gazeteci Doğan Gönüllü’nün organizasyonuyla gerçekleştirilen gezi kapsamında, İstanbul Turist Rehberleri Odası (İRO) Başkanı Hakan Eğinlioğlu, 43 profesyonel tur rehberi ile 50 kişilik ekip Kdz.Ereğli’ye geldi.
Turizm rehberlerine, ilçenin doğal güzellikleri, tarihi yerleri ve endüstriyel bölgeler gezdirilerek şehrin turizm alt yapısı yerinde gösterildi.
Cumartesi ve Pazar günü gerçekleştirilen gezi kapsamında Erdemir, Alemdar Gemisi, Anıt, sahil ve surlar, Şehir Müzesi, Rum Kilisesi, Çelikel Camii, Heraklia Sarayı, Kent Müzesi, Orta Cami, Çeştepe, Kalatepe, Cehennemağzı Mağaraları, Köseağzı, Uzunmehmet anıtı ziyaret edilirken Araştırmacı-Yazar Can Canver tarafından hem gezilen yerler hem de tarihi öneme sahip Ölüce Deniz Feneri, Balı Su Kemerleri ve diğer yerler hakkında bilgi aktarıldı. Gezilere turizm rehberi olan Belediye Meclis Üyesi Cumhur Nalcı’da eşlik etti.

“Kdz. Ereğli’nin turizm kapasitesi var”
Kdz.Ereğli gezisini değerlendiren İRO Başkanı Hakan Eğinlioğlu, Kdz.Ereğli’yi çok beğendiklerini söyleyerek; “İstanbul Turist rehberleri odası olarak Kdz. Ereğli’nin turizme kazandırılması ve isminin yaygın bir şekilde tanınması açısından nasıl bir katkıda bulunabiliriz diyerek buradayız. Kdz.Ereğli’yi turizm açısından değerlendirmeye çalıştık. Gerçekten büyük bir kapasitesinin olduğunu gördük Kdz.Ereğli’nin. Arkadaşlarımızla birlikte daha sonra hazırlayacağımız raporu ilgililere sunacağız. Çok değerli bir kültürel miras var burada. Bunun dışında bir takım tesislerin yeniden değerlendirilmesi gerekiyor. Alt yapının turizme hazırlanması gerekiyor. Şu bir gerçek, gerek yerli gruplara, gerek yabancı gruplara hitap edecek çok değerli şeyler var Kdz.Ereğli’de. Roma ve Bizans döneminden kalma eserlerin olması, mağaraların bulunması, doğal güzellikler, farklı bir açıdan değerlendirecek olursak endüstriyel bir yer olmasına rağmen turizmi barındırabilen eserlere sahip olması çok önemli. Belediye başkanımıza, Can beye ve diğer ilgililere teşekkür ediyorum. İnşallah bu çalışmanın sonuçlarını güzel bir şekilde alırız” dedi.

“Bu işi profesyonelce yapanlar gördü”
Araştırmacı-Yazar Can Canver ise Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a katkıları nedeniyle teşekkür ederek; “Bizim amacımız sanayi kenti olan Kdz.Ereğli’de, Bizans, Roma ve Osmanlı eserlerinin bulunduğu bir yerde turizm kenti oluşturulabilir miydi. Bizi yetiştiren Ereğli’mize bir vefa borcumuzu ödemek istiyoruz. Bunun ötesinde kentimizin, hemşerilerimizin turizmde belirli gelir kazançlarını elde edebilmeleri açısından bir ışık var mı yok mu diye bu işi profesyonelce yapan kişiler gözüyle gördüler. Bu ilk aşamada bir swot analizi oldu. Arkasından da karşılıklı iletişimlerle Ereğli’de turizm olabilmesi doğrultusunda neler yapılacağını önümüzdeki günlerde değerlendireceğiz. Belediye başkanımız Hüseyin Uysal’ın da bu konuda bize verdiği destekle, onun Ereğli’ye, turizme bakış açısıyla diğer kurum, kuruluş ve kişilerle turizme nasıl katarız bunları değerlendireceğiz” dedi.
Gazeteci Doğan Gönüllü ise; “Ereğli’de turizm neden olmasın sorusuyla başladı her şey. Bu sorunun sıklıkla sorulmasını ve cevabının bulunmasını istiyoruz. Destekleri için Belediye Başkanımız Hüseyin Uysal’a teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“Kdz. Ereğli’nin petrolü turizm olacak”
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ise misafir ettiği tur rehberlerine, ‘Antalya-Ege bölgesinin dışında turistlere deneyim yaşatabileceğiniz bir coğrafyada bulunuyorsunuz’ diye seslendi.
Kdz. Ereğli’nin turizmde hak ettiği seviyeye gelmesi için tüm taraflarla çalışma içinde olduklarını anlatan Başkan Uysal; “Dünyada istihdam alanında 10 kişiden biri turizm alanında istihdam ediliyor. Yılda dünyada 1 milyar 235 milyon insan geziyor. 2030’lu yıllara kadar 2 milyarı bulacak gezen insan sayısı. Türkiye’mizde gezilen destinasyonlarda dünyada 6. Sırada. Bizde Kdz. Ereğli olarak turizm alanında hak ettiğimiz yerde olmak istiyoruz. Kdz.Ereğlimiz, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemi eserleriyle eşsiz bir şehir. İnanç turizminden tutun, doğa, deniz, kültür her alanda ne arasanız Kdz. Ereğli’de bulursunuz. Onun için biz diyoruz ki, Kdz. Ereğli’nin petrolü turizm olacak. Birlikte yürüteceğimiz çalışmalarla bunu başaracağımıza inanıyorum” dedi.
Turizm rehberleri, Kdz. Ereğli’yi çok beğendiklerini belirterek Başkan Uysal’a ilgisi nedeniyle teşekkür ettiler. Misafirlere, Kdz. Ereğli pidesi ikramında bulunurken, Kdz. Ereğli Belediyesi yöresel oyun ekibi de bir gösteride bulundu.

Yorumlar

Demirtaş dur durak bilmiyor... Gülüçlü bayanlar Konya'da...

11 Aralık 2017 Pazartesi 15:27

Demirtaş dur durak bilmiyor... Gülüçlü bayanlar Konya'da...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyesi bayanlara yönelik kültür gezileri kapsamında Konya, Şeb-i Arus Kültür Turu gerçekleştiriyor. Başkan Demirtaş geçtiğimiz günlerde de kadınlara yönelik eğlence düzenlemişti.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş her yıl bayanlara yönelik kültür gezisi kapsamında bu yılda Konya’ya gezi düzenledi. Daha önce 2 günlük Çanakkale, Bursa ve İstanbul camiiler ile türbelere ziyaret gerçekleştiren bayanlar bu yıl Konya, Şeb-i Arus Kültür Turu’na gitti.
Kafile başkanlığını Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın eşi Işıl Demirtaş'ın yaptığı kırk kişilik kafile dün akşam saatlerinde, Demirtaş tarafından Belediye düğün salonu önünden Konya'ya uğurlandı.
Düzenlenen kültür turunda Mevlana Türbesi, Şemsi Tebrizi türbesi, Alaaddin Tepesi, Karatay Medresesi ve Şeb-i Arus Töreni gezilecek.
Her yıl düzenli olarak bayanlara yönelik kültür gezisi yaptıklarını söyleyen Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, bayanlardan gelen talepler üzerine gezi düzenlediklerini belirtti. Demirtaş konuşmasında, '' Belediye olarak beldemizde imar ve güzelleştirme çalışmaları yanında sosyal ve kültürel faaliyetlere de önem vermekteyiz. Belediye başkanlığımızın düzenlemiş olduğu Kültür gezileri devam etmektedir. Söz verdiğimiz gibi, önce İstanbul, sonra Bursa, Çanakkale ve şimdi de Konya. Bu gezilerle amacımız insanlarımızın ülkemizde bulunan dini, tarihi ve doğal yerleri ziyaret edip görmeleri ve bilgi sahibi olmaları. Ülkemizin değişik yörelerine yönelik olan, bu Kültür gezilerimiz devam edecektir” ifadelerine yer verdi.

Göreve geldiği günden bu yana Gülüç'te alt yapıyı yüzde 90 oranında yenileyen, yıllardır açılmayan yollları araç ve yaya trafiğine açıp ulaşımı kolaylaştıran ve tüm yolların bakımını yaparak Gülüç'e önemli hizmetler kazandıran Başkan Demirtaş, yıllardır başlanamayan sahil projesinde de önemli bir ilerleme kaydetti. Gülüç'ün girişleri ve meydanında yaptığı çevre düzenlemeleri ile beldeyi daha yaşanabilir cazibe merkezi haline getiren Demirtaş, sosyal belediyecilikte de bölgenin öncü belediyesi haline geldi. 

Etiketler:

Gülüç , Kdz.ereğli , Gökhan Demirtaş , Işıl Demirtaş , Konya , Gülüçlü Kadınlar ,

Yorumlar