Leyla’nın Evi 901. kez Kdz. Ereğli’de sahnelenecek

30 Ocak 2019 Çarşamba 20:37

Leyla’nın Evi 901. kez Kdz. Ereğli’de sahnelenecek

Zülfü Livaneli’nin sevilen romanlarından Leyla’nın Evi tiyatroya uyarlanarak Kdz. Ereğli’de sahnelenecek.

Kdz. Ereğli Kaymakamlığı ile Ticaret ve Sanayi Odası’nın katkılarıyla Zülfü Livaneli’nin sevilen romanlarından Leyla’nın Evi Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde izleyicilerin karşısına çıkacak. Nedim Saban’ın yönettiği Leyla’nın Evi’nde başrolleri Celile Toyon, Ahmet Uz, Dicle Alkan, Halim Ercan, Meral Asitürk, Caner Kurtaran, Barış Atmaca, Koray Kurt ve İsmail Karaer paylaşıyor. 9 yılda 900 kez sahnelenen oyun 07 Şubat Perşembe günü saat 20:00’da Kdz. Ereğli’de izleyicileriyle buluşacak.

Yorumlar

"Kış konseri” katılanların içini ısıttı

28 Ocak 2019 Pazartesi 16:59

"Kış konseri” katılanların içini ısıttı

Çaycuma Belediyesi Türk Sanat Müziği (TSM) Topluluğunun verdiği “Kış Konseri” izleyicilerden tam not aldı. İçleri ısıtan konser ayakta alkışlandı.

Çaycuma Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu “Kış Konseri” adıyla bir konser verdi. Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen konserde, Şef Levent Özger yönetimindeki koroya TRT saz sanatçıları eşlik etti. Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ve eşi Belgin Kantarcı, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Selçuk Özen, CHP Çaycuma İlçe Başkanı Tuncay Akyol ve çeşitli oda ve dernek başkanlarının yanı sıra çok sayıda sanatseverin izlediği konser, herkesten tam not aldı.
Gecede konuşan Çaycuma Belediyesi TSM Topluluğu Başkanı Hamza Başören, yaptığı konuşmasında, Türk Sanat Müziği’nin ülkenin dünya platformunda kültürel kimliğini ifade edebileceği çok etkili bir araç olduğunu belirterek, “Bu konser musiki kültürümüzü gelecek kuşaklara devredebilmek adına bir araçtır. Çoğu kişi müziksiz bir dünya düşünülemeyeceğini ifade eder. Daha sonra müziğin evrensel olup olmadığını tartışılır ve tüm bu süreçte herkesin aklına ve diline gelen söz şudur: ‘Müzik, ruhun gıdasıdır.’ Müzik, ruhun gıdası ise Türk Sanat Müziği de ruhun ilacıdır. Bu düşünceyle yola çıkarak uzun bir gayretin sonunda bu gece size şölen sunacağız. Topluluğumuza maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı’ya, ÇKSM Müdürü Ahmet Koraman ve çalışanlarına, belediyemizin kültür ve sanat faaliyetlerine manevi desteklerini hiç esirgemeyen İlçe Jandarma Komutanımız Binbaşı Selçuk Özen Bey’e, ayrıca topluluğumuzun kuruluşundan bu yana görev yapan idarecileri ve yıldır topluluğumuzu başarıdan başarıya sürükleyen değerli şefimiz Levent Özger hocamıza şahsım ve topluluğum adına teşekkür ederim” dedi.
Daha sonra topluluk, birbirinden güzel 21 eser seslendirdi. Salonu hınca hınç dolduran sanatseverler de parçalara eşlik ettiler. Yaklaşık 1 buçuk saat süren konserin sonunda topluluk, ayakta alkışlandı.
İzleyenleri duygudan duyguya sürükleyen konserin sonunda Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Şef Levent Özger’e çiçek verirken, topluluk başkanı Hamza Başören’i de kutladı. Başkan Kantarcı, yaptığı konuşmada, “Böyle konserlerde konuşma yapmayı sevmiyorum. Ama hep birlikte 5 yılın finalini yaşadık bu akşam. 5 yılı taçlandırdılar. Ellerine, emeklerine sağlık. Değerli koro elemanlarımızın hepsini alınlarından, gözlerinden öpüyorum. Kar kış demeden düzenli bir şekilde yıllar boyu bıkıp, usanmadan, sizler için çalıştılar. Teşekkür ediyorum. Saz sanatçılarımıza çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Minikler ‘Evimden Elimden’ sergisi düzenleyecek

15 Ocak 2019 Salı 19:16

Minikler ‘Evimden Elimden’ sergisi düzenleyecek

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Cemile Tatoğlu Anaokulu ‘Evimden Elimden’ konulu sergi düzenleyecek.

Kdz. Ereğli Cemile Tatoğlu Anaokulu, öğrencilerin ve velilerin katkılarıyla ‘Evimden Elimden’ konulu sergi düzenleyecek. Cemile Tatoğlu Anaokulu’nda 16 Ocak 2019 saat 17:30’da düzenlenecek olan sergiye Cemile Tatoğlu yetkileri tüm Kdz. Ereğli halkını sergiye davet etti.

Yorumlar

Çocuklar tiyatroya davetlisiniz...

9 Ocak 2019 Çarşamba 19:20

Çocuklar tiyatroya davetlisiniz...

“Bremen Mızıkacıları” çocuk tiyatro oyunu Kdz. Ereğli’ye geliyor.

Kdz. Ereğli’ de faaliyet gösteren Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi yeni bir çocuk tiyatro oyununu Ereğli’ye getiriyor. Bremen Mızıkacıları adlı çocuk tiyatro oyunu 14 Ocak Pazartesi ve 15 Ocak Salı günü Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde saat 10.30- 13.00- 15.00 olmak üzere 3 farklı seansta sergilenecek.
Tiyatro oyununa tüm çocuklar davetlidir.

Yorumlar

“Nereye Gitti Bütün Çicekler” tiyatro oyunu sahnelendi

27 Aralık 2018 Perşembe 14:33

“Nereye Gitti Bütün Çicekler” tiyatro oyunu sahnelendi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde “Nereye Gitti Bütün Çiçekler” tiyatro oyunu sahnelendi.

Fiziksel Engelliler Derneği yararına sahnelenen Tuğrul Tülek’in yönettiği “Nereye Gitti Bütün Çiçekler” tiyatro oyunu Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezinde izleyicisiyle buluştu. Kdz. Ereğli Kaymakamı ve Kdz. Ereğli Belediyesi sponsorluğunda sahnelenen oyuna Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Cemal Özden Yazıcıoğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, Tatoğlu Kültür Merkezi Bağışçısı Akın Tatoğlu, Kdz. Ereğli Fiziksel Derneği Başkanı İsmail Şentürk ve çok sayıda izleyiciler katıldı. “Nereye Gitti Bütün Çiçekler” adlı tiyatro oyunu kadın mülteci kampındaki psikoloğun mültecilerin travmalarını onarmaya çalışırken yardımcısının bu hikayeleri kitaplaştırmaya çalışmasını, diğer yandan kadınların savaş şartlarında aralarındaki diyaloğu güçlendirmesi konu ediliyor. Yaklaşık bir buçuk saat süren oyun sonunda seyirciyi selamlayan oyuncular protokol ve seyirciler tarafından ayakta alkışlandı.
Oyun sonunda Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal oyunculara çiçek takdim etti. Sahneye çıkan Kdz. Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk ise ilk önce tiyatro oyuncularına daha sonrada Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a sponsorluklarından dolayı teşekkür etti.

Yorumlar