Ligler ne zaman devam edecek?

14 Nisan 2020 Salı 12:59

Ligler ne zaman devam edecek?

Kovid-19 salgını nedeniyle ertelenen liglerin ne zaman başlayacağına ilişkin TFF Başkanı Nihat Özdemir, önemli açıklamalarda bulundu.

 Liglerin durumuna kesinlik kazandırmak için devlet yetkilileriyle sürekli iletişim halinde olduklarını söyleyen Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, ''şu tarihte başlar diyemeyiz.'' dedi. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, "TFF olarak 'lig şu tarihte başlayacak' demek gibi bir kararımız olamaz. Buna devletimizin belirli kurullarıyla birlikte karar vereceğiz. Örneğin Sağlık Bakanlığı, Spor Bakanlığı ve bilim kurullarının hazırlayacakları raporlar çok önemli. Bunların ışığında hareket edeceğiz. Elbette UEFA'nın görüşünü de alacağız. Mayısın ilk haftası yapacağımız değerlendirmede mayıs ayında çalışmaların başlayıp, başlamayacağını bu raporlar belirleyecek" dedi.  Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, UEFA toplantısı sonrasında konuşmuş ve “Görüşmede UEFA, ülke liglerinin haziran sonuna kadar tamamlanması için gayret gösterilmesini talep etti. Şu an için biz de verilmiş karar neticesinde nisan ayının sonuna kadar seyircisiz olarak maçlara devam edeceğiz” ifadelerini kullanmıştı.  Ardından Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Hentbol, voleybol, basketbol ve futbol liglerinin tamamının salgına yönelik alınan tedbirler kapsamında ertelenmesine karar verilmiştir. Müsabakalar bugünden itibaren durduruldu.

Konuyla ilgili kulüplerimizi temsilen kulüpler birliği başkanımızla ve federasyon başkanlarımızla önemli bir toplantı gerçekleştirdik. Salgının kontrol altına alınamadığı birçok ülkede müsabakalar durdurulmuş, uluslararası organizasyonlar ertelenmiş, etkinlikler iptal edilmiştir. Bu kapsamda Avrupa Futbol Şampiyonası’nın da 1 yıl ertelenmesi kararı alınmıştır. Şampiyona 11 Haziran 2021 ile 11 Temmuz 2021 yılları arasında yapılacak. Mayıs ayında ev sahipliği yapacağımız Şampiyonlar Ligi Final müsabakası da daha ileri bir tarihte gerçekleşecek… Biz de ilgili kurumlarımızın tamamıyla gerçekleştirdiğimiz toplantılarda, alacağımız önlemleri sürekli güncelliyor ve hızlı bir şekilde uygulamalar ortaya koymaya azami özen gösteriyoruz. Bütün tarafların katılımıyla fikirleri masaya yatırıyor, analiz ediyor ve yönlendirmeler ışığında tedbir kararları alıyoruz. Sporda, geçtiğimiz hafta birtakım tebdirleri hayata geçirmiştik. Bireysel branşlarda bütün müsabakaları, organizasyonları ve katılımları ertelemiş; Voleybol, basketbol, futbol gibi takım branşlarında liglerin seyircisiz oynanmasına karar vermiştik. UEFA, Euroleague ve NBA, aynı La Liga, League1, Bundesliga ve Premier League gibi maalesef liglerini tatil ederken geç kalmışlardı. Çünkü ülkelerinde vaka sayıları binlerle, ölü sayısı onlarca hatta yüzlerce olduğunda dahi bırakın liglerin tatil edilmesini, seyircili oynatmaya devam etmişlerdi. Oysa biz liglerin seyircisiz oynatılma kararını ülkemizde sadece bir vaka varken aldık. Avrupa’da bu kararı vaka sayısına göre en erken alan ülkeyiz. Tedbiren alınmış bu karar, Koronavirüs Pandemisi’nin geçtiğimiz haftaki yayılım durumu neticesinde ilgili kurum ve kuruluşlarımızla sürekli istişareler içerisinde alınmış bir karardı. Salgının mevcut durumu ve günün koşulları dikkate alınarak, bu tebdirlerde bir güncelleme söz konusu oldu" diye konuşmuştu.


Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , l , g maçlar , uefa , maç , sokak yasağı , korona virüs

Yorumlar

Boks antrenörü bahçe kazarak spor yapıyor...

10 Nisan 2020 Cuma 18:39

Boks antrenörü bahçe kazarak spor yapıyor...

Korona virüs nedeniyle 24 gündür evden çıkmayan milli boks antrenörü İshak Tiryaki, bahçe işleri ile uğraşarak antrenmanlarını sürdürüyor.

 Zonguldak'ta boksun gelişmesinde önem rol oynayan ve bir çok milli sporcu kazandıran boks antrenörü İshak Tiryaki, korona virüs salgını nedeniyle bakanlığın evde kal çağrısına uyarak sporculara örnek oluyor. Yaklaşık 24 gündür evde olan ve bahçe kazarak spor yapan Tiryaki, yapmış olduğu örnek hareketle yediden yetmişe herkesin beğenisini aldı. Ayrıca çocuklarıyla birlikte evi ring haline getiren İshak Tiryaki, bilgi birikimlerini çocuklarına aktarıyor. 
Antrenör Tiryaki, ''Bildiğiniz gibi korona virüs dolayısıyla evde kal çağrımızı yapmıştık. Biz de 24 gündür evde kalıyoruz. Bizim için bu dönem iyi geçti. Antrenör olduğumuz için salonlarda, kamplarda, antrenmanlarda oluyorduk. Eşimize, çocuklarımıza zaman ayıramıyorduk. Çoluk çocuğumuzla daha çok vakit ayırma şansımız oldu. Spordan da kopmuyoruz. Evi ring haline getirerek çocuklarımızla antrenman yapıyoruz. Ayrıca bağ bahçe ile uğraşarak antrenmanlarımızı sürdürüyoruz. Evimizde çok mutluyuz. Korona virüsü atlatırsak güzel olacak'' dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak. milli sporcu , boks antrenörü , spor , koronavirüs

Yorumlar

Kömürspor antrenmana çıkmadı...

19 Mart 2020 Perşembe 10:03

Kömürspor antrenmana çıkmadı...

Zonguldak Kömürsporlu oyuncular korona virüs nedeniyle antrenmana çıkmadı.

 Zonguldak Kömürspor TFF 2. Lig Beyaz Grup'un 28. haftasında konuk edeceği 1922 Konyaspor maçı hazırlıklarına Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu'nda başlayacaktı. Ancak ülkeyi etkisi altına alan korona virüs nedeniyle futbolcular kendi aralarında konuşarak antrenmana çıkmama kararı aldı. Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu'na Teknik Direktör Serkan Afacan maske ile gelirken, yardımcı antrenörler Serkan Dökme, Barış Şeref ve 7 oyuncu katıldı. Afacan, oyuncu sayısının antrenman için yeterli sayıda olmaması nedeniyle antrenmanı iptal etti. Öte yandan Teknik Direktör Serkan Afacan antrenmanın iptal edilmesinin ardından futbolcuların korona virüs nedeniyle tedirgin olduğu ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) bir an önce ligleri ertelemesi gerektiğini söyledi. 

"Futbolculara antrenmana çıkmaları konusunda baskı yapmıyoruz" 
Zonguldak Kömürspor Teknik Direktörü Serkan Afacan, futbolculara antrenmanlara çıkmaları konusunda baskı yapmadıklarını söyleyerek, ''Futbolcularıma antrenmana çıkmaları konusunda bir baskı yapamam. Çünkü gerçekten her şeyden önce sağlık önemli. Bizde açıkçası bununla ilgili bir baskı yapamıyoruz. Bazı arkadaşlar gelip ter atmak istediklerini söylediler. Ben de olur dedim. Burada futbolcular geldi, gelmedi diye bir algı oluşturmasın. Bireysel arkadaşlar burada koşmak isteyenleri serbest bıraktık. İstemeyen arkadaşlarımızı bu psikolojik durumun buna hazırlanmasını atlattıktan sonra antrenmanlara katılsın istedik. Onun için bir yanlış anlaşılmaya sebep vermeyelim. Onun dışında herhangi bir sebep yok'' dedi. 

"Maçların iptal edilmesini bekliyoruz" 
Maçların iptal edilmesini beklediklerini Afacan, ''Bütün Avrupa ülkelerinde dünya ülkelerinde maçlar iptal edilmiş durumda. Bizimde beklentimiz maçların iptal edilmesi. Fakat Türkiye Futbol Federasyonu böyle bir karar almış. Bu karara uymak durumdayız. Ne kadar sağlıklı olduğunu zaman içerisinde göreceğiz'' şeklinde konuştu. 

Sinan Ören: "Federasyon ısrarla ligleri ertelemiyor 
Zonguldak Kömürspor Kaptanı Sinan Ören ise Türkiye Futbol Federasyonu'nun ısrarla ligleri oynatmak istediğini belirterek, ''Dünya da bir salgın var, çok da tedirgin etmeye başladı. Ülkemizi son dönemde vurmaya başladı. 1 ölüm vakası oluştu. Fikrimiz liglerin ertelenmesi. Federasyon nedense oynatmak istiyor. Perde arkasında ne var bilmiyoruz. Kolay bir durum değil. Bazı arkadaşlar gündüz bizle konuştular, tedirgin oldular. Sizin içinde geçerli aynı şey. Yazarlar Derneği de başvuruda bulunmuş. Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan'ın açıklamasını bekliyoruz. Kısa sürede bu işlerin çözülmesini bekliyoruz. Bakalım önümüzdeki günlerde ne olacak" ifadelerini kullandı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , spor

Yorumlar

Siyah-beyazlı taraftarlar İdlip gazilerini unutmadı

11 Mart 2020 Çarşamba 16:39

Siyah-beyazlı taraftarlar İdlip gazilerini unutmadı

Zonguldak Karadeniz Ereğli Beşiktaş Taraftarlar Derneği, İdlip'de bombalı saldırı sonucunda yaralanan gaziler Adnan Ersoy ve Ercan Kurt’u ziyaret ederek isimlerinin yazılı Beşiktaş forması ve atkısı hediye etti.

 Zonguldak Karadeniz Ereğli Beşiktaş Taraftarlar Derneği, İdlip'de bombalı saldırı sonucunda yaralanan gaziler Adnan Ersoy ve Ercan Kurt’u ziyaret ederek isimlerinin yazılı Beşiktaş forması ve atkısı hediye etti. 
Süper Lig'in dört büyüklerinden Beşiktaş Karadeniz Ereğli Taraftarlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Atik ve Yönetim Kurulu Üyeleri, geçtiğimiz aylarda saldırı sonucunda İdlip'de yaralanan Uzman Çavuşlar Adnan Ersoy ve Ercan Kurt’u Yazıcılar köyündeki evlerinde ziyaret ederek moral verdi. Başkan Kurt, yaralı askerlere her zaman yanlarında olduklarını söyleyerek, ellerinden gelen desteği vereceklerinin sözlerini verdiler. 
Ziyaretin ardından Karadeniz Ereğli Taraftarlar Derneği Başkanı Atik, isimlerinin yazılı olduğu Beşiktaş forması ve atkısı hediye etti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Beşiktaş Taraftarlar Derneği

Yorumlar

Kömürspor taraftarlarından spor adamına plaket

11 Mart 2020 Çarşamba 16:32

Kömürspor taraftarlarından spor adamına plaket

Zonguldak Kömürspor, tribün liderleri ZonguldakKömürspor A takıma ve altyapıya destek veren işadamı Alaattin Kurnaz'a teşekkür plaketi verdi.

 TFF 2.Lig Beyaz Grupta mücadele eden temsilcimiz Zonguldak Kömürspor'un tribün liderleri Zeki Beybeyoğlu, Miraç Balcı, Taner Arslantürk ve Bora Amasralı A takıma maddi ve manevi destek veren Gelikspor Yönetim Kurulu Üyesi ve ve işadamı Alaattin Kurnaz'ı ziyaret etti. Tribün Liderleri ziyaretin ardından desteklerinden dolayı işadamı Kurnaz'a teşekkür plaketi verdi. İşadamı Alaattin Alattin Kurnaz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Zonguldak Kömürspor'un her zaman yanında olacağının sözünü verdi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Kömürspor

Yorumlar