Madenci sandık başında

13 Aralık 2018 Perşembe 18:56

Madenci sandık başında

Genel Maden İşçileri Sendikası’nın (GMİS) 11’inci Olağan Genel Kurulu sürecinde Karadon Şube ile Kozlu Şube taban delege seçimleri yapılıyor.

3 gün boyunca 7 şubede 7 bin 800 maden işçisinin sandık başına gideceği seçimlerde 12 Aralık’ta Armutçuk Şube ile Merkez Servisleri Şubelerinin delege seçimleri yapılmıştı. 13 Aralık’ta ise Karadon Şube ile Kozlu Şubelerinin delege seçimleri için madenciler sandık başına gidiyor. Karadon ve Kozlu bölgelerini Genel Başkanı Yardımcısı İsa Mutlu, görevden ayrılan Genel Mali Sekreter Adnan Tıska, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal ile GMİS’e bağlı şubelerin başkan ve yöneticileri ile birlikte ziyaret eden GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, “Genel Maden İşçileri Sendikası’nın 11’inci Olağan Genel Kurulunun başlangıç seçimlerine bugün Karadon-Gelik ve Kozlu bölgelerindeki şube delege seçimlerimizle devam ediyoruz. Bütün aday arkadaşlarımıza, maden işçilerine, camiamıza, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu seçimleri kazanacak olan arkadaşlarımızın her zaman arkasında durmak için tüm işçi arkadaşlarımıza sesleniyorum. Bu gemi hepimizin gemisi. Ben bütün adaylarımıza tekrar hayırlı olmasını diliyorum. Allah utandırmasın” dedi.
GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci oyunu Karadon Şube Gelik seçim bölgesinde, görevden ayrılan Genel Mali Sekreter Adnan Tıska ile Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal oylarını Karadon Şube Kilimli bölgesinde kullandılar.
GMİS’in şubelerinin delegelerinin belirlenmesi için yapılan taban seçimleri, 14 Aralık’ta (yarın) gerçekleştirilecek olan Üzülmez, Amasra ve MTA Şubelerinin delege seçimleriyle tamamlanacak.

Yorumlar

Alan, "Kenti yaşanabilir hale getireceğiz"

13 Aralık 2018 Perşembe 18:53

Alan, "Kenti yaşanabilir hale getireceğiz"

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan ve AK Parti Zonguldak Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan, il binasında basın mensupları ile bir araya geldi.

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan ve AK Parti Zonguldak Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan, 31 Martta yapılacak seçimlerde Zonguldak Belediyesi'ni kazanacaklarını söyledi.
Programda konuşan AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, "Uzun müddet yapılan çalışmalar neticesinde Dr. Ömer Selim Alan aday gösterildi. Biz sahaya inerek çalışmalarımızı gece gündüz yapacağız. AK Belediyeciliği Zonguldak'a getireceğimize Cumhurbaşkanımıza söz verdik. Plan ve projelerimizi buna göre yapıyoruz. Kentimizin daha yaşanabilir olması için çalışıyoruz. Genç ve dinamik bir adayımız var. Kendisini gece gündüz çalıştıracağız. Zonguldak’ta dolaşmadık kapı, sıkmadık el bırakmadan herkesi kucaklayarak 31 Mart akşamı Zonguldak Belediyesini AK hizmetlerle tanıştıracağız” şeklinde konuştu.

"Şehrimizi marka bir şehir haline getireceğiz"
Ardından konuşan Zonguldak Belediye Başkan Adayı Dr. Ömer Selim Alan, 31 Mart’a kadar durmadan çalışacaklarını söyledi. Vatandaşın güler yüz, samimiyet ve yaşanabilir bir kent istediğini ifade eden Alan, "Cumhurbaşkanımızın olurları ile inşallah 31 Mart'a kadar durmaksızın çalışacağız. Bu süreçte ben değil biz şiarını ilke edinerek hep beraber bir olarak yolumuza devam edeceğiz. Elimizden gelenin fazlasını yaparak şehrimizi marka bir şehir haline getireceğiz. Bu seçimi çok istiyoruz. 31 Mart akşamı bu ipi biz göğüsleyeceğiz. Sıkmadık el, çalmadık kapı bırakmayacağız. İhtiyaçlara cevap vereceğiz. Vatandaşımız güler yüz ve samimiyet istiyor. Biz bu sözü verdik. Zonguldak'ı karış karış gezeceğiz. Adaylık süreci daha farklı bir atmosfer. Ben mahalle temsilcilerimizin de gözünde heyecan görüyorum. Biz herkese temas edeceğiz. Bu niyetle Allah sonumuzu inşallah hayırlı eder. Ocak ayının ortalarına doğru projeler ortaya çıkacak. Şehrimize nefes alacak projeleri açıklayacağız. Projelerimizin sözünü aldık. Allah yolumuzu açık etsin herkes için hayırlısı olsun” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Hacı Mehmet Yıldırım'ı dualarla uğurladık...

13 Aralık 2018 Perşembe 16:48

Hacı Mehmet Yıldırım'ı dualarla uğurladık...

Kdz. Ereğli’ye yıllarca hizmet veren Yıldırımlar Market’in sahibi Mehmet Yıldırım son yolculuğuna uğurlandı.

 

Kdz. Ereğli’nin en eski ve sevilen esnaflarından, Yıldırım Market’in kurucusu Mustafa Yıldırım, Sezai Yıldırım, Bayram Yıldırım ve Emine Yücel’in babaları, Nuriye Yıldırım’ın eşi Mehmet Yıldırım’ın cenazesi Pestilci Camiinde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye TSO Önceki Dönem Başkanı Sertan Yalçın, eski Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, ailesi, yakınları çok sayıda iş adamları, esnaflar ve sevenleri katıldı.

Yorumlar

Ereğli'nin sevilen esnafı Yıldırım vefat etti...

13 Aralık 2018 Perşembe 12:57

Ereğli'nin sevilen esnafı Yıldırım vefat etti...

Kdz. Ereğli’nin sevilen esnaflarından Yıldırımlar Market’in kurucusu Mehmet Yıldırım vefat etti.

Kdz. Ereğli’nin en eski ve sevilen esnaflarından, Yıldırım Market’in kurucusu Mustafa Yıldırım, Sezai Yıldırım, Bayram Yıldırım ve Emine Yücel’in babaları, Nuriye Yıldırım’ın eşi Mehmet Yıldırım hayata gözlerini yumdu.
Merhum Mehmet Yıldırım’ın cenaze namazı bugün ikindi namazının ardından Pestilci Camii’nde kılınacaktır.

Ereğli Haber ailesi olarak merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına ve ailesine başsağlığı dileriz. 

Yorumlar
  • dr zülfikar çelik
    14 Aralık 2018 Cuma 09:42

    başiniz sağ olsun allah rahmet eylesin yeri cennet olsun

Araçlar buzda dans etti

13 Aralık 2018 Perşembe 11:48

Araçlar buzda dans etti

Zonguldak’ta dün akşam saatlerinde etkili olan kar yağışının ardından İstanbul istikameti karayolunda sabah saatlerinde buzlanma meydana geldi. Araçlar yollarda kalırken, karayolunda ise uzun kuyruklar oluştu.

Zonguldak'ın yüksek kesimlerine dün akşam saatlerinden itibaren etkisini sürdüren ve bu sabah saatlerinde etkisini yitiren kar yağışının ardından karayollarında buzlanma meydana geldi. Zonguldak-İstanbul karayolu Terziler köyü istikametindeki rampada buzlanma dolayısıyla araçlar yollarda mahsur kaldı. 
Yük taşıyan tırların yolda kalması nedeniyle karayolu bir süre ulaşıma kapanırken, Zonguldak istikametinden gelen araçlar da uzun kuyruklar oluşturdu. Yaklaşık bir kilometrelik kuyruğun ardından vatandaşlar tuzlama çalışması için karayolları ekiplerini bekledi. Trafik polisleri de kış lastiği de bulunmadığı için yolda patinaj çeken araçları iterek yolun açılmasını sağladı. Bazı araçlar buzlu yolda kayarak durabildi. Yolda kalan tır sürücüleri otomobillerin sürücülerine yardım etti. 
Yaklaşık yarım saatlik bekleyişin ardından karayolları ekipleri bölgeye gelerek tuzlama çalışmasına başladı. Yolun açılmasının ardından sürücüler yollarına devam etti. 

Yorumlar