Mahalle sakinleri Başkan Uysal’a teşekkür etti

21 Aralık 2018 Cuma 13:35

Mahalle sakinleri Başkan Uysal’a teşekkür etti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Bağlık Mahallesi Muhtarı Muhsin Aydın mahalle sakinleri ile birlikte Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı makamında ziyaret etti.

Bağlık Mahallesi Muhtarı Muhsin Aydın bir grup mahalle sakini ile birlikte Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı makamında ziyaret ederek, Sakindere projesi olmak üzere, mahalleye yönelik hizmetlerinden dolayı Başkan Uysal’a teşekkür ederek plaketi takdim etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Sakindere bölgesinde elektrik hatlarının yer altına alınması, alt yapı, taş duvar, kaldırım düzenleme, korkuluk ve asfaltlama çalışmalarının ardından, yeşil alan ve ağaçlandırma çalışmalarında son aşamaya geldiğini belirtti. Başkan Uysal konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Önümüzde ki hafta bölgede çocuk parkının montajı yapılacak. Ardından oturma grupları, açık hava spor aletleri, basketbol, voleybol ve futbol oynanabilecek sahanın da yapımı ile Sakindere bambaşka bir görünüme kavuşacak. Sadece Sakindere değil, Hatip Sokak da yapılan yaya yolu düzenlemesi, Doğakent spor alanı, Bağlık Mahallemiz ile Sarıkorkmaz mahallesi sınırlarında yapılan seyir terası ve diğer hizmetler ile Bağlık Mahallemizin sorunlarını çözme ve ihtiyaçlarını karşılama noktasında önemli mesafeler aldık.”

Yorumlar

Yeni şubesi Bartın'da açılıyor

21 Aralık 2018 Cuma 12:39

Yeni şubesi Bartın'da açılıyor

Yorumlar

En çok beğeniyi Türkiye haritası aldı...

21 Aralık 2018 Cuma 11:44

En çok beğeniyi Türkiye haritası aldı...

Zonguldak'ın Kozlu ilçesindeki Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri Yerli Malı Haftası dolayısıyla sergi açtı. Sergide en çok beğeniyi bakliyattan yapılan Türkiye haritası ilgi gördü.

Kozlu Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri yerli malları ve tutum haftasını nedeniyle okul binasında sergi açıldı.
Sergi açılışına, Kozlu Kaymakamı Hüseyin Ergi, Milli Eğitim Müdürü Mahsur Gök, Zonguldak İli Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Necati Başar, Okul Müdürü Nuri Bozacıoğlu, Okul Müdür Yardımcısı Duygu Kartal İncebacak, Okul Aile Birliği Başkanı Dilek Gümüş, Sınıf öğretmenleri Hanife Koca ve Safinur Ön, veliler ve öğrenciler katıldı.
Açılış kurdelesinin ardından katılımcılar sergiyi gezdi.

Yorumlar
  • ibo gemici
    22 Aralık 2018 Cumartesi 14:55

    ama nohut- fasulye- mercimek-,in üzerinde menşei, avustralya-arjantin- kanada yazıyor.çocukları kandırmayın beyler. yerli malı yurdun malı diye. karamancardan başka ne kaldı ,yerli ve milli olan.

Kdz. Ereğli’de herkese yeni bir iş fırsatı

20 Aralık 2018 Perşembe 20:03

Kdz. Ereğli’de herkese yeni bir iş fırsatı

Avrupa’nın önde gelen direkt satış kuruluşlarından birisi olan LR Health & Beauty Kdz. Ereğli’de ofisinde hizmet veriyor.

LR Health & Beauty, kişisel bakım ve gıda takviyesi ürünleriyle Dünya’ya hitap ediyor. Türkiye’de 4 bini aşkın iş ortağı bulunan LR Health & Beauty Kdz. Ereğli ve çevresinde de gözde olmayı başardı. Kdz. Ereğli’de ofisini açan LR Health & Beauty, tüm Ereğli halkını ürünleri görmeye ve LR ailesine katılmaya davet ediyor. Açtıkları ofiste basın açıklaması yapan Akbaba Ekip Organizasyon Lideri Aynur Akbaba, Altındaş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Altındaş, Kozlu Işıklı Oto Yönetim Kurulu Başkanı ve LR Junıor Lideri Verda Ayhan Işıklı, Uluslararası Nakliyat Yunus Ömür, Manejer Lider Esra Akın, Junıor Lider Selma Çakır ve Sponsor Olcay Yalçınkaya tüm ev hanımları ve alternatif kazanç sağlamak isteyenleri ofislerine davet ettiler.
LR ürünleri ve sistemi hakkında bilgi veren Akbaba Ekip Organizasyon Lideri Aynur Akbaba, Ereğli halkını ofislerine davet etti.

 

Yorumlar
  • Aynur Akbaba
    21 Aralık 2018 Cuma 00:48

    Harika bi yayın oldu.teşekkür ediyoruz Ereğli medya gurubuna.vedat beye.ve yeşim haima.

'Eve kedi alma’ tartışması mahkemelik oldu

20 Aralık 2018 Perşembe 18:47

'Eve kedi alma’ tartışması mahkemelik oldu

Zonguldak’ta kedileri eve alan kiracısına kızan ev sahibi ile kiracısı arasında çıkan kavga mahkemelik oldu. Ev sahibi, hayvan barınağına kedi ve köpek maması bağışlayarak uzlaştı. Böylelikle ev sahibi hapis yatmaktan kurtuldu.

Kent merkezinde yaşayan 75 yaşındaki İsmail Sarsık ile kiracısı Aysel Bozkurt Tenekecioğlu arasında 2015 yılında yaşanan tartışma mahkemelik oldu. Kiracısının kedileri eve almasına kızan ev sahibi, "hakaret" ve "tehdit" suçlarından geçmişte aldığı hükmün geri bırakılması ve denetimli serbestlik cezalarının da olması dolayısıyla 9 ay 15 gün paraya çevrilemeyen hapis cezasının yanı sıra 3 bin lira para cezasına çarptırıldı. Yargıtay aşamasına kadar giden dosya, uzlaştırma bürosuna gönderildi.
Taraflar arasında başlayan müzakereler sonucunda iki taraf arasında uzlaşmaya varıldı. Ev sahibi İsmail Sarsık, Zonguldak Özel İdaresi sokak hayvanları rehabilite barınağına 50 kg kedi 50 kg köpek olmak üzere 100 kilo mama bağışladı. İki taraf da birbirleriyle barıştı. Kiracı Aysel Bozkurt ev sahibiyle eski günlere geri dönerken ev sahibi İsmail Sarsık da hapis yatmaktan kurtuldu. Ev sahibinin hapis cezası barınaktaki sokak hayvanlarına ödül oldu.
Ev sahibi İsmail Sarsık, İstanbul’a yerleşti. Kiracısı Aysel Bozkurt Tenekecioğlu da karınlarını doyurduğu kedilerle mutlu günlerini yeniden sürdürdü.

"70 yaşındaki adamın hapse girmesini istemem"
İHA’ya konuşan kiracı Aysel Bozkurt Tenekecioğlu, yaşanan olayın ardından ev sahibi İsmail Sarsık ile uzlaştıklarını anlattı. Uzlaşma sonucunun hayvanlardan yana olmasının kendisini mutlu ettiğini belirten Tenekecioğlu, "Burada oturuyorum. Hayvanları çok seviyorum. Ev sahibim İsmail amca ile bir husumetimiz oldu. Hayvanlarla alakalı, bu olay mahkemeye taşındı. Mahkeme sonucu uzlaşmamız için çağrıda bulunuldu. Uzlaşmaya gittik. İsmail amca da Allah razı olsun ‘hayvanlara mama alabilirim’ dedi. Hayvanlara mama aldık. Böyle kötü bir olayın sonucunun böyle güzel çıkıp bir de hayvanlarla alakalı çıkması beni ayrıca mutlu etti. Ben uzlaşmada hayvanlara bağış istedim. Biz bunun belli miktarını barınağa verdik. Benim için de İsmail amca mama aldı. İsmail amcanın biz buraya taşınmadan önce 15-20 kedisi varmış. Sonra bizim baktığımız kedilerle alakalı bunları yaşadık. Kendisi paraya çevrilmeyen bir hapis cezası vardı. Uzlaştık. Onun için çok güzel oldu. Sonuç olarak benim için de güzel oldu. 70 yaşındaki bir insanın normal şartlarda hapse girmesini bende istemem. Bu davamızdan sonra İsmail amca İstanbul’a gitti. Orada da evi vardı. Bu saatten sonra çocuklarıma mama geldi" ifadelerine yer verdi.

"Herkes kazandı"
Uzlaştırma Bürosu’nda görevli Emine Çiçek Öztürk, para cezasına çevrilemeyen hapis cezasının uzlaşma sayesinde hayvanlara ödül olduğunu belirtti. Öztürk, olayın ardından herkesin kazandığını belirterek "Zonguldak Uzlaştırma bürosunda görevliyim. Şikayete bağlı suçlarda Yargıtay’a kadar varsa da konu uzlaştırma bürosuna tevdi edilebiliyor. Burada İsmail amcanın da kesinleşmiş 9 ay 15 gün para cezasına çevrilemeyen cezası vardı. Bir de 3 bin lira para cezası vardı. Ancak dosya bana geldiğinde katılan Aysel hanıma ulaştım. Aysel hanımla bir araya geldik. Müzakerelere başladık. Aysel hanım hayvansever ve onarıcı adalete katkı sunan merhametli bir insan. Sadece hayvansever olmak yeterli değil. Aysel hanımın pozitif bir yaklaşımı vardı, çözüm yolları ürettik. Daha sonra İsmail amcaya ulaştık. Fakat onunla da gerekli kontağı kurarak gerekli teklifte bulunduk. İsmail amca da seve seve yardımcı olacağını söyledi. Burada kazan kazan kuralı devreye girdi. İsmail amca cezadan kurtuldu. Hem 75 yaşında, hayvanlara destekte bulundu ve kiracısıyla daha büyük sorunların önüne geçti. Aysel hanım kazandı çünkü ev sahibi ile yine güzel diyaloglara devam edecek. Burada hayvan kazandı, kedinin eve girmesinden dolayı aralarında tartışma çıkmıştı. Bu tartışma mahkemeye taşındı ve mahkemeye kadar gitmişti. Biz onarıcı adaletin çözüm yollarını sunduk. Herkes kazandı. İsmail amca 50 kg kedi, 50 kg köpek mamasını bakım evine bağışladı" şeklinde konuştu.

Yorumlar