Matematik yarışmasında dünya birincisi oldular

7 Mayıs 2021 Cuma 19:16

Matematik yarışmasında dünya birincisi oldular

Kdz. Ereğli ilçesinde Şahinde-Hayrettin Yavuz Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencileri başarılarıyla göz dolduruyor. Merkezde eğitim gören öğrenciler dünya çapında düzenlenen Caribou Contest Matematik yarışmasında yine önemli başarılara imza attılar.

Kdz. Ereğli BİLSEM’de eğitim gören Berkay Balcı, Sare Su Çiftçi ve Uras Şen dünya çapında düzenlenen Caribou Contest Matematik yarışmasına katıldı.

Kanada merkezli olarak dünya çapında online şekilde düzenlenen Caribou Contest Matematik yarışmasının 1. aşamasında üçüncü sınıf öğrencisi Berkay Balcı dünya birinciliği; 2. aşamasında üçüncü sınıf öğrencisi Berkay Balcı ve dördüncü sınıf öğrencisi Sare Su Çiftçi dünya birinciliğine imza attı.

Yarışmanın 3. aşamasında üçüncü sınıf öğrencisi Berkay Balcı ve dördüncü sınıf öğrencisi Uras Şen dünya birinciliği; 4. aşamasında üçüncü sınıf öğrencisi Berkay Balcı dünya birinciliğini paylaştı. 

6 aşamalı olan organizasyonun sonuncusu 6 Mayıs’ta tamamlandı. Tüm aşamaların sonuçları değerlendirildiğinde ise üçüncü sınıf öğrencisi Berkay Balcı Türkiye’de birinci, Dünyada on ikinci olarak ilçenin gurur kaynağı oldu. 

Çakır, “Zamanla daha fazla başarı hikayesi duyacağız”

Ereğli BİLSEM Müdürü Serkan Çakır, öğrencilerin gelişimine katkı sağlamak için bir çok etkinlik yaptıklarını belirtti. Çakır açıklamasında, “Türk zeka vakfı, Türk Beyin takımının düzenlemiş olduğu yarışmalara hazırlanıyoruz. Bu yarışmalarda da dereceler elde ediyoruz. Aynı zamanda Tübitak projeleri için fikirler üretiyoruz. Yeni açılan bir kurum olmamıza rağmen hızlı şekilde ilerlemeyi hedefliyoruz. Öğrencilerime matematiksel düşünme becerisi kazandırmayı, karşılarına çıkan problemleri sorgulamalarını sağlamayı, hayatımızın her alanında matematiğin olduğunu fark edip bakış açılarını çeşitlendirmeyi ve güçlendirmeyi hedefliyoruz. Biz oltamızı attık, biliyoruz ki hiçbir şey emek vermeden olmaz. İnanıyoruz ki zamanla daha fazla başarı hikayesi duyacağız tüm öğrencilerimizden. Öğrencilerimizi ve Matematik öğretmenimiz Çağla Gençtürk' ü tebrik ederiz. Tüm bunları gerçekleştirirken bize her zaman destek olan Kdz. Ereğli Kaymakamımız Sayın İsmail Çorumluoğlu’na, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali Tosun’a, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsmail Aksoy’a teşekkürlerimizi sunarız.” İfadelerini kullandı.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , bilsem , matematik , Caribou Contest

Yorumlar
  • huzun
    8 Mayıs 2021 Cumartesi 17:47

    emeklerinize saygı duyuyorum, ama başarıyı sadece kendi okulunuza mal etmeyin. bu çocuğun üzerinde emeği olan ilkokulun, varsa ortaokulunu da gündeme getirin. çocuk size gelene kadar tarlada yetişmedi.

Öykü yarışmasında 1. olan öğrenci ödüllendirildi

27 Nisan 2021 Salı 15:43

Öykü yarışmasında 1. olan öğrenci ödüllendirildi

Kdz. Ereğli İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen öykü yarışmasında 1. olan öğrenci Muhammet Furkan Davulcu ile öğretmeni ve ailesini makamında kabul ederek, tebrik etti.

Bir dizi temaslarda bulunmak için Zonguldak'a gelen Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, program kapsamında Kdz. Ereğli İlçesi Terzi İlkokuluna ziyarette bulunmuştu. Okulda incelemelerde bulunan Ziya Selçuk, öğretmenlerin çalışmalarını takdirle karşılayarak yönetici ve öğretmenleri Başarı Belgesi ile ödüllendirdi. Ayrıca başarılı çalışmalarından dolayı Kaymakamlık tarafından da Başarı Belgesi verilen öğretmenlere belgelerini İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu makamında takdim etti. İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun tarafından da okula hediye edilen renkli yazıcıyı öğretmenlere teslim etti. Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce düzenlenen “Bir İlkbahar Öyküsü” öykü yarışmasında Türkiye 1.si olarak Zonguldak ve Ereğli ilçesini başarıyla temsil eden Kdz. Ereğli İbrahim Süheyla İzmirli Fen Lisesi 10. Sınıf öğrencisi Muhammet Furkan Davulcu, Kaymakam İsmail Çorumluoğlu tarafından çeşitli hediyeler ve Başarı Belgesi ile ödüllendirildi.

Öğretmenler, İsmail Çorumluoğlu’na yaptıkları ziyarette öğrencilerinin yapmış olduğu avizeyi hediye ettiler. Kaymakam Çorumluoğlu, yönetici ve öğretmenleri tebrik ederek, başarılarının devamı dileklerinde bulundu.

Etiketler:

Zonguldak , kdzeregli , ismail çorumluoğlu , öykü

Yorumlar

İlkokul öğrencilerine 24 bin kitap

26 Nisan 2021 Pazartesi 14:03

İlkokul öğrencilerine 24 bin kitap

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101. yılını COVID-19 virüsü sebebiyle evlerinde kutlayan 9 bin öğrenciye 24 bin adet kitap hediye etti.

Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş, Yönetim Kurulunun aldığı karar doğrultusunda geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101. Yılını evlerinde geçirecek olan 9 bin öğrenciye 24 bin adet kitap hediye etme kararı aldıklarını söyledi. Kitapların teslimi için Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen törene Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, bazı okul müdürleri ile Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ahmet Türk, Tasin Tanyıldız ve Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Erdoğan katıldı.

Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş törende yaptığı açıklamada, “Geçen sene 23 Nisan’da bir uygulamaya başlamıştık, ilkokulda çağında okuyan öğrencilerimize kitap hediyesinde bulunmuştuk. Bu sene Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız istişarelerde ilkokulda okuyan 9 bin 200 öğrencimiz olduğu sayısını aldık. 1 ve 2’nci sınıflara üçer adet, 3 ve 4’ncü sınıftaki öğrencilere ikişer adet olmak üzere, tüm öğrencilerimize kitap hediyesinde bulunacağız. Bu yıl öğrencilerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı evlerinde geçirecek olmalarından dolayı, öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak adına bu projeye imza attık. Okumanın ne kadar önemli olduğunu hem bilgisi hem de fikri olan çocuklar yetiştirmek için öğretmenlerimizin üstün çabaları neticesinde biz de ufak bir hediyede bulunmak istedik. Dağıtılan kitapların temininde bizlere bedelsiz yardımcı olan kırtasiyelere teşekkürlerimizi sunarım” dedi. 

Kovid süresince evde olan çocuklarıa kitap okuma alışkanlığı kazandırmak

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ise, “Kdz Ereğli Tîcaret ve Sanayi Odası tarafından geçtiğimiz yıl da kitap ve tablet dağıtılmıştı, bu yıl da 24 bin kitap teslim aldık. Okumayı özendirmek ve çocuklarımız zaten Kovid süresince daha fazla evde oldukları için daha fazla kitap okuyacaklardır hareketle güzel bir hediye düşünmüşler. Bu güzel ve anlamlı Sosyal Sorumluluk projelerinden dolayı Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ile TSO Yöneticilerine teşekkür ederim” dedi.

Kaymakam Çorumluoğlu, projeden dolayı Kdz. Ereğli TSO adına Başkan Arslan Keleş’e teşekkür plaketi takdim etti.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , tso , ereğli , arslan keleş , ismail çorumluoğlu

Yorumlar

Çocuk müdür okula doğalgaz istedi

22 Nisan 2021 Perşembe 20:55

Çocuk müdür okula doğalgaz istedi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun'un koltuğuna oturan Zafer İlkokulu öğrencisi Ecrin Bayram, 'Okulumuz çok fakir, Doğal gaz sorunumuz var. Ayrıca okulumuzun sıra ve dolaplarımızın yenilenmesini istiyoruz" dedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Zafer İlkokulu Müdürü Nihat An, Sınıf Öğretmeni Selami Çaltepe ve öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun'u ziyaret etti. Ardından öğrenciler okulda yapmış oldukları Türk bayraklı ve Zonguldak Kömürspor'lu bilekleri Tosun'a hediye etti. Diğer yandan Zafer İlkokulu öğrencisi Ecrin Bayram, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun'un koltuğuna oturdu. Bayram, koltuğa oturmasıyla birlikte Şube Müdürlerini arayarak, ''Okulumuz çok fakir, Doğalgaz sorunumuz var. Ayrıca okulumuzun sıra ve dolaplarımızın yenilenmesini istiyoruz'' dedi.

Ziyaretin sonunda ise öğretmen ve öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , 23 nisan

Yorumlar

Yaşar Ciğer İlçe Milli Eğitim Müdürü oldu

16 Nisan 2021 Cuma 17:57

Yaşar Ciğer İlçe Milli Eğitim Müdürü oldu

Kdz. Ereğli ilçesinde görev yaptığı okullar ve STK’larda ortaya koyduğu başarılarla her kesimin takdirini kazanan Kavaklık İlkokulu Müdürü ve Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yaşar Ciğer İlçe Milli Eğitim Müdürü oldu.

Ereğli Haber- Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şube Başkanı ve Kabaklık İlkokulu Müdürü Yaşar Ciğer Kastamonu ili Bozkurt ilçesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atandı. Kdz. Ereğli Milli eğitim Camiasında görev yaptığı okullarda yaptığı başarılı çalışmalarla ön plana çıkan Yaşar Ciğer, görev yaptığı STK’larda da örnek çalışmalara imza atmıştı. Çalışkanlığı ile göz dolduran Ciğer’in İlçe Milli eğitim Müdürü olması sevinçle karşılandı.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , yaşar ciğer , milli eğitim müdürü

Yorumlar