Minik öğrencilerden Kültür ve Miras sergisi

2 Kasım 2018 Cuma 16:16

Minik öğrencilerden Kültür ve Miras sergisi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Erdemir İlkokulu öğrencileri Kültür ve Miras sergisi düzenledi.

Kdz. Ereğli Erdemir İlkokulu’nda öğrenim gören 4-A sınıfı öğrencileri, velilerin desteğiyle Kültür ve Miras sergisi düzenledi. Sınıf öğretmeni Nazire Biçer öncülüğünde 4-A sınıfındaki öğrenciler işledikleri konuları pekiştirmek amacıyla evlerinde ki kültürel değeri olan eşyaları, Erdemir İlkokulunun spor salonunda gün boyu sergilediler. Minik öğrencilerin ve velilerin destek verdiği sergiyi okulun diğer öğrencileri ve öğretmenleri ile okul müdürü Yaşar Ciğer’de gezdi. Kültür ve mirasa sahip çıkmanın önemini vurgulamak için öğrencileriyle birlikte bu sergiyi düzenlediklerini belirten Nazire Biçer, katkıları için velilere teşekkür etti.

Yorumlar

Sezon kayıtları başladı

8 Ekim 2018 Pazartesi 19:52

Sezon kayıtları başladı

Çağdaş Anadolu Halkoyunları Gençlik Spor Kulübü, yeni sezon kayıtlarına başladı.

Çağdaş Anadolu Halkoyunları Gençlik Spor Kulübü, Esas 67 Burda Alışveriş Merkezi’nde tanıtım ve kayıt standı açtı. Halk oyunlarının yanı sıra, hobi grupları, bay-bayan, çocuk grupları, salsa, bachata, rueda, modern dans, tango, oryantal, hip-hop, sirtaki gibi dans alanlarında çeşitli kurslar açan Çağdaş Anadolu Halkoyunları Gençlik Spor Kulübü, 10 gün boyunca açık kalacak stantta, yeni üye kayıtlarının yanı sıra, dernek çalışmalarının tanıtımı da yapılarak ziyaretçilere aktarılacak.
Yeni sezon kayıt çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Çağdaş Anadolu Halkoyunları Gençlik Spor Kulübü Başkanı Ali Arslan, “Kuruluş tarihimizden itibaren şehrimizde ve bölgemizde yapılan yarışma, festival, şenlik ve gösterilere katılarak, Türk ve dünya danslarından örnekler sunduk. Kentimizi yurtdışı ve yurtiçi alanda gerçekleştirilen festivallerde kentimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil ettik. Zonguldak Merkez’de Dener İş Hanı’nın en üst katında dans salonumuz var. Salonumuzda yetkin hocalar eşliğinde Türk halkoyunlarının yanı sıra tango, salsa, bachata ve sirtaki gibi dünya danslarının kurslarını açacağız. Her yaştan dans severleri kurslarımıza bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Çocuklardan muhteşem sergi

20 Eylül 2018 Perşembe 09:45

Çocuklardan muhteşem sergi

Çaycuma Belediyesinin düzenlediği Çocuk Sanat Atölyesi sona erdi.

3-14 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen atölyenin sergisi açıldı. İzleyen herkesin hayran kaldığı sergide büyük çoğunluğu atıkların değerlendirilmesiyle üretilen kâğıttan, strafordan, tellerden yapılma heykeller, kuklalar, çeşitli tekniklerle elde edilen boyama işleri, sözlü ifadeler, mozaikler yer aldı. Çok özel bir yönlendirme yapılmadan, tümüyle çocukların özgüvenini kışkırtıp yaratıcıl ortaya çıkararak üretilen eserler ilgi gördü. Törende, atölyeye katılan tüm çocuklarla, atölye eğitimcisi Sonja ve Esin Tanrısever ve onlara yardımcı olan diğer eğitmenlere katılım ve teşekkür belgeleri verildi. Açılışa Başkan Kantarcı’nın yanı sıra belediye meclis üyeleri, bazı belediye daire amirleri, eğitim alan çocuklarla aileleri katıldı.

“Çaycuma bizim için bambaşka yer oldu”
Törende konuşan Sanat Eğitmeni Sonja Böhlender Tanrısever, “Ben herkese çok teşekkür ederim. Burada olmak çok güzel bir duygu. Çaycuma bizim için bambaşka bir yer oldu. Biz buraya ve sizlere hayran kaldık. Bir İtalyan filozof der ki, ‘Bir çocuk 100 diliyle doğar fakat 99’dan yoksun bırakılır.’ Biz çocukların 100 dilinin de geliştirilmesinden yanayız. Buna destek olunması lazım. Ama nasıl? Özgür olmalarını, kendilerini özgür hissetmelerini sağlayarak. O zaman özgür oluyorlar. Ondan sonra başarılı olabilir. Özgürlük duygusu esas. Bu sergi bunun ispatıdır. Bizim gözümüzde o kadar harika işler çıktı ki. Görüyorsunuz. Bunlar burada kalmayacak. Biz bu çalışmaları yayınlarımızla dünyaya tanıtacağız” dedi.
Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Sonja Böhlender Tanrısever ve Esin Tanrısever’e teşekkür belgesi ve plaket sundu. Eğitime katılan tüm çocuklara ise katılım belgesi verilirken hep birlikte sergi gezildi.

Yorumlar

Ereğli Belediyesi kitap fuarı düzenliyor

19 Eylül 2018 Çarşamba 12:56

Ereğli Belediyesi kitap fuarı düzenliyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü kitap fuarı düzenliyor.

Kdz Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü 22 Eylül-22 Ekim 2018 tarihleri arasında ‘Kitap Fuarı’ düzenleyecek . Fuar kapsamında açılışa özel 1000 adet ücretsiz kitap dağıtılacak. Fuara katılacak olan ünlü yazarlar, şairler bu tarihler arasında ‘İmza Günleri, Söyleşi ve Şiir Dinletisi’ gerçekleştirecek. Program kapsamında, 22 Eylül 2018 Cumartesi günü saat 18.30’da Sanatçı Ahmet Selçuk İlkan Amfi Tiyatro’da bir konser verecek.
Fuara katılarak kitaplarını imzalayacak, söyleşi ve dinletilere katılacak isimler ve katılım tarihleri şu şekilde: 26-27 Eylül tarihlerinde Sinan Yağmur, 28 Eylül Mustafa Anayurtlu ve Müjde Aklanoğlu, 29 Eylül Metin köse, 30 Eylül Yavuz Bahadıroğlu, 2-3 Ekim Çağlayan Yılmaz, Emrullah Özdemir, Tarkan Suçıkar, Ahmet Haldun Terzioğlu, 5 Ekim Prof.Dr. Ahmet Şimşirgil, 6 Ekim Vehbi Vakkasoğlu, 8 Ekim Yusuf Piliç, Dilara Keskin, Emre Gül ve Koray Yersüren, 10 Ekim Kahraman Tazeoğlu, 13 Ekim Hasan Ali Toptaş, 15 Ekim Birsen Ekim Özen.
Kdz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal tüm halkı kitap fuarına davet etti.

Yorumlar

10 binler Gülüç'e aktı... Türkiye'nin bir numarası Gülüç'te

31 Ağustos 2018 Cuma 15:34

Ereğli Haber

10 binler Gülüç'e aktı... Türkiye'nin bir numarası Gülüç'te

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş Gülüç'te Batı Karadeniz Bölgesi'nin en görkemli festivaline imza attı. Tims Ajans'ın başarıyla organize ettiği festivalin çekimleri ve canlı yayını İz Medya Prodüksiyon tarafından gerçekleştirildi. Festivalde dünya yıldızı olma yolunda ilerleyen Türkiye'nin bir numaralı ismi Aleyna Tilki sahne aldı. Aleyna Tilki şarkılarıyla konsere gelen 10 binlerce kişiyi coşturdu.

Zonguldak’ın Ereğli İlçesine bağlı Gülüç Belediyesi tarafından düzenlenen Gençlik Festivali’nde sahne alan Aleyna Tilki şarkılarıyla konsere gelenleri coşturdu.
Gülüç Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Gençlik Festivali gerçekleştirdi. Karadenizli Tahsin Taşkın sahnede sunuculuk yaparken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasını taklit etti. Gecede Zonguldaklı sanatçı Tansel Karaduman çıktı.
Tansel Karaduman konserinin ardından Aleyna Tilki sahneye çıktı. Tilki’nin sahneye çıkmasıyla beraber kalabalık coşku dolu bir karşılama yaptı. Zonguldak, Ereğli, Alaplı, Bolu, Düzce gibi çevre illerden de yaklaşık 20 bin kişi Aleyna Tilki konseri için Gülüç’e geldi.
Genç sanatçı ‘O sen olsan bari’, ‘Cevapsız Çınlama’ ve ‘Yalnız Çiçek’ şarkılarının yanı sıra birçok eseri hayranları için seslendirdi.
Gülüç’ü Zonguldak’ın parlayan yıldızı yapmaktan onur ve gurur duyduğunu söyleyen Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, en güzel festivallerin Gülüç’te olacağını söyledi. Demirtaş konuşmasında, “Değerli misafirler, bugün akşam aramızda değerli belediye başkanlarımız, ilçe emniyet müdürümüz, değerli muhtarlarımız, belediye meclis üyelerimiz ve uzaktan yakından gelen tüm misafirlerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, hoş geldiniz diyorum. Son dönemde devletimizin ve milletimizin ekonomik sıkıntıları var. Okullar açılıyor, gençlerimize güzel bir eğlence yapalım. Ama dediler ki ‘Aleyna Tilki Gülüç’e gelmez’ bugün Aleyna Tilki burada. Biz getireceğiz dedik, sizlere söz verdik. Göreve geldiğimde dedim ki ‘benim adım hizmet, en güzel hizmetler Gülüç’te olacak, en güzel festivaller Gülüç’te olacak.’ Yaptığımız hizmetler belli. Bize sponsor olan başta Türk Metal Sendikası Başkanı Pevrul Kavlak’a, Engin Aygün ve tüm sponsorlarımıza özellikle teşekkür ediyorum. Bugün buradan Zonguldak, Ereğli, Akçakoca, Karasu, Alaplı, Bolu, Düzce, Adapazarı’na kadar uzandık. Gülüç’ü Zonguldak’ın parlayan yıldızı yaptık. Bundan da son derece onurlu ve gururluyum. Gülüç halkına buradan sesleniyorum. Her türlü hizmetlerin arkasındayım. Bundan sonra en güzel eğlence ve festivaller Gülüç’ta olacak. Bu akşam sahne alan Tahsin Taşkın, Tansel Karaduman ve Dünya yıldızı olma yolunda ilerleyen Aleyna Tilki’ye teşekkür ediyorum. Yolu ve bahtı açık olsun” ifadelerine yer verdi.
Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ve eşi Işıl Demirtaş genç sanatçıya üzerinde kendi resminin yer aldığı plaket ve çiçek takdim etti.
Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Aleyna Tilki konseri, havai fişek gösterisi ile son buldu.

Festivalin ana sponsorlarından Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Sekreteri Yakup Yılmaz sunucu ve komedyen Tahsin Taşkın'a, Ahos Otel'in sahibi Engin Aygün ise Tansel Karaduman'a plaket verdi. Fetivali Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın ve yaklaşık 20 bin kişi izledi.

Yorumlar