Minikler ‘Evimden Elimden’ sergisi düzenleyecek

15 Ocak 2019 Salı 19:16

Minikler ‘Evimden Elimden’ sergisi düzenleyecek

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Cemile Tatoğlu Anaokulu ‘Evimden Elimden’ konulu sergi düzenleyecek.

Kdz. Ereğli Cemile Tatoğlu Anaokulu, öğrencilerin ve velilerin katkılarıyla ‘Evimden Elimden’ konulu sergi düzenleyecek. Cemile Tatoğlu Anaokulu’nda 16 Ocak 2019 saat 17:30’da düzenlenecek olan sergiye Cemile Tatoğlu yetkileri tüm Kdz. Ereğli halkını sergiye davet etti.

Yorumlar

Çocuklar tiyatroya davetlisiniz...

9 Ocak 2019 Çarşamba 19:20

Çocuklar tiyatroya davetlisiniz...

“Bremen Mızıkacıları” çocuk tiyatro oyunu Kdz. Ereğli’ye geliyor.

Kdz. Ereğli’ de faaliyet gösteren Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi yeni bir çocuk tiyatro oyununu Ereğli’ye getiriyor. Bremen Mızıkacıları adlı çocuk tiyatro oyunu 14 Ocak Pazartesi ve 15 Ocak Salı günü Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde saat 10.30- 13.00- 15.00 olmak üzere 3 farklı seansta sergilenecek.
Tiyatro oyununa tüm çocuklar davetlidir.

Yorumlar

“Nereye Gitti Bütün Çicekler” tiyatro oyunu sahnelendi

27 Aralık 2018 Perşembe 14:33

“Nereye Gitti Bütün Çicekler” tiyatro oyunu sahnelendi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde “Nereye Gitti Bütün Çiçekler” tiyatro oyunu sahnelendi.

Fiziksel Engelliler Derneği yararına sahnelenen Tuğrul Tülek’in yönettiği “Nereye Gitti Bütün Çiçekler” tiyatro oyunu Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezinde izleyicisiyle buluştu. Kdz. Ereğli Kaymakamı ve Kdz. Ereğli Belediyesi sponsorluğunda sahnelenen oyuna Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Cemal Özden Yazıcıoğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, Tatoğlu Kültür Merkezi Bağışçısı Akın Tatoğlu, Kdz. Ereğli Fiziksel Derneği Başkanı İsmail Şentürk ve çok sayıda izleyiciler katıldı. “Nereye Gitti Bütün Çiçekler” adlı tiyatro oyunu kadın mülteci kampındaki psikoloğun mültecilerin travmalarını onarmaya çalışırken yardımcısının bu hikayeleri kitaplaştırmaya çalışmasını, diğer yandan kadınların savaş şartlarında aralarındaki diyaloğu güçlendirmesi konu ediliyor. Yaklaşık bir buçuk saat süren oyun sonunda seyirciyi selamlayan oyuncular protokol ve seyirciler tarafından ayakta alkışlandı.
Oyun sonunda Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal oyunculara çiçek takdim etti. Sahneye çıkan Kdz. Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk ise ilk önce tiyatro oyuncularına daha sonrada Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a sponsorluklarından dolayı teşekkür etti.

Yorumlar

Milli Şairimiz tiyatro gösterisi ile anılacak

19 Aralık 2018 Çarşamba 18:50

Milli Şairimiz tiyatro gösterisi ile anılacak

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 27 Aralık günü ölümünün 82. yılında anılacak olan Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u merkezine alan ‘Sürgün’ adlı tiyatro oyunu, 22 Aralık Cumartesi günü saat 19.00’da Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

Kdz. Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü aynı gün saat 14.00’de çocuklar için “Neşeli Yuva” adlı Tiyatro oyununu da Ereğli’ye getiriyor.
Kdz.Ereğli Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Müdürlüğü, yapım direktörlüğünü ve sanat yönetmenliğini Fatih Kılıç ile Mustafa Odabaşı’ın yaptığı Tiyatral Sanatlar Akademisi Vakfı (TİYSAV) tarafından sahnelenecek ‘Sürgün’ adlı Tiyatro oyunu, 22 Aralık Cumartesi günü saat 19.00’da Kdz.Ereğli halkı ile buluşturacak.
Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u merkezine alan Sürgün’de, Cumhuriyet’in ilanından sonraki dönemin koşulları bir istihbaratçının gözünden anlatılırken, Mehmet Akif Ersoy’un vatan sevgisi ve insani yönü ele alınıyor.
Baturalp Dinçer'in yazdığı, kostüm tasarımında Reyyan Erdoğan, müziğinde ise Can Atilla’nın imzası bulunan 2 perdelik oyunda; İbrahim Öner, Fatih Altun, Aydan Çakır, Ergin Düzgün, Emre Akarsu, Serra Tankal, Ecem Yılmaz, Barış Çağlar, Ali Suvacı, Mustafa Haki Karakaya ve İbrahim Çığşar rol alıyor.
Öte yandan Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından ücretsiz olarak çocuklar için aynı gün saat 14.00’da “Neşeli Yuva” adlı çocuk tiyatro oyunu AKM’de sergilenecek.

Yorumlar

Herkes hayranlıkla o resimlere baktı...

17 Aralık 2018 Pazartesi 20:47

Herkes hayranlıkla o resimlere baktı...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde ünlü Ressam Ziya Büyük’ün “Unutulmayanlar” adını verdiği ve 26 eserden oluşan resim sergisi açıldı.

Kdz. Ereğli Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde Hayırsever İşadamı Akın Tatoğlu’nun katkılarıyla Zonguldaklı ünlü Ressam Ziya Büyük’ün “Unutulmayanlar” resim sergisinin açılışı gerçekleştirildi.
Dünyanın en büyük Kuran-ı Kerim'ini fırça ile tualine aktarmakla bilinen Zonguldak'lı Ressam Ziya Büyük, unutulmayan 26 eserini sergiledi. Zonguldak ve Ereğli’nin manzaralarının çoğunlukta olduğu sergiye, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Karadeniz Bölge Komutanı Tuğ Amiral Cemal Özden Yazıcıoğlu, Kültür Merkezi bağışcısı iş adamı sanayici Akın Tatoğlu, Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Cemile Tatoğlu Anaokulu ve Kültür Merkezi Müdürü Demirhan Döl, Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç ve sanatseverler katıldı.
Yeteneğin insanın çocuğu gibi olduğunu söyleyen ünlü Ressam Ziya Büyük, Hayırsever İş adamı Akın Tatoğlu’na teşekkür etti. Büyük konuşmasında, “Sergide 26 eser var. Zonguldak’ta benim hatırladıklarımdan oluşan, ismine de unutulmayanlar dediğimiz bir sergi. Zonguldak, Ereğli yöresinden, benim çocukluğumda önemli figür olan kara tren eserleri var. Geçmişte çok insanla tanıştım, gençliğinde resim yapmış, yeteneği olan insanlar, iş hayatı evlilik derken 20-30 yıl ara vermiş, ardından resim kurslarına gitmeye başlamışlar ama o geçen süre bir takım şeyleri köreltmiş. O yüzden sanat konusunda insanlar ısrarcı olmalılar. Birde bu yetenekse eğer, insanın çocuğu gibidir. Besleyip, büyütmek ister. Öyle de gerekir. 1981 yılında ayrıldım Zonguldak’tan, sanata kamu kurumlarının desteği ne ölçüde bilmiyorum ama özellikle sanat alanında devletten bekleyerek bir yere çok fazla varılmaz gibi geliyor bana. İnsanın kendisi çabalaması lazım. Ben mesela güzel sanatlar okuyamadım, çünkü sanat okulu çıkışlıydım. O yıllarda güzel sanatlar, sanat çıkışlıları kabul etmiyordu. Tercih şansınız yoktu. Başka işlerde çalıştığım zamanlarda ben sürekli evde resim yaptım. İlkokuldan beri resmi hiç bırakmadım. Dolayısıyla o gözümü, elimi, algılamamı ustalaştırdı. Yani çok çalışmak lazım. Akın benim ilkokul ve Zonguldak’tan arkadaşım, sanat konusunda ki duyarlılığı içinde kendisine ayrıca teşekkür ediyorum, minnettarım. Ereğli’ye de böyle nitelikli ve bir çok büyük şehirde olmayan kültür merkezi kazandırdığı için ayrıca teşekkür ederim. Bana çok destek olmuşluğu vardır, onun için de ayrıca minnettarım” ifadelerine yer verdi.
“Unutulmayanlar” resim sergisi 17-26 Aralık 2018 tarihleri arasında sanatseverlere açık kalacak.

Etiketler:

Akın Tatoğlu , Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi , Kdz. Ereğli , Sergi , Ziya Büyük ,

Yorumlar