Montuna 'jandarma' yazan küçük Mikail'e jandarmadan jest

18 Kasım 2021 Perşembe 18:38

Montuna 'jandarma' yazan küçük Mikail'e jandarmadan jest

Zonguldak’ın Çaydeğirmeni beldesinde jandarma ekipleri; montuna ‘jandarma’ yazarak devriye gezen ekiplerin yolunu gözleyen 8 yaşındaki Mikail’e sürpriz yaptı.

Devrek ilçesine bağlı Çaydeğirmeni Beldesinde ikamet eden 8 yaşındaki Mikail Demir’in her sabah Bük köprüsü uygulama noktasında jandarma devriyesini merakla beklediği ve ekibini yolunu gözlediğini öğrenen jandarma ekipleri küçük çocuğa sürpriz yaptı.

Jandarma teşkilatını çok seven ve kendi çabası ile montunun ön ve arka kısmına ‘jandarma’ yazan küçük çocuk karşısında jandarmaları görünce şaşkınlık yaşadı.

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığına bağlı Devrek İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, küçük Mikail'in üniforma giyme, asker olma hayalini gerçekleştirmek ve jandarma teşkilatına olan sevgisini artırmak amacıyla, çocuk askeri kamuflajı, bere, boyama kitabından oluşan çeşitli hediyeleri evine ziyaret gerçekleştirerek teslim etti.

Jandarma ekiplerini görünce mutluluk yaşayan küçük çocuk, ziyaretçileri ile hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , mikail , jandarma

Yorumlar

Ormanlı’da tarihi gün; 15 Milyon TL’lik yatırım

18 Kasım 2021 Perşembe 17:08

Ormanlı’da tarihi gün; 15 Milyon TL’lik yatırım

Kdz. Ereğli ilçesinde Temmuz ayında yaşanan sel felaketinde çok sayıda ev, iş yeri ve aracın zarar gördüğü Ormanlı Beldesi’ne dere ıslahı için Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan 15 milyon TL tutarındaki yatırım çalışmaları başladı.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Beldesi merkezinde bir çok kez sel felaketi yaşanmış ve vatandaşlar mağdur olmuştu. Son olarak bu yılın Temmuz ayında yaşanan sel felaketinde onlarca iş yeri ve araç sular altında kalarak tarım arazileri zarar görmüştü. Hasar tespitlerinin yapılmasının ardından Tarım ve Orman Bakanlığı belde de yaşanabilecek sel felaketlerini kalıcı olarak önlemek için dere ıslah çalışması başlattı. 15 milyon TL ödenek ayrılan projenin ihalesini alan firma bu gün sabah itibariyle beldede çalışmalara yoğun bir şekilde başladı. 

Çalışmaları yerinde inceleyen Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, yıllardır özlemini çektikleri çalışmaların başlamasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Ormanlı’ya Millet Bahçesi yapılacak

Çalışmalara ilişkin olarak İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Başkan Başol şunları söyledi:

“Yaklaşık 4 senedir dere ıslah projesinin peşindeyiz, dolayısıyla 2022 yılında programa alınacağı söylendi. Yaşadığımız sel felaketinden sonra ön çalışma ile beraber öne çekildi. Dün itibarıyla DSİ önderliğinde dere projesi başladı. Dere virajı beldemizde yıllardır açılması düşünülen bir projeydi. Benim de özellikle hayalimdi, hayalimin gerçek olduğunu düşünüyorum. Geçmiş dönemde siyaset yapanlar ile şuanda görevde olan siyasetçilerimize, emeği geçen Milletvekillerimiz ile Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç’a çok teşekkür ediyorum. Ormanlı için iyi bir yatırım olduğunu düşünüyorum. Bu çalışma yapılan yerden atılda kalan 4 dönümlük bir arazimiz var. Onların imarını aşacağız, tapularını vereceğiz. Mini Millet Bahçesi gibi Ormanlı’ya yakışır şekilde park bahçe yaparak halkımızın hizmetine sunacağız. Şu andaki yatırımımızın ilk etapta 15 Milyon TL civarında, yetmezse bu yatırım artırım bedeli var, KDV’lerle birlikte 19-20 Milyon TL’yi buluyor.”

Bozkurt, “Ormanlı için sevinçliyiz”

Ormanlı Beldesi’nde ki dere ıslah çalışmasını yerinde inceleyen AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt ise bu projenin hayata geçmesi ile birlikte Ormanlı Beldesi’nin çehresinin değişeceğini ve daha da güzelleşeceğini vurguladı. Bozkurt açıklamasında şu sözlere yer verdi;

“Bugün Ormanlı için heyecanlı bir gün. Ormanlı’da bu heyecanı görüyoruz. Temmuz ayında büyük bir sel felaketi yaşandı. Sel felaketinin ardından devam eden dere ıslah çalışması ile ilgili projeler hızlandı ve bugün devreye girdi. Bu konuda emeği geçen Milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Bu konuda özveri ile çalıştılar. İnşallah Ormanlı bu dere ıslah çalışmasından sonra gerçekten yeni bir Ormanlı için çığır açılacak, sevinçliyiz, gururluyuz. Yoğun bir çalışma içerisinde olan başkanımıza da teşekkür ediyoruz. Ormanlı için hayırlı olsun”

İhaleyi bir yıl süre ile alan firmanın çalışmaları resmi tarihinden daha önce tamamlamayı planladığı ifade edildi.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , cumhurbaşkanı , ormanlı , bayram başol , sel , felaket

Yorumlar
  • Murat Şen
    19 Kasım 2021 Cuma 13:18

    Ormanli sağlık ocağı MUSA KÖYÜ ARASİNDA yapılmayan yolun aynı çabayı göstererek yapılmasını beklemekteyiz ...

Vali Tutulmaz'dan, ERDEMİR’de inceleme

17 Kasım 2021 Çarşamba 17:43

Vali Tutulmaz'dan, ERDEMİR’de inceleme

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR) tesislerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Kdz. Ereğli ilçesindeki programı kapsamında ERDEMİR’i de ziyaret etti. 

Vali Tutulmaz, Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral ve yönetimi ile birlikte fabrikayı gezerek yapılan üretimin her safhası ile ilgili detaylı bilgi aldı. 

Tutulmaz, ülke ekonomisine sağladıkları katkılar nedeniyle Oral’ın nezdinde tüm yöneticileri kutlayarak teşekkür etti ve başarılar diledi.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , vali mustafa tutulmaz , erdemir , salih cem oral

Yorumlar

5,3 şiddetinde deprem!

17 Kasım 2021 Çarşamba 16:00

5,3 şiddetinde deprem!

Düzce'nin Çilimli ilçesinde, 5.3 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Deprem, Zonguldak, Bolu, Karabük ve Marmara bölgesinin doğusunda da hissedildi.

Kandilli Rasathanesi, merkez üssü Düzce olan depremin büyüklüğünün 5,3 olduğunu duyurdu.

Öte yandan deprem, Kdz. Ereğli'de de hissedilirken, kısa süreli panik yaşandı. Düzce Valisi Cevdet Atay, ilk belirlemelere göre depremde can kaybı olmadığını, yıkılan bir bina bulunmadığını ve ekiplerin sahada çalışmalarını devam ettiğini bildirdi.

Telefon ve internette yaşanan yoğunluk nedeniyle bir süre vatandaşlar iletişim kurmakta zorlandı.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , deprem

Yorumlar

Cüruf tesisi mühürlendi

16 Kasım 2021 Salı 19:48

Cüruf tesisi mühürlendi

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kıyıcak Mahallesi Kavakdere Sokak’ta, Taş Ocağı Ruhsatı adı altında cüruf geri kazanım tesisini işleten Ege Doğa A.Ş. firmasının faaliyetlerine karşı Kdz. Ereğli Belediyesi’nin İdare Mahkemesi’ne açtığı davayı kazanması sonucu Zonguldak Valiliği’nin talimatı sonrası polis ve zabıta tesise giderek, mühürleme işlemi yaptı.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın, Kıyıcak Mahallesinde faaliyette bulunan cüruf geri kazanım tesisinin kurulma aşamasından itibaren kent gündemine getirdiği konu hakkında, Belediye İdare Mahkemesi’ne açtığı davayı kazandı. Zonguldak Valiliği ve Kdz. Ereğli Kaymakamlığının talimatı ile bugün akşam saatlerinde polis ve zabıta tesise giderek İdare Mahkemesi’nin verdiği ‘faaliyetleri durdurma’ kararı üzerine mühürleme işlemi gerçekleştirdi. Cüruf geri kazanım tesisindeki makineler zabıta ekipleri tarafından mühürlendi. Polis ve zabıta tarafından tutulan tutanaklar işletme müdürüne teslim edildi. Mühürleme işlemi sırasında Zabıta Müdürü Halit Aydın da ekibi koordine etti.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, gün içerisinde yaptığı basın toplantısında gazetecilerin sorusu üzerine Çevre Platformuna uyarıda ‘Toplum yararı olan işlere siyaset sokmayın’ uyarısı yaptı. Siyasi rant elde edildiğine vurgu yapan Posbyık, “Ereğli’de kurulan Çevre Platformuna da güvenim kalmadı.” Demişti.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , cüruf tesisi , kıyıcak mahallesi , halil posbıyık ,

Yorumlar
  • işçi emekçi
    16 Kasım 2021 Salı 20:06

    ekmeğimizle oynuyorsunuz???