Müjdeyi Çaturoğlu verdi...

16 Mart 2018 Cuma 11:51

Müjdeyi Çaturoğlu verdi...

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu kamuoyunda Nişasta bazlı şeker olarak bilinen Mısır şurubunun kotasının yüzde 10’dan yüzde 5’e düşürüldüğünü açıkladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda 533 sıra sayılı vergi kanunları tasarısının 47. Maddesi üzerinde yapılan görüşmeler sırasında Mısır şurubu kotasının yüzde 10’dan yüzde 5’e düşürülmesi için kanun teklifi verildi.
AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu kendi imzasının da bulunduğu kanun teklifinin TBMM Genel Kurulu’nda görüşülerek kabul edildiğini ifade etti. Konuya ilişkin olarak sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Çaturoğlu “TBMM Genel Kurulu’nda kamuoyunda Nişasta bazlı şeker olarak bilinen Mısır şurubu kotasını %10’dan %5’e düşürdük. Şeker fabrikaları kapanacak diyen felaket tellallarına üzüntü ile duyurulur” dedi.
TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen kanun, resmi gazetede yayınlandıktan sonra yasalaşacak.

Yorumlar

Keleş ve ekibi Türk Metal'de...

9 Mart 2018 Cuma 20:19

Ereğli Haber

Keleş ve ekibi Türk Metal'de...

Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Organ Seçimlerinde grup liderlerinden iş adamı Arslan Keleş,Türk Metal Şube Başkanı Metin Ercan’ı ziyaret etti.

Kalabalık ekibi ile sendika binasına gelen Keleş, ziyarette yaptığı konuşmada, Türk metal Sendikası’nı önemsediklerini söyledi.

Erdemir’in, Ereğli TSO’nun en büyük üyesi olduğu gibi, bölgede de en fazla istihdam sağlayan kuruluş olduğunu belirten Keleş, diyalog ile problemin daha kolay aşılacağına vurgu yaptı. Keleş konuşmasında  “Türk Metal de şirkette çalışan işçilerin örgütlendiği büyük bir sendika. Bu anlamda Türk Metal Sendikası’nı önemsiyoruz. Siz nasıl ki işçinin örgütlü sesiyseniz, biz de, sanayi ve ticarette aday olduğumuz kurumda, ticaret yapanların, esnaf ve tüccarın sesini duyurabileceği en büyük sivil toplum kuruluşuyuz. Bizim de aynı şekilde sizin gibi biraz paralellik gösteren, örgütlü bir şekilde çalışabiliyor ve mücadeleci olmamız lazım” dedi.

BaşkanErcan da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, “çıktığınız yolda, hakkınızda İnşallah hayırlısı olur. Ereğli’nin hakikatten sükunete, birlikteliğe ihtiyacı var. İnşallah bu, seçim yarışından sonra mutlaka bir kazananı olacak ama ümit ediyoruz ki, inşallah Ereğli kazanır” diye konuştu.

Türk Metal Şube Sekreteri Yakup Yılmaz, Şube Mali Sekreteri Hakan Eskibina’nın da yer aldığı ziyarette, taraflar karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Yorumlar

“Erdemir’in yerim dar bahanesi kalmamıştır”

2 Mart 2018 Cuma 14:18

Ereğli Haber

“Erdemir’in yerim dar bahanesi kalmamıştır”

Kdz. Ereğli TSO Başkanı Sertan Yalçın, Ekonominin Yıldızları ödül töreninin de milletvekillerine Ereğli’de eksik olan yol, tren yolu ağı, liman, fakülteler kampüsü ve TTK’ya ait ocakların devreye alınması noktasında çalışmaların hızlandırılması çağrısında bulunurken, Erdemir yönetimine de ‘Yerim dar bahanesi’ kalmadığını hatırlatıp milyar dolarlık karlar karşısında bölgeye verdiği yatırım sözünü yerine getirmesini istedi.

Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın Ekonominin Yıldızları ödül törenindeki konuşmasında yıllık görev sürelerinde yaptıkları çalışmaları anlattı, siyasilerden ve Erdemir’den beklentileri sıraladı. Ödül törenini geleneksel hale getirmeyi düşündüklerini belirten Yalçın, Onursal Başkan Yaşar Tetiker’i yakın zamanda kaybetmiş olmaktan dolayı buruk; vergi ödeyen, sıralamaya giren ve oda’ya hizmetleri, geçenleri ödüllendirmekten dolayı da anlamlı bir törende olduklarını vurguladı. Ülke olarak zor dönemlerden geçildiğini belirten Yalçın, Zeytin Dalı Harekâtına destek olduklarının altını çizdi ve hain 15 Temmuz darbe girişimi sonrası olduğu gibi Türk Milletini dayanışmaya davet etti.

“Marka şehir için hepimiz el ele vermek zorundayız”
Yalçın, Ereğli ekonomisinin son dönemlerde güç kaybetmeye başladığını belirterek ülke, bölge ve sektörlerin ve kazandığını vurguladı. Yalçın konuşmasında “Çeliğe hayat vererek dünya markası olmuş ERDEMİR ekseninde sanayileşme hamlesi başta olmak üzere, yeni sipariş almakta zorlanan tersanelerimizin canlandırılması, üniversitemizin öğrenci sayısının artırılması, kara, deniz ve demiryolu ağları ile lojistik üssüne dönüşmek, elpek bezi ve çileği ile yöresel ürünlerde markalaşma ve yaşanabilir marka şehir Ereğli için hepimiz el ele canla başla çalışmak zorundayız” dedi.

“Erdemir’in yerim dar bahanesi kalmadı”
Erdemir yönetimine elde attığı yüksek karlar ve hükumetten aldığı bir çok desteğin karşılığında söz verdiği yatırımları bölgeye yapması gerektiğini hatırlatan Yalçın, bu noktada TSO olarak üzerlerine düşen görevi yerine getirmeye hazır olduklarını vurguladı. Yalçın konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Bu arada değerli üyemiz, başarıları ile örnek gösterdiğimiz, milli gurur kaynağımız Erdemir’e de seslenmek istiyorum. Siyasetin açtığı yoldan söz verdikleri yatırımları bir an önce başlatmaları gerektiğini hatırlatmak isterim. ‘Yerim dar’ bahanesi kalmamıştır. Rekor karlar yakalayan Erdemir’in bölgesine sanayi ile rekabet içerisinde değil iş birliği içinde ve sosyal sorumluluklarını gözetmeleri hepimizin beklenti ve isteğidir. Bu konuda biz TSO olarak tüm değerli üyelerimize olduğu gibi Erdemir’e içinde ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduğumuzu bu vesileyle ifade etmek isterim.”

Taleplerini sıraladı
Bölgesel talep ve ihtiyaçlar konuna da değinen Yalçın, bunları; teşvik derecesi, ulaşım, liman, fakülteler Kampüsünün faaliyet geçmesi, TTK ocaklarının verimli hale getirilmesi olarak özetledi.
Üyelerden gelen taleplerin değerlendirilerek ticari işlemlerin kolaylaştırıldığını maddelere halinde açıklayan Yalçın, desteklerinden dolayı TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür etti ve alkışladı.

“Göreve devam etmek istiyoruz”
Sertan Yalçın konuşmasının son bölümünü Yunus Emre’nin, “Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım. Sevelim Sevilelim dünya kimseye kalmaz” dörtlüğü ile sonlandırmak istediğini belirterek, bu sözlerin ‘güçlü öncü güvenilir’ sloganı ile hareket eden ekibinin bir çağrısı olarak kabul edilmesini istedi. Yalçın sözlerini, “Bu ustalık, kararlılık, irade ve inisiyatif bizde var. Bizler Ereğli ekonomisini büyütmek, buna katkıda bulunmak için görevimize devam etmek, hizmet etmek istiyoruz. Ekip olarak bu enerjiye sahip olduğumuza inanıyoruz; ‘Büyük Ereğli’nin yeni enerji kaynağı olmak istiyoruz” cümleleri ile tamamladı.

Kdz. Ereğli TSO Başkanı Sertan Yalçın’ın konuşmasından sonra kürsüye çıkan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, odalar ve borsaların yanı sıra TOBB’un çalışmaları hakkında bilgi verdi. Hisarcıklıoğlu, Kdz. Ereğli TSO’nun beş yıldızlı hizmet verdiğine ve Berlin ile Londra gibi şehirlerdeki odalar ile aynı standartta hizmet verdiğine dikkat çekti. Hisarcıklıoğlu, “Kdz. Ereğli TSO Zonguldak’taki diğer odalarla birlikte Teknopark’ın ortağı olmuşlar. Bunlar aslında şehirlere yatırım yapmak. Son dönemde yapılan iki tane değişiklik. Eskiden oda belgesi almak için odaya gelmek mecburiyetindeydin, şimdi artık bu bitti. Bundan sonra gece 12’de ihaleye gireceksin, oda sicil kaydın lazım. Evinde yatağında bilgisayarından sisteme girip belgeni alabiliyorsun. Artık odaya geleceğim, vakit kaybedeceğim, masraf edeceğim yok. Üyeye artık yatağında hizmet var. Kdz. TSO bunlardan bir tanesidir” diye konuştu.


“Kdz. Ereğli’ye üniversite yakışmaz mı?”
Afrin’de süren Zeytin Dalı Operasyonu’nda TSK’ya muzafferiyetler dileyen ve şehitlere de rahmet dileyen Hisarcıklıoğlu, hayatını kaybeden eski Kdz. Ereğli TSO Başkanı Yaşar Tetiker’i andı. Rifat Hisarcıklıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Allah ordumuzu da muzaffer etsin. Kdz. Ereğli güçlü çeliği, Osmanlı çileği, asırlık çınarlarıyla geleceğin şehrinde sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Aslında buraya 2017 Eylül’de gelecektik. Rahatsızlığımdan dolayı programı ertelemek zorunda kalmıştık. O gün bugün rahmetli olan Yaşar Tetiker bizden söz almıştı. Biz de O’na verdiğimiz söz dolayısıyla bu ödül törenine geldik. Yaşar Tetiker’e verdiğimiz sözü yerine getirelim diye. Özellikle bir şeyi ifade etmek istiyorum. Yaşar Tetiker ile 30 yıllık dostluğumuz vardı. O zaman ben bir delegeydim. Hepiniz biliyorsunuz Yaşar Tetiker mertti. Haklı olduğunda sözü hiç kimseden çekinmez, kavga etmeden işi söylerdi. Hep beraber onun ruhuna Fatiha okuyalım. Yaşar Tetiker Konferans Salonu'nun da açılışını yapacağız. Bu makamlar mevkiler gelip geçici. Allah her kuluna da nasip etmez, her kuluna da nasip etsin. İyi iş yapıldığı zaman arkanızdan hayırla yad ediliyorsunuz. Sonuçta ölüm var. Göz açtık kapadık, ömür bitiyor. Onun için kırmaya dökmeye gerek yok. Birbirimizi sevelim. Allah birbirinizi sevin diyor. Mükemmel insan olabilmenin önemi de odur. Birbirimizi sevelim. İki farklı görüşten milletvekillerimiz buradalar. Bu aslında Türkiye’nin özlediği tablo, bu tablo da Zonguldak’ta var. Buradan Zonguldak kazanır, Kdz. Ereğli kazanır, Alaplı kazanır. Allah hepsinden de razı olsun. Batı Karadeniz’in itici gücü Kdz. Ereğli’dir. Hem tarım var, hem sanayi hem de turizm var. Demirçelik sanayi burada, tersanecilik burada, balıkçılık burada, Osmanlı çileği burada. Zonguldak 2018’e nasıl başladı. Bakın bakalım Zonguldak’ın durumu neymiş? Devletin resmi rakamları. Türkiye’de açılan şirket sayısı 2017-2018 mukayesesi yaptığımız zaman yüzde 35 artış. İhracat Zonguldak’ta yüzde 116 artmış. Bu 2018’e girişiniz. Daha sene sonu gelmedi. Bugün Türkiye’nin en büyük bin şirketi arasında 4 tane Ereğli’li şirket var. Zonguldak’ta tahsil edilen vergi gelirlerinin yüzde 53’ünü kurumlar vergisinin yüzde 90’ınını Kdz. Ereğli ödüyor. Ülkenin çelik ihtiyacının yüzde 43’ünü tek başına Kdz. Ereğli karşılıyor. Kdz. Ereğli parlayan yıldız. Böyle başarılı bir Ereğli’ye aslında ne yakışıyor. Yeni bir liman istiyorlar. Ulaştırma Bakanımızla görüştük, iş bundan sonraki kamu kurumlarına kaldı. Onları da inşallah açacağız. İsteyen Ereğli demir çeliğin limanından, isteyen tersaneler bölgesinden limanı kullanabilir. O zaman daha rahat ihracat ve ithalat yapılabilir hale gelinecek. Ereğli’nin en büyük talebi, aslında Zonguldak’ın en büyük talebi yeni bir teşvik sistemine geçilmesidir. Düzce ile mukayese ettiğimiz zaman farklılıklar var. Aslında bunun bir çalışmasın yapıyoruz. Artık il merkezli teşvik yerine ilçe bazlı teşvike geçilmesi lazım. Devletimiz de aslında bunu prensip olarak kabullenmiş durumda. Yalnız verilerde biraz eksiklik var, biz de TOBB olarak her türlü katkı ve desteği sağlamaya çalışıyoruz. Ereğli’nin eksiği üniversite. Kdz. Ereğli’ye üniversite yakışmaz mı? İskenderun’un, Bandırma’nın varken niye Kdz. Ereğli’nin olmasın.”

Ödüller ekonomiye can verenlere verildi
Törende kurumlar vergisi rekortmenleri, ISO ilk 500’e giren sanayi kuruluşu temsilcileri ile Ereğli TSO’nun en eski üyeleri ve odaya katkı veren belediye başkanlarına plaketleri TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Faruk Çaturoğlu, Özcan Ulupınar, CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Zonguldak Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan, Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Kdz. Ereğli TSO Başkanı Sertan Yalçın, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol tarafından verildi. Ödüllerin verilmesinin ardından TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve protokol üyeleri bir süre önce vefat eden Kdz. Ereğli Eski TSO Başkanı Yaşar Tetiker’in isminin verildiği OSB’de ki ana bulvarın sembolik açılış kurdelasını kesti.
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu törenin ardından Kdz. Ereğli TSO’ya geçerek burada eski TSO Başkanı Yaşar Tetiker’in isminin verildiği konferans ve toplantı salonunun açılışını gerçekleştirdi. Tetiker’in hayatını anlatan slayt gösterisini izleyen Hisarcıklıoğlu, burada yaptığı konuşması sırasında kendisi ile yaşadığı bazı anılarını anlattı. Hisarcıklıoğlu, koltukların kimseye baki olmadığını, önemli olanın ise geride güzel bir isim ve hoş bir seda bırakmak olduğunu belirtirken, vefalı davranışlarından dolayı Kdz. Ereğli TSO Başkanı Sertan Yalçın ve yönetimine teşekkür etti.
Hisarcıklıoğlu buradaki programın ardından Kdz. Ereğli ilçesinden ayrıldı.

Yorumlar

Yalçın istedi, Hisarcıklıoğlu Ereğli'ye okul sözü verdi...

1 Mart 2018 Perşembe 22:31

Ereğli Haber

Yalçın istedi, Hisarcıklıoğlu Ereğli'ye okul sözü verdi...

Kdz. Ereğli TSO Yönetimi tarafından düzenlenen "Karadeniz Ereğli Ekonomisinin Yıldızları" ödül törenine katılan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TSO Başkanı Sertan Yalçın’ın talebi üzerine Kdz. Ereğli’ye okul sözü verdi.

Ereğli Haber- TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu dün Ereğli’ye gelerek ekonominin yıldızları ödül törenine katıldı.

Törende konuşan Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan ilçeye bir okul yaptırmasını talep etti. Yalçın konuşmasında “TOBB’un 81 ile 81 okul projesi tamamlandı. Artık heralde ilçelere sıra gelmiştir diye düşünüyorum. Ben Kdz. Ereğli olarak Türkiye ve Odalar ve Borsalar Birliği’nden ilçemize bir okul istiyorum” dedi. Yalçın bu talebi “Bravo, bravo” diyen işadamları ve sanayiciler taraftan uzun süre alkışlandı.

Yapılan ödül töreninin ardından AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na Yalçın’ın talebini tekrar hatırlatarak mikrofonu kendisine verdi. Başkan Hisarcıklıoğlu’da “Biraz önce Sertan Başkan okul talep ettiği ve sayın vekilim tekrarladığı zaman salon inisiyatifini gösterdi. İnşallah Allah ömür verir, görevde verirse bizden de söz; Kdz. Ereğli’ye bir okul” dedi. Hisarcıklıoğlu’nun Ereğli’ye okul yaptırmak için söz vermesi salondaki iş dünyasını memnun ederken uzun süre ayakta alkışlandı.

Yorumlar

‘Güçlü, öncü, güvenilir’ ekip yola çıktı

28 Şubat 2018 Çarşamba 12:33

‘Güçlü, öncü, güvenilir’ ekip yola çıktı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Sertan Yalçın ekibi ile birlikte yeni dönemde TSO Başkanlığına ‘‘Güçlü, öncü, güvenilir’ sloganıyla yeniden aday olduklarını açıkladı. Uzun süredir herkesin yönetimde görmek istediği TAT Metal Yönetim Kurulu Başkanı Akın Tatoğlu'da mevcut yönetimin kadrosunda yer aldı.

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın, çok sayıda işadamı ile birlikte yeni dönemde oda yönetimine yeniden talip olduklarını söyledi. Yönetim kurulu tarafından başkanlığın kendisine tevdi edilmesi sonrasında kendisine duyulan güvenle birlikte görevini yetki, görev ve sorumluluk bilincinde yerine getirdiğini dile getirdi.

Afrin operasyonuna tam destek
Konuşmasının başında TSK’nın Afrin’e yönelik düzenlediği Zeytin Dalı harekatına tam destek verdiklerini açıklayarak başlayan Yalçın, harekat sırasında hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize ise acil şifalar diledi. Türk iş dünyası olarak ülkenin güvenliği için her türlü fedakarlığı dün olduğu gibi bu günde yapmaya hazır olduklarının altını çize Yalçın, “Devletimizin, milletimizin ve ordumuzun arkasındayız, yanındayız” dedi.

Yalçın “Tetiker’le 4 yıl çalıştığım için şanslıyım”
Yaklaşık 2 ay önce hayatını kaybeden TSO Eski Başkanı Yaşar Tetiker’in görevde bulunduğu süre içerisinde bölgemize önemli hizmetler kazandırdığını belirten Yalçın, kendisi ile 4 yıl görev yaptığı için şanslı olduğunu söyledi. Yalçın konuşmasında “Bu arada; bölgemize önemli hizmetleri bulunduğu her kesimce kabul edilen Değerli Onursal Başkanımız Merhum Yaşar Tetiker ağabeyimizi tekrar anmadan geçemeyeceğim. Kendisi ile 4 yıl her gün en az 2-3 saat çalışma fırsatı bulmuştuk kendimizi bu konu da çok şanslı hissediyoruz, huzurunuzda kendisini bir kez daha saygı ve rahmet ile anıyor, ailesine ve camiamıza baş sağlığı dileklerimi tekrarlıyorum. Aralık Ayı Meclis toplantımızda kendisine Onursal Başkan Ünvanı verildi. Ve Bizde Konferans Salonumuzu “Yaşar Tetiker Konferans Salonu” olarak değiştirme kararı aldık. Ayrıca oda hizmet binamız giriş katında yaşar başkanımız için özel bir köşe hazırladık. Osb’deki ana Bulvarın ismi de Yaşar Tetiker Bulvarı olarak belirlenmişti. Yarın Sayın TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımı ile gerçekleştirilecek ‘Ekonominin Yıldızları’ programından önce resmi açılışlarını yapacağız. Bizler; Aralık 2017’de kaybettiğimiz onursal başkanımız Yaşar Tetiker’in emanetini mevcut yönetim kurulumuz ile kaldığımız yerden devam ettireceğiz. Yarınki etkinliğimize önemli etkinliğimize tüm üyelerimizi ve siz basın mensubu arkadaşlarımız davetlisiniz.”

Rakiplerine kolaylıklar diledi
Konuşmasında Kdz. Ereğli TSO’ya aday olan diğer gruplardaki kişilere kolaylıklar dileyen Yalın şu ifadelere yer verdi ; “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlı tüm odaların organ seçimleri Nisan Ayına ertelendiği malumunuz… Seçim takvimi süreci işlemekte ve demokrasin gereği olarak her üyemizin hakkı olan yönetime aday arkadaşlarımız, yaptıkları açıklamalarla ‘yarışta bizde varız’ demektedirler. Hepsini kutluyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. Hatta kara propaganda yapanları bile!.. Evet, Kolaylıklar diliyorum çünkü karayı griye, griyi beyaza çevirmek zordur, İşleri zordur.”

“4 yılda önemli mesafe kat edildi”
4 yıllık görev süreleri boyunca yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgiler veren Yalçın, OSB’de ciddi başarıya ulaşıldığını, üniversitede öğrenci sayısının artırıldığını, tersanelerle ilgili önemli aşamaya gelindiğini ve Erdemir ile ilişkilerinde geliştirildiğini kaydetti. Yalçın konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Şimdi de; Kısaca 4 yıllık süreçte neler yaptık, kısaca özetlemek istiyorum: Öncelikle göreve gelir gelmez hedeflerimiz belirledik -ki bunları sık sık toplantılarda paylaştık. Bunları özetle; “OSB’yi her açıdan geliştirmek, Üniversite öğrenci sayımızı arttırmak, tersaneler bölgesini canlandırmak ve Erdemir’le şehir ve sanayici-tüccar ilişkilerini geliştirmek” olarak sıralayabiliriz. Müteakip defalar bu hedeflerde gelinen noktaları basına ve kamuoyu ile paylaştık. Detaya girmeden tekrarlayacak olursak; OSB’de nicesel ve nitesel olarak ciddi başarıya ulaşılmış, Üniversite öğrenci sayımız girişim ve desteklerimiz sonucu arttırılmış, tersaneler bölgesi ile ilgili bir çok proje üretilmiş ancak değişik nedenlerle uygulanamamış, Erdemir’le bir araya gelinerek belli konularda iyileştirmeler yapılması sağlanmıştır. Bu arada odamız akreditasyon sürecinden başarı ile geçmiş, üyelerimizi destekleyici bir çok aktivite yerine getirilmiştir.”
Yaptıkları çalışmaların yeterli olmadığını, üstüne yeni hedefler koyarak yola devam etmek istediklerini vurgulayan Yalçın, bir sanayi kenti olan Kdz. Ereğli’nin Batı Karadeniz’in her açıdan örnek şehri, Kdz. Ereğli TSO’nun da Türkiye’nin ilk ilçe Ticaret ve Sanayi Odası olduğunu söyledi.

Hedef Ereğli ekonomisini büyütmek
Kdz. Ereğli TSO Yönetimi olarak ne, ‘eyvah, yandık-bittik’ paranoyası içinde, ne de ‘her şey tamam’ rehavetinde olmayacaklarını dile getiren Yalçın, yeri geldiğinde siyasetçilerle, bürokrasi ile yatırımcı ve girişimci ile kol kola el ele olacaklarını, yeri geldiğinde de karşılarında olacaklarını belirtti. Ortak çıkarlar doğrultusunda güçlünün değil, haklının/doğrunun/ihtiyacı olanın yanında olacaklarına vurgu yapan Yalçın “ Yanlışı eleştireceğiz/düzeltilmesini sağlayacağız. Yasaların ve sanayi ticaret kültürü ile yoğrulan teamüllerin gereği nerede bulunmamızı gerektiriyorsa orada olacağız. İlerleyen zamanlarda sık sık birlikte olacağız. Bizleri tanıyorsunuz, ekip arkadaşlarımızı tanıyorsunuz. Bu aşamada şimdilik şunu tekrarlamak istiyoruz: “Biz hiçbir kişi/kurum/sektör ayrımı yapmadan çok değerli üyelerimizin ticari, kurumsal ve sosyal hayatlarını kolaylaştırmak, Ereğli ekonomisini büyütmek, buna katkıda bulunmak için görevimize devam etmek, hizmet etmek istiyoruz. Ekip olarak bu enerjiye sahip olduğumuza inanıyoruz. “ dedi.

“Güçlü, öncü, güvenilir ekip”
Büyük Ereğli’nin yeni enerji kaynağı olmak istediklerini belirten Yalçın bunu; yeri geldiğinde yasal güçleri, kimi zaman baskı gücü ama hep üyelerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda yapacaklarını anlatan Yalçın “Dördüncü sanayi devriminden söz edildiği ve insansız tankların hedeflendiği günümüzde; bu ustalık, kararlılık, irade ve inisiyatif bizde var. “Güçlü, Öncü, Güvenilir” ekibimizle ülkemize bölgemize, Ereğlimize hizmet etmek istiyoruz. Şimdi de; Yönetime aday ekibimiz tarafından “Güçlü TSO, Güçlü Ereğli” sloganı ile anketlerle ve beyin fırtınası toplantıları sonucu hazırlanan birkaç proje taslağımızı, tabii ki önceki hedef ve projelerimize ilave olarak, bunları ve yeni ekleyeceğimiz projeleri sektörel ayrıma ve kısa-orta-uzun vadelere ayırarak detaylandırıp tekrar karşınızda olacağız” diye konuştu. Yalçın konuşmasının sonunda ekibinde yer alacak isimleri tek tek tanıtarak toplantılarına Gülüç, Ormanlı, Çaylıoğlu, Armutlucuma, Kaptaş, Çayırlı, diğer köy ve beldelerden gelen tüm üyeler teşekkür ederek çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Yorumlar