Mustafa Dönmez'in çocuğuna eğitim desteği

21 Mayıs 2021 Cuma 23:14

Mustafa Dönmez'in çocuğuna eğitim desteği

Kdz. Ereğli ilçesinde yakalandığı Kovid-19 hastalığı nedeniyle hayatını kaybeden Polis Memuru Mustafa Dönmez’in çocuğunun ilk, orta ve lise öğrenimi, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nun girişimleri ile özel okul tarafından tam burslu olarak karşılanacak.

Kdz. Ereğliİlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapmakta iken yakalandığı Kovid-19 hastalığı nedeniyle hayatını kaybeden Polis Memuru Mustafa Dönmez’in geride kalan çocuğunun eğitim öğretim hayatına özel okulda devam etmesi üzerine Kaymakamlıkta protokol imzalandı.

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, merhum Polis memurunun ailesi, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Çelik ve Okul Müdürü Nilay Serter Hanlıoğlu’nu makamında ağırladı.

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu törende kısa bir konuşma yaparak;

“Vefat acı bir olay ama geride kalanlar için hayat devam ediyor. Hepimiz için doğru bir cümle. Cenazenin olduğu gün bir cümle söyledim; hem çocuklarımız hem eşi bize emanet demiştim. Bunun üzerine bazı çalışmalara girdik. İki çocuğumuzdan bir tanesinin işe yerleştirmek için, bir tanesinin okula başlaması için bir talep de geldi. Aile ile değişik zamanlarda görüşüyoruz. Milli Eğitim Müdürümüzü görevlendirmiştim. Çocuğumuz hangi okulda okumak istiyorsa oraya yerleştirelim diye. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz okul ile görüşmüş, okul yönetimi de bu olaya sıcak bakmış. Ereğli’nin zenginliği burada. Sadece resmi okullar değil, sivil okullar da hayatın içinde olması burada çalışmalara destek vermesi güzel. Bu da iş birliğimizin bir örneği olmuş. Sevgili çocuğumuz bu sene 4. sınıftan itibaren yeni okuluna katılmış olacak. Bundan sonraki yaşantısında başarılar diliyorum. Bu işte emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Kaymakam Çorumluoğlu, Lise Müdürü Hanlıoğlu’na teşekkür belgesi sundu.

Polis memuru Mustafa Dönmez’in eşi de Kaymakam Çorumluoğlu ve okul yönetimine teşekkür etti.

Okul Müdürü Nilay Serter Hanlıoğlu da yaptığı açıklamada Kaymakam Çorumluoğlu ve Milli Eğitim Müdürü Aksoy’a teşekkür ederek şunları söyledi:

“Biz de Poyraz gibi değerli bir öğrenciye sahip olduk. İnşallah 12. sınıfta başarıyla onu mezun edeceğiz, hep birlikte başarılarını alkışlayacağız.” Dedi.

Merhum Polis memuru Mustafa Dönmez’in oğlu Emir Poyraz Dönmez, 4. sınıftan itibaren 12. sınıftan mezun olana kadar eğitim öğretimini özel okul tarafından tam burslu olarak karşılanacak.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , polis , mustafa dönmez , korona , eğitim , kaymakam , ismail çorumluoğlu

Yorumlar

Fakülte kampüsü için toplandılar

20 Mayıs 2021 Perşembe 15:25

Fakülte kampüsü için toplandılar

Kdz. Ereğli'de Kaymakam Çorumluoğlu öncülüğünde Ereğli protokolü fakülte kampüsü için bir araya geldi. Başkan Halil Posbıyık, gelinen son noktayı değerlendirdiklerini belirterek, “Kaymakamımız İsmail Çorumluoğlu liderliğinde tüm Ereğli’nin katkılarıyla fakülte kampüsünü kazandırmak istiyoruz” dedi.

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş, Esnaf Kefalet Zonguldak 32. Bölge Birliği ve Kdz. Ereğli Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Azman, Başkan Yardımcısı Kemal Özer, Kdz. Ereğli Eğitim Vakfı Genel Sekreteri İbrahim Sezer ve Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Okur’un katılımıyla Kdz. Ereğli Belediyesi’nde fakülte kampüsü için toplantı yapıldı.

Toplantıda, eski hastane arsasına yapılacak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Kampüs Alanı projesinde gelinen son durum değerlendirildi. Başkan Posbıyık, toplantı sonrası açıklamalarda bulunarak şunları söyledi:

 “Fakülte kampüsü için son durum değerlendirildi. İmar planı yapıldı ve Milli Savunma Bakanlığı’nda gerekli izinler alındı. İTÜ öncülüğünde tüm proje ve ihale dosyaları hazırlığı sürüyor. Belediye olarak üzerimize düşenin fazlasını yapıyoruz. Projeler hazırlatıldı. Sık sık toplantı düzenliyoruz. Bu kez belediyemizde toplandık. Amacımız projeyi sonuçlandırmak. Kaymakamımız İsmail Çorumluoğlu liderliğinde tüm Ereğli’nin katkılarıyla kentimize Fakülte Kampüsü kazandırmak için iş birliği içinde çalışıyoruz.”

Etiketler:

Zonguldak , kdzeregli , fakülte kampüsü , ismail çorumluoğlu , halil posbıyık

Yorumlar

Proje ile Türk ve Azeri kültürü tanıtılıyor

18 Mayıs 2021 Salı 11:53

Proje ile Türk ve Azeri kültürü tanıtılıyor

Kdz. Ereğli ilçesinde, Azerbaycan işbirliği ile yürütülen e-twinning projesi “Yol Arkadaşım Kitap” ile kitap okuma alışkanlıklarının geliştirilmesi hedefleniyor.

Salgın döneminde tüm dünyada uzaktan eğitimin yaygınlaşması ile birlikte çocukların projelere katılımı da uzaktan yapılmaya devam ediyor. Bu kapsamda Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Ortaokulu Azerbaycan işbirliği ile “Yol Arkadaşım Kitap” e-twinning projesine başladı. Ereğli Ormanlı Ortaokulu Müdür Yardımcısı Reyhan Oflaz’ın yürütücülüğünü yaptığı, İzmir Çiğli Tekel Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Fatma Kolçak ve Ankara Sincan Hacı Bektaşi Veli Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Esra Azize Şimşek'in kuruculuğunda devam eden, 10 öğretmen ve 50 öğrencinin yer aldığı Yol Arkadaşım Kitap Projesi eTwinning yolculuğunda sağlam adımlarla ilerliyor.

Farklı kültürlerin tanımanın yanında, dijital eğitime adaptasyon ve teknoloji kullanımının eğitim alanına entegrasyonunu hedefleyen, öğrencilerin pek çok web2 aracı kullandıkları projede birbirinden farklı etkinliklere yer veriliyor. Kitap okumanın binbir yolunu ortaya koyan Yol Arkadaşım Kitap Projesi sayesinde Azerbaycan'la iş birliği imkanını yakalamak oldukça büyük bir kazanç olduğu ifade edildi.

Ocak ayında başlayıp Mayıs ayında sona erecek olan projenin amacı; öğrencilerin Türkçe dersinin temel hedefleri olan okuma, yazma, dinleme, konuşma becerilerini ve kitap okuma alışkanlıklarını geliştirmektir.

Bu proje ile öğrenciler, grup çalışması yapma, etkili öğrenme, üst düzey düşünme, yapılandırmacı öğrenme, bireysel öğrenme, sorumluluk alma gibi becerileri kazanırken, Z kuşağı olarak web 2.0 araçlarını keşfediyor ve belirlenen araçları etkin şekilde kullanıyorlar.

Birbirinden ilginç etkinliklerin yapıldığı projede tüm öğretmen ve öğrenciler Türk ve Azeri kültürünü farklı açılardan tanıma imkanı da bulmaktadırlar. 

Projenin son etkinliği ise 23 Nisan'da düzenlenen şenlik oldu. Türkiye ve Azerbaycan'dan amatör sanatçıların katıldığı şenlikle proje amacına bir adım daha yaklaşıldı.

Projenin Türk Ortakları şu isimlerden oluşuyor:

1. Tekel Ortaokulu-İzmir-Çiğli/Türkiye Danışman: Fatma Kolçak

2. Hacı Bektaşi Veli Ortaokulu-Ankara-Sincan/Türkiye- Danışman: Esra Azize Şimşek

3. Ormanlı Ortaokulu-Zonguldak/Ereğli/Türkiye- Danışman: Reyhan Oflaz

4.DüşünürKoleji-Antalya-Muratpaşa/Türkiye- Danışman: Tuğba Ilgar Çakır

5.SinanGöksun Ortaokulu- Sapanca/Türkiye- Danışman: Arzu Yılmaz

Projenin Azeri Ortakları şu isimlerden oluşuyor:

1. Elitar Gimnaziya-Bakü/Azerbaycan- Danışman: Fergana Isayeva

2.Bakı, Heydər Əliyev Adına Lisey- Bakü/Azerbaycan- Danışman: Gunay Hamzayeva

3.Baki, 62 Nomreli Mekteb Lisey- Bakü/Azerbaycan- Danışman: Khanımgül Hasanova

4.Bakı Slavyan Univ.Nəzdində Məktəb Lisey Kompleksi- Bakü/Azerbaycan- Danışman:Shafa Qurbanova

5.119 Nömrəli Tam Orta Məktəb- Bakü/Azerbaycan- Danışman: Zamira Hasanova

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , ormanlı , azeri , yol arkadaşım kitap

Yorumlar

Değerleri öğretiyor

12 Mayıs 2021 Çarşamba 22:56

Değerleri öğretiyor

Kdz. Ereğli’de Saniye Erdoğan Anaokulu Öğretmeni Filiz Deniz, “Bir Kahraman Bir Değer” isimli projesi ile “e-Twinning” projesinde yer aldığını bildirdi.

Filiz Öğretmen, geçtiğimiz yıl Aralık’ta başlayan ve Mayıs 2021’de tamamlanan projede 5-6 yaş okul öncesi dönemdeki çocuklara, değerler eğitimini somut materyallerle verilmeye çalışıldığını belirtti.

10 ortaklı projeye, ülke genelinden çeşitli illerden katılım sağlandığını anlatan Deniz, şunları söyledi:

“Proje içeriği, okul öncesi dönem kişilik gelişiminin temellerinin atıldığı bir zaman dilimidir. Bu dönemdeki yaşantılar sonraki dönemler üzerinde belirleyicidir. Bu nedenle değerler eğitiminin bu dönemde verilmeye başlaması oldukça önemlidir. Değerler eğitimi, çocuğun kendine güvenini geliştirdiği, akademik ve yaşamsal başarısını olumlu yönde etkilediği gibi sağlıklı bir toplum meydana gelmesinde katkıda bulunur. Okul öncesi dönemdeki öğrenciler somut işlemler döneminde oldukları için, kazandırılacak her türlü kazanım, değer ve davranışlar onlara somut olarak verildiğinde daha verimli ve kayda değer ilerleme olur.”

Saniye Erdoğan Anaokulu Öğretmeni Filiz Deniz, proje kapsamında öğrenci velilerinden de destek aldığını ifade ettiği açıklamasında,

“Yazar Koray Avcı Çakma’nın  değerler eğitimi kitaplarından ‘Havuç Koştu’ ile başkalarının haklarına saygılı olma, ‘Pamuk Karadı’  kitabıyla temiz olma, ‘Ayı ve Arılar’ ile hoşgörü olma, ‘Portakal Miyavladı’ kitabıyla; sorumluluk-sevgi, ‘Küçük Zürafa’ kitabıyla da, sabırlı olma değerlerini vermeye çalıştık.

Kitapların ana kahramanlarını veli işbirliği sayesinde amugurumi tekniğiyle örgü oyuncağa  dönüştürüp, bunu  etkinliklerimizde kullandığımız projeyi sanat, müzik, fen, Türkçe-dil, kodlama etkinlikleriyle destekledik. Çocuklar, aynı zamanda ‘web2’ araçlarını aktif kullanarak  teknolojiyi verimli bir şekilde kullanmayı öğrendi. Proje pandemi sebebiyle çevrimiçi etkinliklerle online ortamda  başlayıp, yüz yüze eğitim sürecinde sınıf ortamında devam etti. Katkılarından dolayı öğrenci ailelerine teşekkür ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , filiz deniz

Yorumlar

Müjde verildi... İnşası başlıyor

12 Mayıs 2021 Çarşamba 18:58

Müjde verildi... İnşası başlıyor

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Ereğli Fakülteler Kampüsü inşaatı için işlemlerin tamamlandığını belirterek yaz aylarında inşa çalışmalarının başlanacağını söyledi.

Bülent Ecevit Üniversitesi bünyesinde Karadeniz Ereğli ilçesinde fakülteler kampüsü inşa edilmesi için gerekli işlemler tamamlandı. Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu tarafından yapılan açıklamada, yatay mimari prensiplerine göre inşa edileceği ifade edildi. Emeği geçenlere teşekkür eden Kaymakam Çorumluoğlu açıklamasında;

“Karadeniz Ereğli İlçemizde, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi bünyesinde hizmet verecek bir Fakülteler Kampüsü inşasının gerçekleştirilmesi için, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda; Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanımız Saadet Oruç Hanımefendi’nin takipleri, Milletvekillerimiz ve ilçemizdeki yerel yönetimler, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının iş birliğiyle yürütülen çalışmalar devam etmektedir. Bu çerçevede, inşaata başlanabilmesi için Deniz Kuvvetleri Komutanlığına yaptığımız başvurunun cevabi izin yazısı 06.05.2021 tarihi itibarıyla kaymakamlığımıza ulaşmış bulunmaktadır. Bu yazıyla birlikte yatay mimari prensiplerine göre inşa edilecek Karadeniz Ereğli Fakülteler Kampüsü inşaatı için idari işlemler tamamlanmıştır. Karadeniz Ereğli Fakülteler Kampüsü inşaatı için hazırlanan projenin, zemin, statik ve diğer uygulamaya dönük incelemeleri üzerinde çalışmalar devam etmekte olup, bu çalışmanın da kısa sürede tamamlanması beklenmekte, inşa çalışmalarına yaz aylarında başlanabileceği değerlendirilmektedir. İlçemize önemli bir değer kazandıracak olan Fakülteler Kampüsü çalışmalarına verdiği destekten ötürü, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, her aşamada çalışmalarımıza katkı veren ve engellerin aşılmasında yardımcı olan Valimize, Cumhurbaşkanı Başdanışmanımız Saadet Oruç Hanımefendi’ye, Milletvekillerimize, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörümüze, yerel yöneticilerimize, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarımızın başkanları ile proje finansmanında katkılarıyla ilham veren hayırseverlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, sonucun Karadeniz Ereğli İlçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” Dedi.

 

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , kampüs , ismail çorumluoğlu

Yorumlar