Niyazi Özcan projelerini açıkladı

28 Haziran 2022 Salı 17:51

Niyazi Özcan projelerini açıkladı

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı Niyazi Özcan seçilmesi halinde hayata geçirmeyi planladığı projelerini açıkladı.

Başkan Adayı Özcan projeleri ve hedeflerine yönelik olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinin önemi ve değeri çok çok önemlidir. Geçmiş yılların eksikliği gençlerimizin ve Ereğli'mizin umutsuzluğu olamaz. Tecrübenin, bilginin, mücadelenin, azmin ve umudun ismidir Niyazi Özcan. Üyelerimizin takdirleriyle seçildiğimizde 4 yıllık projelerimiz ivedilikle başlayacaktır.

Vizyonumuz: Değişim ve Heyecan
Misyonumuz: Üyelerimiz İçin Mücadele
Müteşebbisin ve Ereğli'nin önünü açacağız

1. ORTA ÖLCEKLİ METAL ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ
Tavan vinci, çöp konteyner imalatı, araç üzeri hidrolik sistemleri, konteyner imalatı, çelik kapı imalatı, otomotiv yan sanayi, inşaat sektörü makinaları imalatı, damper ve dorse imalatı. Mutfak ekipmanları imalatı, uluslararası konteyner imalatı, prefabrik ev imalatı, yeni nesil inşaat iskele imalatı, teneke kutu ambalaj imalatı, güneş panelleri imalatı, alüminyum çeşitleri imalatları, plastik ürünleri çeşitleri imalatı ve diğer ürün çeşitleri

2.AĞAÇ VE AHŞAP ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ
Mobilya imalatı kapı imalatı, kanepe, koltuk, yatak odası, çocuk odası, taban döşeme parke ve kerestecilik palet sanayi.
Ev aletleri imalatı ve inşaat sektörü imalatları.

3.TARIM VE SERA SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ
Yılın tamamında üretim yapabilen teknolojiye uygun gerekli teşviklerinde alınmasıyla beraber Tarım Bakanlığı, Erdemir ve Ereğli ticaret ve sanayi odasının projelendirmesiyle Gülüç ırmağından başlayıp Subaşı’na kadar olan dere boyundaki alanlarımızı tam kapasite 12 ay çalışır hale getireceğiz ve Subaşı’na bölgenin en büyük hayvan pazarını kuracağız.

4. TERSANELER BÖLGESİNDEKİ YATIRIMCININ HİZMETİNDE OLACAGIZ

5. EREĞLİMİZİ NAKLİYE VE LOJİSTİK ÜSTÜ YAPMAK

6. EREĞLİ İNDİRİM GÜNLERİ

Orta ölçekli esnafımıza can suyu projesi Bartın'dan Bolu'ya Zonguldak’tan Düzce'ye, Karasu’ya Akçakoca'ya ve diğer ilçeler gezilerek gerekli reklam ve tanıtımlar yapıldıktan sonra hedef her ayın sonuna denk gelen Cumartesi günleri olarak gerçekleştirilecektir.

7. HEDEFİMİZ LAFTA DEGİL GERÇEKTEN 10 BİN ÖĞRENCİ

8. TİCARET VE SANAYİ ODAMIZIN YENİ BİNASI

9. TURİZM VE İNAÇ TURİZM FALİYETLERİNİ GELİŞTİRMEK

10. TİCARET VE SANAYİ ODAMIZIN BÜNYESİNDE KALİTE KONTROL LABORATUVARI KURULMASI

SÖZÜMÜZ SÖZ EREĞLİ ALLAH BİZE EREĞLİ’YE HİZMET ETMEYİ NASİP ETSİN.”

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ticaret , sanayi , kdz.ereğli , tso , niyazi özcan , arslan keleş

Yorumlar

Bakan Kirişçi vatandaşları Bakan Soylu ile görüştürdü

28 Haziran 2022 Salı 13:15

Bakan Kirişçi vatandaşları Bakan Soylu ile görüştürdü

Tarım ve Orman Bakanı Prof.Dr. Vahit Kirişçi, Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde ekili arazileri sular altında kalan çiftçilerle görüştü

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi, Çaycuma ilçesinde evlerinin bir kısmı ve ekili arazileri sular altında kaldığını söyleyen vatandaşlara geçmiş olsun temennisinde bulundu. Bakan Kirişçi “Bende çiftçi çocuğuyum. Yaşadıklarınızın ne olduğunu bilirim. Devletimiz sizin yanınızda.”dedi.

Su alan seraları da gezen Bakan Kirişçi, Bartın’da bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu vatandaşlarla görüştürdü. Çiftçilere hitap eden Bakan Soylu “Herkese geçmiş olsun diliyorum. Bizde burada Bartın’dayız. Sayın Bakanımızla da sürekli temas halindeyiz. Sayın Cumhurbaşkanımız ‘vatandaşlarımızın bütün eksiklerini gidermek bizim görevinizdir’ diye talimatlandırdı. Allah bu tip afetlerden hepimizi muhafaza eylesİn inşallah. El birliği ile bu işinde üstesinden geliriz inşallah. Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” Diye konuştu.

Bakan Vahit Kirişçi ardından Perşembe beldesine bağlı Adaköy’de selden etkilenen hayvan çiftliğini inceledi.

Etiketler:

kdz. ereğli , tarım , sel

Yorumlar

Maskeli saldırganlar 2 kişiyi yaralayıp böyle kaçtı

28 Haziran 2022 Salı 13:14

Maskeli saldırganlar 2 kişiyi yaralayıp böyle kaçtı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde maskeli iki saldırgan tekel büfe işletmesine silahlı saldırı gerçekleştirerek kaçtı

Olay gece saatlerinde Orhanlar Mahallesi Yalı Caddesi girişindeki tekel büfe işletmesinde meydana geldi. İddiaya göre cadde yakınına otomobille gelen maskeli iki saldırgan tekel büfe işletmesine kurşun yağdırdı. Saldırganlar beyaz renkli otomobille olay yerinden kaçarken, büfe işletmecisi N.B. ile M.Ç. yaralandı. Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekipleri yönlendirildi. Saldırıda yaralana bir kişi ambulansla ilçedeki özel hastaneye diğeri ise Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralıların hastanelerdeki tedavisi devam ederken, polis ilçenin giriş ve çıkış noktalarına barikat kurarak silahlı saldırı olayını gerçekleştiren zanlıları yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.
Savcılık olayla ilgili olarak soruşturma başlattı.

Etiketler:

Kdz. Ereğli , polis , tekel , yaralama

Yorumlar

Kırmızı alarmın verildiği kentte çöpler limana doldu

28 Haziran 2022 Salı 12:49

Kırmızı alarmın verildiği kentte çöpler limana doldu

Kırmızı alarmın verildiği Zonguldak’ta, günün aydınlanmasıyla birlikte derelerden akan yüzlerce çöp limanda toplandı.

Zonguldak’ta 2 gündür devam eden sağanak yağışlar nedeniyle kentte kırmızı alarm verildi. Sağanak yağışların sabah saatlerinde etkisini kaybetmesiyle birlikte yüzlerce çöp derelerden akarak limanda topladı. Çöplerin içerisinde, plastik atıklar, dal parçaları ve can şişeler yer aldı. Sabah saatlerinde limana yürüyüş yapmak için gelen vatandaşlar gördükleri manzara karşısında şok oldu.
Diğer yandan, yağışların gün boyunca şiddetini artırarak devam etmesi bekleniyor.

Etiketler:

bartın , zonguldak , sel , yağmur , karabük , yağmur , kdz.ereğli , zonguldak

Yorumlar

Tekel büfe kurşunlandı: 2 yaralı

28 Haziran 2022 Salı 04:07

Tekel büfe kurşunlandı: 2 yaralı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde tekel büfe işletmesine kimliği belirsiz kişiler tarafından ateş açıldı. Saldırganlar olay yerinden kaçarken, yaralanan iki kişi hastanelere kaldırıldı.

Olay gece saatlerinde Orhanlar Mahallesi Yalı Caddesi girişindeki tekel büfe işletmesinde meydana geldi. İddiaya göre caddeye otomobille gelen kişiler tekel büfe işletmesine kurşun yağdırdı. Saldırganlar beyaz renkli otomobille olay yerinden kaçarken, büfe işletmecisi N.B. ile M.Ç. yaralandı. Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekipleri yönlendirildi. Saldırıda yaralana bir kişi ambulansla ilçedeki özel hastaneye diğeri ise Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralıların hastanelerdeki tedavisi devam ederken, polis ilçenin giriş ve çıkış noktalarına barikat kurarak silahlı saldırı olayını gerçekleştiren zanlıları yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.
Savcılık olayla ilgili olarak soruşturma başlattı.

Etiketler:

kdz. ereğli , polis , silah , yaralama , büfe

Yorumlar