Posbıyık şimdide kendi vekiline saldırıyor

18 Şubat 2019 Pazartesi 21:39

Ereğli Haber

Posbıyık şimdide kendi vekiline saldırıyor

İYİ Parti ile ittifakı bozan CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık bu gün akşam saatlerinde 'Halil Posbıyık iletişim grubu" adlı whatsap iletişim ağından CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş'a ağır eleştirilerin yapıldığı bir yazıyı basına servis ettirdi. Posbıyık'ın iletişim bürosundan gönderilen yazıda istifa bilöfüde gündeme getirildi.

İşte Halil Posbıyık iletişim bürosundan tüm basın kuruluşlarına servis edilen o yazı: 

"ÜNAL DEMİRTAŞ MECLİS LİSTESİNİ SABOTE EDİYOR!
POSBIYIK HER AN İSTİFA EDEBİLİR!..
Cumhuriyet Halk Partisi’nde sular durulmuyor. Milletvekili seçildikten sonra Ereğli’ye gelmeyi unutan ancak geçtiğimiz hafta sonu Ereğli’ye gelerek meclis üyeleri seçimlerinde “FERMUAR” sistemini öne süren CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş kendi hazırladığı listeyi CHP Genel Merkezi’nde kabul ettirmeye çalışıyor!
Kimseye haber vermeden kendi kafasınca CHP İlçe Başkanı Sevdekar Aras’la birlikte “meclis listesi” hazırlayan ve apar topar dün akşam Ankara’ya dönen Ünal Demirtaş bugün yapılan “MYK” toplantısından istediği listeyi geçirmek için çalışmalarına devam ediyor.
Konu ile ilgili dün Ankara’ya giden Halil Posbıyık’ın da kendi listesini CHP Genel Merkezine ve MYK’ya sunduğu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tutumuna göre yoluna kendi listesiyle devam edeceği, aksi durumda istifa edeceği ileri sürülüyor.
DEMİRTAŞ KİME HİZMET ETMEYE ÇALIŞIYOR!
CHP’de aday adaylığı sürecinde tarafsız davranmayarak sürekli aday adaylarından Erol Çivici’yi destekleyen ancak parti meclisinden bu ismi geçiremeyerek hayal kırıklığı yaşayan CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş ,Ereğli’ye gelerek meclis listesine hakim olmaya, Belediye Başkan adayı Halil Posbıyık’ı da başarısız olmak ya da çekilmek zorunda bırakarak CHP’nin tüm tüzüğüne aykırı hareketlerini sürdürmeye devam ediyor!
Geçmişten bugüne ilk defa yaşanan ve hiçbir yetkisi olmadığı halde yanına bazı milletvekillerinin desteğini alarak Ereğli’de CHP Meclis listesini “sabote” etmeye çalışan CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş’ın bu saatlere kadar ısrarını sürdürdüğü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun alacağı karar doğrultusunda CHP Belediye Başkan adayı Halil Posbıyık’ın “yol haritasını” yeniden belirlemesi gerekirse de “ istifa” yolunu kullanacağı ifade ediliyor.
ÜNAL DEMİRTAŞ’A TEPKİLER YAĞIYOR!
Ünal Demirtaş’ın Belediye Meclis üyeliklerine doğrudan karışması Ereğli’de CHP’liler tarafından tepkiyle karşılandı. Demirtaş’ın konu hakkında ısrarcı tutumu sonrası CHP İlçe Teşkilatında huzursuzluğun had safhada olduğu ve CHP Milletvekili Ünal Demirtaş’ın doğrudan Ak Parti’ye hizmet ettiği ve seçimi kaybetmek uğruna Ereğli’de CHP’yi yok etmeye çalıştığı ileri sürülüyor.
Ankara’dan gelecek haberler de CHP’liler ve Halil Posbıyık’ı destekleyen tüm Ereğli’liler tarafından dikkatle takip ediliyor."

Yorumlar

Posbıyık'ı suçladı... "İYİ Parti'ye hakarettir"

18 Şubat 2019 Pazartesi 19:35

Ereğli Haber

Posbıyık'ı suçladı... "İYİ Parti'ye hakarettir"

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık’ın ittifak görüşmeleri sırasında siyasi nezaketsizlik yaptığını “İçinizden meclise yazılacak iki ismi de ben seçerim” demesinin İYİ Parti’ye hakaret olduğunu söyledi.

Ereğli Haber- İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, partisinin Ereğli İlçe Başkanı Evrim Balbaloğlu ile birlikte Ereğli ilçe teşkilatında düzenlediği basın toplantısında İYİ Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı olarak Ali Kaya ismini resmen açıkladı.
Basın toplantısında CHP ile yürütülen ittifak görüşmelerinin CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık’ın siyasi nezaketsizliği nedeniyle tıkandığını dile getiren Erkmen şunları söyledi; “Samimi olarak burada Kdz. Ereğli’de ittifak yapılmasını istiyorduk. Bu çerçevede görüşmelerimizi yürüttük. Zonguldak, ilçe ve beldelerinde güzel ittifaklar yaptık. Kdz. Ereğli Belediye Meclis üyeliği için bize söylenen 3 tane yerine 2 tane isim verilmesi. Halil Posbıyık arkadaşımız, yıllardır tanıdığımız isim. “İlk 15 içinde 2 tane isim verebilirim. Bunları da ben belirlerim” dedi. Biz sıralamayı sorduğumuzda “Ben size sırayı söyliycem” dedi. Sıraya da takılmadık, ilk 15 içerisinde her hangi bir yerde olmasına da takılmadık. Asıl bizi kıran olay “bu iki kişiyi de içinizden ben seçeceğim” demesidir. Bu siyasi bir nezaketsizliktir. Biz kendisine bu süreçte hiçbir isim önermedik, isimler konuşulmadı bile. “Partiyi yok sayıp içinizden ben alacağım demek” İYİ Parti’ye yapılmış hakarettir. Bunu ne il başkanı olarak benim nede partili arkadaşlarımızın kabul etmesi mümkün değildir. Hiç kimsenin partimizi “Siz zaten 300-400 oy alırsın” gibi küçümsemeye hakkı yoktur. Millet ister bir, ister 10 bin, isterse 50 bin oy verir. Bizim milletimiz kendisine en yakın gördüğü kişiye verecektir. Oy milletimizin kendi vicdanıdır. Bizim hiç kimseye isim üzerinde bir pazarlığımız olmamıştır. Bu iş birliğinin kesinleşmemesine sebep bizim içimizden kişiyi “ben seçerim” demesi ittifakın bozulmasına sebeptir. Bu durum gerçekleşince kendi adayımızla yolumuza devam edelim istedik. Bazı arkadaşlarımız değişik isimler önerdi. Bu isimler içerisinde en çok kamuoyunda istenen, her kesimin oyunu alabilecek Ali Kaya üzerinde mutabık kaldık. Ereğli halkı kavgadan bıkmış durumda. Gel bir yeni bir anlayış içerisinde İYİ belediyeciliği gel Ereğli’de gösterelim dedik. O’da bizi kırmadı, teklifimizi kabul etti. Huzurlarınızda kendisine teşekkür ediyorum. Biz daha kurulalı bir yıl oldu. 5 kuruş hazine yardımı almadan kendi cebimizden harcayarak 5 milyon vatandaşımızın oyunu aldık. Bizim sorumluluğumuz bize oy veren halkımızı mahcup etmemek. Ereğli’de bu güne kadar Halil beyde dahil güzel iş yapan herkese teşekkür ediyoruz. Bu güne kadar yapılanın üzerine çok daha iyi şeyler yapalım. Biz Ereğli’de kavga istemiyoruz. Biz her partiye seçime girdikleri için başarılar diliyoruz. Kötü söz sahibine aittir. Bizim ağzımızdan hiç kimse için kötü bir söz duymayacaksınız. Kötü olanın her zaman karşısında oluruz. Bizim için şehrimiz önemlidir, daha güzel hizmetlerin yapılması önemlidir” dedi.
İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen’in parti rozeti takıp Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı olarak açıkladığı Ali Kaya ise amacının Ereğli’ye hizmet etmek olduğunu vurguladı.
Ereğli’nin sosyal, kültürel, sanatsal ve ekonomik anlamda çöküntü yaşadığını belirten Kaya “Son 30 yılını Ereğli’de geçiren bir kardeşinizim. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bölümler mezunuyum. 2005-2014 yılları arasında yönetim kurulunda yer aldım. Lider; insanları etkileyen ve sonucu etkileyen kişidir. Bende Ereğli’nin kaderini etkilemeye talibim. Benim için siyaset, şartlar ne olursa olsun makam ve mevki sahibi olmak değildir. Ereğli sosyal, kültürel, sanatsal anlamda geriye gitmekte. Bir çöküş yaşanmakta. Burada seçilmişlerin sorumluluğu olduğunu düşünüyorum. Bana göre Ereğli’nin toparlanması için önce il olmalıyız. Karabük’te 60, Bartın’da 40 bin civarında öğrenci var. Ereğli il olursa üniversitemiz olur. Ereğli’de ekonomik hareketliliği sağlamış oluruz. Biz Kdz. Ereğli’nin il olmasını savunuyoruz. Seçilirsek üretim odaklı projeler yapacağız. 18 Ocak 2018’de burada kasırga yaşandı. Bu bölgedeki esnafın sorunlarına kalıcı çözümler ve önlemler alacağız. Bozhane bölgesinde faaliyet yapan arkadaşların kendi malları gibi oturdukları, yasal sorunları olmayan bir düzlem oluşturacağız. Kemer ve Kırmacı bölgesinde vatandaşların rahat alışveriş yapabilmeleri için kapalı büyük bir pazaryeri projesi yapacağız. Her bölgede kapalı pazaryeri projeleri yapacağız. Denizcilik ve kabotaj bayramını aslına uygun bir şekilde kutlayacağız. Kentimiz mutlaka bir marina kazandıracağız.
Kamusal alanlardan sahil yolu, Devrek Yolayrımı, Erdemir caddesinden otopark ücretlerini tamamen kaldıracağım. Yollar insanların kullanımına açık kamusal alanlardır. Otopark alanları hariç yollardan belediye para kazanmayacak. Vatandaşımızın soyulmasına izin vermeyeceğim. Şehrimizin sorunlarının en başında ulaşım geliyor. Bu trafik sorunun çözülmesi için yeni yollar üretilmesi gerekiyor. Bende bunun için çalışacağım” dedi.

Yorumlar

CHP’de çatlak ses ilçelere sıçradı

18 Şubat 2019 Pazartesi 10:26

CHP’de çatlak ses ilçelere sıçradı

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, belediye meclis üyesi listesinin onaylanmamasına tepki gösterdi. Kantarcı, “Bu durumda mevcut CHP ilçe yönetimi ile seçime girmem söz konusu değildir” dedi.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, belediye meclis üye listesinin onaylanmamasına tepki gösterdi. Listeyle ilgili açıklamada bulunan başkan Kantarcı, “15 Şubat 2019 tarihinde seçilebilecek sıralardaki meclis adaylarını CHP Çaycuma İlçe Başkanı Tuncay Akyol ile belirlediklerini ifade ederek, “16 Şubat 2019 tarihince ilçe başkanımız Akyol, listenin yönetim kurulu tarafından reddedildiğini tebliğ etti. Bu durumda mevcut CHP ilçe yönetimi ile seçime girmem söz konusu değildir” dedi.

Yorumlar

Akpınar'da Kaptaş oynadı... Romanlarla sıcak buluşma...

17 Şubat 2019 Pazar 20:53

Ereğli Haber

Akpınar'da Kaptaş oynadı... Romanlarla sıcak buluşma...

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin Akpınar'da roman vatandaşlarla buluştu. Romanlarla kaptaş oynayan Şahin, sorunlarını dinleyip çözüm için söz verdi. Gün boyu sahilde vatandaşlarla selamlaşan Şahin'e gençler kendisine oy vereceklerine dair söz verdi.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin ve eşi Feyzan Şahin ile birlikte Pazar günü sahile inerek vatandaşlarla selamlaştı, destek istedi. Çocuklar ve gençlerle sohbet eden Şahin, gördüğü ilgi ve destek karşısında moral depoladı. Şahin sahil gezisinin ardından partisinin Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ve yöneticileri ile birlikte Hamzafakıhlı Mahallesi Akpınar Sokak’ta Roman vatandaşlarla bir araya geldi. Akpınar Sokak sakinleri tarafından sıcak bir şekilde karşılanan Şahin vatandaşlarla kucaklaştı, dertlerini dinledi. Hamzafakıhlı Mahallesi Muhtarı Recep Çınar, Feyzan Şahin’in Bölücek’tan olduğunu, Erol Şahin’in de kendilerinin eniştesi olduğunu ifade etti.
Programda ilk konuşmayı yapan AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ereğli’nin en önemli sorununun işsizlik olduğunu, bu sorunun çözümü içinde kendisini Ereğli Milletvekili ilan eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yeminli Mali Müşavir ve finans uzmanı Erol Şahin’i Belediye Başkan adayı olarak gönderdiğini söyledi.
AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’de konuşmasında istihdama yönelik projelerinden bahsetti. Kdz. Ereğli Belediyesi bütçesinden her yıl bir tane olmak üzere toplamda 2 bin metre kare büyüklüğünde ve 200-250 kişinin çalışacağı tekstil atölyesi kuracağını anlatan Şahin, bu atölyelerden birinin de Ereğli’de yaşayan romanların çalışabileceği bir yer olacağını açıkladı.
Kepez bölgesine biner metrekarelik içerisinde 25’e kişinin istihdam edileceği yeni alanlar yapılması için belediye olarak her türlü öncülüğü yapacaklarını dile getiren Şahin, Alacaağzı’nda Erdemir tarafından işletilecek olan maden ocağına roman vatandaşlara kontenjan ayıracaklarını söyledi. 1 Nisan itibariyle festival komitesini kurup Temmuz ayında Türkiye’nin ünlü sanatçılarının konser vereceği üç gün, üç gece festival yapacaklarını anlatan Şahin, belediye olarak müzik, resim gibi sanatsal kursların yanı sıra sportif kurslar düzenleyeceklerini ve Ereğli’de hedeflerinin milli takımlara en az 100 sporcu yetiştirmek olduğunu söyledi. Şahin konuşmasında “Biz göreve geldiğimizde çocuklarımıza klarnet çalmasını da öğreteceğiz, keman çalmasını da… Bale eğitimi de alacak, heykel traş eğitimi de alacak. Bizim çocuklarımız Kur’an-ı Kerim okumasını da öğrenecek, her türlü müzik aletini çalmasını da öğrenecek. Yüzme havuzları yapacağız ve çocuklarımız yüzme öğrenecek. Burada ki çocuklarımızda o havuzlarda yüzecekler” dedi.
Kdz. Ereğli Belediyesi Meclisi’ne roman vatandaşları temsilen bir kişiyi aldıklarını ifade eden Şahin “Çünkü sizin derdinizden en iyi sizin içinizden olan biri anlar. O arkadaşımız Romanlar Derneği ile beraber sizlerin sorunlarını alacak, bize getirecek ve hep birlikte çözeceğiz” şeklinde konuştu.
Elde ettiği başarılara kolay ulaşmadığını anlatan Şahin 6 yaşında ayakkabı boyacılığı, 8 yaşında simit ve lahmacun sattığını, 10 yaşına geldiğinde dolmuşlarda muavinlik yaptığını ve 12 yaşından itibaren de inşaatlarda çalışarak hayatını kazandığını söyledi. Ulaşılabilir bir belediye başkanı olacağını belirten Şahin, göreve geldiğinde herkesin kendisine ulaşıp derdini anlatıp çözüm bulacağını ve sürekli halkın içerisinde olacağını vurguladı.
Konuşmasının ardından Akpınar Sokak sakinlerinin sorunlarını dinleyen Şahin başta imar, ulaşım ve işsizlik olmak üzere tüm sorunların çözümü için kendilerine güvenmesini istedi.
Şahin daha sonra roman vatandaşlarla birlikte Kaptaş müziği eşliğinde oynadı. Erol Şahin’e burada sevgi gösterisinde buluna roman vatandaşlar kendisi ile selfi çektirdi.
Şahin Hamzafakıhlı Mahallesi’nde ki programın ardından Sahil Kafe’de vatandaşlarla selamlaştı, destek istedi. Burada vatandaşlarla sohbet eden Şahin, kendilerine projelerini anlattı. Gençlerle birlikte masaya oturup okey oynayan Şahin’in sıcak tavırları karşılık buldu. Gençler Şahin’in yakın ilgisi karşısında çok mutlu olduklarını ve bu seçimde kendisine oy vereceklerini söyledi.

 

Yorumlar

"İlçe ayağa nasıl kaldırılır göstereceğiz"

15 Şubat 2019 Cuma 18:49

"İlçe ayağa nasıl kaldırılır göstereceğiz"

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin kötü hava koşullarına rağmen seçim çalışmalarına devam ediyor.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin 31 Mart Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlere sayılı günler kala, çalışmalarını artan bir performans ile sürdürüyor. Bugünde İbrahim Efe Caddesi ve Uğur Mumcu Caddesi üzerinde ki esnafları tek tek ziyaret ederek hem esnafın derdini dinledi hem de projelerini anlattı. Şahin’e eşi Feyzan Şahin, AK Parti yönetimi, kadın ve gençlik kolları ile partililerde eşlik etti. Kendisinin ekonomist olduğunu, Türkiye’de büyük şirketlere mali ve yatırım projeleri konusunda danışmanlık yaptığını hatırlatan Erol Şahin, “Göreceksiniz ki, belediyenin mevcut bütçesi ile nasıl yatırım yapılır, nasıl bir ilçe ayağa kaldırılır Türkiye’ye göstereceğiz” dedi. İlçede üniversite öğrencisi sayısının 10 bine çıkartılmasını, istihdam sağlayacak olan tekstil atölyeleri, sosyal ve kültürel anlamda ki festivalleri ile kültür gezilerine kadar tüm projelerini esnafa anlatan Erol Şahin’e esnaflar da destek sözü verdiler. Şahin’i dinleyen esnaf oyunu gönül rahatlığı ile AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’e vereceğini belirtirken konuşmasında şu sözlere yer verdi, “Siz çevrenize pozitif bir enerji saçıyorsunuz. Kavgacı ve agresif bir yapınız yok. Ereğli olarak biz iki şeyden kaybettik, birincisi kavgadan, ikincisi ise hesap kitap bilmemekten. Siz kavgacı olmadığınız gibi ekonomist ve hesap uzmanısınız. Oyumu gönül rahatlığı ile vereceğim. Bu parti meselesi değil, bir başka partiden de aday olmuş olsaydınız yinede verirdim. Mesele işi bilme meselesi, bunu da sizde görüyorum.” Şahin ise duyduğu sözler karşısında mutluluğunu gizleyemezken konuşmasında, “Sizlerin bu sözleri ve desteği motivasyonumu her geçen gün artırıyor. Sorumluluğumun bilincindeyim ve sizleri asla mahçup etmeyeceğim” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar