Posbıyık'tan personele müjde

30 Nisan 2021 Cuma 17:57

Posbıyık'tan personele müjde

Kdz. Ereğli Belediyesi’nde çalışan 90 daimi kadrolu işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı. Kdz. Ereğli Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında varılan anlaşmaya göre, 90 işçinin ücretlerine altı ay için yüzde 10 zam yapıldı. Sosyal haklarda da yüzde 25’e varan artış sağladı. Ayrıca tüm belediye çalışanlarının bayram ikramiyeleri bayram öncesinde hesaplarına yatırılacak.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık,  belediyede çalışan 90 daimi kadrolu işçinin Belediye İş Sendikası ile Toplu iş sözleşmesinin anlaşma ile sonuçlandığını açıkladı. Posbıyık, 90 işçinin ücretlerine altı ay için yüzde 10 zam yapıldığını, sosyal haklarda da yüzde 25’e varan artış sağladığını ifade etti. 

“Pandemi herkes gibi belediyemizi de etkiledi”

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, işveren temsilcileri Selma Açıkgöz, Atike Önder, Deniz Koca ile işçi temsilcisi Recep Köksal’ın katılımıyla yaptığı açıklamada, toplu iş sözleşmesinin ayrıntıları hakkında şu bilgileri verdi: 

“Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan salgın,  önce sağlık sonra ekonomik olarak çok büyük bir çöküntü yaşatmaktadır. Dolayısıyla belediyemiz de bu süreçte ciddi gelir kaybına uğramış, süreç, ekonomik olarak belediyemizi de etkilemiştir.” Dedi.

Belediye – İş sendikası ile  2 yıllık anlaşma yapıldı

2 yıllık toplu sözleşme görüşmeleri neticesinde detaylar da belli oldu. Başkan Posbıyık açıklamasında, “Her şeye rağmen, belediyemiz norm kadrosunda bulunan 90 daimi işçimizin ücretlerinde,  Belediye - İş Sendikası ile aramızda yapılan 2 yıllık toplu sözleşme görüşmeleri neticesinde;  ücretlere altı ay %10 oranında artış yapılmış, 2, 3 ve 4. altı aylık dilimlerde de enflasyon+3 puan zam gerçekleştirilmiştir. Bu kapsamda ayrıca sosyal haklarında da % 25’e varan oranlarda zam yapılmıştır.

Belediye Başkanlığı görevine geldiğim ilk günden bugüne kadarki yaklaşık 5 dönemde,  işçi, memur, sözleşmeli personel, şirket personeli, önceliğimiz, her zaman çalışanlarımız olmuştur. Çalışanlarla yapılan sözleşmelerde,  her zaman enflasyon üzerinde  ve bölgemizde en yüksek ücretin verilmesi için mali bütçemizdeki tüm ekonomik şartları zorlamışımdır. Bu benim en önemli ve değişmez ilkemdir.” İfadelerini kullandı.

1 Mayıs öncesi personele müjde

1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününün anlam ve önemine yakışır müjdelerimizi de vermek istiyorum diyen Başkan Halil Posbıyık sözlerini şunları söyledi:

“90 işçimizin toplu sözleşmesi imzalanmış ve 1 Mart 2021 itibarıyla yürürlüğe girmiştir. Maaş farkı hesaplanmalarına müteakip işçilerimizin hesaplarına yatırılacaktır.  825 şirket çalışanının, Mayıs ayı içerisinde ödenmek üzere 4 bin 800 TL’lik banka promosyonu protokolünü de banka ile bugün imzaladık.

Yaklaşık 950 işçimize hizmet edecek Sendika İrtibat Bürosunu da çok yakında hizmete açıyoruz. 

Ayrıca, memur, işçi, sözleşmeli personel ve şirket çalışanının bayram ikramiyeleri de bayramdan önce hesaplarına aktarılacaktır. Hepsine hayırlı olsun.

Bu vesileyle,  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü,  yani işçi bayramını en içten dileklerimle kutlarım. Yaşasın 1 Mayıs, Yaşasın çalışanların Emek ve Dayanışma Günü.”

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , halil posbıyık , ereğli belediyesi

Yorumlar

Kanalizasyon hatlarındaki sorunlar çözüldü

30 Nisan 2021 Cuma 17:53

Kanalizasyon hatlarındaki sorunlar çözüldü

Kandilli Beldesinde kanalizasyon şebeke hatlarının tıkanan bölgelerde çalışma yapıldı.

Kandilli Beldesinde kanalizasyon şebeke hatlarının tıkanan bölgelerinde, Alaplı Belediyesi’nden temin edilen vidanjör araç ile açma çalışmaları yapıldı. Çalışmalar hakkında bilgi veren Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın açıklamada bulundu. Başkan Aydın, “Bugün yapılan çalışmalar sonucunda, hatlarda oluşan sorunları çözüme kavuşturduk. Araç ve ekipman tedarik ederek çalışmalarımızda desteğini bizden esirgemeyen Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’e teşekkür ediyorum.” Dedi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , kandilli , vidanjör

Yorumlar

Tam kapanmanın ilk günü...

30 Nisan 2021 Cuma 15:14

Tam kapanmanın ilk günü...

17 günlük tam kapanmanın ilk gününde Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde trafik denetim noktalarında yığılma nedeniyle araç kuyrukları oluştu.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Cumhurbaşkanlığı tarafından alınan kararlar doğrultusunda ülke genelinde 17 günlük tam kapanma dün akşam saat 19:00’dan itibaren başladı. Buna göre, üretim imalat, temizlik gibi alanlarda istisna tutulan kuruluşlar hariç tüm işyerlerine ara verildi. 17 Mayıs günü saat 05:00’e kadar sürecek tam kapanma sürecinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Yasağın ilk gününde Kdz. Ereğli’de de trafik denetimleri yapıldı. Devrek yolu caddesi, Ereğli Akçakoca yolu ve Atatürk Bulvarı üzerinde polis ekipleri tarafından kurulan denetim noktalarından geçen sürücüler, uzun kuyruklarda beklemek zorunda kaldı. Zonguldak istikameti ve Kepez Mahallesinden şehir merkezi istikametine giden sürücüler denetim kontrol noktasında uzun araç kuyruğu ile karşılaştı.

Trafik ekipleri, sürücüleri tek tek durdurarak araç sürücüleri ve yanında yolcu olarak bulunan kişilerin izin belgeleri olup olmadığını sorguladı. İzin belgeleri olmayan sürücülere idari para cezası işlemi uygulandı. Öte yandan polis ekipleri, sürücülere maske, sosyal mesafe ve hijyen konusunda da uyarılarda bulundu.

Kaymakamlık tarafından yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımızın İçişleri Bakanlığınca alınan kararlara harfiyen uymalarında, kısıtlamalardan muaf olan vatandaşlarımızın, bu muafiyetlerinin sadece belirlenen güzergâh ve iş ile sınırlı olduğundan, bu durumun suiistimal edilmemesinde, İhtiyaçlarını en yakın market, manav, kasap vb. yerlerden karşılamaları, araç kullanmamalarında, Piknik vb. faaliyetlerden uzak durulmasında, Tedbirler ile bu virüsün azalacağı yönünde hepimizin elinden gelen gayreti göstererek, birlikte başaracağımızın bilinmesinde fayda vardır.” Denildi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , tam kapanma , ereğli ,

Yorumlar

Kılıç ailesinin acı günü

30 Nisan 2021 Cuma 12:10

Kılıç ailesinin acı günü

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Hasbeyler köyü sakinlerinden Mehmet Kılıç (Hoca Mehmet) hayatını kaybetti.

Kdz. Ereğli’ye bağlı Hasbeyler köyü sakinlerinden merhum Üzeyir ve Hava Kılıç'ın oğulları, Aynur Kılıç'ın eşi, Nazle Engin, Ersin Kılıç, Havva Ünlü, Üzeyir Kılıç ve Huriye Dinç’in babaları, Hacer Gülsever, merhum Hayriye Ergenekon, Huriye Karatağ ve merhum Muharrem Kılıç'ın ağabeyi ve İhlas Haber Ajansı Kdz.Ereğli Muhabiri Vedat Kılıç’ın amcası Mehmet Kılıç tedavi gördüğü Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde bu sabah hayatını kaybetti.

Kılıç’ın cenazesi bugün koronavirüs tedbirleri kapsamında sadece aile üyelerinin katılımı ile Hasbeyler Köyü’nde ikindi namazı sonrası kılınacak cenaze namazının ardından Çamlık mezarlığında toprağa verilecek.

Ereğli Haber Gazetesi Ailesi olarak merhum Mehmet Kılıç’a Allah’tan rahmet, Kılıç ailesine, sevenlerine başsağlığı ve sabır dileriz.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , mehmet kılıç

Yorumlar
 • SABAN GULHAN
  30 Nisan 2021 Cuma 23:43

  Allah rahmet eylesın mekanı cennet olsun.gerıde kalan kılıc aılesıne rabbım sabrı cemıller versın.

 • Yasin Yiğitoğlu
  30 Nisan 2021 Cuma 21:14

  Mekanı cennet olsun Nur içinde yatsın inşallah

 • Mustafa YAZICI
  30 Nisan 2021 Cuma 16:41

  Mekanı cennet olsun inşallah. Allah rahmetiyle muamele eylesin. Ailesi ve sevenlerine sabırlar diliyorum.

 • Nevzat karakuş
  30 Nisan 2021 Cuma 13:57

  Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah kılıç ailesinede allah sabırlar versin inşallah

Kandilli yaza hazırlanıyor

30 Nisan 2021 Cuma 10:54

Kandilli yaza hazırlanıyor

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kandilli Beldesinde bozulan yollar onarılıyor.

Kandilli Belediyesi sorumluluk sahasındaki bağlantı yollarının bir kısmında bakım ve onarım çalışması yapıldı. Beldede sıkça kullanılan yollarda ağır araçların tahrip ettiği yollarda bozulan yerler sıcak asfaltla kaplandı. Özellikle geçtiğimiz aylarda etkili olan yoğun yağışlarda oluşan çukurlar sürücülerin ulaşımda sıkıntı çekmesine neden oldu. Kandilli Belediyesi ekipleri artan hava sıcaklıkları sonrası bozuk yollarda bakım ve onarım çalışması yaptı. Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın da çalışmaları yerinde incelerken, ekiplere talimatlar verdi. Beldede bozuk olan yolların onarım çalışmaları önümüzdeki günlerde de devam edileceği öğrenildi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , Kandilli Beldesi , yollar

Yorumlar
 • Tacettin kılıç
  30 Nisan 2021 Cuma 11:13

  Kandilli belediyesini ve tüm çalışanlarını tebrik ediyorum. Sarışında Ereğli Belediyesinin başına kemer balı arası köstebek yuvası gibi Ereğli belediyesinin umrundadeğil. Ereğli belediyesine kapak olsun