Şahin Ereğlililere 5 bin adet karanfil dağıttı

15 Şubat 2019 Cuma 13:50

Şahin Ereğlililere 5 bin adet karanfil dağıttı

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle Cafe ve Restoranları gezerek karanfil dağıttı.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle ilçedeki kafe ve restoran gibi eğlence merkezlerini tek tek gezerek 5 bin karanfil dağıttı.
Eşi Feyzan Şahin ve bazı partililer ile birlikte gecenin geç saatlerine kadar ve kötü hava koşullarına rağmen cafe ve restoranların tamamına tek tek giren Erol Şahin, eşi veya sevgilisiyle birlikte olan tüm Ereğlililerin Sevgililer Gününü kutladı. 14 Şubat’ta 5 bin adet çiçek dağıtan Erol Şahin’in kötü hava koşullarına rağmen gecenin geç saatlerine kadar gösterdiği performans vatandaşlar tarafından da takdir edildi. Her restoran ve kafe de vatandaşların ilgisi ile karşılanan Şahin, vatandaşların çay-kahve ikramını da kırmayarak eşi Feyza Şahin ile vatandaşlarla sohbet etti

Yorumlar

Posbıyık'a bir şok daha... Meclisi kendisi yapamayacak...

15 Şubat 2019 Cuma 12:29

Posbıyık'a bir şok daha... Meclisi kendisi yapamayacak...

İYİ Parti'nin ittifakı bozup aday çıkartması ile büyük bir şok yalayan CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, genel merkezin meclis üyesi adaylarını belirlemede aldığı fermuar kararı ile bir şok daha yaşadı. Bilindiği gibi Posbıyık İYİ Parti'ye 'Sizin partinizden gelecek meclis üyelerini ve sırasını ben seçerim' demesi üzerine ittifak bozulmuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel merkezinden örgütlere gönderilen yazıya göre; 31 Mart yerel seçimlerine yönelik Belediye Meclis Üyelerinin belirlenmesinde fermuar yöntemi uygulanacak. Buna göre Belediye meclis üyesi listesinde 1. sıra adayını İlçe Başkanı ve Milletvekili -örgüt adınabirlikte belirleyecekken, 2. sıra adayını ise Belediye Başkanı adayı yazacak. Sıralama bu şekilde devam edecek. Öte yandan İyi Parti ile belediye meclis listesi nedeni ile ittifaka yanaşmadığı iddia edilen CHP Kdz. Ereğli Belediye başkan adayı Halil Posbıyık, Belediye Meclis üyesi listesini tek başına yapacağını ve listeleri deldirmeyeceğini iddia ediyordu. SON ŞEKLİ MYK VERECEK Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel merkezinden örgütlere gönderilen resmi yazıda Belediye Başkan Adayının Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı listesi istendi. Yazıda, fermuar yönteminin uygulanacağının vurgulanması dikkat çekti. Bu durumda Meclis listesi belirlenirken örgütten başlamak üzere, Belediye başkanı adayı ve örgütün meclis üyesi aday adayları belirlenecek. Liste genel merkeze gönderilecek. Edinilen bilgiye göre Genel Merkezin listeler üzerinde değişiklik ve veto yetkisi de bulunuyor. Yani listelere son şeklini MYK verecek… ZONGULDAK KABUL ETTİ, UYGULAMAYA ALDI Aynı yöntemin Zonguldak’ta da uygulandığı ve İl Belediye Başkanı Adayı Şenol Şanal’ın yöntemi kabul ederek İyi Parti ve Örgüt ile mutabakata vararak uyumlu ve sinerji yaratacak bir listeyi hazırlayacağı öğrenildi. DEMİRTAŞ, SUSKUN AMA SON DERECE RAHATSIZ! Ayrıca; CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, gelişmeler karşısında suskunluğunu “bu konuları basın üzerinden tartışmam” gerekçesi ile sürdürürken, İyi Parti ile ittifak sağlanamamasından -örgüt adına- duyduğu rahatsızlığı ve girişimlerde bulunmayı düşündüğünü yakın çevresine ilettiği öğrenildi. CHP üyelerinin de sadece Ereğli’de ittifak kurulamamasından rahatsız olduğu ve olumsuz tepki gösterdiği konuşuluyor. POSBIYIK’IN TAVRI NE OLACAK? Bu durumda; seçim çalışmalarına hızlı başlayan CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık’ın, agresif tavırlarla İyi Parti ile ittifak sağlanamamasının müsebbibi olarak (İyi Parti İl Başkanı Yavuz Erkmen’in iddiası ile) gösterilmesi ve belediye meclis üyesi belirleme yönetimi karşısında ne gibi tavır alacağı partililer ve kamuoyu tarafından merak ediliyor. 

Yorumlar

Gülüçlüler kararını çoktan verdi...

14 Şubat 2019 Perşembe 23:33

Ereğli Haber

Gülüçlüler kararını çoktan verdi...

Gülüç'te 5 yılda yaptığı hizmetler ve vatandaşlarla kurduğu güzel diyalog sayesinde herkesin sevgisini kazanan Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş gördüğü destek karşısında duygusal anlar yaşadı.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Gülüç halkının kendisine verdiği desteğe teşekkür etti. Gülüç'te AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen'i ağırlayan Demirtaş vatandaşlarla bir araya geldi. Milletvekili Polat Türkmen vatandaşların Başkan Demirtaş'a verdiği destek karşısında kendisini tebrik etti. Gülüçlü vatandaşlar ise "Başkanımızın seçim çalışmasına çıkıp bizden oy istemesine bile gerek yok. Gülüç tarihinde böyle hizmet görmedi. Biz böyle bir başkana sahip çıkmayacağız kime sahip çıkacağız. Bu kadar hizmeti görmemek nankörlük olur" dediler. 

Yorumlar

"Posbıyık'ın nezaketsizliği ittifakı bozdu"

14 Şubat 2019 Perşembe 23:21

Ereğli Haber

"Posbıyık'ın nezaketsizliği ittifakı bozdu"

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, Kdz. Ereğli ilçesinde CHP ile olan ittifakın CHP adayı Halil Posbıyık’ın siyasi nezaketsizliği nedeniyle bozulduğunu söyledi. İttifakın bozulması nedeniyle İYİ Parti Kdz. Ereğli’de aday çıkarttı.

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen partisinin Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Evrim Balbaloğlu ile basın toplantısı düzenleyerek CHP ile ittifakın neden bozulduğunu açıkladı. Erkman gazetecilere yaptığı açıklamada “ittifakta yer almak istemiyoruz kanısına kimse varmasın. Hepsi yalandır. Ereğli’de de biz samimi olarak ittifak işbirliği içerisinde CHP ile bir kaç sefer görüşme yürüttük. Bu toplantılarda samimi olarak ittifaka yaklaşmamıza rağmen bize yaklaşım pek samimi olmadı, biraz küçümseyici oldu. Biz hiçbir şekilde meclis üyesi sayı veya isim pazarlığına girmedik. İlk 15 ismin içinde 2 meclis üyesi teklif edildi. Bu üyelerin sıralamasını da ilk 15 içinde yer alacağı ifade edildi ama somut bir sıra verilmedi. Yanı bu sıralama 3 ile 9’da 1 ile 8’de, 14 ile 15 de olabilir. Ama bizi esas üzen taraf ve siyasi nezakete sığmayan ise şu olmuştur: ‘Bu iki kişiyi de sizin içinizden ben seçerim’. Böyle bir söylem, bizi hakikaten kırmıştır. Bu, İYİ Parti’nin yok sayılmasıdır. İçimizden arkadaşlarımıza güvensizlik duyup da, ‘gelin ben seçerim’ demek, siyasi nezakete de sığmayan bir olaydır. Biz kendilerine en ufak şekilde isim bildirmedik, ima dahi etmedik. Ama iki tane veririz ve bunları da biz seçeriz denmesi bir partinin yok sayılmasıdır. Biz, bunu bir siyasi nezaketsizlik olarak gördük. Ve bu ifade tamamen CHP’nin adayı olan Halil Bey (Posbıyık) tarafından söylenmiştir. Halil Beyin aday olarak bu tutumu değişmediği için sonuçta bir partinin yok sayılmasına en başta ben bu teşkilatın başı olarak kesinlikle izin veremezdim. Bu görüşümü gerek İl’de yönetim kurulu arkadaşlarımıza, gerek ilçeye geldiğimizde arkadaşlarımızla da paylaştım. Çünkü bu küçümseyici, ‘sizin bir gücünüz var mı ki… Sizin içinizden ben istediğimi alırım… Sizin şu anda oy potansiyeliniz zaten belli, 500-600’ü geçmez’ gibi bir takım söylemler bize hakikaten bir yerde siyasi nezaketten yoksun söylemler olarak gelmiştir. Burada biz ‘Tepeden Bakma’ anlayışını, İYİ Parti’ye karşı küçümseyici tavrı gördüğümüz için ‘biz Ereğli’de varız, seçime kendi adayımızla gireriz. İçimizden hiçbir arkadaşımızı seçtirmeye müsaade etmeyiz’ dedik. Bu sonuçla da kendi adayımızı çıkarıp yarışa girmeye karar verdik. Zaten bu akşam yada en geç yarın sabah Genel merkezimizin açıklayacağı adaylar arasında Ereğli’de olacaktır” dedi.
İYİ Parti yöneticileri basın toplantısının ardından kendi aralarında görüşmeye devam etti.

Yorumlar

CHP Belde Adayları açıklandı

13 Şubat 2019 Çarşamba 21:01

CHP Belde Adayları açıklandı

Cumhuriyet Halk Partisi Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Sevdekar Aras, Gülüç ve Ormanlı Belde Belediye Başkan Adaylarını açıkladı.

Aras yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
“CHP belde örgütlerimiz, ilçe örgütümüz, il örgütümüz ve milletvekillerimiz ile sağlanan mutabakat çerçevesinde Gülüç Belde Belediye Başkanlığına Burak Emrah Yapıcı, Ormanlı Belde Başkanlığına Ayhan Turan getirilmiştir. Bu beldelerde İYİ Partiyle ittifak yapılacak olup ittifakın ruhuna uygun seçim çalışması yürütülecektir. “

Yorumlar