Şahin’e esnaflardan sıcak ilgi

26 Şubat 2019 Salı 18:22

Şahin’e esnaflardan sıcak ilgi

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin kötü hava koşullarına rağmen seçim çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’in bugün de Belediye Meclis Üyesi Adayları ve partilileri ile birlikte Ereğli çarşı merkezindeki esnafları ziyaret etti. Tüm işyerlerine tek tek giren Şahin, esnafa iş potansiyelini artırmaya yönelik projelerini anlatarak esnafın iş gücünü artırma noktasında neler yapılabileceği konusunda esnafında görüşlerini aldı. Şahin konuşmasında, “Vatandaşımızın ve esnafımızın şahsıma gösterdiği bu ilgi ve alaka bana daha fazla sorumluluk yüklüyor. Ben ekonomiyi bilen, hesabı kitabı iyi bilen, bütçenin nasıl, nerede ve ne şekilde kullanılması gerektiğini çok iyi bilen bir kardeşinizim. Kdz. Ereğli Belediyesinin bütçesi doğru kullanıldığı takdirde ve hükümetin de desteğini ilave ettiğimiz anda kentimizde üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun olamaz. Kaldı ki Cumhurbaşkanımızın Ereğli’ye olan yakın ilgi ve alakası bu anlamda büyük bir fırsattır. Kdz. Ereğli olarak bu fırsatı iyi kullanmalıyız. Biz hesaplaşmaya, hesap sormaya gelmiyoruz. Kavga etmeye gelmiyoruz. Bu kent yıllardır hep kavga ve kaostan kaybetti. Biz yaptıklarımız ve yapacaklarımızla hesap vermeye geliyoruz. Esnafımız rahat ve huzurlu olsun. Asla sizlere baskı yapıp festival parası toplamayacağız. Festival Ereğli’den para götüren bir etkinlik değil, tam tersine Ereğli’ye para getiren bir etkinlik olacak. Çarşı merkezinde ki esnaflarımızın gece geç saatlere kadar faaliyet gösterebilmeleri için tüm sokaklarımız modern bir şekilde ışıklandırılacak çarşımızın üstünü de inşallah kapatacağız.” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ereğlili Baş Danışmanı Saadet Oruç’un girişimleri sonucu ilçeye kurulan Ağır Ceza Mahkemesi konusunda da esnaflar Erol Şahin’e teşekkür ederek her zaman desteklerini esirgemeyeceklerini belirttiler.

Yorumlar

Uzun'un projeleri göz dolduruyor

24 Şubat 2019 Pazar 18:45

Uzun'un projeleri göz dolduruyor

Alaplı Belediye Başkan aday Celil Uzun'un kalkınma öncelikli projeleri göz dolduruyor

AK Parti Alaplı Belediye Başkan Aday Celil Uzun, Alaplı'da vatandaşlarla bir araya gelerek bazı önemli projelerini açıkladı. Celil Uzun'un Alaplı'nın projeleri ilçe halkı tarafından takdirle karşılanırken, aday sürecinde tüm projelerini kamuoyu ile paylaşan tek aday oldu.
Koltuklardan asla şeref almadığını ifade eden Uzun “Alaplı kardeşlerimizin birliği ve bütünlüğü için gönül ve hizmet kapılarımızı açacağız. Farklılıklarımızı zenginlik bilip hep birlikte yaşanabilir bir Alaplı için elbirliğiyle çalışacağız" dedi.
"Tek eksik usta’
Uzun, “Genel siyaset ile yerel siyaseti aynı istikamette yol alıp tam bir mutabakat içinde Alaplı’mıza hizmetlerin gelmesi için bu dengeyi sağlayacağız. Anlayışımız hizmet, dilimiz tatlı ve söylemlerimiz toparlayıcı olacaktır. Kendimiz için değil İlçemiz için kapıları aşındıracağız. Hizmet kapılarını açma adına yollarda mekik dokuyacağız. Birçok konuda mağduriyet yaşayan doğal ve beşeri afetlerle maalesef medeniyet ilçesi Alaplı'mızın hak ettiği konumda olmadığını görmekteyiz. Alaplı'nın batıya bakan penceresi haline getireceğiz. Bizler Alaplı'da yağın, şekerin, unun var olduğunu biliyoruz. Tek eksik usta, İnşallah Alaplı'ın bilen bir usta olacağız. Belediye bünyesine Bxbiya projesini yeniden uygulayıp halkımız sorunlarını Alo 153 hattını arayarak iletecekler ve tüm problemler ertelenmeden yerinde çözüme kavuşturulacak. Gençlerin kültürel ve sportif faaliyetleri için belli bir noktalarda sahaları inşa edeceğiz. Kurum ve kuruluşlarımızla birlikte dinamik ve aksiyoner bir gençlik için birlikte çalışacağız" diye devam etti.
"Kitap Kıraathanesi’
“Kitap Kıraathanesi projemizle gençlerimizin fenni ve dini ilimlerin tahsisinde
onlara ev ortamı mekânlar hazırlayacağız. Halk Eğitimle protokol imzalayıp onlarla ortak çalışmalar yapıp ücretsiz kurslar düzenleyeceğiz. Amacımız; gelecek seçimler değil; gelecek nesiller olacaktır.”
‘Hanımlar İçin El Sanatları Kursu’
“El Emeği Göz Nuru projemizle bayan kardeşlerimize yönelik el sanatları ve zanaatları kursları açacağız. Hem öğrenecekler hem üretecekler ve hem de ürettiklerini inşallah Belediyemizin destekleriyle satacaklar. Öğreniyorum ve evimin ihtiyaçlarını gideriyorum diyen ve ayakları üzerinde duran kardeşlerimiz olacak.”
‘Sahil Projesi’
“Sahil Projemizle bizim en önem veren Projelerden birisi olan Huzur kent kenarında Liman arası Bisiklet yolları ,kordon boyu kafeler, restoranlar, çay ocakları, sportif alanlar, aile piknik yerleri, çocuk park yerleri inşa edeceğiz. Yaş guruplarına yönelik yüzen havuzlar yaparak boğulmaların önüne geçeceğiz inşallah.Alaplı sahil dolgu alanın 168 bin dönümün 75 bin dönümü tahkimatı tamamlanmış vaziyette.bunun 100 bin dönüm alanını doldurmaya devam edeceğiz.
‘Tekne Turları’
“Alaplı Çayı kademeli olarak temizleme çalışmaları bittiğinde Tekne Turu projemizi inşallah hayata geçirip saklı cennet köşesi Alaplı'mızı tüm Zonguldak'a açacağız.”
"Öğretmen Evi’
“Öğretmen Evi Projemizi mutlaka Alaplı’mıza kazandıracağız. Taşıma su ile
değirmen dönmez. Biz memurlarımızın ve özellikle de öğretmenlerimizin ilçemizde kalıp kendini aidiyet duygusuyla Alaplı'mız için olan hayallerimize ortak edeceğiz.”
"İlçe Stadyumu’
İlçe Stadyumu Projemizle Alaplı gençliğine en güzel şekilde hizmet vereceğiz.vatandaşlarımız yakışır şekilde maşları tribünden izleyecekler.
"Alaplı Sokaklar Güneş Enerjisiyle Aydınlatılacak
Alaplı Belediyesi, kesintisiz aydınlatma için sokak lambalarında güneş enerjisi kullanmaya başlayacak. Kalkınma ajansların desteğiyle güneş enerjisiyle çalışacak 100 sokak lambası Alaplı'nın sokaklar karanlıkta kalmayacak, bu yöntemle aylık belediyenin kasasından çıkan para tasarruf edilecek.

Yorumlar

CHP'de üç isim meclis listesinden çıkarıldı

24 Şubat 2019 Pazar 10:03

Ereğli Haber

CHP'de üç isim meclis listesinden çıkarıldı

CHP'li işadamı Mustafa Özkan'ın itirazını değerlendiren ilçe seçim kurulu CHP Kdz. Ereğli Belediyesi Meclis listesi sıralamasındaki 2. sırada bulunan Eylem Ertuğrul, İl Yönetim Kurulu üyeliğinden, 9. sırada bulunan Şenay İşeri ve kontenjan adayı Burak Karaarslan'ın İlçe Yönetim Kurulu üyeliğinden zamanında istifa etmedikleri gerekçesiyle adaylıktan el çektirildi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, İYİ Parti yöneticileri ve CHP Genel Merkezi ile kavga ettiği sırada meclise yazdığı isimlerle ilgili kanunsuzluklar tespit edildi. CHP'li iş adamı Mustafa Özkan'ın Kdz. Ereğli İlçe Seçim Kurulu'na yaptığı itiraz oy çokluğu ile kabul edildi. Alınan karara göre partride görevlerinden yasada belirtilen süre içerisinde istifa etmedikleri anlaşılan Eylem Ertuğrul, Şenau İşeri ve Burak Karaarslan'ın belediye meclis üyelikleri düşürüldü. 

Yorumlar

CHP YİNE KARIŞTI... İSTİFA VAR...

23 Şubat 2019 Cumartesi 12:55

CHP YİNE KARIŞTI... İSTİFA VAR...

CHP’nin Karadeniz Ereğli Belediye Meclise aday listesinde son dakika gelişmeleri yaşanıyor.

CHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı, yönetiminden istifa etmedikleri gerekçesiyle Eylem Ertuğrul, Şenay İşeri, Burak Kararaslan’ın yapılan itiraz sonrası meclis listesinden çıkardı. İlçe Seçim Kurulunun yapılan itirazları değerlendireceği ve bugün akşama kadar listede olup olmayacaklarına dönük kararı verileceği öğrenildi. Şok istifa ise CHP’nin Belediye Meclis Üyeliği Listesinin 24. sırasında yer alan Kdz. Ereğliler Derneği Başkanlığını sürdüren Bilgin Güven verdi. Güven Meclis üyeliği adaylığından istifa etti.

Yorumlar

Ve sonunda oldu... Daha başkan olmadan icraata başladı...

22 Şubat 2019 Cuma 14:52

Ereğli Haber

Ve sonunda oldu... Daha başkan olmadan icraata başladı...

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin henüz belediye başkanı seçilmeden icraatlarına başladı. Başkan Adayı Şahin ilçedeki avukatların ve vatandaşların talebi üzerine yaptığı girişimler sonucu Kdz. Ereğli Adliyesi’nde ağır ceza mahkemesi kurulması kararının alındığını, göreve geldiğinde tüm meslek örgütlerinin taleplerine çözüm üreteceğini söyledi.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin Kdz. Ereğli’ye ağır ceza mahkemesi kurulması için Kaymakamlık başta olmak üzere Başsavcılık, TSO yönetimi ve avukatların talepte bulunduğunu belirterek konuya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Kdz. Ereğli’de ki tüm meslek gruplarının sorunlarıyla bir bir ilgilenmek bu kardeşinizin asli görevlerindendir. Bu çerçevede avukat arkadaşlarımızın önemli bir talebi olan, aynı zamanda Kdz. Ereğli Kaymakamımız, Sayın Başsavcımız, Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası ve SKM başkanımız Avukat Adem Öztürk'ün bizzat yaptıkları görüşmelerle katkılar sunduğu Kdz. Ereğli’de bir Ağır Ceza Mahkemesi kurulması talebi önümüzde bulunmaktaydı. Söz konusu taleple ilgili Sayın Cumhurbaşkanımızın Kdz. Ereğlili Başdanışmanı Sayın Saadet Oruç Hanımefendinin değerli katkılarıyla, Adalet Bakanımız ve HSK’nın imzasından geçen Ağır Ceza Mahkemesi talebinin gerçekleştirildiğini buradan tüm hemşerilerimize müjdesini vermek istiyorum. İşte gördüğünüz gibi Belediye Başkanlığı görevine geldiğimizde de Ereğli’de ki tüm meslek gruplarının sorunlarını teker teker çözülmesinin takipçisi olacağız. Özelikle Ereğli’ye ekonomi katkılar sunacak. İnsanların sorunlarının Ereğli bazında çözülmesi ile ilgili ne kadar proje, ne kadar sorun varsa, bu kardeşiniz tarafından çözülmesi öncelikli meselemiz olacaktır. Ereğli’mize Ağır Ceza Mahkemesi hayırlı uğurlu olsun.”
Şahin ayrıca Kdz. Ereğli ilçesine ağır ceza mahkemesi kurulması noktasında destek olan herkese teşekkür etti.

Yorumlar