Sakindere Projesi’nde sona gelindi

12 Ekim 2018 Cuma 19:53

Sakindere Projesi’nde sona gelindi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Bağlık Mahallesi Sakindere bölgesi ıslah çalışmalarının son aşamaya geldiğini belirten Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Op.Dr. Hüseyin Uysal, başkan yardımcıları ve daire müdürleriyle bölgede incelemelerde bulundu.

Başkan Uysal, 01 Ağustos 2017 tarihi itibariyle 1 milyon 683 bin lira bedelle ihaleye çıktıktan sonra 15 gün sonra yapımına başlanılan Sakindere Islah Projesi kapsamında kaldırım, korkuluk ve asfaltlanma çalışmalarının sürdüğünü belirtti.
Başkan Uysal, tüm Bağlık Mahallesi’nin özlemle beklediği proje hakkında şu ifadelere yer verdi: “280 metre uzunluğunda ıslah çalışması kapsamında bitirilen derenin duvar yükseklikleri 5’er ve 3’er metre yapıldı. Dere kenarında 6 metrelik gezi yolu, 7 metrelik araç yolu, sağlı sollu kaldırımları yapılıyor. Bu bölgedeki enerji yer altına alındı ve sokak lambaları yerleştirildi. Şu anda asfaltı yapılıyor ve kaldırım düzenlemeleri devam ediyor. Kaldırımların ve derenin kenarlarına korkuluk yaptırıyoruz. Gezi yolunda yeşil alanlar ile birlikte burada parklar, piknik alanları ve futbol sahaları oluşturacağız. Bölgenin çehresi değişti. Bölgede oturan vatandaşların yüzlerinin gülmesinden dolayı çok mutluyum. Özellikle Bağlık Mahallesi’nde oturanlara ve ilçemize hayırlı olsun” dedi.
Öte yandan mahallede oturan bazı vatandaşlarda Başkan Uysal’a teşekkür ederek, ‘Burasının yapılması bize hayal gibi geliyordu. Çok uzun yıllardır bekledik ama sonunda mahallemiz güzelleşti.” derken, Yılmaz Adıyaman adlı vatandaşta, “Bu dereden akan sular kadar buradaki analar size dua edecek. Bu parklarda oynayan çocuklar mutlu olacak. Allah sizden razı olsun başkanım” cümlelerini kullandı.
Bir vatandaşta, buradan taşınmayı düşündüğünü ama yapılan çalışmadan sonra vazgeçtiğini belirterek, ‘Başkanım, inanın önceden başımız öndeydi şimdi yürüyüşümüz bile değişti. Bu büyük bir hizmet için sizlere çok teşekkür ediyoruz. Dualarımız sizinle” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Amatör spor kulüpleri Uysal’dan yardım istedi

12 Ekim 2018 Cuma 19:45

Amatör spor kulüpleri Uysal’dan yardım istedi

Kdz. Ereğli ilçesindeki 10 amatör spor kulübü yöneticisi bünyelerinde bulunan 700’ün üzerindeki lisanslı sporcu gence Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın sahip çıkmasını istedi.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesinde Süper, 1. Ve 2. Amatör kümede mücadele eden kulüplerin yöneticileri bünyelerinde 700’ün üzerinde lisanslı sporcu genç bulunduğunu ve giderleri karşılayamayacak duruma geldiklerini açıkladı. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’dan amatör spor kulüplerine yardım etmesini isteyen kulüp yöneticileri, Kdz. Ereğli Belediyespor yönetiminin bilet satışlarından dolayı artık hiçbir işadamının kendilerine yardımcı olmadığını dile getirdi. Başkan Uysal’ın bir spor kulübüne 6 bin TL yardımda bulunduğunu ve bu paranın tek kuruşunun bile diğer spor kulüplerine ulaşmadığını vurgulayan amatör spor kulübü yöneticileri, bu konunun da açıklığa kavuşturulmasını talep etti.

Bazı yöneticiler amatör spor kulüplerine desteklerinden dolayı AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’a da teşekkür etti.
Amatör spor kulüpleri adına konuşan Balıspor Kulübü Yöneticisi ve Antrenörü Fethi Çelikkol yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “Biz Amatör Futbol Takımı olarak Belediye’den yardım istedik ama hiçbir zaman bu yardımlar bize iletilmiyor. İletilse bile ulaşmıyor. Ulaşmadığı için biz Akınspor, Süper Amatör, Kepez Çaylıoğlu Spor, 1. Amatör, Bayatspor, Gümelispor, Yenimahallespor, Karadenizspor, Cumaspor, Neyrenspor, Göztepespor. Amatörspor Kulübü olarak iş adamlarını kulüplerimize yardım için gittiğimizde Ereğli Belediye Spor çekiliş biletlerini göstererek biz ve bizim gibi kulüplere yardım etmiyorlar. Elimiz boş dönüyoruz. Ereğli Belediyespor’un kulüplere sahip çıkılmasını istiyoruz. Bir konu daha var burada; ZES Zonguldak Spor çoğu kulüpler adına gidiyor, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’dan yardım alıyor. Bu yardımlar kulüplere iade edilmiyor. Burada ZES Spor ayrı mı tutuluyor onu bilmiyorum. Geçen duyduğumuza göre Belediye Başkanımız ‘Ben ona verdim gidin ondan alın’ diye söylemlerde bulundu. Bu konuda Belediye Spor Başkanı aynı zamanda Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a diyoruz ki; bu paraları Kaan Kocaman’a verdiği gibi alsın, kulüplere iade etsin. Deplasmana giderken araba ihtiyacımız oluyor. Malzeme ihtiyacımız, suyumuz, sağlık malzemelerimiz oluyor. Her ihtiyacımız oluyor yani niye olmasın ki. Belediyespor’a nasıl yardım ediyorsa bize de yardım etsin. Sadece tek bir futbolcunun transfer aktarma masrafı 400 lira. Sağlık ocaklarına gittiğimizde sağlık ocakları bize lisans için rapor vermiyor. Oyuncularımıza vermediği zamanda bu oyuncularımız gidiyor özel hastaneye, devlet hastanesine 50’şer lira para veriyorlar. Bu paraları bu çocuklar nasıl ödesin ki? Gariban çocuklar zaten. Kulüplere ekstra yük olarak dönüyor. Ben geçen sene 4 bin lira para verdim. Ben bunu Spor Bakanlığı’na açıklamasında da bulundum Ereğli’ye geldiğim zaman. Spor Bakanlığı yardımcı olacağını söyledi. Sağ olsun Fatih Çakır kardeşimiz elinden ne geliyorsa yaptı. Öğrenim gören öğrencilere öğrenim belgesi almak kaydıyla, devlet hastanesinden alabileceğimizi söyledi, öylede aldık.”
Kepez Çaylığluspor Kulubü Başkanı Fikri Kayacan ise Kdz. Ereğli Belediyespor’un Ereğli’nin takımı olduğunu, kendilerininde her türlü desteği verdiklerini ancak amatör spor kulüplerininde gözardı edilmemesi gerektiğinin altını çizdi. Kayacan konuşmasında “Ereğli Belediyespor’a sahip çıkıldığı gibi amatör Spor Kulüplerine de sahip çıkılmasını istiyoruz. Ereğli Belediye Spor’un anlaştığı bir hastane varsa buradaki Ereğli Amatör Spor Kulüpleri içinde aynı hastaneden bizde faydalanabiliriz. Yani biz de bu konuda yardımcı olmasını istiyoruz lisans ve sağlık raporu için. Dediğimiz şekilde Fethi Hocam şimdi anlattı, Amatör Spor Kulüplerine yardım için iş adamlarına gittiğimizde önünde Ereğli Belediye Spor ’un satmış olduğu biletler var. İş adamı diyor ki ‘Kardeşim Ereğli Belediye Spor bana atıyorum yüz tane bilet verdi. Bu biletin tanesi 25 liradan ne yapıyor, 2 bin 500 lira para yapıyor.’ Biz de diyoruz ki; Bizde Ereğli takımıyız, bizde Ereğli için burada mücadele ediyoruz. Bizde Ereğli çocuğuyuz sonuçta bize de yardım edilsin, bizim takımlara da sahip çıkılsın. Hep beraber birlik ve beraberlik içinde bizde Ereğli Belediye Spor‘un arkasındayız. Bize yardım edilirse belediye tarafından biz Amatör Sporu, Amatör mücadeleyi daha iyi bir şekilde devam ettiririz. Gereğinin yapılmasını bizimle ilgilenilmesini talep ediyoruz. İnşallah yardımcı olunur. Sıkıntımız bu. Toplamda A takımı var, genç takımı var, her kulüpte 80 tane oyuncu olanda var, 150’yi bulanda var” dedi.
Karadenizspor Kulübü Yöneticisi Cemil Sıcakyüz Ereğli’deki amatör spor kulüplerinde ki lisanslı sporcu sayısının 700-800’ü bulduğunu ifade etti.
Zonguldak Ereğlispor Kulübü adına konuşan Kaan Kocaman ise hakkındaki iddiaların doğru olmadığını açıkladı. Kocaman açıklamasında “Amatör spor kulüpleri adına belediye başkanından para almadım. Yapılan açıklamalar doğru değildir. Bu söylenenleri kabul etmiyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar

CHP’li başkan görevinden istifa etti

12 Ekim 2018 Cuma 19:15

CHP’li başkan görevinden istifa etti

CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakçı görevinden istifa ettiğini açıkladı. Ocakçı, Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu ifade etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakçı, ilçe başkanlığı görevinden istifa ettiğini yazılı bir basın bildirisi ile kamuoyuna açıkladı.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı için aday adayı olacağını dile getiren Ocakçı yazılı açıklamasında şu bilgilere yer verdi; “06 Aralık 2015 tarihinden bugüne kadar onurla yapmış olduğum ve hizmet etmekten gurur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığı görevimden Kdz. Ereğli şehrine ve halkına belediye başkanı olarak hizmet etmek amacıyla ayrılmış bulunmaktayım. Gerek mesleki bilgim olan Yüksek Mimar kimliğimle, gerek uzmanlığım olan Kent Yönetimleri konusunda tecrübelerimi Kdz. Ereğli’miz ile paylaşmak ve Kdz. Ereğli’miz için kullanmak önceliğim ve hedefim olacaktır.
Kdz. Ereğli’mizin eski günlerine kavuşabilmesi için, yaşanılabilir ve aynı zamanda keyif alınan bir kent haline dönüştürülebilmesi ve Kdz. Ereğli halkının yüzünün bir an önce gülümsemesi için ben ve arkadaşlarım elimizi taşın altına sokarak, sorumluluk alarak yola çıkacağız.
Ereğli’miz için, geleceğimiz için, bizden sonra ki kuşaklara gelişmiş, modern, çağdaş bir Ereğli bırakabilmek için Kent ve şehircilik konularında ki tecrübelerimizi kullanmak ve Kdz. Ereğli mücadelelerimizi sürdürebilmek için kentin her bir ferdinin içinde olacağı, vatandaş odaklı belediyecilik için genç bir kadro ile Belediye başkanlığına ve yönetimine talibiz.
Kamuoyu bilmelidir ki; her meslekten vatandaşımızın, her mahalleden temsiliyetin olacağı, kimsenin kendini ötelenmiş hissetmeyeceği ve sosyal belediyeciliğin parmakla gösterileceği yönetim için hep beraber, tek bir yürek olarak Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığına adayım.
Kdz. Ereğli belediye başkanlığı aday adaylığımı kamuoyu ile paylaşır, Bugüne kadar görev yaptığım sürece emeklerini esirgememiş, her türlü yardımları ile bizlere kılavuz olmuş büyük ve küçüklerimi sevgi ve saygı ile anıyor, yolumuzun Belediye başkanlığında tekrar kesişeceğini ve hep beraber tekrar çalışacağımızı umut ediyorum. Her bir Kdz. Ereğlili vatandaşımıza her şey için sonsuz teşekkür eder, küçüklerimin gözlerinden, büyüklerimin ellerinden öperim.”

Yorumlar

Keleş, BEÜ Rektörü ile Ereğli kampüsünü görüştü

12 Ekim 2018 Cuma 14:17

Keleş, BEÜ Rektörü ile Ereğli kampüsünü görüştü

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı’yı ziyaret ederek Ereğli Eğitim Kampüsü’nü görüştü.

Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı’ı makamında ziyaret etti. Başkan Keleş ziyarette Bülent Ecevit Üniversitesi’sinin gelişmesi ve büyümesi için Kdz. Ereğli TSO olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. Keleş, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Çufalı’dan Kdz. Ereğli Eğitim Kampüsü projesinin hayata geçirilmesi ve ilçedeki öğrenci sayısının artırılmasını talep etti.
BEÜ Rektörü Prof. Dr. Çufalı ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Kdz. Ereğli’de ki eğitim kurumlarının üniversite için büyük önem taşıdığını dile getirdi. İlçedeki mevcut fakülte ve yüksekokulların mevcut binalarının fiziki olarak yetersiz olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Çufalı, yeni fakülte ve yüksekokul binalarına ihtiyaç olduğunu dile getirdi.
Prof. Dr. Çufalı ile Keleş yeni fakülte ve yüksekokul binaları için en uygun yerin Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nin eski binalarının bulunduğu alan olduğu konusunda fikir birliğine vardı.

Yorumlar

"Ormanlı'da işler yolunda"

11 Ekim 2018 Perşembe 19:17

"Ormanlı'da işler yolunda"

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Belediye Meclis Üyeleri, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve belde teşkilatı yöneticileri ile birlikte Ormanlı Belediyesi’nin çalışmalarını yerinde inceledi. AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve partinin değişik kademelerinde görevli yöneticilerle birlikte Ormanlı Beldesi’nin Sinitli, Merkez, Sarıkaya ve Seyit Ahmetli Mahallelerinde yaptığı çalışmaları inceleyerek bilgi aldı.

Çakır “Ormanlı’da her şey yolunda”
Burada vatandaşlarla birebir görüşerek sohbet edip, sorunlarını dinleyen Çakır, eksik kalan çalışmaların da tamamlanacağını söyledi. Çakır konuşmasında “Teşkilatımızla birlikte daha önceden planlamış olduğumuz Ormanlı Beldesi’ni dolaşmak ve yapılanları yerinde görmek istedik. Çok şükür ilçe merkezlerinde ne varsa Ormanlı Belde Merkezi’nde de her şey yapılmış. Alt yapı çalışmalarından parkeye kadar vatandaşların memnun olacağı her şey düşünülmüş. Yerele göre de vatandaş memnuniyeti de çok iyi. Onları da sorguladık. Vatandaşlarımızla sohbet etme imkan ı bulduk. Yapılan yatırımları yerinde gördük. Ormanlı’da her şey yolunda, iyi gidiyor. Başta Belediye Başkanımız Bayram Başol olmak üzere belediye meclis üyelerine, ekibine ve belde teşkilatımıza hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Onların yaptıkları çalışmalarda her zaman yanında, destekçisi olacağız. Her şey Ormanlı, Ereğli ve ülkemiz için güzel olmasını istiyoruz” dedi.

Başol “Teşkilatımızla birlikte daha güzel hizmetler yapacağız”
AK Parti Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Fatih Çakır ve yönetimine ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, birlikte daha güzel hizmetlere imza atacaklarını vurguladı. Başol yaptığı değerlendirmede “Başkanımız bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadı. 4 yılda yaptığımız çalışmaları daha yakından görmesi için bizlerle birlikte mahallelerde bulundu. Gezerken birlikte eksiklerimizi gördük. İnşallah önümüzdeki süreçte noksanlarımızı da yapıp Ormanlı’ya daha güzel hizmetler sunacağız. Ormanlı’ya gerçekten çok güzel hizmetler kazandırdık. Allah’a şükür birlik ve beraberlik içerisinde Ormanlı halkımıza hizmet veriyoruz. Vatandaşlarımıza buradan sizler aracılığı ile 112’nin yakın zamanda 24 saat çalışacağı müjdesini vermek istiyorum. Biz teşkilatımızdan gayet memnunuz. Birlikte daha güzel hizmetler yapacağız” şeklinde konuştu.
Çakır ve Başol ve beraberindeki heyet Ormanlı Beldesi’nde yapımı tamamlanan jandarma karakol binasını ziyaret ederek burada ki askerlere görevlerinde başarılar diledi. Çakır ve ekibi daha sonra Ormanlı’dan ayrıldı.

Yorumlar