Sedat Orhan veda ediyor...

6 Haziran 2018 Çarşamba 15:14

Sedat Orhan veda ediyor...

Erdemir Genel Müdürü Sedat Orhan görevinden ayrılıyor.

Erdemir Genel Müdürü Sedat Orhan mesai arkadaşları ile vedalaşmaya başladı.

AYRINTILAR GELİYOR...

Yorumlar
 • Osman
  7 Haziran 2018 Perşembe 17:40

  Cumhurbaşkanimizi karşilamazsan tayin çikar...

Erdemir'in vatandaşları rencide etmesine tepki...

1 Haziran 2018 Cuma 19:51

Ereğli Haber

Erdemir'in vatandaşları rencide etmesine tepki...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren demir çelik fabrikasının mahallelerde dağıttığı Ramazan kumanyası sırasında vatandaşların rencide edilmesi mahalle muhtarları tarafından tepkiyle karşılandı.

Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. yönetimi her yıl olduğu gibi bu yılda mahallelerde tespit edilen ihtiyaç sahiplerine Ramazan kumanyası yardımı yaptı. Demir Çelik Fabrikası’nın görevlendirdiği kişilerin yardım dağıtımları sırasında vatandaşları rencide etmesi tepkilere neden oldu. Konuya ilişkin olarak sosyal medya hesabı üzerinde açıklama yaparak duruma tepki gösteren Bağlık Mahallesi Muhtarı Muhsin Aydın, seneye mahallesine demir çelik fabrikasından yardım istemediğini söyledi. Aydın açıklamasında şu görüşlere yer verdi; “Her yıl Ereğli Demir Çelik Fabrikası mahallelere Ramazan kolisi yardımı yapmaktaydı. Bu yıl yeni bir uygulama; 3 tane koruma memuru, 2 dağıtıcı kapılara gidiliyor. Neredeyse eve girecekler. İhtiyacı var mı yok mu? Polis memuru gibi vatandaşları rencide edip sorgu sual sorularak, ‘kaç para maaş alıyorsun, evin var mı? Araban var mı? Kaç çocuk var?’ gibi sorular soruldu. Sayın Erdemir G. Y. hanım sizlere hiç yakışmadı bu davranış. Uygulama seneye Bağlık Mahallesi’ne dağıtma istemiyorum. İnsanları üzdükten sonra kıymeti yok, geriye aldığınız 16 koliyi kar hanesine yazarsınız.”
Yaşanan olayın münferit olduğunu dile getiren Erdemir yetkilileri ise bu yıl dağıtımın koruma müdürlüğü ekipleri tarafından yapıldığını belirterek sorun yaşanan vatandaşlardan özür dilendiğini dile getirdi.

Yorumlar
 • Doğrucu
  7 Haziran 2018 Perşembe 18:06

  Ne kadar doğru söylemiş muhtar bey dediği gibi muhtarların belirlediği aslında hiçbir şekilde ihtiyacı olmayan insanlara verilmeli dimi evi arabası maaşı olanlara kumanya verilmesi ne demektir evine ekmek goturemeyenler var be herhalde arastircaklar gerçek ihtiyaç sahibi kimse ona vercekler. Ozmn seneye muhtar bey bağlık mahallesindeki gerçek ihtiyaç sahiplerine bizahmet kendi cebinden versin ama gerçekten hakedenlere

 • Emekli
  5 Haziran 2018 Salı 16:02

  Dağıtılmayan varsa muhtar cebinden dağıtsın hayra girmiş olur

 • Murat özcan
  4 Haziran 2018 Pazartesi 00:42

  Koruma memurları 5188 özel güvenlik yasasına göre çalışır bu yönergenin hiçbiryerinde böyle bir faaliyet bulunmamaktadır kumanya dağıtanaz ve görev alanı valilikte verilen Erdemir sınırıdır yaptıkları aleni suçtur

 • Vatandaş
  3 Haziran 2018 Pazar 12:37

  Yardım dağıtılırken muhtara mı sorulacak

Tat Metal artık devler arasında...

30 Mayıs 2018 Çarşamba 12:55

Ereğli Haber

Tat Metal artık devler arasında...

İstanbul Ticaret ve Sanayi Odası’nın yaptığı araştırmada Türkiye’de ilk 500 sanayi kuruluşu arasında geçtiğimiz yıl 124. Sırada yer alan Tatmetal Çelik San. ve Tic. A.Ş. bu yıl 34 sıra birden yükselerek 90. sıraya geldi. Devler arasına girmeyi başaran Tatmetal elde ettiği başarılarla bölgenin gurur kaynağı olmayı sürdürüyor.

Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Akın Tatoğlu’nun yaptığı ve Hayrettin Yavuz’un ortağı olduğu Tatmetal bölgede son yıllarda en fazla yatırım yapan firma olurken, istihdamda ise Erdemir’den sonra 2. Sırada geliyor. Yaptığı yatırımlar ve istihdamın yanı sıra sosyal sorumluluk projelerinde bölgenin en önde gelen kuruluşu olan Tatmetal son olarak Organize Sanayi Bölgesi’ne Tatmetal Camii, Akın Tatoğlu’nuın annesinin adına Cemile Tatoğlu anaokulu ve son olarak ise Akın Tatoğlu’nun babasının adını taşıyan Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’ni yaparak Ereğli halkının hizmetine sundu. Bu hizmetlerin yanı sıra 10’larca okul ve camii gibi kurumların ihtiyaçlarını karşılayan Tatmetal, her geçen yıl daha da büyüyerek bölge halkının gurur kaynağı olmayı sürdürüyor.

Yorumlar
 • Emekci
  30 Mayıs 2018 Çarşamba 13:27

  İscisi kacinci sirada

TSO üyelerine hibe ve kredi destekleri anlatıldı

25 Mayıs 2018 Cuma 19:06

TSO üyelerine hibe ve kredi destekleri anlatıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından İŞKUR, SGK, KOSGEB ve KGF temsilcilerinin katılımı ile üyelere hibe ve destekler hakkında bilgilendirme yapıldı.

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odasında İŞKUR, SGK, KOSGEB ve KGF desteklerinin anlatıldığı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Toplantıya Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Türk, Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Erdoğan, Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu ve Meclis Üyesi Salih Topaloğlu ile birlikte çok sayıda TSO üyesi katıldı.
Zonguldak Valiliği Proje İzleme ve Değerlendirme Ofisi tarafından yapılan toplantıda, KOSGEB Zonguldak Müdürlüğü Uzmanı Fatih Tağrıkulu, KGF Kdz. Ereğli Şube Yönetici Mehmet Ersin Salman, Zonguldak İş Kur İl Müdür Yardımcısı Hakkı Alkan ve Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Yardımcısı Yunus Demir kalabalık bir katılımcı grubuna hibe ve kredi destekleri ile ilgili sunumlarını yaptı. Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen bilgilendirme toplantısı üyelerin ilgili kurum temsilcilerine yönelttiği sorular ve aldıkları cevaplarla sona erdi.

Yorumlar

Faiz lobilerine inat indirime gitti

24 Mayıs 2018 Perşembe 21:48

Ereğli Haber

Faiz lobilerine inat indirime gitti

Kancalar Total Petrol ve Grand Ereğli Otel son günlerde faiz lobisinin ülkemiz ekonomisi üzerinde oynadığı oyunlara inat Benzin, motorin ve LPG ile şirket bünyesinde ki otelde konaklama fiyatlarında büyük indirime gitti.

Kdz. Ereğli ilçesinde Kancalar Şirketler Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Kancalar Total Petrol ile Grand Ereğli Otel ülkemizde son zamanlarda faiz lobilerinin oyunlarını bozmak amacıyla fedakarlık yaparak indirim kararı aldı. Kancalar Şirketler Grubu adına Hasan Kanca kendi sosyal medya hesabından yayınladığı mesajında “Son dönemde faiz lobisinin ülkemiz üzerinde oynadığı kirli oyunları çok net bir şekilde gördük ve görüyoruz. Biz bu asil milletin ne cefakar, fedakar ve cesaretli olduğunu çok iyi biliriz. Ve bir karar aldık devletimizin yanında olmak adına tüm halkımıza;
Motorinde %7 - 5,43₺
Benzin'de %5 - 6,16₺
Lpg'de %25 - 2,84₺
iskonto yapmaya fiyatları karsız satmaya karar almış bulunuyoruz.
Bunun yanı sıra otelimizde konaklamak isteyen vatandaşlarımıza % 25 indirim yapmayı kabul ettik.
Hayırlara vesile olsun” dedi.

 

Yorumlar
 • Trabzonlu
  24 Mayıs 2018 Perşembe 23:48

  Böyle bir şeyi düşünüp yapmakla bu mübarek günlerde işleriniz kat kat artmasını ne sıkıntılarınız warsa gidermesini ne dualarınız varsada en kısa zamanda kabul olmasını Cenab-ı hakdan niyaz ediyorum ALLAH razı olsun...