Şehit polis memuru son yolculuğuna uğurlandı

11 Mart 2022 Cuma 17:12

Şehit polis memuru son yolculuğuna uğurlandı

Sakarya’nın Karasu İlçesi Emniyet Müdürlüğü’nde Suç Önleme ve Araştırma biriminde görevi başında vefat eden polis memuru Mehmet Keskin, memleketi Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Sakarya’nın Karasu ilçesi Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Suç Önleme ve Araştırma biriminde görev yapan polis memuru Mehmet Keskin, görevi başındayken geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Şehit polis memuru Mehmet Keskin için memleketi Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Yazıcılar Köyü’nde cenaze töreni düzenlendi. Şehit polis memuru Keskin alınan helallik, kılınan cenaze namazı ve yapıların duaların ardından aile kabristanına defnedildi. Cenaze törenine Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğ Amiral Niyazi Uyar, Zonguldak İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Zonguldak İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Cezmi Yalınkılıç, Zonguldak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür vekili Veli Köktürk, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt, siyasi parti ve STK temsilcileri, gaziler, şehit yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , ölüm , ceset , emniyet

Yorumlar

Kdz. Ereğli'ye Adli Tıp Şube Müdürlüğü açıldı

11 Mart 2022 Cuma 17:05

Kdz. Ereğli'ye Adli Tıp Şube Müdürlüğü açıldı

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, Kdz. Ereğli Adalet Sarayı bünyesinde Adli Tıp Şube Müdürlüğü kurulduğunu açıkladı.

Genel olarak illerde bulunan Adli Tıp Şube Müdürlüğünün, ilçe bazında Kocaeli’ ye bağlı Gebze ilçesinden sonra Kdz. Ereğli’de kurulduğunu ifade eden Bozkurt, bundan sonra vakalara daha kısa sürede müdahale edileceğini belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.
Bozkurt, yaptığı açıklama şunları kaydetti:
“Adalet Bakanlığımızca ülkemizde ilçe bazında Gebze’den sonra ikinci olarak Kdz. Ereğli Adalet Sarayımızda Adli Tıp Şube Müdürlüğü kurulmuş, Adli Tıp Uzman Doktor ataması da yapılmıştır. İlçemizdeki adli otopsi, keşif, Adli Tıp Uzmanlığını gerektiren Bilirkişi incelemeleri Adalet Sarayımız bünyesindeki Adli Tıp Şube Müdürlüğünce yerine getirilecektir.
Adli Tıp Şube Müdürlüğünün kurulmasında katkısı bulunan başta Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Üyesi Ergün Şahin olmak üzere, Kdz. Ereğli Cumhuriyet Başsavcısı Akın Çetin’e ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Kdz. Ereğli’mize hayırlı, uğurlu olsun.”

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , adli tıp , doktor

Yorumlar

Ay Cıty AVM ’de tuvalet yasağı!..

11 Mart 2022 Cuma 14:14

Ay Cıty AVM ’de tuvalet yasağı!..

Kdz. Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Ay Cıty AVM’de tuvaletlerin çoğu zaman kapalı tutulması hem AVM müşterilerini hemde mağazalardaki çalışanların tepkisine neden oluyor.

Kdz. Ereğli ilçesi şehir merkezinde kiracıları ve mağaza sahiplerinden yüksek aidat bedelleri alan Ay Cıty AVM’de umumi tuvaletlerin çeşitli bahanelerle kapalı tutulduğu ifade ediliyor. Tuvalatlerin kapalı tutulmasından dolayı hem AVM müşterileri hemde AVM’de ki mağaza çalışanlarının mağduriyet yaşadığı belirtildi. Bazı mağaza sahipleri ile çalışanları AVM yönetiminin bin, 2 bin gibi yüksek aidat bedelleri almasına rağmen yeterli hizmeti vermediği gibi birde insanların en temel ihtiyaçlarından biri olan tuvaletlerin kapatılmasının insanlık dışı olduğunu dile getirdi. AVM Yönetiminin bu duruma derhal bir çözüm bulması gerektiğini anlatan mağaza sahibi ve çalışanları yetkililerin AVM’de inceleme yapıp yasal yönden gerekli yaptırımları uygulamasını istedi.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , yasak , mağaza

Yorumlar

Kdz.Ereğli Belediyesi Bin 500 aileye gıda yardımında bulundu

11 Mart 2022 Cuma 13:55

Kdz.Ereğli Belediyesi Bin 500 aileye gıda yardımında bulundu

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi belediyesi ihtiyaç sahibi bin 500 aileye gıda kolisi yardımında bulunuyor. Kdz. Ereğli Belediyesi kentte ihtiyaç sahibi bin 500 aileye gıda kolisi yardımında bulunuyor. Tespit edilen bin 500 aileye gıda kolilerinin teslimi başladı.

Sosyal belediyecilik alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Yardımcısı Atilla Bulak, Başkan Halil Posbıyık’ın talimatıyla pandeminin başından itibaren bin 500 aileye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü aracılığıyla gıda kolisi desteğinde bulunulduğunu belirtti. Bulak konuşmasında; “2020 yılında 5 bin, 2021 yılında 6 bin 500 aileye gıda kolisi desteğinde bulunduk. Pandemide 83 gün bin 500 aileye sıcak yemek ulaştırdık. Bu yılda, Başkanımız Halil Posbıyık’ın talimatıyla Ocak ve Şubat aylarında aldığımız başvurular ilgili komisyonca incelendi ve ilk etapta bin 500 aileye gıda kolisi dağıtımlarına başladık. 4 kişilik bir ailenin 1 aylık ihtiyacını karşılayacak şekilde gıda desteğinde bulunuyoruz “ dedi
Bulak ayrıca Ramazan ayında yapılacak yardımların çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , yardım , gıda kolisi , ramazan

Yorumlar

Kdz. Ereğli Kızılay yönetimi, protokolü ziyaret etti

11 Mart 2022 Cuma 13:52

Kdz. Ereğli Kızılay yönetimi, protokolü ziyaret etti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde gerçekleşen genel kurul sonrası Kürşat Yağız başkanlığında göreve gelen Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şube yönetimi ilçe protokolünü ziyaret etti.

Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şube Başkanı Kürşat Yağız yönetim kurulu üyeleri Ramazan Toprak, Şakir Bayram, Muhsin Aydın, Nusret Burak Öztürk, Buğra Sayınkaplan ve Kızılay Kan Bağış Kazanım Uzmanı Elif Duman ile birlikte protokol üyelerini ziyaret etti. Başkan Yağız ve beraberindekiler Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve Gülüç Belediye Başkanı Gökhan M. Demirtaş’ı makamlarında ziyaret etti. Ziyaretlerde Kızılay’ın gücüne güç katabilmek için bölgede yapılacak çalışmalarla ilgili istişarelerde bulunulduğu belirtildi.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , ziyaret , kızılay , yeşilay

Yorumlar