Sosyal mesafeye uyduklarını söylediler!

27 Nisan 2020 Pazartesi 16:25

Sosyal mesafeye uyduklarını söylediler!

Devrekli vatandaşlar sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesinin ardından ilçe merkezine akın ettiler.

 Zonguldak’ın Devrek İlçesinde korona virüs tedbirleri kapsamında hayata geçirilen 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesinin ardından vatandaşlar cadde ve sokaklara akın ettiler. 
Özellikle bankalar ve Pazar alanlarında yoğunluk oluşturan Devrekliler, Ramazan ayı nedeniyle ihtiyaçlarını temin etmek için çıktıklarını ve alışverişlerde sosyal mesafe kurallarına uyduklarını ifade ettiler. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Devrek , sokağa çıkma yasağı , sokak , yasak

Yorumlar

Suda boğularak öldü...

27 Nisan 2020 Pazartesi 15:52

Suda boğularak öldü...

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde otladığı sırada ırmağa düşen inek sulara kapılması sonucu telef oldu.

 Otlandığı sırada Filyos Irmağına düşen inek suyun akıntısı ile birlikte sürüklenmeye başladı. Vatandaşların fark ettiği inek bir müddet sürüklendikten sonra telef suda boğularak telef oldu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , FİLYOS , İNEK , SU , DERE , TELEF

Yorumlar

Halk pazarı açıldı...

27 Nisan 2020 Pazartesi 15:49

Halk pazarı açıldı...

Zonguldak’ta, yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınının önlenmesine yönelik 26 gündür kapalı olan halk pazarı açıldı.

 Zonguldak İl Hıfzıssıhha Kurulu Meclisi tarafından alınan karar gereği korona virüs salgını nedeniyle kent merkezinde Çarşamba ve Cumartesi kurulan semt pazarının kurulmamasına karar verildi. 1 Nisan Çarşamba gününden itibaren kapalı tutulan halk pazarı dolayısıyla vatandaşların sebze ve meyve ihtiyacı görevlendirilen pazarcı esnafı tarafından mahallelerde karşılandı. Pazar yerine gelen vatandaşların ekipler tarafından ateşleri ölçülerek sürekli sosyal mesafe kuralı konusunda uyarılarda bulundu. Zonguldak'ta yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamından 1 Nisan tarihinden itibaren kapalı tutulan semt pazarı, günler sonra haftanın üç günü açık olacak şekilde kuruldu. 
Yapılan açıklamada yalnızca pazar yerindeki sebze, meyve ve gıda satışı yapan tezgahların saat 10.00 ila 18.00 arasında hizmet vereceği ifade edildi. Soğuksu veya başka yerlerdeki tuhafiye satışı yapılan tezgahların kapalı olacağı kaydedildi. 
Pazarın tekrar açılmasından dolayı mutlu olduklarını ifade eden pazar esnaflarından İhsan Özdoğan “Tabi ki mutluyuz. Bir yandan da endişeliyiz. Ülkemizi ve dünyamızı etkileyen bir virüs var. Ancak geçindirmemiz gereken bir evimize ve yapmamız gereken ödemeler var. Yaklaşık bir aydır Pazar yerini açamadık. Bu bizim için bir külfet oluşturdu. Bu süreci biraz sabrederek birazda kendi imkanlarımızla mahallelere çıkarak atlatmaya çalıştık. Şükür bugünde açıldı. Vatandaşlarımızın çok yoğun ilgisi olmasını istemiyoruz ama yeni açıldığından daha bilemeyenler var. Yine de iyi Allah’a şükürler olsun. Kapıda ateş ölçümü falan yapılıyor. Sabah eldiven ve maske dağıttılar. Ekipler tarafından olması gerekenlere yapılıyor” şeklinde konuştu. 
Pazarın açılmasından dolayı mutlu olduklarını ifade eden vatandaş Sinan Toptan Zonguldak Belediyesine çok teşekkür ediyoruz. Pazar yerini açtı ve pazarcı esnafını ve vatandaşın yüzünü güldürdü çok teşekkür ederiz. Yoksa marketler boynumuzu bükmüştü. Şu an için çok iyi oldu çok teşekkür ederiz. 
Günler açılan halk pazarında fiyatlar şöyle oluştu. 
Domates 4 ila 7.5 TL, biber 5 TL, Salatalık 4 TL, patates 3-4 TL Soğan, 3-4 TL patlıcan 4 TL, Marul 3- 4 TL, Havuç 3 TL’den alıcı buldu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , HALK PAZARI , KORONA VİRÜS , PAZAR

Yorumlar

Pazarlar ne zaman nerede kurulabilecek?

27 Nisan 2020 Pazartesi 13:44

Pazarlar ne zaman nerede kurulabilecek?

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu kapalı olan pazarların hangi tarihlerde nerelerde açılacağını açıkladı. Kdz. Ereğli’de ilk Pazar yarın Cumartesi Pazarı ile Kadırtarlası’nda kurulacak.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu bir süredir Korona virüs tedbirleri nedeniyle kapalı tutulan pazaryerlerinin belirli günlerde açılamasına karar verildiğini bildirdi. Çorumluoğlu pazarların hangi tarihlerde nerelerde kurulacağını bildiren, sokağa çıkma yasağı olan günlerde pazarların kesinlikle kurulmayacağını ifade etti.
İşte Pazarların kurulacağı alanlar ve tarihleri;

28 Nisan Salı
- Cumartesi Pazarı alanı
- Kadı Tarlası

30 Nisan Perşembe
- Cumartesi Pazarı alanı
- Kepez Semt Pazarı
- Gülüç halk pazarı

01 Mayıs Cuma
- Cumartesi Pazar alanı

04 Mayıs Pazartesi
- Cumartesi Pazar Alanı

05 Mayıs Salı
- Kadı Tarlası

07 Mayıs Perşembe
- Kepez Pazarı

08 Mayıs Cuma
- Cumartesi

Yorumlar

3 ev 14 günlük karantinaya alındı...

27 Nisan 2020 Pazartesi 12:32

3 ev 14 günlük karantinaya alındı...

Zonguldak'ta yeni tip korona virüs tespit edilen vatandaşların komşuları ile temas ettiğinin tespit edilmesinin ardından 3 ev 14 günlük karantinaya alındı.

 Karaelmas Mahallesi Alsancak Sokak üzerinde ikamet eden bazı vatandaşlarda yeni tip korona virüs (Covid-19) tespit edildi. Virüsün tespit edildiği kişilerin komşuları ile temas ettiği belirlenince sokak Valilik tarafından karantina altına alındı. Polis ekipleri sokağın giriş ve çıkışlarında kontrol noktası oluşturarak bariyerlerle kapattı. Günün aydınlanması ile birlikte sokağa araç ve yaya geçişlerinde izin verilmezken seyahat izin belgesi olanların geçişine izin verildi. 
Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı filyasyon ekibi de evlerinden çıkmayan vatandaşlara giderek çalışmalarını sürdürdü. Mahalle sakinlerinden Gültekin Çiçek, "Mahallemizin ihtiyaçları belediye başkanımız, il emniyet müdürümüz ve valimiz gereken her türlü yardımı esirgemediler. Dün akşam itibariyle toplamda 3 ev ve 12-13 kişiye yakın virüse yakalanmış hastamız var. Bunlarla ilgili gördüğünüz gibi gereken işlemler yapılıyor. Sağlık ekipleri burada" diye konuştu. 

Hıfzısıhha Kurulu yeni kararları açıkladı 
Zonguldak İl Hıfzısıhha Kurulu tarafından alınan yeni kararlar açıklandı. Kurulun önceki kararlarıyla yürürlükte olan il genelindeki pazar kurma yasağı üç haftalık uygulamanın ardından son bulduğu açıklandı. İl genelinde Covid-19 rakamlarında görülen iyileşmelere rağmen belli noktalardaki yeni vak'alar üzerine yoğunlaşıldığı ve bu çerçevede yapılan denetimler şöyle aktarıldı: 
"İl merkezi Karaelmas Mahallesi Alsancak Caddesi'nde bulunan 3 ev 14 gün süreyle karantinaya alınmış, caddenin bir bölümü giriş-çıkışlara denetimli hale getirilmiştir. İl genelinde karton, atık kağıt vb. malzemeleri toplama işlemi 14 gün süreyle durdurulmuştur. Çalışmalar bu çerçevede sürdürülmektedir." 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , KARANTİNA , KORONA VİRÜS , SALGIN , HASTALIK , SAĞLIKÇILAR , POLİS

Yorumlar