TSO bin aileye gıda yardımında bulundu...

17 Nisan 2020 Cuma 13:03

TSO bin aileye gıda yardımında bulundu...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, bu yıl Ramazan ayı öncesi Korona virüs salgını nedeniyle kapanan işyerlerinde işsiz kalan oda üyeleri ile ihtiyaç sahibi 1000 aileye kumanya yardımında bulunduklarını söyledi.

 Kdz. Ereğli TSO Yönetimi her yıl Ramazan ayında yaptığı yardımları bu yıl öne çekerek Korona virüs salgını nedeniyle kapanan oda üyesi iş yerlerinden işsiz kalan ve ihtiyaç sahibi ailelere dağıtımını gerçekleştirdi. Kdz. Ereğli TSO’dan konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi; “Her sene Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapılan gıda yardımı bu sene ilk defa, COVID-19 virüsü sebebiyle Yönetim Kurulunca alınan karar ile yardım paketlerinin kapanan oda üyesi firmalara, çalışanlarına ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılması kararlaştırıldı. Bu karar çerçevesinde yapılan tespit sonucu 1000'i aşkın gıda yardım paketi dağıtımı gerçekleştirildi. Gıda yardım paketleri, Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Türk, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serdar Bakkaloğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Kadir Çaygeç, Tasin Tanyıldız, Özgür Erdoğan ve oda personeli tarafından hazırlanmış olup, tüm ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Konu ile ilgili Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş "Kapanan iş yerlerinde çalışan ancak bu dönemde işine gidemeyen emekçi arkadaşlarımıza bu yardım, 2655 Odamıza kayıtlı üyemizin armağanıdır. Ümit ediyoruz ki COVID-19 Koronavirüs salgını kısa zamanda son bulacak; hep birlikte eski günlerimize ve işlerimize döneceğiz. Bu zor günleri birlik ve beraberlik içinde atlatacağımıza gönülden inanıyorum. Evde kal Ereğli” mesajı verdi.” 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , tso , gıda yardımı

Yorumlar

Ereğli'de iyileşen hastaları penguen dansı ile uğurladılar!

17 Nisan 2020 Cuma 12:56

Ereğli'de iyileşen hastaları penguen dansı ile uğurladılar!

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde korona virüs tedavisinin ardından taburcu edilen iki hasta, hastane çalışanları tarafından penguen dansı ile uğurlandı.

 Edinilen bilgiye göre, ilçede yaşayan 50 yaşındaki Gönül A. ile 33 yaşındaki Ferda S. bir süre önce rahatsızlandı. İlçedeki özel hastaneye kaldırılan iki kadının korona virüs testleri pozitif çıktı. Tedavi altına alınan Ferda S. ile Gönül A., tedavilerinin ardından taburcu edildi. Sağlık çalışanları da taburcu edilen iki hastayı penguen dansı yaparak uğurladı. Sosyal medyada paylaşılan o görüntüler kısa sürede büyük ilgi gördü. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , koronavirüs , iyileşen hasta , penguen dansı

Yorumlar

Sosyal medyada olay oldular!

16 Nisan 2020 Perşembe 18:34

Sosyal medyada olay oldular!

Son günlerde sosyal medyada olay yaratan bir video dolaşıyor. Birkaç adam dans ederek bir cenazeyi taşıyor. Birçok kişinin dalga geçtiği bu video aslında çok hüzünlü bir hikayeyi barındırıyor.

 Bir anda viral oldu

Bir gece uyuduk uyandık hayatımıza bir video girdi. Hele şu korona virüs günlerinde daha çok ilgi çekmeyi başardı. Bir grup erkek omuzlarında tabutla ilerliyorlardı. Ancak diğer cenaze videolarından çok farklıydı.

 

Dans ediyorlar

Tabut taşıyan bu adamlar dans ederek cenazeyi gezdiriyordu. Fondaki müzik de ayrı bir efsane haline getirdi videoyu. Tabii normal videoda o müzik yoktu.

 Ardında dram var

Acıklı bir durumun karamsarlığını dağıtmak için yapılan bu dans aslında çok önemli bir organizasyon. Film setinden çıkmış gibi duran bu adamlar aslında parayla tutulan özel görevliler.

Gana’da yaygın şekilde kullanılan bir uğurlama şekli olan Coffin Dance cenazenin yakınlarının hüznünü gidermek ve hayatını kaybedenleri de hüzün içerisinde değil neşe içerisinde uğurlamak.

 

 

 

Yorumlar

İndirime gidilecek...

16 Nisan 2020 Perşembe 18:12

İndirime gidilecek...

Motorinin litre fiyatında 21 kuruş indirime gidilecek. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından alınan bilgiye göre, indirim pompa fiyatına bu gece yarısından itibaren yansıyacak. Buna göre, Ankara'da ortalama 5,37 liradan satılan motorinin litre fiyatı 5,16 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul'da 5,29 liradan 5,08 liraya, İzmir'de 5,39 liradan 5,18 liraya inecek.

 AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , araç , motorin , indirim

Yorumlar

Cumhurbaşkanı ve AK Partililere hakaret etmişti...

16 Nisan 2020 Perşembe 18:04

Cumhurbaşkanı ve AK Partililere hakaret etmişti...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde sosyal medya hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Partililere küfür ve hakaretlerde bulunan bir kişi çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

 Edinilen bilgiye göre 63 yaşındaki İ.U. sosyal medya hesabı üzerinden aynı gün içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ailesi ve AK Partililere küfür ve hakaretler içerikli paylaşımlarda bulundu. Şikâyet üzerine kimliği tespit edilen İ.U. polis tarafından gözaltına alındı. Emniyette sorgusu tamamlanan zanlı adliyeye sevk edilerek çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Zonguldak Beycuma Cezaevi’ne gönderildi.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , sosyal medya , Zonguldak Beycuma Cezaevi , umhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Küfür ve hakaretler , Tutuklandı

Yorumlar