TSO'dan seminere davet

14 Eylül 2021 Salı 13:14

TSO'dan seminere davet

Bölge Ticaret ve Sanayi odaları işbirliğinde “Zaman ve stres yönetimi” konulu web tabanlı seminer (Webinar) düzenlenecek.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası, Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası, Devrek TSO, Çaycuma TSO ve Alaplı TSO işbirliğinde “Zaman ve Stres Yönetimi” konulu Webinar düzenlenecek.

Eğitmen Doç. Dr. Ferdi Kesikoğlu tarafından 16 Eylül saat 15:00’da düzenlenecek Webinara, aşağıdaki linke tıklayarak katılım sağlanacağı belirtildi.

https://us02web.zoom.us/j/87215406383?pwd=TENvcFhBbFdvSnh2dXJNSElLekh2QT09&fbclid=IwAR3VR0di6Lzz4EZ1J26K-h9bnrNcabfRUUoZMw9ZEnO0DJdotyvHO0oKGCw#success 

Meeting ID: 872 1540 6383

Passcode: 396836

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , tso , webinar , zaman ve stres

Yorumlar

Yangın ve sel bölgelerine 206 milyon TL'lik yardım

14 Eylül 2021 Salı 12:37

Yangın ve sel bölgelerine 206 milyon TL'lik yardım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yangın ve sel felaketlerinden etkilenenlere yönelik olarak başlattığı yardım kampanyasına Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) ve OSB’ler de katıldı. OSBÜK ve 93 OSB’den toplanan yardımlara ilişkin 206 milyon 500 bin liralık temsili çek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a takdim edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yangın ve sel felaketlerinden etkilenenlere yönelik olarak başlattığı yardım kampanyasına Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) ve OSB’ler de katıldı. OSBÜK ve 93 OSB’den toplanan yardımlara ilişkin temsili çek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a takdim edildi.

“Bir yıl içinde bu işi bitirelim”

Kampanyaya verilen desteğe teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Atmamız gereken adım yapmamız gereken çok hayır var. Bir an önce de diyoruz ki 1 yıl içerisinde biz bu işi bitirelim. Bu felaketin yaşandığı bölgelerin alt yapısı üst yapısı çok ciddi rakamlara bali. Bunu devlet millet el ele yapacağımıza göre bu sadaka-i cariye noktasında çok önemli” dedi.

Artvin, Rize, Kastamonu, Sinop, Zonguldak gibi Karadeniz illerini vuran sel felaketi ile Antalya ve Mersin başta olmak üzere Akdeniz’i etkileyen yangın afetinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yardım kampanyası başlatıldı. Kampanyaya ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararı, 13 Ağustos’ta Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Bu kararın ardından “Ben de varım” sloganıyla başlatılan kampanya için OSB’ler el ele verdi. “Yaraları birlikte sarıyoruz” diyerek gönüllük esasına göre yapılan kampanyaya katkı sağladı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda OSBÜK ve 93 OSB yardım kampanyasına destek verdi. Kampanya kapsamında toplanan yardımlar, Cumhurbaşkanlığı Kararı’na uygun olarak kampanyanın yürütücüsü olan Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığına aktarılacak. Toplanan 206 milyon 500 bin lira, yangın ve sel felaketinde zarar gören 4 sanayi sitesinin yeniden inşası başta olmak üzere sanayicilerin zararlarının tanziminde kullanılacak.

Söz konusu yardıma ilişkin temsili çek, Şişecam Polatlı Fabrikası Yeni Üretim Hattı Açılış Töreni öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a takdim edildi.

Sanayi siteleri yenilenecek

Takdim sırasında konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "OSB’ler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı üzerine bir kampanya başlattı.206 milyon 500 bin lira topladılar. Böyle bir dönemde devletimizin, Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında olmayı önemsiyoruz. İnşallah hem Kastamonu hem de Sinop’taki sanayi sitesinin yeniden yapımında kullanılacak. Temsili olarak çeki size arz ediyoruz” dedi.

Kampanyaya 25 milyon ile en yüksek katkıyı sağlayan Kocaeli Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Silahtaroğlu, sembolik çeki Cumhurbaşkanı Erdoğan’a takdim etti. OSBÜK Başkanı Memiş Kütükçü de Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın liderliğinde kampanyanın devam edeceğini söyledi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , yangın , sel , osb , Cumhurbaşkanı Erdoğan

Yorumlar

Şoför esnafı kredi talep ediyor

13 Eylül 2021 Pazartesi 18:39

Şoför esnafı kredi talep ediyor

Kdz. Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek, koronavirüs salgını nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını ifade ederek 36 ay geri ödemesiz kredi talep ettiklerini açıkladı.

Kdz. Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Cevdet Civelek, oda üyelerinin koronavirüs salgını nedeniyle taşımacı esnafının mağdur olduğunu söyledi. Esnafın mağduriyetinin giderilmesini talep eden Başkan Civelek yaptığı aıklamada şunları söyledi:

“Bütün dünyada ve ülkemizin tamamında olduğu gibi koronavirüs salgını nedeniyle İlçemizde de bütün taşımacı esnaflarımız mağdur olmuşlardır. Oda üyelerimizin bu salgın döneminde çalışamadıklarından bankalara, SSK’ya, BAĞ-KUR’a, belediyeye, vergi dairesine ödemelerini yapamamış ve çoğunun bu kurumlara birikmiş borçları bulunmaktadır. Üyelerimizin mali sıkıntılarının giderilmesi, bu kurumlara olan borçlarını ödeyebilmeleri için Devletimizden talebimiz; uzun vadeli (en az 36 ay) geri ödemesiz sıfır faizli esnaf kredisi verilmesini talep etmekteyiz. Ayrıca üyelerimizin Esnaf Kefalet Kooperatifi aracılığı ile kullandığı kredilerin ödemelerinin faizsiz en az 6 ertelenmesini istiyoruz.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın esnaflarımızın bu konudaki mağduriyetlerinin giderilmesi hususunda bakanlarımızla çalışma yapacağını ümit etmekteyiz. Değerli üyelerimize işlerinde kazasız, belasız sağlıkla bol kazançlı çalışmalar dilerim."

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , şoförler , cevdet civelek , kredi

Yorumlar
  • Makbule seyhan Seyhan
    19 Eylül 2021 Pazar 06:14

    Evet doğrudur

Kardeş oda ziyareti

10 Eylül 2021 Cuma 19:46

Kardeş oda ziyareti

Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ile Osmaniye Ticaret Borsası yönetimi kardeş oda oldukları Kdz. Ereğli TSO yönetimini ziyaret etti.

Batı Karadeniz’de yer alan Bölge Odaları ile 2018 yılında kardeş oda protokolü imzalanan Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası ile beraberinde Osmaniye Ticaret Borsası heyeti, Kdz. Ereğli TSO’ya ziyarette bulundu. 

Gerçekleştirilen kardeş oda istişare toplantısına; Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ile Alaplı TSO Başkanı Recep Ocak’ın yanı sıra Osmaniye TSO Yönetim Kurulu Başkanı Devrim Murat Aksoy ve Osmaniye Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sait Çenet katıldı. Toplantıda ev sahibi ve misafir odaların yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu. 

İLLERİN EKONOMİK VE SEKTÖREL DURUMU KONUŞULDU

Toplantıda karşılıklı olarak illerin ekonomik ve sektörel durumu ve Odaların güncel çalışma ve faaliyetleriyle ilgili bilgi ve görüş alışverişinde bulunuldu, yapılabilecek çalışma ve projeler istişare edildi.

KELEŞ, “AMAÇ, ÜYELERE SUNULAN HİZMET KALİTESİNİ EN ÜST SEVİYEYE ÇIKARMAK”

Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, ziyaretle ilgili yaptığı değerlendirmede; Batı Karadeniz Bölge odaları olarak, bu birlikteliği diğer bölgelerdeki odalarla da geliştirmek adına ziyaret programlarını düzenlediklerini ve 2018 yılında yapılan bu protokolle geniş bir oda havuzunun oluştuğuna işaret ederek, üyelere sunulan hizmet kalitesinin en üst seviyelere çıkarılması amacıyla bilgi alışverişinin hızlanacağını, bu sayede de odaların gelişiminin ivme kazanacağını ifade etti.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , ticaret ve sanayi odası , arslan keleş , osmaniye

Yorumlar

TEKDER, Kadın Gücü ile ortak çalışacak

9 Eylül 2021 Perşembe 17:27

TEKDER, Kadın Gücü ile ortak çalışacak

Tekniker ve Yüksek Teknikerler Derneği (TEKDER), Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Kadın Gücü Kooperatifi ile görüşerek yapılan çalışmalar ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Tekniker ve Yüksek Teknikerler Derneği, Kdz.Ereğli’de faaliyetlerini sürdüren Kadın Gücü Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Neriman Posbıyık’ı ziyaret etti.

Ziyarette TEKDER Genel Başkanı Murat Çatalçam, TEKDER Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Ermiş, Kdz Ereğli Şube Başkanı Yasin Bozlar, İstanbul İl Başkanı Metin Kara, Kdz. Ereğli Kent Konseyi sekreteri Cengiz Yılmaz hazır bulundu. 62. kuruluş yıldönümü nedeniyle TEKDER yönetimi tarafından Neriman Posbıyık’a, Osmanlıca İstiklal Marşı’nın yazılı olduğu tablo hediye edildi. TEKDER Genel Başkanı Murat Çatalçam ziyaret ile ilgili yaptığı açıklamada, “Derneğimiz ve Kadın gücü Kooperatifi’nin faaliyet ve projeleri görüşülerek, ortak faaliyetler yapma girişimleri konusunda prensipte karara varıldı. TEKDER’in ziyaretinden son derece memnun kalan Neriman Posbıyık hanımefendiye gösterdiği yakınlık ve içten ev sahipliği, güler yüzlü personeli de dahil çok teşekkür ederiz.” İfadelerine yer verdi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , tekder , kadın gücü

Yorumlar