Takla atan otomobilden burnu bile kanamadan kurtuldular

25 Nisan 2018 Çarşamba 12:26

Takla atan otomobilden burnu bile kanamadan kurtuldular

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde meydana gelen trafik kazasında baba ve oğlu burunları kanamadan çıktılar.

Kaza akşam saatlerinde, Perşembe beldesi karayolu üzerinde meydana geldi. 62 yaşındaki A.B. iradesinde 74 BA 064 plakalı otomobil sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu refüje çarparak takla attı. Kazada otomobil sürücü A.B. ve 39 yaşındaki oğlu M.B. ters dönen otomobilden burunları bile kanamadan kurtuldu.
Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Yorumlar

TSO yönetimi Zonguldak'ta ziyaretlerde bulundu

25 Nisan 2018 Çarşamba 12:19

TSO yönetimi Zonguldak'ta ziyaretlerde bulundu

Çaycuma TSO Yönetimi, Yönetim Kurulu Başkanı Zekai Kamitoğlu, Meclis Başkanı Ergün Ece, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Serhat Dereli ve Fatih Özkütük, Yönetim Kurulu Üyeleri Çağatay Yurtbay, Deniz Saraç, Aytekin Pekdemir ve Genel Sekreter Alper Püren ile Zonguldak’ta ziyaretlerde bulundu.

İlk olarak Zonguldak Valisi Ahmet Çınar’la görüşen Çaycuma TSO Yönetimi Zonguldak ekonomisi ve Filyos Projesi ile ilgili düşüncelerini paylaştılar. Vali Ahmet Çınar da Çaycuma TSO Yönetimine başarı dileklerini iletti.
Ardından Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı’yı ziyaret eden Çaycuma TSO Yönetimi üniversitenin Çaycuma için önemini ve Çaycuma kampüsünde yapılacak olan Gıda Tarım ve Hayvancılık Meslek Yüksekokulu ve sosyal tesislerle ilgili görüş alışverişinde bulundular. Rektör Mustafa Çufalı da Çaycuma TSO Yönetimini kutlayarak üniversite sanayi işbirliğinde önemli adımlar atılacağını vurguladı.
Zonguldak İl Emniyet Müdürü A. Metin Turanlı’yı ziyaret eden Çaycuma TSO Yönetimi Zonguldak’taki ekonomik ve sosyal yaşantı ile görüş alışverişinde bulundular. Emniyet Müdürü Turanlı da Çaycuma TSO yönetimine başarılar diledi.

Yorumlar

Trafik kazasında 2 kişi öldü, 1 kişi yaralandı

25 Nisan 2018 Çarşamba 12:07

Trafik kazasında 2 kişi öldü, 1 kişi yaralandı

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi öldü, 1 kişi ağır yaralandı. Çalan telefonunu açan İtfaiye eri acı haberi yakınlarına veremedi.

Kaza, saat 18.00 sıralarında Akcakoça-Alaplı karayolu Belediye Plajlar mevkiindeki Tünel girişinde meydana geldi. Hayrettin Koç idaresindeki 41 RK.244 plakalı otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yolun sağında bulunan uyarı levhasına çarptı. Aracın içinde sıkışan sürücü Hayrettin Koç ve yanındaki 39 yaşındaki Cengiz Koç olay yerinde hayatını kaybetti. Otomobilin arka koltuğunda sıkışan 41 yaşındaki Hülya Koç' u Alaplı İtfaiye ekiplerinin çalışmaları sonucu bulundukları yerden güçlükle çıkartıldı. Ağır yaralı olarak otomobilden ağır yaralı olarak çıkarılan Hülya Koç, olay yerine gelen ambulans ile Ereğli Devlet Hastanesine kaldırılarak tedaviye alındı.
Kaza yerinde araştırma yapan Jandarma ve İtfaiye, arabanın içinde çalan telefonu açtı. Acı haberi yakınlarına veremeyen itfaiye eri, "Kaza yapmışlar. Yaralanmışlar. Onlar hastanede, telefon Arabada kalmış" diyebildi.
Otomobil sürücüsü Hayrettin Koç'un ve Cengiz Koç'un cesetleri olay yerine gelen Cumhuriyet savcısının ardından sıkıştıkları yerden çıkarılarak otopsileri yapılmak üzere hastane morguna kaldırıldı.
Polis kazayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

Yorumlar

Çocuklar bisikletlerine kavuştular

25 Nisan 2018 Çarşamba 11:49

Çocuklar bisikletlerine kavuştular

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde, Çaycuma Belediyesi Çocuk Korosu üyeleriyle, canlı yayında söz verdiği 4 öğrenciye bisiklet armağan etti.

Çaycuma Belediye Başkan Kantarcı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, Çaycuma Belediyesi Çocuk Korosu üyelerine düzenlenen bir törenle bisiklet armağan etti. Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi önünde yapılan törende, bisikletlerine kavuşan çocuklar görülmeye değer bir sevinç yaşadı. Koro üyeleri, Başkan Kantarcı’ya sarılarak teşekkür etti. Bu sevgiye, “Bisikletleri hayırlı günlerde kullanın” diyerek karşılık veren Kantarcı, ayrıca koroda bulunan tüm öğrencilere birer katılım belgesi verdi.
Toplam 40 bisikletin dağıtıldığı törende, çocuğu bisiklet sahibi olan aileler de büyük mutluluk yaşadı. Başkan Kantarcı, törende yaptığı konuşmada, “Çocuklarımıza 23 Nisan’da nasıl bir hediye verebiliriz diye düşünürken, bunu bisiklet olarak tasarladık ve bugün de kendilerine teslim ettik. Çaycuma artık bisikletle anılan bir kent haline geldi. Çaycuma bir bisiklet kenti oldu. Koroda bulunan çocuklarımıza bir taraftan küçük yaşta müzik eğitimi verirken diğer taraftan da onları bisiklet binmeye alıştırmak istiyoruz. Bisikletleri teslim aldıkları sırada duydukları sevinci tarif etmem çok zor. Ve çocuklarımızı gerek müzik gerek spor gerekse de eğitim anlamında daha iyi yetiştirmeyi arzu ediyoruz. Geleceğimiz, çocuklarımız. Onları ne kadar iyi yetiştirir, ne kadar donanımlı hale getirirsek, ülkemizin geleceği de o derece aydınlık olacaktır. Umuyorum ve diliyorum ki, bundan sonra da Çaycuma’da bisiklete binenler daha da çoğalır. Ben istiyorum ki, bütün çocuklarımızı iyi eğitimle donatalım. Çocuklarımıza spor yaptıralım ve çocuklarımızı güzel sanatlara alıştıralım. Gelecekte, müzisyenler, yüzücüler, sporcular ve bilim adamları yetişsin istiyorum. Bu konuda eğer bizim de denizde bir damla katkımız olursa kendimi mutlu sayarım. Bu vesileyle bütün çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. 23 Nisan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihidir, 1920’de. Türkiye’nin demokrasiden sapmadan, egemenliğin gerçekten halkın elinde olduğu bir rejimin kurulacağı günleri de hasretle beklediğimi belirtmek istiyorum” diyerek tamamladı.

Yorumlar

Denemek için taktığı yüzük parmağına sıkıştı

25 Nisan 2018 Çarşamba 11:38

Denemek için taktığı yüzük parmağına sıkıştı

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde bir kadının denemek için parmağına taktığı yüzük itfaiye ekipleri tarafından çıkarıldı.

Edinilen bilgiye göre Günnar A., arkadaşından denemek için aldığı yüzüğün parmağına sıkıştığını fark etti. Evde kendi imkanlarıyla yüzüğü çıkarmaya çalışan G.A. daha önce televizyonda izlediği haberler aklına gelince çareyi Alaplı İtfaiye Müdürlüğünde aradı. İtfaiye Müdürlüğüne giden Günnar A.'nın (45) sol el yüzük parmağında bulunan yüzüğün çıkarılması için itfaiye ekipleri operasyon yaptı. İtfaiye Müdürü Sinan Taşkın yüzüğü ufak demir testere ile keserken, bir itfaiye eri de kesme işlemi sırasında Günnar A'nın parmağının yanmaması için elindeki süngerle müdahale edilen bölgeyi ıslattı.
Yaklaşık 10 dakika kadar süren müdahalenin ardından yüzük, ev hanımı olduğu belirten Günnar A'nın parmağına zarar verilmeden çıkarıldı. Günnar A, parmağından yüzüğü çıkaramadığını anlatarak, "Böyle küçük yüzük olur mu diye parmağıma takayım dedim. Çıkarmak istediğimde, parmağım şişti ve morardı. Daha önce haber kanallarında bu gibi kurtarma vakaları gördüğüm için hemen itfaiye müdürlüğünden yardım istedim. İtfaiye müdürü bazı aletler kullanarak parmağımdaki yüzüğü çıkardı. Kendilere çok teşekkür ediyorum" dedi.
Günnar A. itfaiye ekiplerine teşekkür ederek evinin yolunu tuttu.

Yorumlar