Tam bir şifa kaynağı.... Doğal Manda Kaymağı Ereğli'de...

23 Temmuz 2017 Pazar 18:04

Ereğli Haber

Tam bir şifa kaynağı.... Doğal Manda Kaymağı Ereğli'de...

Kdz. Ereğli ilçesinde inşaat sektöründe büyük projelere imza atan İşadamı İsmail Günay her gün 14 saat çalıştığını ve gün içerisindeki enerjisini manda kaymağına borçlu olduğunu söyledi. Günay 08.00 ile 22.00 saatleri arasında çalıştığını her sabah bir tatlı kaşığı manda kaymağı ve bal yediğinde gün boyu yorgunluk hissetmediğini söyledi. Günay manda kaymağının kelimenin tam anlamıyla bir şifa kaynağı olduğunu vurguladı.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesi Ereylin AVM alt girişine kısa süre önce tamamen doğal tarım ürünlerinden oluşan bir iş yeri açan İsmail Günay, Düzce'de Gölormanı Köyü'nde 780 dönüm arazi üzerine kurulu Taç Tarım'ın yüzde 100 doğal ürünlerini ilçe halkına sunmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.
Taç Tarım Ereğli satış mağazasında bulunan bazı ürünlerle ilgili bilgiler veren İsmail Günay, özellikle manda kaymağının tam bir şifa kaynağı olduğunu vurguladı. Günay gazetemize şu bilgileri verdi; “Ürünlerimizi, Düzce’de Gölormanı Köyü’nde 780 dönüm arazi üzerinde doğal ürünler üretimi üzerine kurulmuş Taç Tarım Çiftliğinden tedarik ediyoruz.

Manda Kaymağı tam bir şifa kaynağı
Burada ki satış mağazamızda bulunan ürünlerimizden örneğin Manda kaymağımız yüzde yüz doğaldır. Direk makinelerle sağım yapılıp soğuk hava depolarında dezenfektanlı bir şekilde üretim yapılıyor. El emeği göz nuru bir üründür.
Bu kaymağın faydaları çok fazla. Örneğin sabahları aç karna bal ile birlikte tüketildiğinde gün boyu enerji veriyor. Düzenli kullanıldığında gün içerisinde yorgun hissetmezsiniz.
Yine düzenli kullanımında sperm sayısını artırır ve çocuk isteyenler için çok faydalı.
Bebeği olan anneler için çok faydalı. Bebeğin diş çıkartması sırasında oluşan sızıyı diş çıkan yere sürdüğümüzde giderir. Dolayısıyla çocuğun ağrımadan dişi çıkar.
Bebeklere yedirildiğinde şişkinlik ve gazını alıyor.
İleri yaşlardaki insanlarımızda böbrek, safra, mesane taşlarını eritip vücuttan atılmasını sağlıyor.
Gelişmekte olan ergenlik yaşındaki çocuklarımızın sivilce ve akneleri cilt maskesi gibi yapıldığında bir hafta gibi kısa bir sürede iyileştiriyor. Yanık izlerini ve ciltteki akneleri tamamen temizliyor.
Balla birlikte maske yapıldığında vücutta yaşlılık belirtisi olan sarkık noktaları düzeltiyor.
Mükemmel bir ürün, doğal bir ilaç. Mesela mide ağrısı olanlar kullandığında, ağrıyı tamamen geçiriyor.
Şişkinlik Giderici: Süt kaymağı özellikle vücutta oluşan şişkinlikler için ideal bir çözüm yöntemidir. Genellikle kulakta ve ağızda oluşan şişkinler başta olmak üzere vücudun neresinde olursa olsun şişkinlikleri yok eder. Bunun için yapmanız gereken şişkinlik oluşan yere kaymağı kalın bir tabaka şeklinde krem gibi sürmektir. Bu işlemi yaptıktan sonra 20 dakika bekletin ve ılık suyla iyice yıkayın. Düzenli uygulama sayesinde bir haftada inanılmaz sonuçlarla karşılaşacaksınız.

Vücuttaki enzimleri ve kılcal damarları canlandırıyor.
Sabahları balla birlikte bir tatlı kaşığı tüketiyorum. Saat 11.00’e kadar kahvaltı yapmıyorum. Benim her gün sabah 08.00 gece 22.00 arası mesaim var ve hiç yorgunluk hissetmiyorum. Ben bu ürünü her kese tavsiye ediyorum. Çiftliğimizin sahibi Tahsin beyde kendisinin orada doğal ürünlerle tedavi olduğunu söylüyor. Tamamen doğal ürünler.
Hayvanlara fabrikasyon yada kimyasal yem verilmiyor. Gölormanı Köyü’nde konaklama imkanı da var. İsteyenler gidip, görsünler. Efteni Gölü’nün hemen kenarında. İnsanlarımız çiftliği, sağım haneyi, mandaları, tavukları gidip görsünler.

Gerçek köy tavuğu Taç Tarım’da
Orada 100 dönüm araziye 5 bin tavuk yapılmış. O ortamda yetişen tavukları biz burada insanlarımıza çok ucuz bir maliyetle sunuyoruz. X firmasında 25 TL’ye satılan tavuğu biz burada 19 TL’ye satıyoruz. Amacımız burada insanlarımızın ayak alışkanlığını, kalıcılığını sağlamak. Tavuklarımız 120 gün ile 150 gün arasıdır. 120 günden sonra kesime girer. Tamamen doğal yemlerle beslenir. Suluğu ve yemliğine varana kadar tamamen ağaçtır. Tarım bakanlığından lisanslı ve izinlidir. Bazı firmalar antibiyotikli tavukları kesimhanelerden alıyor, köy tavuğu diye satıyor. Kesinlikle soğuk zincirle geliyor ve mükemmel bir ürün. Bir kez yiyen hemen komşularına da tavsiye ediyor. En mutlu olduğum taraf buraya Alaplı’dan bile gelenler var. Köy yumurtamızda mükemmel. Yumurta tavuktan çıktıktan sonra dezenfekte edilerek paketleniyor. Ambalajlanarak satışa sunuluyor. İlaçsız, antibiyotiksiz, doğal yemlerle beslenen tavuklar. Paketlendiği ve son tüketim tarihi üzerinde yazılıdır. Ürünlerimiz 2 günde bir soğuk zincir ile Düzce’den Ereğli’de ki mağazamıza getiriliyor.

Yüzde 100 doğal Elma Sirkesi kalp krizi riskini azaltıyor
Bu bizim ebil dediğimiz yaban elmasından yapılan bir sirkedir. İçerisinde zerre kadar kimyasal yoktur.
Kandaki triglasik asit oranı 350’nin üzerine çıktığında kalp krizi riski de yüzde yüz artar. Bu ürün triglasik asiti yerle bir eder, kolesterolü düşürür. İddia ediyorum, belli insanlarda insülini de bıraktırıyor ve şekeri de yerle bir ediyor. Sabahları bir su bardağına üç yemek kaşığı kadar koyun. Üzerine ılık su ilave edilip aç karna içilirse şekeri ve kolesterolü yerle bir ediyor. Doğal ve çok iddialı olduğumuz bir ürün. İnsanlarımız bu ürünleri internette araştırsınlar. Bu yaban elması sirkesidir. Hebil dediğimizi aşsız elma.”

Yorumlar

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Arslan'a emanet...

20 Temmuz 2017 Perşembe 18:17

Ereğli Haber

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Arslan'a emanet...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Devlet Hastanesi Başhekimliği görevine Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Halil Arslan getirildi.

Zonguldak’ta daha önce Alaplı ilçesi Devlet Hastanesi’nin kurucu başhekimlik görevini yürüten Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Halil Arslan Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi görevine atandı. Birçok hastanede başarılı görevler yürüten ve son olarak Yalova Devlet Hastanesi’nde çalışan Opr. Dr. Halil Arslan, Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde ki başhekimlik görevine başladı.
Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi başhekimlik görevi bir yılı aşkın süredir vekaleten yürütülüyordu.

Yorumlar

Başkan Başol görevine başladı...

20 Temmuz 2017 Perşembe 18:07

Başkan Başol görevine başladı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Belde Belediyesi Başkanı Bayram Başol geçirdiği kalp krizinin ardından tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi.

Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol geçtiğimiz Pazar günü geçirdiği kalp krizi sonrası önce ilçedeki özel bir hastaneye ardından 112 ambulansı ile Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilmişti. Tedavisi tamamlanan Başol hastaneden taburcu edilirken, görevine de başladı. Sağlık durumun iyi olduğunu ifade eden Başol, tedavi sürecinde sağlık durumu ile yakından ilgilenen üniversite ve ilçedeki özel hastanedeki doktor ve sağlık personeli ile tüm sevenlerine teşekkür etti.

Etiketler:

ormanlı , belediyesi , bayram başol ,

Yorumlar

Pazaryeri böyle olacak...

20 Temmuz 2017 Perşembe 17:33

Pazaryeri böyle olacak...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi merkez Pazar yerindeki 2. etap rehabilitasyon çalışmalarına başladı.

Kdz. Ereğli Belediyesi, merkez pazaryerinin yerinde rehabilitasyonu kapsamındaki 2.etap çalışmalarına devam ediyor.
Geçtiğimiz yıl kullanım ömrünü tamamlayan tuvaletlerin yerine, 50,4 metrekarelik alanda 2 si engelli, 12 ayrı tuvalet ve yeterli derecede pisuarı bünyesinde barındıran erkek tuvaleti, 36 metrekare alan üzerinde ise biri engelli 7 adet lavabosu bulunan bayan tuvaleti, bay-bayan mescit, bebek emzirme ve alt değiştirme odalarının yapımı ile başlayan rehabilitasyon çalışmaları kapsamında, pazaryerinden Bağlık mahallesine çıkış istikametinde bulunan Şehit Rıdvan Sokak üzerindeki dükkanların çıkmaları geri çekilmiş, yaya yolu ve trafik düzenleme çalışması başlatılmıştı.

Çatı ve zemin değişimi çalışmalarına başlandı
Kdz. Ereğli’de merkez Pazaryerinin yerinde rehabilitasyonu kapsamında çatı ve zemin değişiminin startı da bugün verildi. Öncelikle sebze-meyve satış ve köylü pazarının çatı sökümleri ile başlayan çalışmalar kapsamında çatıların yenileneceği ve pazaryeri zemininin değişeceğini söyleyen Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal: “Pazaryerimizi yenileyerek pazaryeri kültürünü yaşatma çabasındayız” dedi.
Uysal; “Pazaryerimize yeni WC, bay ve bayan mescitleri, bebek emzirme ve alt değiştirme odalarını yaptık. Şehit Rıdvan Caddesi üzerinde bulunan dükkânların çıkmaların yıkımı gerçekleşti. Burada yaya yolu ve trafik düzenlemesi çalışması yapacağız. Belediye meclisimizde çıkan karar doğrultusunda İller Bankası borçlanması ile çatı ve zemin değişimi çalışmalarına da başlıyoruz. Bugün köylü pazarı ve meyve - sebze satış yerlerindeki çatı ve zemin değişimi için söküm işlemleri başladı. Pazaryerindeki çirkin görüntüler tamamen ortadan kalkacak” şeklinde konuştu.
Kdz. Ereğli Belediyesi merkez pazaryerindeki çalışmalar Pazar esnafı mağdur edilmeden, Pazartesi ve Cuma günleri haricinde sürdürülüyor.

Etiketler:

kdz. ereğli belediyesi , hüseyin uysal , pazaryeri ,

Yorumlar

Kandilli'de gergin dakikalar... Toplantı yaptırmadılar...

20 Temmuz 2017 Perşembe 17:31

Ereğli Haber

Kandilli'de gergin dakikalar... Toplantı yaptırmadılar...

Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Kandilli Beldesi yakınındaki Terzi köyü’nde faaliyet gösteren silis kumu üreten maden ocağının kapasite artırım için düzenlenen çevre değerlendirme toplantı köylülerin tepkisi üzerine yapılamadı.

Kdz. Ereğli ilçesinde 2010 yılından bu yana silis kumu üretimi gerçekleştiren maden şirketi kapasitesini artırmak ve cevher zenginleştirme tesisi kurmak için Çevre Bakanlığı’na talepte bulundu. Yapılan inceleme sonrası Zonguldak İl Çevre Müdürlüğü ekipleri tesis ile ilgili olarak halkı bilgilendirmek için Kandilli Beldesi Gökçeler Mahallesi’nde toplantı düzenledi. Toplantıya katılan CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın ve çok sayıda vatandaş maden şirketinin 2010 yılından bu yana çevreye ve insan sağlığına büyük zararlar verdiğini öne sürerek tepki gösterdi. Çevre Müdürlüğü’nden gelen yetkililerin açıklama yapmasına fırsat vermeyen köylüler, ellerindeki fotoğrafları göstererek toplantının yerinin yanlış olduğunu söyledi. Kendilerine hakaret edildiğini ve konuşturulmadıklarını dile getiren Çevre Şehircilik Şube Müdürü Hakan Farizoğlu, üzücü bir olay yaşanmaması için tutanak tutarak toplantıyı ertelediğini açıkladı.


Başkan Aydın’dan maden şirketine tepki
Gazetecilere açıklamalarda bulunan Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın, maden şirketinin hem çevreye hemde insan sağlığına zarar verdiğini söyledi. Aydın konuşmasında " Biz madenciliğin yapılmasına karşı değiliz. Devletin uyguladığı ve çevrecilerin uyguladığı kurallar var. İçeride bir kaç görsel sizlere gösterdik. Siz basın mensuplarının yayınladığı görüntüler bunlar biz başka yerden almadık. 2010 yılından 2017 yılına kadar olan görseller var. Meclis üyemiz Serdar Coşkun. Kendisi orada çalışırken ciğer hastalığına, silikoz hastalığına yakalanmış ve bu mahkeme tarafından da onaylanmıştır" dedi.


CHP Milletvekili Demirtaş “Doğaya korkunç zarar veren bir şirket”
Maden şirketinin atıklarını hem denize saldığını hem de ormanlara gömerek çevreye büyük zarar verdiğini iddia eden CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, firmanın daha büyük bir katliama neden olmasına içinin el vermediğini belirtti. Demirtaş konuşmasında şu sözlere yer verdi; " Bu şirketin geçmişini incelediğimizde çevre katliamını sürekli yapan bir şirket haline gelmiştir. Zehirli atıklarını toprak altına gömen, Zehirli atıklarını gece saatlerinde hem denize hem ormana hem de doğaya korkunç zarar veren bir şirket. Bununla ilgili defalarca şikayetler yapılmış olmasına rağmen, bu şikayetlerin sebebi çevre katliamı ama tedbir almamıştır hiçbir şekilde."
Jandarma ekiplerinin geniş güvenlik önlemi aldığı çevre toplantısı çevre müdürlüğü yetkililerinin Kandilli’den ayrılması ile olaysız bir şekilde sona erdi.
Toplantı sonrası köylüler cep telefonları ile kaydettikleri ve maden şirketinin denizi kirlettiğini gösteren görüntüleri gazetecilere dağıttı. Görüntülerin yeni çekildiğini dile getiren köylüler, bu kirliliğinin bölgede sürekli olarak yaşandığını iddia etti.

Yorumlar