Tat Metal artık devler arasında...

30 Mayıs 2018 Çarşamba 12:55

Ereğli Haber

Tat Metal artık devler arasında...

İstanbul Ticaret ve Sanayi Odası’nın yaptığı araştırmada Türkiye’de ilk 500 sanayi kuruluşu arasında geçtiğimiz yıl 124. Sırada yer alan Tatmetal Çelik San. ve Tic. A.Ş. bu yıl 34 sıra birden yükselerek 90. sıraya geldi. Devler arasına girmeyi başaran Tatmetal elde ettiği başarılarla bölgenin gurur kaynağı olmayı sürdürüyor.

Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Akın Tatoğlu’nun yaptığı ve Hayrettin Yavuz’un ortağı olduğu Tatmetal bölgede son yıllarda en fazla yatırım yapan firma olurken, istihdamda ise Erdemir’den sonra 2. Sırada geliyor. Yaptığı yatırımlar ve istihdamın yanı sıra sosyal sorumluluk projelerinde bölgenin en önde gelen kuruluşu olan Tatmetal son olarak Organize Sanayi Bölgesi’ne Tatmetal Camii, Akın Tatoğlu’nuın annesinin adına Cemile Tatoğlu anaokulu ve son olarak ise Akın Tatoğlu’nun babasının adını taşıyan Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’ni yaparak Ereğli halkının hizmetine sundu. Bu hizmetlerin yanı sıra 10’larca okul ve camii gibi kurumların ihtiyaçlarını karşılayan Tatmetal, her geçen yıl daha da büyüyerek bölge halkının gurur kaynağı olmayı sürdürüyor.

Yorumlar
  • Emekci
    30 Mayıs 2018 Çarşamba 13:27

    İscisi kacinci sirada

TSO üyelerine hibe ve kredi destekleri anlatıldı

25 Mayıs 2018 Cuma 19:06

TSO üyelerine hibe ve kredi destekleri anlatıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından İŞKUR, SGK, KOSGEB ve KGF temsilcilerinin katılımı ile üyelere hibe ve destekler hakkında bilgilendirme yapıldı.

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odasında İŞKUR, SGK, KOSGEB ve KGF desteklerinin anlatıldığı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Toplantıya Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Türk, Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Erdoğan, Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu ve Meclis Üyesi Salih Topaloğlu ile birlikte çok sayıda TSO üyesi katıldı.
Zonguldak Valiliği Proje İzleme ve Değerlendirme Ofisi tarafından yapılan toplantıda, KOSGEB Zonguldak Müdürlüğü Uzmanı Fatih Tağrıkulu, KGF Kdz. Ereğli Şube Yönetici Mehmet Ersin Salman, Zonguldak İş Kur İl Müdür Yardımcısı Hakkı Alkan ve Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Yardımcısı Yunus Demir kalabalık bir katılımcı grubuna hibe ve kredi destekleri ile ilgili sunumlarını yaptı. Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen bilgilendirme toplantısı üyelerin ilgili kurum temsilcilerine yönelttiği sorular ve aldıkları cevaplarla sona erdi.

Yorumlar

Faiz lobilerine inat indirime gitti

24 Mayıs 2018 Perşembe 21:48

Ereğli Haber

Faiz lobilerine inat indirime gitti

Kancalar Total Petrol ve Grand Ereğli Otel son günlerde faiz lobisinin ülkemiz ekonomisi üzerinde oynadığı oyunlara inat Benzin, motorin ve LPG ile şirket bünyesinde ki otelde konaklama fiyatlarında büyük indirime gitti.

Kdz. Ereğli ilçesinde Kancalar Şirketler Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Kancalar Total Petrol ile Grand Ereğli Otel ülkemizde son zamanlarda faiz lobilerinin oyunlarını bozmak amacıyla fedakarlık yaparak indirim kararı aldı. Kancalar Şirketler Grubu adına Hasan Kanca kendi sosyal medya hesabından yayınladığı mesajında “Son dönemde faiz lobisinin ülkemiz üzerinde oynadığı kirli oyunları çok net bir şekilde gördük ve görüyoruz. Biz bu asil milletin ne cefakar, fedakar ve cesaretli olduğunu çok iyi biliriz. Ve bir karar aldık devletimizin yanında olmak adına tüm halkımıza;
Motorinde %7 - 5,43₺
Benzin'de %5 - 6,16₺
Lpg'de %25 - 2,84₺
iskonto yapmaya fiyatları karsız satmaya karar almış bulunuyoruz.
Bunun yanı sıra otelimizde konaklamak isteyen vatandaşlarımıza % 25 indirim yapmayı kabul ettik.
Hayırlara vesile olsun” dedi.

 

Yorumlar
  • Trabzonlu
    24 Mayıs 2018 Perşembe 23:48

    Böyle bir şeyi düşünüp yapmakla bu mübarek günlerde işleriniz kat kat artmasını ne sıkıntılarınız warsa gidermesini ne dualarınız varsada en kısa zamanda kabul olmasını Cenab-ı hakdan niyaz ediyorum ALLAH razı olsun...

900 kişilik iş başvurusuna metrelerce kuyruk

30 Nisan 2018 Pazartesi 18:02

900 kişilik iş başvurusuna metrelerce kuyruk

İŞKUR İl Müdürlüğünce "Toplum Yararına Program" kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarına alınacak 900 kişinin başvuruları sabah erken saatlerde başladı. Alımlara metrelerce kuyruk oluşurken başvurular cuma günü sona erecek.


Zonguldak İŞKUR İl Müdürlüğünce "Toplum Yararına Program" kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarına alınacak toplamda 900 kişinin başvuruları sabah erken saatlerde başladı. Uzun kuyruklar oluşan başvurular hakkında açıklamalarda bulunan İŞKUR il Müdürü Gönül Demirsu, bugün başlayan başvuruların cuma günü sona ereceğini belirterek, “Bakanımızın talimatlarıyla şehrimize 900 kişilik ‘Toplum Yararına Program’ kapsamında kontenjanlar ayrılmış bulunmaktadır. Bu kontenjanın dağılımlarını kamu kurum ve kuruluşlarına yapıyoruz. Valilikler, Kaymakamlıklar, Müftülük, Kültür Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Gökçebey Fidanlık Orman İşletmesi buralara kontenjanları dağıtacağız. 30 Nisan itibariyle başvuruları kabul etmeye başladık. Cuma günü başvurular son bulacak. Yani beş gün bu başvuruları kabul edeceğiz. İl Müftülüğü ve Valilik dışındaki yerler için noter kurası çekilecektir. Bunun dışındaki yerler içinde liste yöntemiyle yapılacaktır. Noter kuramız 9-10-11 Mayıs tarihlerinde çekilecektir. Akabinde altı ay süreyle bu kişiler işlerinde çalışacaklar. Başvurularımız bugün bir hayli yoğundur. Evdeki bayanlarımıza, uzun süre işsiz kalan 35 yaş üstü erkeklerimize, engellerimize eski yükümlülerimize birinci listeden yer vereceğiz. Gerek noter kurası gerekse diğer listelerde sistem iki aşamadan oluşuyor. İlk liste dez avantajlı gruplardan oluşacak diğer diğer listede ise diğer kalan kişiler olacaktır. Öncelikle birinci listeden ihtiyaçları karşılayacağız. Yeterli başvuru olmadığı sürece ikinci listeye geçilecektir” şeklinde konuştu. 

Yorumlar

TSO'da görev dağılımı yapıldı...

27 Nisan 2018 Cuma 19:14

Ereğli Haber

TSO'da görev dağılımı yapıldı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) yönetimi ilk toplantısında görev dağılımını yaptı.

Kdz. Ereğli TSO’da dün gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında görev dağılımının yapıldığı açıklandı. Arslan Keleş başkanlığında yapılan toplantıda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılıklarına Ahmet Türk ile Serdar Bakkaloğlu, Muhasip Üyeliğe Özgür Erdoğan seçilirken Tasin Tanyıldız, Mevlüt Özdemir ve Kadir Çaygeç görev almadı. Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Aslan Keleş, yönetim kurulu üyelerine yeni görevlerinde başarılar diledi.

Yorumlar