Tekin, Alaplı Zonguldak’ın parlayan yıldızı olacak

12 Haziran 2018 Salı 18:41

Tekin, Alaplı Zonguldak’ın parlayan yıldızı olacak

Alaplı’nın Belediye Başkanı Nuri Tekin, gündeminde olan projelerle ilgili açıklamalarda bulundu. Görev süresinde 4 yılı geride bırakan ve ilçeye göz dolduran hizmetler yapan başkan Tekin hizmet konusunda müjdeler verdi.

Alaplı’nın Belediye Başkanı Nuri Tekin Alaplı halkına çeşitli konularda müjde vererek, başta Karşıyaka sahil dolgusu olmak üzere, her mahalleye piknik ve mesire alanı, esnafa kaldırım taşlarının yenilenmesi çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.
Karşıyaka dolgu alanının ne zaman biteceğinden, şehir merkezi kaldırım taşlarının değişmesinden, aile bahçelerine kadar pek çok konuya açıklık getiren Tekin, “Bizim amacımız Alaplı Belediye hizmet binası önünden yani Hükümet Caddesi güzergâhını takip ederek, İlçe Emniyet Müdürlüğümüzün olduğu binaya kadar kaldırım ve parke taşları sökerek yeniden yapmak. Bu konuyla ilgili bir kredi talebimiz vardı. Ancak bu talebimiz onaylanmadı. Bundan ötürü biraz gecikti. Biz şimdi belediyenin kendi bütçesini zorlayarak bu sözümüzü yerine getirmeye çalışacağız. 30 yıldır yapılmayan kaldırımları yapacağız. Bu konuyla ilgili çeşitli görüşmelerimiz oldu. Alaplı’da kaldırımları yakın zamana yapacağız ve yerel seçimlere yetişecek, bundan kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.
"25 dönüm sahil dolgusu tamamlanacak, Tır parkı olmayacak"
Alaplı Karşıyaka mahallesinde devam eden sahil dolu çalışmalarına da dikkat çeken Tekin, “Burada sahili doldurmaya imkânlar ölçüsünde devam ediyoruz. Buraya kesinlikle tır parkı yapılması söz konusu değil. Alaplı girişine tır parkı olur mu? Bu tür söylemler var kimse inanmasın. Buradaki iznimiz 185 dönüm sahili doldurabileceğimiz yönünde. Yani köprüden şuanda Özmen Petrol’ün olduğu noktaya kadar. Dolgu bittiğin de sahilimiz oturma gurupları, yürüme alanları, yeşil alanlarla birlikte Alaplı’nın en güzel yeri olacak” şeklinde konuştu.
“20 Yıllık sorun çözülüyor”
Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Yeni siteler mahallesinde çevre düzenlemesi ve altyapı sorunu çözmek için çalışma başlattıklarını çalışmaların tamamlandığında 20 yıllık sorunu çözmüş olacaklarını belirtti. 690 evler, Tepeköy ve sahil parkta yapımı tamamlanan aile parklarına vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini belirten Tekin, “Belediyemiz Fen İşleri ekipleri tarafından Yeni Siteler Cami Sokak ‘R’ bloklar mevkinde Çevre Düzenleme, Peyzaj ve Alt yapı çalışmaları başlattık. Yağmur suyu kanallarının yetersiz olması nedeniyle sık, sık su baskınlarının yaşandığı ve vatandaşlarımızda yoğun şekilde şikayetler alıyorduk. Yapılan çalışmalar neticesinde bu şikayetler ortadan kalktı. Yeni Siteler Cami Sokak ,’R’ Bloklar çevresindeki düzenlemelerin sona ermesini ardında da yaklaşık 20 yıldır yaşanan sorun çözüme kavuşmuş olacak” dedi.
“Aile parkları ilçenin parlayan yıldızı”
690 Evler, Tepeköy ve sahil parkta uygulanan Aile parklarına vatandaşların büyük ilgi gösterdiğini sözlerine ekleyen Başkan Tekin, “Belediye Başkanı olarak göreve başladığımız gün her mahallemizde ailelerin vakit geçirebilecekleri çocukların oyun oynayabilecekleri Aile Parkları yapmak için çalışmalara başladık. 690 evler, tepköy ve sahil parkta yaptığımız aile parkları vatandaşlarımız tarafından büyük ilgi görüyor. Yaz aylarında özellikle akşam saatlerinde yoğunluk yaşanıyor. Vatandaşlarımız isteği doğrultusunda Belediye olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Biz yola çıkarken tek sevdamız Alaplı diyerek çıktık” şeklinde konuştu.

Yorumlar
 • 3.durak
  18 Haziran 2018 Pazartesi 11:01

  Başkanım öncelikle yaptığının yaptığının çalışmalarınızan dolayı Alaplı canlandı.Ama 3.durakta çalışmalar durdu 3. Durağın arkası ve durak hakkında çalışmalafınız olacaktı sıra ne zaman gelecek acaba

 • Alaplılı
  15 Haziran 2018 Cuma 23:35

  Binelli evler f bloklar önündeki parkta calişma başlar gibi oldu kac aydır durdu burası ve etrafı cok kötü cocuklar bozuk düzensiz parkta oynuyorlar lütfen yarım kalan işlerin devamına bakılmalı şimdiden teşekür ederiz

 • Fırat
  13 Haziran 2018 Çarşamba 11:43

  BAŞKANIM DURMAK YOK YOLA DEVAM İNŞALLAH ALAPLI SAYENİZDE EKİBİNİZLE ÇOK GELİŞTİ EMEĞİNİZE SAĞLIK

Jandarma Teşkilatı’nın 179. kuruluş yıldönüm törenle kutland

12 Haziran 2018 Salı 18:38

Jandarma Teşkilatı’nın 179. kuruluş yıldönüm törenle kutland

Jandarma Teşkilatı’nın 179. kuruluş yıldönümü Zonguldak’ta törenlerle kutlandı

Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törene, Zonguldak Garnizon Komutanı ve Askerlik şubesi başkanı Ayhan Kafalı, gaziler ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Zonguldak İl Jandarma Komutanı Albay Gökhan İnan, tarafından Valilik önü Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.
Programda İl Jandarma Komutanı Albay Gökhan İnan günün anlam ve önemi ne dair bir konuşma yaparak, Jandarma teşkilatının 179. kuruluş yıldönümünü kutlayarak şöyle dedi;
“Başarılarla dolu 179 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşundan bugüne kadar yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmeti ile ulusumuzun her zaman takdirini kazanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler, milletimizin bize olan bu teveccühün bilincinde hareket ederek, var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azim ve kararlılığındayız. Türk milletinin sonsuz güvenle mazhar olmayı başaran Türkiye Cumhuriyeti Jandarması, kurulduğu günden bu yana günden bu yana günlük yaşamın her alanında ülkemizin her noktasında geçe, gündüz, sıcak, soğuk, yağmur, çamur demeden halkımızın hizmetinde olmuş bundan sonrada olmaya devam edecektir” dedi.
Tören sonrasında ise Şehitler Parkı'nda Jandarma teşkilatının 179. kuruluş yıl dönümü nedeni ile Jandarma silah ve teknik malzeme sergi açılışı gerçekleşerek tören son buldu.

Yorumlar
 • Deniz
  15 Haziran 2018 Cuma 23:41

  Başkanım 1050 evler g blokları l blokları f blokları faydanlandıgı park nedense es gecıldı modern park olmasını hala beklıyoruz oraya o park yakışmıyor f ve l bloklardan yer alltından cıkan sular kontrol altına alınmadı 4 yıla yaklaşşıyoruz hala bekliyoruz

Perşembe Belediyesinden iftar

12 Haziran 2018 Salı 18:36

 Perşembe Belediyesinden iftar

Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam tarafından Perşembe merkez mahallesinde iftar programı düzenlendi Ramazan ayında Sarıkadı Yeni Mahalle, Hacıkadı, Hacırecepler ve Keçecioğlu Mahallesinin ardından Perşembe Merkez Mahalle’sinde iftar yemeklerinin sonuncusunu gerçekleştirdi.

İftar yemeğine; CHP Zonguldak 3'ncü sıra Milletvekili adayı Umut Başoğlu, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Karapınar Belediye Başkanı Ahmet Aydın, Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zekai Kamitoğlu, önceki TSO Başkanı Rıfat Sarsık, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayri Kandemir, İlçe Ziraat Odası Başkanı Rıza Çapkın, CHP Çaycuma İlçe Başkanı Tuncay Akyol ve Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Perşembe Belde Başkanı Mevlüt Çelebi, GMİS eski Başkanı Ramis Muslu, siyasi parti temsilcileri, Perşembe Belediyespor Kulübü Başkanı Teoman Koç ve yönetim Kurulu üyeleri, Belediye Meclis üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler, esnaflar ve din görevlileri de iftara katılanlar arasındaydı.
Yoğun katılım olan iftar yemeğinde önce, din görevlileri tarafından kısa bir program düzenlenerek ilahiler okunarak dualar yapıldı.
Programda konuşan Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam yaptığı konuşmasında; " Her sene geleneksel olarak düzenlediğimiz iftar programlarımızın sonuncusunu Merkez Mahallemizde gerçekleştiriyoruz. İftarımıza katılan tüm misafirlerimize hoş geldiniz diyorum. Afiyet olsun. 3 gün sonra kutlayacağımız Ramazan bayramınızı da kutluyor, bayramınız mübarek olsun diyorum. Katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum “dedi.

Yorumlar

MFA çalışanları ile iftarda buluştu

12 Haziran 2018 Salı 18:34

MFA çalışanları ile iftarda buluştu

Zonguldak'ta yerleşik Türkiye'nin en önemli solunum koruyucu maske üreticisi MFA Ramazan ayının son günlerinde çalışanları ile birlikte iftarda bir araya geldi.

Bir otelde verilen ve yaklaşık 120 kişinin katıldığı iftar programına Solunum ve Koruyucu Maskeler (MFA) sahiplerinden Fatih Furtun ve Murat Uzun ve aileleri, çalışanlar ve basın mensupları katıldı. MFA ortaklarından Murat Uzun konuşmasında; "Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz hem kucaklaşma hem kaynaşma hem de bir anlamda rahatlama yemeği olan kabul ettiğimiz hem de helalleşme yemeği olan iftar yemeğine hepiniz hoş geldiniz. Meblağ olarak yaklaşık 50 kişiyle iftar yemeği yapmıştık bu sene 120 kişiye iftar açtırdık seneye inşallah kendi fabrikamız da çok daha farklı atmosferde çok daha fazla çalışma arkadaşlarımızla beraber bir iftar yemeğini yeni fabrikamızda açtırmayı ümit ediyoruz. Sizler üretiyorsunuz bizler yapmaya çalışıyoruz. Şirketimizi yönetmeye gayret ediyoruz. Bu çerçevede hem şehrimize hem milletimize hem devletimize hep birlikte çok çok önemli bir sanayii kuruluşunu kazandırmak üzere bu yolda mücadele veriyoruz. İnanıyorum ki bu yolun sonu her birimiz için çok güzel anılarla dolu olacak hem şehrimize hem devletimize hem milletimize çok yararlı hizmetler verecek bir sanayii grubunun temellerini attık ve bundan sonra bu yolda birlikte yürüyeceğiz. Ben her ramazanda olduğu gibi şunu söylüyorum elbette ki çalışma anında zaman zaman istesek te istemesek de birbirimizi üzdüğümüz birbirimizi kırdığımız anlar olabilir beklentilere cevap veremediğimiz anlar olabilir ama bir şey var ki fatih bey ve ben her ne yapıyorsak kişisel zenginliğimiz için değil samimi olarak ulusal zenginliğimiz için memleketimize devletimize yararlı hizmetler yapabilmek için bir gayretin içerisindeyiz. En son dahi istemeyeceğimiz şey sizlerin kalplerini kırmak sizlerin bilmeden dahi olsa hakkınıza girmek olurda bizde benim gönlümün kırıldığı maddi olarak yada manevi olarak her kimde eyer bir kırgınlığımız bir üzgünlüğe sebep olmuşluğumuz varsa biz her sene olduğu gibi bu senede ramazan ayını helalleşme ayı olarak belirliyoruz ve diyoruz ki yarın sabah itibariyle bu kardeşlerimiz bizlere ulaşsınlar ve biz onlarla helalleşelim bunu çok önemsiyoruz eyer biz bu ruhu kaybedersek işimizin bereketi kaçar işimizin bereketi kaçarsa hedefe varacağımız yol şaşar yol şaşarsa zaten söylemeye gerek yok. Bu vesileyle bu geceye katılımınızdan dolayı her birinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum bizden yana bir hak varsa ben kendi adıma bu hakkı helal ediyorum ve bugüne kadarki ticaretimizde çalışma arkadaşlığımızda yol arkadaşlığımızda gönül arkadaşlığımızda da sizlerden helallik istiyoruz sağ olun var olun" ifadelerine yer verdi.
Murat Uzunun ardından konuşan Fatih Furtun ise; "Ben herkese MFA'da çalışan MFA'yı MFA yapan her birinize çok teşekkür etmek istiyorum. Ülkemizdeki olumsuz ekonomi şartlarına rağmen biz bu seneye güzel girdik güzel devam ediyoruz. Güzel bitireceğiz özellikle ihracat anlamında çok güzel gelişmeler yakaladık ve burada MFA'daki herkese teker teker teşekkür etmek istiyorum. Allah'ın izniyle seneye yeni fabrikamızda yeni çalışma arkadaşlarımızla ve daha dinç olanaklarımızla belki fabrikamızın avlusunda yapacağımız iftarla tekrar merhaba diyeceğiz tekrar herkese teşekkür ediyorum şimdiden herkesin ramazan bayramını kutluyorum Allah hepinizin gönlüne göre versin" dedi.

Yorumlar

Saadet Oruç Ereğli-Devrek yolunda

12 Haziran 2018 Salı 14:12

Ereğli Haber

Saadet Oruç Ereğli-Devrek yolunda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Saadet Oruç Ereğli-Devrek arası karayolunun Çaylıoğlu kesiminde incelemelerde bulundu. Büyük bir kısmı tamamlanan yolun açılmayan kısmını gezen Oruç, Karayolları Genel Müdürü ile görüştü ve en kısa sürede bitirilmesi için söz aldı.

Ereğli Haber- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Saadet Oruç, Armutlucumalılar Derneği Başkanı Dursun Özcan, Eski Başkan Şenol Akyol, Çaylıoğlulular Derneği Başkanı Fikri Kayacan’ın daveti üzerine Ereğli-Devrek karayolunun Çaylıoğlu kesiminde incelemelerde bulundu. Dernek Başkanları Ereğli-Devrek Karayolu’nda yaşanan süreci ve bu yolun önemini anlattıkları Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç’tan olumlu yaklaşımı ile karşılaştı. Başdanışman Oruç, telefonla Karayolları Genel Müdürü’nü arayarak Ereğli-Devrek arası karayolunun önemini anlatıp özellikle Çaylıoğlu’na kadar olan kısmın bir an önce açılmasını istedi. Oruç, Ereğli-Devrek karayolunun Çaylıoğlu kesiminin en kısa sürede ulaşıma açılması için çalışma başlatılacağını, Çaylıoğlu-Devrek arasının da en kısa zamanda çözüme kavuşması için takipçi olacağını söyledi.

 

Yorumlar
 • ormanlılı
  16 Haziran 2018 Cumartesi 02:21

  yedi oyum vardi. ilk kez chp ve ince diyoruz. koylerdeki herkes ince diyor bu secimde

 • Cihan şen Darıca Zonguldaklılar Dernegi Başkanı
  13 Haziran 2018 Çarşamba 13:43

  Dernekçiligin Önemi bir daha ortaya çıkmış oldu TEBRİK EDERİM BAŞKANLARI STK LAR ÇALIŞIYOR HELAL OLSUN okadar bürokrat siyasetçi Başkanı Muhtarı azası varken Bu olayı da başkanlar yürütüyorsa DEMEKKİ DOĞRU YOLDAYIZ

 • ereglülü
  13 Haziran 2018 Çarşamba 09:32

  unutulan kdz eregli hatırlanır hale geldi tökezledikten sonra eski vekillerin açtıgı yaraları kapatmaya çalışılıyor ama nafile tertemiz bir sayfa

 • demir
  13 Haziran 2018 Çarşamba 09:21

  sayın ereğli gazetesi dun yorum yazdım yayınlanmadı sizdemi akp lısınız özgür gazeteci olun lütfennn

 • demir
  12 Haziran 2018 Salı 15:31

  valla akşama kadar resım cektırın başka birşey yapmayın sakın 3 sene sonra bıtecekmış yol hani 2018 teslimdi yazık cok yazık oyda yok desdekte yok akp ye hakkımı helal etmıyorum KDZ EREĞLİLİ OLARAK

 • burak
  12 Haziran 2018 Salı 14:35

  simdi mi akliniza geldi acaba eregli ve kötüye giden durum :))))gülünecek hallesiniz