Tekstil atölyesinin çatısı çöktü

28 Ocak 2022 Cuma 10:59

Tekstil atölyesinin çatısı çöktü

Zonguldak'ın Asma Mahallesi'nde bir tekstil atölyesinin çatısı çöktü.

Edinilen bilgiye göre olay, dün Asma Mahallesi'nde bir tekstil atölyesinde meydana geldi. Hikmet Kavaz’a ait ve 27 kişinin çalıştığı tekstil atölyesinin yoğun kar yağışı nedeniyle çatısı çöktü.
İşletmenin 1 haftadır kapalı olması can kaybını önledi. Öte yandan, çökme sırasında atölyede bulunan birçok makine zarar gördü.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , heyelan , çökme , kırılma

Yorumlar

Heyelan Nedeniyle Yol Trafiğe Kapatıldı

28 Ocak 2022 Cuma 10:40

Heyelan Nedeniyle Yol Trafiğe Kapatıldı

Zonguldak'ın Kilimli ilçesine bağlı Çatalağzı beldesinde meydana gelen heyelan nedeniyle yol trafiğe kapatıldı.

Bir otomobil ise devrilen ağacın altında kaldı.
Edinilen bilgiye göre olay, Çatalağzı beldesine bağlı Yaka Mahallesi'nde kar yağışı nedeniyle ana yolda heyelan meydana geldi. Heyelan nedeniyle yol kenarındaki toprak ve ağaç parçaları yola döküldü. Bir otomobil ise yıkılan ağacın altında kaldı. Araçta maddi hasar meydana gelirken olayda yaralanan olmadı. Belediye ekipleri kapanan yolu açma çalışmalarına başladı. Ulaşım ise alternatif güzergahlardan sağlandı.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , kar , kaza , buzlanma , heyelan

Yorumlar

Borulardan mama kabı yaptılar

27 Ocak 2022 Perşembe 15:49

Borulardan mama kabı yaptılar

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde veteriner kliniği ekibi kış aylarında sokak hayvanlarının aç kalmaması için hummalı bir çalışma başlattı.

Borulardan yaptıkları mama istasyonları Çaycuma’dan Karabük’e kadar yerleştirildi.
İlçede Veteriner hekimlik yapan ve HAYTAP’ın Karadeniz Bölge Sorumlusu olan Doğuş Özdil ve ekibi yoğun kar yağışı ve ağır kış şartları altında kalan sokak köpeklerine sahip çıkmaya devam ediyor. Çaycuma-Gökçebey-Yenice-Karabük güzergâhında her birinin 8-10 kg kapasiteli mama alan borulardan yaptıkları mama istasyonlarını yerleştirdiler. Veteriner Hekim Özdil, hayvanseverlere yardım çağrısında bulunarak şunları söyledi:
"Personellerimizle birlikte Gökçebey’ den Yenice istikametine, Kayadibi mevki girişine, Yenice şeker kanyonu mesire alanı girişine mamalar bırakarak burada bulunan can dostlarımızın beslemelerini yaptık. Yenice-Karabük tünelleri mevkii ve Balıkısık-1 tüneli mevkiine herkesin kolaylıkla temin edebileceği borulardan oluşan kliniğimizde yaptığımız mama istasyonlarından yerleştirdik. Devamında İkizdere tüneli ile Keltepe tüneli arasında bulunan mevkide bulunan can dostlarımıza mama bırakarak beslemelerini yaptık. Yellikaya tüneli mevki ve Pirinçlik tüneli mevki çıkışında bulunan can dostlarımızın olduğu alanlara mama istasyonlarımızdan taktık ve beslemelerini yaptık. Hasta olduklarını tespit ettiğimiz can dostlarımızı tedavilerini ve iç-dış parazit tedavisini yaptık. Hatta birkaç ay önce yine bu güzergâhta tasmalı olarak ayakları sakat halde olan bir dişi köpeğimizi tedavi amaçlı alıp getirip kliniğimizde tedavisini yapmıştık, birkaç gün önce bu annemizin yavruları oldu. Her zaman dediğimiz gibi ‘yaşatmak sanattır. Birlikte yaşıyoruz, birlikte yaşatalım' lütfen sizde evinizde sofranızdan artan yemeklerinizi çöpe değil de çöpün kenarına bırakın inanın elbet bir can dostumuz gelecek ve o gün aç uyumayacaktır. Aslında bu kadar basit."

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , kar , kaza , buzlanma , hayvanlar , mama

Yorumlar

6 Tekne Su Altında Kaldı

27 Ocak 2022 Perşembe 15:41

 6 Tekne Su Altında Kaldı

Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle 6 tekne batarken, 1 tekne ise çekici yardımıyla su altından kurtarıldı.

Kozlu ilçesinde bir kaç gündür devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle limanda bulunan 6 tekne battı. Batan teknelerin kurtarılması için limana çekici çağrıldı. Yoğun kar yağışı altında yapılan kurtarma çalışmalarında denizin içerisindeki bir tekne kurtarılabildi. Denizin içerisinde bulunan 5 tekne ise vincin yetersiz kalması nedeniyle çalışmalar sonlandırıldı. Balık adamlar da çalışmalara denize girerek destek verdi. Diğer yandan kurtarma çalışmalarını yakından takip eden Kozlu Su Ürünleri Koperatifi Başkanı Ergün Kayhan ise tekne sahiplerini tekneleri kontrol etmelerini konusunda uyararak, su altında çıkan teknenin düzgün şekilde çıkarılması için talimatlar verdi.
Limanda bulunan vatandaşlar ise “Teknesi olanlar teknesine sahip çıkacak. Her gün bakacaklar. Böyle birşey yok. Bizim teknemiz karada yine buraya geliyoruz. Battıysa da yapacağımız birşey yok” dedi. Teknelerin kurtarılma anı ise saniye saniye cep telefonu ile görüntülendi.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , kar , kaza , buzlanma

Yorumlar

Heyelan Sonrası Çalışma Başlatılacak

27 Ocak 2022 Perşembe 13:36

Heyelan Sonrası Çalışma Başlatılacak

Zonguldak-İstanbul karayolunda meydana gelen heyelan sonrası ulaşım, alternatif güzergahlardan sağlandı.

Üzeri telle kapatılan araziden kopan dev kaya parçaları karayoluna indi. Ekipler, bölgede yapılan incelemelerin ardından çalışmalara başlayacak.
Edinilen bilgiye göre, 11.00 sıralarında Zonguldak-İstanbul karayolu Değirmenağzı Tünelleri mevkiinde heyelan meydana geldi. Heyelan riski nedeniyle üzeri telle kapatılan araziden kopan devasa kaya parçaları karayoluna indi.
Karayolları Bölge Müdürlüğüne bağlı ekipler, heyelanın meydana geldiği bölgede inceleme yaptı. Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, yolu kapatarak güzergahı kullanan sürücüleri geri çevirdi.
Yol ulaşıma kapatılırken ekipler, heyelanın yaşandığı yerde temizleme çalışmaları başlatacak. Alternatif güzergahlara sevk edilen bazı sürücüler ise yoğun kar yağışı nedeniyle ilerlemekte güçlük çekti.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , kar , kaza , buzlanma , heyelan

Yorumlar