Telefon kablosu hırsızları suçüstü yakalandı

1 Aralık 2020 Salı 20:18

Telefon kablosu hırsızları suçüstü yakalandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde kablo hırsızlığı yapan bir kişi suçüstü yakalandı. Jandarmanın soruşturması üzerine aynı kişi ile bağlantılı 9 ayrı kablo hırsızlığının faili olduğu düşünülen 5 kişi daha yakalandı.

Olay 30 Kasım 2020 Pazartesi günü 01.20 sularında ilçeye bağlı Yenidoğancılar Köyü Değirmen mevkiinde meydana geldi. Ereğli İlçe Jandarma Komutanlığı Çaylıoğlu Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri iletişim kablolarının kesildiğine dair ihbar alınmasının ardından harekete geçti. İhbar üzerine olay yerine gelen ekip bölgede kablo hırsızlığını gerçekleştiren M. A. (39-E) isimli şüpheliyi suçüstü yakalayarak gözaltına aldı. Jandarma ekiplerinin olay yerinde ve şahsın otomobilinde yaptığı aramada 1 adet demir testere, 4 adet kesilmiş direk ve yaklaşık 200 metre kesilmiş vaziyette iletişim kablosu ele geçirildi. 

 

Gözaltına alınan M. A.’nın ifadesinden olay ile bağlantısı olduğunu tespit eden jandarma ekipleri Ereğli ve Alaplı ilçelerinde değişik tarihlerde organize şekilde toplam 9 ayrı tel hırsızlığı olayına karışan Y. Y., A. Ö., E. Ö., A. E., S. A. isimli 5 şüpheli gözaltına alındı. Jandarmadaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından M. A. Y. Y., A. Ö., E. Ö., A. E. ve S. A. adliyeye sevk edildi.

Zanlıların savcılıkta ki sorgusu sürüyor.

 

Yorumlar

Kaymakamdan yeni açıklama

1 Aralık 2020 Salı 16:55

Kaymakamdan yeni açıklama

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kaymakamlığı Covid-19 nedeniyle hafta sonları sokağa çıkma yasağından dolayı vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için Pazar kurulucak yerleri açıkladı.

Kdz. Ereğli Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamaya göre pazar kurulacak yerler şu şekilde:” Her Pazartesi Merkez Pazarı, her Salı Kadıtarlası Pazarı,her Çarşamba Cumartesi Pazarı alanı,her Perşembe Kepez pazarı,her Cuma Merkez Pazarı”

Yorumlar

Kdz.Ereğli Belediyesi borçları yapılandırıyor

1 Aralık 2020 Salı 14:14

Kdz.Ereğli Belediyesi borçları yapılandırıyor

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediyesi, borcu bulunan vatandaşların borçlarını yeniden yapılandırma işlemlerine başladı.

Son başvuru tarihi 31 Aralık 2020.Kdz. Ereğli Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün konuya ilişkin açıklaması şu şekilde:“7256 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunu kapsamında Belediyeye olan borçların yapılandırma işlemleri başlatılmıştır.Emlak, Su, ÇTV, Kira gibi her türlü borcunu yapılandırmak isteyen vatandaşlarımızın 31.12.2020 tarihine kadar Belediyemiz Mali Hizmetler Müdürlüğü Borç Takip Servisi’ne başvuru yapması gerekmektedir.”

Yorumlar

İşçileri taşıyan kafes arıza yaptı

1 Aralık 2020 Salı 12:26

İşçileri taşıyan kafes arıza yaptı

Türkiye Taş Kömürü Kurumu Karadon Müessese Müdürlüğü'nde (TTK) işçileri taşıyan kafes arıza yaptı.

Kafeste bulunan 35 işçi mahsur kalırken kurtarma kafesi ile mahsur kalan 35 işçi kurtarıldı.
Edinilen bilgiye göre olay Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde bulunan Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü Kilimli İşletmesi'ne meydana geldi. İddiaya göre 16:00-24:00 vardiyasında çalışan maden işçilerini yer üstüne çıkartan kafes -260 -360 kotu arasında arıza yaptı. Elektrikten meydana gelen arıza nedeniyle yaklaşık 35 işçi kafeste mahsur kaldı. Yaşanan olayın ardından kurtarma ekipleri ocağa girerek kurtarma kafesiyle kafeste mahsur kalan işçileri gruplar halinde Gelik ve Kilimli işletmesinden çıkarttılar. Kafeste mahsur kalan işçilerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.
Elektrik arızası nedeniyle işçilerin kafeste mahsur kaldığını ifade eden Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Mali Sekreteri Volkan Yıldız, “Bu akşam 22.45 civarında elektrik arızası nedeniyle kafes arıza yaptı. Yaklaşık 35 madenci arkadaşımız kafesin içindeydi onlarda kurtarmayla şuan kurtarıldı. Bir grup Gelik işletmesinden diğer grup Karadon işletmesinden çıkartılıyor. Arkadaşlarımızın bir kısmı Gelik’ten geldi diğer arkadaşlardan buradan geldi. Elektrik kısmında meydana gelen bir arıza tam arızanın nedeni belli değil. Hiçbir işçimizde şuan bir sıkıntımız yok hepsinin sağlıkları iyi çok şükür” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Büfede alkol sunumuna ceza

1 Aralık 2020 Salı 12:15

Büfede alkol sunumuna ceza

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bir büfede alkol sunan, kapalı alanda içenlere toplamda 14 bin 598 lira ceza uygulandı.

Kdz. Ereğli İlçe Jandarma Komutanlığı, Merkez Jandarma Karakol Komutanlığı ile Süleymanbeyler köyünde saat 21.00 sıralarında gerçekleştirilen önleyici kolluk devriyesi M.A. (35) isimli şahsın işlettiği büfede alkol sunumu yaptığı ve tütün mamulleri tüketildiği tespit edildi.
İşletme sahibine; Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi gereğince 3 bin 180 TL, alkol sunumu yaptığı için 7 bin 140 TL, kapalı alanda sigara içirdiği için 2 bin 104 TL idari yaptırım uygulandı.
İş yerinde sigara içen N.C. (20) ve K.M. (19) isimli şahıslara; Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi gereğince kişi başı 900 TL ve kapalı alanda tütün mamulleri tükettikleri için kişi başı 187 TL İdari para cezası uygulandı.
Şahıslara toplamda 14 bin 598 TL idari para cezası uygulandı.

Yorumlar