Tenis Deniz Spor Kulübü yenilendi

24 Temmuz 2019 Çarşamba 10:04

Tenis Deniz Spor Kulübü yenilendi

Türkiye de kurulan ilk dört tenis kulübünden biri olan Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü tarafından 1948 yılında yaptırılan ve o tarihten günümüze kadar bu güzide kulübümüzün büyük başarılara imza atarak Zonguldak ve ülke sporuna hizmet verdiği tenis kortları Yönetim Kurulunun büyük çabaları sonucunda yenilendi ve çağdaş standartlara ulaştırıldı.

Tesiste bulunan üç kort önce taşlama, Rebound patch dolgu işlemi gibi çeşitli işlemlere tabi tutularak yüzeyi bakımdan geçirildi. Daha sonra dünyanın önemli organizasyonlarının yapıldığı kortlara uygulanan Rebound Ace Top Coat kaplama malzemesi ile kaplanan zeminler son olarak Line Marking sistemiyle çizgilerin çekilmesiyle Dünya standartlarına ulaştırıldı. Ayrıca Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü Yönetim Kurulu tarafından soyunma odaları, duşlar ve tuvaletler de bakım ve yenileme sürecinden geçirilerek tesiste önemli yatırımlar yapıldı. 
Özçep, “Tenis sporu için çalışmaya devam ediyoruz” 
Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübünün Başkanı Çetin Özçep gerçekleştirdikleri bu önemli yenileme çalışmaları ile ilgili olarak şunları söyledi: 
“Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü Zonguldak kentimizin ve Türkiye’nin çok önemli ve tarihi spor kulüplerinden biridir.1948 Yılında çok zor şartlara rağmen Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübünün kurucuları tarafından temelleri atılmış ve ülke sporuna kazandırılmış olan bu tesisler kulübümüzce korunmuş ve sürekli olarak geliştirilerek dünya standartlarına ulaştırılmıştır. Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü Yönetim Kurulu ve tüm mensupları olarak ülke çapında tanınan ve saygı duyulan bir spor kulübünün mensupları olmaktan ve de kentimizi en iyi şekilde temsil etmekten onur duymaktayız.68 Yıllık parlak tarihimizi yazdığımız, birçok başarılı tenisçi ve antrenörler yetiştirdiğimiz, büyük organizasyonlara ev sahipliği yaptığımız bu tesislerimizi yenileyerek dünya standartlarına getirmiş olmaktan da büyük gurur duyuyoruz. Her yaştan sporcu ve izleyicilere hizmet vermeye devam edeceğimiz bu güzel tesisin Zonguldak kentimize ve ülke sporuna hayırlı olmasını diliyorum.” 

 

Yorumlar

Gençlerden kurulan Kömürspor kampa girdi

22 Temmuz 2019 Pazartesi 18:18

Gençlerden kurulan Kömürspor kampa girdi

Maddi sıkıntılar ve transfer yasağı gibi bir çok sorunla boğuşan Zonguldak Kömürspor, 22 kişilik genç bir kamp kadrosu oluşturarak 1.etap kampı için 100.Yıl Bakacakkadı tesislerine gitti.


TFF 2.Lig Beyaz Grupta ki temsilcimiz Zonguldak Kömürspor ilk etap kamp çalışmaları için saat 14:30'da kendi tesislerinde toplanarak 100.Yıl Bakacakkadı tesislerine hareket etti. 
Kırmızı Lacivertli ekibin kamp kadrosunda, A takım genç oyuncuları Kaptan Kaan Akgün, Egemen Yaylı, Cömert Kandemir, Sabri Ege Ömür ve altyapı oyuncuları Mutlu Kanyılmaz, Yağız Karaman, Yunus Kerem Güney, Emirhan Ortahisar, Selçuk Koçaklı, Serhat Koçaklı, Arda Aybars, Selim Gültepe yer aldı. Öte yandan kaleci Sinan Ören, Mustafa Söylemez, Melikhan Yılmaz Tezcan Gökmen ve yeni transfer Hakan Çevik kendi imkanlarıyla kampa dahil olacakları öğrenildi. 
Maddi sıkıntılar nedeniyle zor günler geçiren Zonguldak Kömürspor'un genç bir kamp kadrosu kurduğu gözlerden kaçmadı. Zonguldak Kömürspor'un kamp kadrosuna gurbetçi ve Ereğli İlçesin'den de 6 7 futbolcu denenmeye alındı. Kırmızı Lacivertli ekibin 100.yıl Bakacakkadı da yapacağı ilk etap kampında denenecek olan oyuncular teknik direktör Serkan Afacan raporu doğrultusunda kalıp kalmayacağı belli olacak. Kırmızı Lacivertli ekip 100.yıl Bakacakkadı da yapacağı 10 günlük kampın ardından 2 gün oyuncuları izin verilecek. Ardından Zonguldak Kömürspor ikinci etap için kendi tesislerinde toplanarak Bolu'ya hareket edecek. 

Yorumlar

Şemsi Denizer futbol turnuvası sona erdi

19 Temmuz 2019 Cuma 14:10

Şemsi Denizer futbol turnuvası sona erdi

Eski futbolcu Hacı Kara tarafından Genel Maden İşçileri Sendika Başkanı(GMİS)merhum Şemsi Denizer anısına bu yıl 7'incisi düzenlenen Şemsi Denizer futbol turnuvası sona erdi.

Veteran arasında oynan final maçında Tekno Time ile Zonguldak Veteranlar Fener senetetik sahada karşı karşıya geldi.Heyecanlı ve nefes kesen maça sahne olan müsabaka 2-2 eşitlik sona erdi. Kurallar gereği penaltı atışlarına gidildi. Tekno Time, penaltilarda Zonguldak Veteranlari 5-3 yenerek şampiyon oldu. 
Maçın ardından kupa töreni düzenlendi. Şampiyon Tekno Time şampiyonluk kupasini Genel Maden İşcileri Sendlikasi (GMİS) Teşkilatdirma Sekreteri Tayfun Demir ve merhum Şemsi Denizerin kız kardeşi Zeynep Şennur verdi. Şampiyon Tekno Time şampiyonluğu doyasiya eğlenerek kutladi. 
Ardından turnuva organizatörü Hacı Kara, turnuvaya desteklerinden dolayı Genel Maden İşcileri Sendlikasi (GMİS) Teşkilatdirma Sekreteri Tayfun Demir ve merhum Şemsi Denizerin kız kardeşi Zeynep Şennur'e Şemsi Denizer turnuvasının formasını takdim etti. 
Başkan Tayfun Demir; ''Bu turnuvaya katılan herkes birinci'' 
(GMİS) Teşkilatdirma Sekreteri Tayfun Demir , ''Turnuvaya katkı sağlayan bütün takımlara teşekkür ederiz. Buranın birincisi yok. Bu turnuvaya katılan arkadaşların hepsi birinci. Hacı kardeşimize de bu turnuvayı 7 yıldır yaşattığı için teşekkür ederim''dedi. 
Turnuva organizatörü Hacı Kara; ''Merhum başkanımızı yaşatmaya devam edeceğim'' 
Turnuva organizatörü Hacı Kara, elinden geldiğince merhum başkann anısını yaşatmaya devam edeceğini söyleyerek, ''Rahmetli başkanımız Şemsi Denizer anmak ve yaşatmak bu sene de nasip oldu. İnşallah Allah seneye de nasip eder. Şemsi Denizer başkanımız iyi bir başkandır iyi uyusun. Biz elimizden geldiğince onun anısını yaşatmaya devam edeceğiz. Turnuvayı bu sene veteranlar kategorisinde tamamladık. Bu turnuvaya destek veren Tayfun Demir başkanımıza ve Sendikaya teşekkür ediyoruz''diye konuştu. 
Merhum Denizer'in kız kardeşi Şennur; ''Şahane bir vefa örneği'' 
Merhum Şemsi Denizerin kız kardeşi Zeynep Şennur, şahane bir vefa örneği olduğunu belirterek, ''Ben rahmetli ağabeyime vefasını gösteren Hacı kardeşimize çok teşekkür ediyorum. Diğer vefalı arkadaşlara da ayrıca teşekkür ediyorum. Kazanan takımı da kutluyorum. Şahane bir vefa örneği gösterdiler. Beni çok duygulandırdılar herkese çok teşekkür ediyorum" dedi. 

Yorumlar

Bu gurur Kdz Ereğli Taekwondo Spor Kulübü'nün...

19 Temmuz 2019 Cuma 13:23

 Bu gurur Kdz Ereğli Taekwondo Spor Kulübü'nün...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde ulusal ve uluslararası müsabakalarda önemli dereceler elde eden sporcular yetiştiren Kdz. Ereğli Taekwondo Spor Kulübü’nden 4 kız iki erkek olmak üzere 6 genç sporcu milli takım seçmelerine katılacak.


Taekwondo antrenörü Murat Kalem’in son yıllarda yetiştirdiği genç sporcular ulusal ve uluslararası müsabakalarda önemli dereceler elde ederek Zonguldak ve Ereğli’yi gururla temsil etmeye devam ediyor. Kdz. Ereğli Taekwondo Spor Kulübü antrenörü Murat Kalem’in çalıştırdığı 6 genç sporcu milli takım seçmelerine katılmaya hak kazandı. Kdz. Ereğli Taekwondo Spor Kulübü’nden yıldızlar kategorisinde Yasin Açıkgöz ile Muhammet Mustafa Temel, ümitler kategorisinde Şevval Bayrak ile Elçin İlik ve gençler kategorisinde ise Rabia Bozkurt ile Esra Bayrak Ankara’da düzenlenecek olan milli takım seçmelerine katılacak. Kdz. Ereğli Taekwondo Spor Kulübü Antrenörü Murat Kalem, son yıllarda sporcularının elde ettiği başarılarla Zonguldak ve Ereğli’yi gururla temsil etmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Antrenör Kalem konuşmasında “Sene boyunca aldıkları Türkiye dereceleriyle mili takım seçmelerine kadar yükselen sporcularımı kutluyorum. Artık ilde değil yurt dışında da yarışacak kadar kaliteli sporcular yetiştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Millî takım seçmelerine katılacak olan sporcularımız seçmelerde başarılı oldukları takdirde Avrupa şampiyonasında ve Uluslararası şampiyonalarda milli takımımızı temsil edeceklerdir. İnşallah sporcularımız bu gururu bize yaşatır ve ülkemizi en iyi şekilde temsil ederler. Ben şimdiden seçmelere katılacak olan tüm sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.

Etiketler:

spor , taekwondo , kdz ereğli

Yorumlar

Göçükte kaybettikleri arkadaşları için futbol okulu açtılar

18 Temmuz 2019 Perşembe 10:09

Göçükte kaybettikleri arkadaşları için futbol okulu açtılar

Zonguldak 2. Amatör Küme takımlarından Subatanspor, göçükte kaybettikleri takım arkadaşları, 'Hasan Yıldırım' anısına yaz futbol okulu açtı.

Zonguldak 2. Amatör Küme takımlarından Subatanspor, geçtiğimiz yıllarda göçükte hayatını kaybettikleri takım arkadaşları, 'Hasan Yıldırım' anısına yaz futbol okulu açtı. Karadon sahasında gerçekleşen yaz futbol okulunda 10-15 yaş gurubunda çocuklar kulübün futbolcuları Aytaç Güler ve Ramazan Demir yönetiminde futbolun temel eğitimlerini alarak Türk futboluna kazandırılıyor.Çoğu madencilerden kurulu bir takım olan Subatanspor, açmış oldukları Hasan Yıldırım yaz futbol okulunu, yaz boyunca devam ettirmeyi planlıyor. Yaz okulu kapsamında yetenekli oyuncular keşfedilerek lisans çıkartılıp Subatanspor'a kazandırılacak. 
Amaçlarının arkadaşlarının ismini yaşatmak olduğunu ifade eden Subatanspor'un emektar yöneticisi Recep Demir, "Geçtiğimiz yıllarda kaybettiğimiz takım arkadaşımız Hasan Yıldırım anısına yaz futbol okulu açtık. Hasan Yıldırım arkadaşımızı da buradan rahmetle anıyoruz. Amacımız onun ismini yaşatarak yeni Hasan Yıldırımlar yetiştirmek. Yaz futbol okuluna yoğun bir katılım var. Amacımız burada futbolun temel eğitimlerini vererek Türk futboluna oyuncu kazandırmak. İnşallah yaz futbol okulunda yetenekli çocukları keşfederek kulübümüze kazandırmayı planlıyoruz. Amacımız yıllarca bu yaz futbol okulunu devam ettirmek istiyoruz" dedi. 

Yorumlar