Tiyatroya davetlisiniz...

5 Nisan 2018 Perşembe 18:02

Tiyatroya davetlisiniz...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Yeditepem Sanat Tiyatrosunun hazırlamış olduğu “Sahte Cennette ki Sessiz Çığlık “ isimli tiyatro oyununu Ereğli’ye getiriyor.

Uyuşturucu bağımlılığı ve kullanımına karşı halkın bilinçlendirilmesi hedeflenerek hazırlanan oyun, oyunun yazılmasından sahnelenmesine kadar gelen süreçte Emniyet Genel Müdürlüğü, Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) ve AMATEM Doktor kadrosu ile birlikte çalışılan özel bir oyun özelliği taşıyor.
“Sahte Cennette ki Sessiz Çığlık” isimli oyun aynı zamanda psikolojik-pedagojik ve duygusal örgüsü kusursuz hale getirilerek (TUBİM) akademik desteğini almış ve onayından geçmiş tek gençlik oyunu unvanına sahip.
Tiyatro oyunu 10 Nisan 2018 Salı günü saat: 15.00’de öğrenciler, saat 20.00 de yetişkinlere Atatürk Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak gösterime sunulacak.

Etiketler:

Tiyatro , Ereğli , Zonguldak , Oyun ,

Yorumlar

Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu öğrencilerinden yıl sonu sergis

30 Mart 2018 Cuma 12:24

Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu öğrencilerinden yıl sonu sergis

Zonguldak Güzel Sanatlar Galerisi’nde Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu görsel sanatlar ve teknoloji tasarım dersi yıl sonu sergisi açıldı.

Sergide öğrencilerin yapmış olduğu 60 tablo üzerine yapılmış guaj resimlerden ve ev tasarımlarından oluşan sergi 3 gün açık kalacak. Sergi açılışına, Zonguldak Vali yardımcısı Nevzat Taşdan, Zonguldak Esnaf Odaları Birlik Başkanı Muharrem Coşkun, Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu Hakan Acar, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Sergide, Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu öğrencileri tarafından keman ve gitar eşliğinde müzik dinletisi yapıldı. Sergi hakkında bilgi veren Teknoloji tasarım öğretmeni Gülay Özcan, “Öğrencilerin yaklaşık iki aylık çalışması ile ortaya çıkan bir sergi oldu. 60 tane tablo üzerine guaj resimler yapıldı. Öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.
Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan, sergiyi gezerek tabloların güzel olduğunu öğrencilere fırsat verildiği takdirde daha güzel işlere imza atacaklarını söyledi.

Yorumlar

Köse'nin imza gününe davetlisiniz

2 Ocak 2018 Salı 18:21

Köse'nin imza gününe davetlisiniz

Zonguldaklı yazar Metin Köse, kitabını hayranları için imzalayacak.

Yazar Metin Köse, "Aç Kapıyı Ben Geldim" isimli kitabını 7 Ocak 2018 günü saat 14.00'te Devrek Belediyesi Nikah Salonu'nda hayranları için imzalayacak. Devrek Kültür Derneğince düzenlenen imza töreninde, yazar Metin Köse hayranlarıyla da kısa bir söyleşi gerçekleştirecek.

Etiketler:

metin köse , yazar , kitap , imza günü ,

Yorumlar

Tiyatro severler, bu oyunda buluştu

25 Aralık 2017 Pazartesi 11:57

Tiyatro severler, bu oyunda buluştu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kent Konseyi Tiyatro Topluluğu tarafından hazırlanan “Köyde Seçim Var” adlı tiyatro oyunu büyük beğeni topladı.

Kdz. Ereğli Belediyesinin katkılarıyla Kent Konseyi Tiyatro Topluluğu tarafından sahnelenen, Ayhan Yavuz’un yazdığı, Tamer Özsoy’un yönettiği ve Şeref Ünal’ın müzik ziyafeti eşliğinde ‘Köyde Seçim Var!’ adlı Tiyatro oyunu, Erdemir Kültür Merkezinde tiyatro severlerle buluştu.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın eşi Sevim Uysal ile birlikte izlediği oyun, aralarında Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, TSO Meclis Başkanı Faruk Yazıcı, MÜSİAD Şube Başkanı İbrahim Sezer ve Kent Konseyi Başkan Vekili Yusuf Karaoğlu’nun da bulunduğu çok sayıda tanınmış sima ve Tiyatro severleri bir araya getirdi.
Oyun sonrası konuşan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, oyunun sahnelenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Etiketler:

kdz. ereğli belediyesi , hüseyin uysal , kent konseyi ,

Yorumlar
  • yusuf demir
    25 Aralık 2017 Pazartesi 12:59

    emeği geçen herkese teşekkürler,ama düşünülmesi gereken,ilçemizin Sinema salonu kapalı ve Tiyatro Erdemir'in salonunda yapılıyor,ve sayın Uysal da o salona gidiyor,sormazlar mı insana Belediyenin salonu yok mu diye..

Usta ellerden çıkan tasarımlar göz kamaştırdı

25 Aralık 2017 Pazartesi 11:37

Elif Altıner

Usta ellerden çıkan tasarımlar göz kamaştırdı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde takı tasarımcısı Nigar Ceyda İdil kendi tasarladığı takılardan oluşan eserlerini sergiledi.

Takı tasarımcısı Nigar Ceyda İdil, uzun süredir tasarlayıp ürettiği eserlerini Kdz. Ereğli ilçesi Yalı Caddesi’nde bulunan Bülent Oğuz Yalısı Ennmahal Restaurant’ta görücüye çıktı. 16 Aralık’ta açılışı gerçekleşen sergide Takı tasarımcısı Nigar Ceyda İdil’in eserlerinin yanı sıra İstanbul Kapalıçarşı’nın en iyi ustalarının ellerinden çıkan eserlerde sergide yer aldı. Gümüş, çelik, taş gibi değerli madenlerden üretilen birbirinden güzel eserler sergiyi gezenlerin büyük beğenisini kazandı.

Etiketler:

Nigar Ceyda İdil , Takı tasarımcısı , sergi , ennmahal restaurant ,

Yorumlar