Turizm alt yapısı için iş birliği yapılacak

27 Mayıs 2021 Perşembe 17:12

Turizm alt yapısı için iş birliği yapılacak

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Kdz. Ereğli Turizm Fakültesi Dekanlığı görevine atanan Prof. Dr. Ali Arslan, Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a ziyarette bulundu.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ereğli’de göreve başlayan Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Turizm Fakültesi Dekanı Ali Arslan, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Makbule Civelek ve Fakülte Sekreteri Gönül Tekce’yi kabul etti.

Ziyarette, kent turizmi ve karşılıklı yapılacak çalışmalar ele alındı. Başkan Halil Posbıyık, Dekan Arslan’a Ereğli’deki görevinde başarı diledi, “Kentin turizm alt yapısı için atılımlarımız devam ederken fakülte ile iş birliğimizi de artırarak devam ettireceğiz” dedi.

 

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , turizm , beü , halil posbıyık

Yorumlar
  • kadir
    28 Mayıs 2021 Cuma 16:26

    ereğli de inşaat sektörü bu hızla giderse turistin gelip göreceği tek şey abuk subuk çarpık kentleşmenin güzel örnekleri olacaktır. Az bucuk kalan yeşil alanları da var gücümüzle kirletmeye devam ediyoruz. Ereğlide inşaat acilen durdurulmalı yeşil alanlar korunmaya alınmalı çivi dahi çakılması yasaklanmalı. çok değil 10 sene sonra koca bir favella olmaya aday

Gülüç’te okul projesi hız kazandı

23 Mayıs 2021 Pazar 00:51

Gülüç’te okul projesi hız kazandı

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Beldesinde yapımı süren okul projesinde çalışmalar sürüyor.

Gülüç Beldesinde 24 derslikli okul inşaatı çalışmaları hız kazandı. Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Gülüç’e gelerek okul inşaatında incelemelerde bulundu. Gülüç’e modern bir okul yapılacağını belirten Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş açıklamalarda bulundu. Başkan Demirtaş açıklamasında, “Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, Kdz.Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy ile birlikte Okul Projesi’ni yerinde incelemelerde bulunduk. Gülüçlü hemşehrilerimize verdiğimiz sözlerimizi yerine getirmeye devam ediyoruz. Okul projemiz hızla ilerliyor. Gülüçlü çocuklarımız okul inşaatı tamamlandığında daha modern, daha sağlıklı bir ortamda eğitim öğretim görecekler. Şimdiden burada eğitim görecek öğrencilerimize, eğitim verecek öğretmenlerimize, velilerimize ve tüm Gülüç’ümüze hayırlı uğurlu olsun.” İfadelerini kullandı.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , okul projesi , gülüç

Yorumlar

Mustafa Dönmez'in çocuğuna eğitim desteği

21 Mayıs 2021 Cuma 23:14

Mustafa Dönmez'in çocuğuna eğitim desteği

Kdz. Ereğli ilçesinde yakalandığı Kovid-19 hastalığı nedeniyle hayatını kaybeden Polis Memuru Mustafa Dönmez’in çocuğunun ilk, orta ve lise öğrenimi, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nun girişimleri ile özel okul tarafından tam burslu olarak karşılanacak.

Kdz. Ereğliİlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapmakta iken yakalandığı Kovid-19 hastalığı nedeniyle hayatını kaybeden Polis Memuru Mustafa Dönmez’in geride kalan çocuğunun eğitim öğretim hayatına özel okulda devam etmesi üzerine Kaymakamlıkta protokol imzalandı.

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, merhum Polis memurunun ailesi, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Çelik ve Okul Müdürü Nilay Serter Hanlıoğlu’nu makamında ağırladı.

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu törende kısa bir konuşma yaparak;

“Vefat acı bir olay ama geride kalanlar için hayat devam ediyor. Hepimiz için doğru bir cümle. Cenazenin olduğu gün bir cümle söyledim; hem çocuklarımız hem eşi bize emanet demiştim. Bunun üzerine bazı çalışmalara girdik. İki çocuğumuzdan bir tanesinin işe yerleştirmek için, bir tanesinin okula başlaması için bir talep de geldi. Aile ile değişik zamanlarda görüşüyoruz. Milli Eğitim Müdürümüzü görevlendirmiştim. Çocuğumuz hangi okulda okumak istiyorsa oraya yerleştirelim diye. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz okul ile görüşmüş, okul yönetimi de bu olaya sıcak bakmış. Ereğli’nin zenginliği burada. Sadece resmi okullar değil, sivil okullar da hayatın içinde olması burada çalışmalara destek vermesi güzel. Bu da iş birliğimizin bir örneği olmuş. Sevgili çocuğumuz bu sene 4. sınıftan itibaren yeni okuluna katılmış olacak. Bundan sonraki yaşantısında başarılar diliyorum. Bu işte emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Kaymakam Çorumluoğlu, Lise Müdürü Hanlıoğlu’na teşekkür belgesi sundu.

Polis memuru Mustafa Dönmez’in eşi de Kaymakam Çorumluoğlu ve okul yönetimine teşekkür etti.

Okul Müdürü Nilay Serter Hanlıoğlu da yaptığı açıklamada Kaymakam Çorumluoğlu ve Milli Eğitim Müdürü Aksoy’a teşekkür ederek şunları söyledi:

“Biz de Poyraz gibi değerli bir öğrenciye sahip olduk. İnşallah 12. sınıfta başarıyla onu mezun edeceğiz, hep birlikte başarılarını alkışlayacağız.” Dedi.

Merhum Polis memuru Mustafa Dönmez’in oğlu Emir Poyraz Dönmez, 4. sınıftan itibaren 12. sınıftan mezun olana kadar eğitim öğretimini özel okul tarafından tam burslu olarak karşılanacak.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , polis , mustafa dönmez , korona , eğitim , kaymakam , ismail çorumluoğlu

Yorumlar

Fakülte kampüsü için toplandılar

20 Mayıs 2021 Perşembe 15:25

Fakülte kampüsü için toplandılar

Kdz. Ereğli'de Kaymakam Çorumluoğlu öncülüğünde Ereğli protokolü fakülte kampüsü için bir araya geldi. Başkan Halil Posbıyık, gelinen son noktayı değerlendirdiklerini belirterek, “Kaymakamımız İsmail Çorumluoğlu liderliğinde tüm Ereğli’nin katkılarıyla fakülte kampüsünü kazandırmak istiyoruz” dedi.

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş, Esnaf Kefalet Zonguldak 32. Bölge Birliği ve Kdz. Ereğli Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Azman, Başkan Yardımcısı Kemal Özer, Kdz. Ereğli Eğitim Vakfı Genel Sekreteri İbrahim Sezer ve Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Okur’un katılımıyla Kdz. Ereğli Belediyesi’nde fakülte kampüsü için toplantı yapıldı.

Toplantıda, eski hastane arsasına yapılacak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Kampüs Alanı projesinde gelinen son durum değerlendirildi. Başkan Posbıyık, toplantı sonrası açıklamalarda bulunarak şunları söyledi:

 “Fakülte kampüsü için son durum değerlendirildi. İmar planı yapıldı ve Milli Savunma Bakanlığı’nda gerekli izinler alındı. İTÜ öncülüğünde tüm proje ve ihale dosyaları hazırlığı sürüyor. Belediye olarak üzerimize düşenin fazlasını yapıyoruz. Projeler hazırlatıldı. Sık sık toplantı düzenliyoruz. Bu kez belediyemizde toplandık. Amacımız projeyi sonuçlandırmak. Kaymakamımız İsmail Çorumluoğlu liderliğinde tüm Ereğli’nin katkılarıyla kentimize Fakülte Kampüsü kazandırmak için iş birliği içinde çalışıyoruz.”

Etiketler:

Zonguldak , kdzeregli , fakülte kampüsü , ismail çorumluoğlu , halil posbıyık

Yorumlar

Proje ile Türk ve Azeri kültürü tanıtılıyor

18 Mayıs 2021 Salı 11:53

Proje ile Türk ve Azeri kültürü tanıtılıyor

Kdz. Ereğli ilçesinde, Azerbaycan işbirliği ile yürütülen e-twinning projesi “Yol Arkadaşım Kitap” ile kitap okuma alışkanlıklarının geliştirilmesi hedefleniyor.

Salgın döneminde tüm dünyada uzaktan eğitimin yaygınlaşması ile birlikte çocukların projelere katılımı da uzaktan yapılmaya devam ediyor. Bu kapsamda Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Ortaokulu Azerbaycan işbirliği ile “Yol Arkadaşım Kitap” e-twinning projesine başladı. Ereğli Ormanlı Ortaokulu Müdür Yardımcısı Reyhan Oflaz’ın yürütücülüğünü yaptığı, İzmir Çiğli Tekel Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Fatma Kolçak ve Ankara Sincan Hacı Bektaşi Veli Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Esra Azize Şimşek'in kuruculuğunda devam eden, 10 öğretmen ve 50 öğrencinin yer aldığı Yol Arkadaşım Kitap Projesi eTwinning yolculuğunda sağlam adımlarla ilerliyor.

Farklı kültürlerin tanımanın yanında, dijital eğitime adaptasyon ve teknoloji kullanımının eğitim alanına entegrasyonunu hedefleyen, öğrencilerin pek çok web2 aracı kullandıkları projede birbirinden farklı etkinliklere yer veriliyor. Kitap okumanın binbir yolunu ortaya koyan Yol Arkadaşım Kitap Projesi sayesinde Azerbaycan'la iş birliği imkanını yakalamak oldukça büyük bir kazanç olduğu ifade edildi.

Ocak ayında başlayıp Mayıs ayında sona erecek olan projenin amacı; öğrencilerin Türkçe dersinin temel hedefleri olan okuma, yazma, dinleme, konuşma becerilerini ve kitap okuma alışkanlıklarını geliştirmektir.

Bu proje ile öğrenciler, grup çalışması yapma, etkili öğrenme, üst düzey düşünme, yapılandırmacı öğrenme, bireysel öğrenme, sorumluluk alma gibi becerileri kazanırken, Z kuşağı olarak web 2.0 araçlarını keşfediyor ve belirlenen araçları etkin şekilde kullanıyorlar.

Birbirinden ilginç etkinliklerin yapıldığı projede tüm öğretmen ve öğrenciler Türk ve Azeri kültürünü farklı açılardan tanıma imkanı da bulmaktadırlar. 

Projenin son etkinliği ise 23 Nisan'da düzenlenen şenlik oldu. Türkiye ve Azerbaycan'dan amatör sanatçıların katıldığı şenlikle proje amacına bir adım daha yaklaşıldı.

Projenin Türk Ortakları şu isimlerden oluşuyor:

1. Tekel Ortaokulu-İzmir-Çiğli/Türkiye Danışman: Fatma Kolçak

2. Hacı Bektaşi Veli Ortaokulu-Ankara-Sincan/Türkiye- Danışman: Esra Azize Şimşek

3. Ormanlı Ortaokulu-Zonguldak/Ereğli/Türkiye- Danışman: Reyhan Oflaz

4.DüşünürKoleji-Antalya-Muratpaşa/Türkiye- Danışman: Tuğba Ilgar Çakır

5.SinanGöksun Ortaokulu- Sapanca/Türkiye- Danışman: Arzu Yılmaz

Projenin Azeri Ortakları şu isimlerden oluşuyor:

1. Elitar Gimnaziya-Bakü/Azerbaycan- Danışman: Fergana Isayeva

2.Bakı, Heydər Əliyev Adına Lisey- Bakü/Azerbaycan- Danışman: Gunay Hamzayeva

3.Baki, 62 Nomreli Mekteb Lisey- Bakü/Azerbaycan- Danışman: Khanımgül Hasanova

4.Bakı Slavyan Univ.Nəzdində Məktəb Lisey Kompleksi- Bakü/Azerbaycan- Danışman:Shafa Qurbanova

5.119 Nömrəli Tam Orta Məktəb- Bakü/Azerbaycan- Danışman: Zamira Hasanova

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , ormanlı , azeri , yol arkadaşım kitap

Yorumlar