Türkiye'yi başarıyla temsil ettiler...

14 Ağustos 2018 Salı 12:20

Türkiye'yi başarıyla temsil ettiler...

Çağdaş Anadolu Halk Oyunları Gençlik Spor Kulübü Bosna Hersek de katıldığı 3. Uluslararası festivalde Zonguldak'ı Türkiye'yi başarıyla temsil ederek döndü.

Dernek Başkanı Ali Arslan; "Ülkemizi ve ilimizi en iyi şekilde temsil etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bu başarıda büyük emeği olan tüm yönetici, hoca ve dansçılarımıza teşekkür ediyorum" dedi. 
Zonguldak'ta Türk Halk Oyunlarının yanı sıra Dünya dansları çalışmalarında da bulunan ve her yaştan dans tutkunlarına ulaşmak amacıyla kurulan Zonguldak'ın en geç halk oyunları kulübü Çağdaş Anadolu Halk Oyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği 31 Temmuz - 8 Ağustos tarihleri arasında Bosna Hersek de yapılan 35.Mostar Blagaj, 14. Konjic ve 9. Podvelezje uluslararası festivallerinde Türkiye'yi ve Zonguldak'ı başarıyla temsil ederek izleyenlere coşkulu anlar yaşattı. Yaptıkları gösteriler ortalama 5 bin seyirci tarafından izlenen Çağdaş Anadolu Halk Oyunları ekibi festival kortejlerinde katılan diğer ülke guruplarıyla birlik de çok renkli görüntülere sahne oldu. 
Çağdaş Anadolu Halk Oyunları G.S.K. Derneği Başkanı Ali Arslan yaptığı açıklamada; "Ülkemizi ve ilimizi en iyi şekilde temsil etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bu başarıda büyük emeği olan tüm yönetici, hoca ve dansçılarımıza teşekkür ediyorum. Ekim ayında başlayacak olan yeni dönem çalışmalar ve yurtiçi ve yurtdışında katılacağımız festivaller için planlamalarımıza başladık. Her yaştan insanları Dener iş hanında bulunan dernek dans salonumuzda başlatacağımız Türk halkoyunları ve dünya dansları kurslarına davet ediyoruz" dedi.

Yorumlar

Filyos Beldesi'nde kültür, sanat festivali...

28 Temmuz 2018 Cumartesi 11:48

 Filyos Beldesi'nde kültür, sanat festivali...

Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi’nin Filyos Beldesinde ilki bu sene gerçekleştirilen Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi’nin Filyos Beldesinde ilki bu sene gerçekleştirilen Kültür, Sanat ve Denizcilik Festivalinin açılışı kortej yürüyüşü ile başladı.

Filyos beldesinin ilk festivali olan Kültür, Sanat ve Denizcilik Festivali’nin açılışı mehter takımı ve Devrek Belediye Bandosu eşliğinde oluşturulan kortejle Filyos stadyumuna kadar yürüyüş gerçekleşti. Festival açılışına katılanlar arasında; Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Ahmet Çolakoğlu, Polat Türkmen ve Hamdi Uçar, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, AK Parti Çaycuma İlçe Başkanı Veysel Karani Doğancı, Nebioğlu Belediye Başkanı Ertan Aydoğan, Bakacakkadı Belediye Başkanı Sezgin Özdemir gibi belde-belediye başkanları ve Filyos halkı katıldı. 
Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal ve Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli günün anlam ve önemini belirten kısa konuşma yaptı. Festivalin ilk gününde Resul Dindar sahne alırken ikinci gününde Ece Seçkin ve üçüncü gününde ise Gökhan Tepe sahne alacak. 

Yorumlar

Alaplı'da muhteşem Türk Halk Müziği Konseri...

20 Haziran 2018 Çarşamba 11:27

Alaplı'da muhteşem Türk Halk Müziği Konseri...

Alaplı Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu tarafından "Halk Müziği Koro Konseri" düzenledi.

Amfi Tiyatroda gerçekleşen konsere çok sayıda türkü sever katıldı. Koro bir birinden güzel türküler seslendirirken, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, "Bizleri bu yaz akşamında sanatsız bırakmadıkları için Türk Halk Müziği Korosuna teşekkür etti. Alaplı Sahil Park Amfi tiyatro'da bu tür etkinliklerin devam edeceğini ifade eden Tekin, "Bu güzel yaz akşamında amfi tiyatroyu dolduran türkü severlere teşekkür ediyorum. Bu akşam Türk Halk Müziği Korosu tarafından bir birinden güzel türküler seslendirecekler. Belediye olarak amfi tiyatroda bu tür etkinliklerimiz devam edecek. Ben Türk Halk Müziği Korosu çok teşekkür ediyorum" dedi. 

Yorumlar

TSO Fen Lisesi'nden 'Konsergi' şöleni

1 Haziran 2018 Cuma 14:59

TSO Fen Lisesi'nden 'Konsergi' şöleni

Zonguldak'ın Çaycuma Ilçesi'nde Ticaret ve Sanayi Odası Fen Lisesi 'Konsergi' adlı yıl sonu müzik ve resim sergisi gerçekleşti.

Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapılan Konsergi'ye katılımcılar arasında; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ercan Kahya, Çaycuma Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir, Milli Eğitim Şube Müdürü Muhammet Atlı, ADD Çaycuma Şubesi Başkanı Zeki Saim Oral, siyasi partililer ve öğrenci velileri katıldı. TSO Fen Lisesi öğrencileri, gelenleri resim sergileriyle karşıladılar. Birbirinden güzel resim karelerinin olduğu sergiden sonra konser salonuna geçildi. Etkinlik "Müzik notalarda değil, aralarındaki sessizliktedir" adlı koro gösterisi, müzik öğretmeni Şafak Temel tarafından düzenlendi. Gösteri, izleyenlerden ilgi büyük gördü. Program 'Biz Atatürk'ün Gençleriyiz' adlı şarkı ile salondaki seyirciyle birlikte hep bir ağızdan söylendi. Yetenekli öğrenciler "Telli Turnam, Kendim Ettim Kendim Buldum, Castle in The Snow, Greenselves, Tükendi Nakti Ömrümün" gibi toplamda 22 şarki söylendi. Konser bitiminde öğrenciler, müzik öğretmeni Şafak Temel 'e çiçek vererek teşekkürlerini sundular.
Okul Müdürü İsmail Ertop; "Öğrencilerim müzik, resim gibi çalışmalarını yıl sonunda sergilediler ve büyük bir coşkuyla beğenildi. Katkıda bulunan öğretmenlere ve öğrencilere ve desteklerini esirgemeyen velilere teşekkür ederim" diyerek emeği geçenlere ve destek verenlere teşekkürlerini sundu.

Yorumlar

Yılsonu resim sergisi açıldı

23 Mayıs 2018 Çarşamba 15:09

Yılsonu resim sergisi açıldı

Kozlu Anadolu Lisesi Okulu tarafından Esas 67 Burda AVM’de yılsonu resim sergisi açıldı.

Kozlu Anadolu Lisesi’nden resim sergisi Kozlu Anadolu Lisesi öğrencileri, bir yıl boyunca hazırladıkları eserlerini açtıkları resim sergisinde tanıttı. Alışveriş Merkezi’ndeki sergi açılışına Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İlhan Sabit Memiş, Kozlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Osman Menteşe, Kozlu Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Akif Başdağ, Okul Müdürü Murat Sevindik, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Serginin açılış kurdelesini İl Milli Eğitim Şube Müdürü İlhan Sabit Memiş, keserek öğrencilerin yaptığı tabloları yakından inceledi. Sergide yağlı boya, ebru, taş boyama, mandala boyama gibi pek çok farklı türde eser ilgi gördü.

Yorumlar