Turpçu, ‘Ölçekli Dünyalar 5. Model Yarışması'na katıldı

25 Nisan 2018 Çarşamba 17:54

Turpçu, ‘Ölçekli Dünyalar 5. Model Yarışması'na katıldı

İstanbul Modelcilik Kulübünün ‘Ölçekli Dünyalar 5. Model Yarışmasının ilki düzenlendi. ‘El Yapımı Maket’ kategorisinde yarışan Bülent Turpçu Zonguldak'a derece alarak döndü.

21-22 Nisan tarihlerinde İstanbul Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezinde yapılan yarışmaya her yıl Dünya'nın her yerinden modelciler katılıyor.
Zonguldak'ın Çaycuma İlçesinden yarışmaya katılan 42 yaşındaki Bülent Turpçu, "El Yapımı Maket’ kategorisinde ikincilik ve üçüncülük ödülüne layık görüldü. Asıl mesleği Ziraat Mühendisliği olan ve Zonguldak ilinden yarışmaya katılan ‘El Yapımı Model’ kategorisinde ikincilik ve üçüncülüğü hak kazanan Bülent Turpçu; "4 yıldır maket yapım işi ile uğraşıyorum. Yarışmaya katılım oldukça yüksekti. 400’ün üzerinde maket vardı. Yarışma çeşitli kategorilerde gerçekleştirildi. Ben ‘El Yapımı Maket’ kategorisinde ikincilik ve üçüncülük ödülü aldım. Bundan sonra her yıl bu yarışmaya katılmaya düşünüyorum. Madalya ve ödüllerimi alarak memleketime döndüm' dedi.

Yorumlar

Devlet Hastanesi’nden kan bağışı kampanyası

25 Nisan 2018 Çarşamba 17:11

Devlet Hastanesi’nden kan bağışı kampanyası

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Devlet Hastanesi kan bağışı kampanyası düzenledi.

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi yönetimi tarafından yaz aylarında yaşanan kan sıkıntısı nedeniyle hastane binasında kan bağışı kampanyası düzenlendi. Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Müdürü İbrahim Duvarcı tarafından organize edilen kan bağışı kampanyasında 70 ünite kan toplandı.
Hastane yönetimi yaz aylarında kan sıkıntısına çözüm olarak düzenledikleri kan bağışı kampanyasına destek veren hastane çalışanlarına, hasta ve hasta yakınlarına teşekkür etti.

Yorumlar

57'nci Alay’a vefa yürüyüşü

25 Nisan 2018 Çarşamba 12:46

 57'nci Alay’a vefa yürüyüşü

Zonguldak’ta "57’nci Alay Çanakkale Vefa Yürüyüşü" gerçekleştirildi. Yürüyüş öncesi kırık buğday çorbası ikram edildi.

Çanakkale Savaşları'nın 103. yıldönümü dolayısıyla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce organize edilen program öncesi Fener Camii’nde sabah namazı kılındı. Namaz sonrası katılımcılara kırık buğday çorbası ikram edildi. Gençlerin dev Türk bayrağı açtıkları yürüyüşe Vali Ahmet Çınar, Başsavcı Hakan Yağız, Emniyet Müdürü Metin Turanlı, İl Jandarma Komutanı Albay Gökhan İnan, OBM Ahmet Sırrı Beşel, siyasi parti temsilcileri, Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz ve protokol üyeleri katıldı. 

Katılımcılar, Türk bayrağı eşliğinde Fener semtinden Şehitler Anıtı’na yürüdü. Anıt önünde saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu. Program, İl Müftüsü Rüstem Can’ın Kur’an-ı Kerim okuması ve dua edilmesinin ardından sona erdi.

Yorumlar

Takla atan otomobilden burnu bile kanamadan kurtuldular

25 Nisan 2018 Çarşamba 12:26

Takla atan otomobilden burnu bile kanamadan kurtuldular

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde meydana gelen trafik kazasında baba ve oğlu burunları kanamadan çıktılar.

Kaza akşam saatlerinde, Perşembe beldesi karayolu üzerinde meydana geldi. 62 yaşındaki A.B. iradesinde 74 BA 064 plakalı otomobil sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu refüje çarparak takla attı. Kazada otomobil sürücü A.B. ve 39 yaşındaki oğlu M.B. ters dönen otomobilden burunları bile kanamadan kurtuldu.
Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Yorumlar

TSO yönetimi Zonguldak'ta ziyaretlerde bulundu

25 Nisan 2018 Çarşamba 12:19

TSO yönetimi Zonguldak'ta ziyaretlerde bulundu

Çaycuma TSO Yönetimi, Yönetim Kurulu Başkanı Zekai Kamitoğlu, Meclis Başkanı Ergün Ece, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Serhat Dereli ve Fatih Özkütük, Yönetim Kurulu Üyeleri Çağatay Yurtbay, Deniz Saraç, Aytekin Pekdemir ve Genel Sekreter Alper Püren ile Zonguldak’ta ziyaretlerde bulundu.

İlk olarak Zonguldak Valisi Ahmet Çınar’la görüşen Çaycuma TSO Yönetimi Zonguldak ekonomisi ve Filyos Projesi ile ilgili düşüncelerini paylaştılar. Vali Ahmet Çınar da Çaycuma TSO Yönetimine başarı dileklerini iletti.
Ardından Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı’yı ziyaret eden Çaycuma TSO Yönetimi üniversitenin Çaycuma için önemini ve Çaycuma kampüsünde yapılacak olan Gıda Tarım ve Hayvancılık Meslek Yüksekokulu ve sosyal tesislerle ilgili görüş alışverişinde bulundular. Rektör Mustafa Çufalı da Çaycuma TSO Yönetimini kutlayarak üniversite sanayi işbirliğinde önemli adımlar atılacağını vurguladı.
Zonguldak İl Emniyet Müdürü A. Metin Turanlı’yı ziyaret eden Çaycuma TSO Yönetimi Zonguldak’taki ekonomik ve sosyal yaşantı ile görüş alışverişinde bulundular. Emniyet Müdürü Turanlı da Çaycuma TSO yönetimine başarılar diledi.

Yorumlar