UYUŞTURUCU OPERASYONU...

8 Şubat 2020 Cumartesi 15:17

UYUŞTURUCU OPERASYONU...

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Çaycuma İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından uyuşturucu operasyonu düzenlendi. Operasyonda 5 kişiyi gözaltına alındı.

 Edinilen bilgiye göre, Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Çaycuma İlçe Jandarma Komutanlığı, istihbarat çalışmaları sonucunda Perşembe beldesinde uyuşturucu madde ticareti yapıldığını tespit etti. Şüphelileri teknik ve fiziki takibe alan jandarma ekipleri yaptığı operasyonda T.S.M (24), Ş.K (24), H.K.(19), Y.M.M.(23) ve U.K.'yi(24) uyuşturucu madde ticareti yaptıkları esnada suç üstü yakaladı. Uyuşturucu maddeleri temin ettiği tespit edilen T.S.M.'nin evinde yapılan aramada 300 gram esrar, 9 adet extacy hap, 12 kök kenevir bitkisi, 10 gram kenevir tohumu, 1 adet ruhsatsız pompalı tüfek ve 25 adet fişek ele geçirildi. Gözaltına alınan 5 şüphelinin jandarmadaki işlemleri devam ediyor. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü , Çaycuma İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri , uyuşturucu operasyonu

Yorumlar

Korona virüsünden korunmak için Çin'e maske gönderildi...

8 Şubat 2020 Cumartesi 13:57

Korona virüsünden korunmak için Çin'e maske gönderildi...

Muğla’nın Fethiye ilçesinde, yamaç paraşütü pilotları ve turizmciler Çin halkının korona virüsü salgınından korunması için ihtiyaç duyulan 3 bin maskeyi İstanbul’daki Çin Başkonsolosluğuna gönderildi.


Fethiyeli yamaç paraşütü pilotları ve turizmciler, Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkarak dünyaya yayılan korona virüsü salgınının önüne geçmek için harekete geçti. Zonguldak’taki bir fabrikadan temin edilen 3 bin maske, kargo aracılığıyla İstanbul’daki Çin Başkonsolosluğuna gönderildi. Solunum yollarından kolayca bulaşan korona virüsü mikrobundan korunmak için özel olarak üretilen maskelerin Çin’de ihtiyaç duyulan bölgelere gönderileceği kaydedildi. 
TÜRSAB Fethiye Yöre Temsil Kurulu Başkanı Özgen Uysal, Fethiyeli turizmciler ve paraşütü acenteleri olarak iyi niyetlerini gösterdiklerini söyledi. Maskelerin virüsün dışarıya çıkmasını ya da içeriye girmesini engellediğini belirten Uysal, "Turizmde amacımız sadece para kazanmak için değil. Bir barış elçiliği de yapıyoruz Binlerce kilometre ötedeki insanlarla ilişki kuruyoruz. Umarım yaptığımız yardım amacına ulaşır" dedi. 
Yamaç paraşütü şirketi sahibi Celal Yıldız, salgının ardından Avrupa'da ve dünyada tedariki zor olan 3 bin maskeyi koliler halinde hazırladıklarını anlattı. Yıldız, Türk milletinin din, dil, ırk gözetmeksizin dünyanın neresinde olursa olsun yardıma ihtiyacı olanın yanında olduğunu göstermek istediklerini kaydetti. 
Yamaç paraşütü pilotu Cemal Övet de Çin'de "Dayan Vuhan" sloganı başladığını, yamaç paraşütü pilotları olarak slogana destek olduklarını ifade etti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , 3 bin maske temin edildi , çin , korono virüsü

Yorumlar

DALGALAR 7 METRELİK İSTİNAT DUVARINI AŞTI!

8 Şubat 2020 Cumartesi 13:26

DALGALAR 7 METRELİK İSTİNAT DUVARINI AŞTI!

Zonguldak’ta etkili olan şiddetli rüzgar ve kar yağışı ile birlikte şiddetini artıran dalgalar Liman Caddesi’ndeki 7 metrelik istinat duvarını aştı. Şiddetli fırtına nedeniyle denize açılamayan balıkçılar teknelerini limana demirledi.

 Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yurt genelindeki uyarılarının ardından Batı Karadeniz'de şiddetli rüzgar ve kar yağışı etkisini sürdürdü. Gece saatlerinden itibaren etkili olan rüzgar ve yağış nedeniyle Karadeniz'deki dalgalar şiddetini artırdı. Liman Caddesi'nde 7 metre yüksekliğindeki istinat duvarını aşan dalgalar zaman zaman liman içerisine girdi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Meteoroloji , DALGALAR , LİMAN , SAHİL.DEV DALGALAR , DENİZ

Yorumlar

KAR YAĞIŞI YOĞUN ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR...

8 Şubat 2020 Cumartesi 13:21

KAR YAĞIŞI YOĞUN ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR...

Devrek’te devam eden kar yağışı nedeniyle ilçe beyazlara büründü.

 Zonguldak’ın Devrek İlçesinde kar yağışı nedeniyle ilçe ve köyleri beyaza bürünürken, yaklaşık 400 kilometrelik alanı kapsayan 52 köy yolu ulaşıma kapandı. 
Edinilen bilgiye göre, Devrek’e bağlı toplamda 400 kilometrelik alanı kapsayan 52 köy yolunun yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapalı olduğu bildirildi. 
Yetkililer, "Dün akşamdan itibaren ekiplerimizi ve araçlarımızı zaman kaybını önlemek için Devrek’te konuşlandırdık. Hafta sonu olduğu için ekiplerimize daha kolay ulaşılabilmesi adına böyle bir karar aldık. Meteorolojiden alınan bilgiler kar yağışının devam edeceği doğrultusunda şu an için kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için ekiplerin yoğun bir şekilde çalışmalarına devam etmektedirler. Acil durumlarda meydana gelebilecek vakalar için de paletli ambulanslarımız hazır vaziyette bekletiliyor” şeklinde ifade kullandılar. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Devrek , KAR YAĞIŞI , KAR , 2020 ŞUBAT AYI

Yorumlar

KAR YAĞIŞI ETKİSİNİ GÖSTERDİ...

8 Şubat 2020 Cumartesi 13:17

KAR YAĞIŞI ETKİSİNİ GÖSTERDİ...

Zonguldak’ta gece başlayan kar yağışının ardından kent merkezi beyaza büründü. Gece boyunca etkisini sürdüren kar yağışı ulaşımda aksamalara neden oldu.

  Zonguldak’ta gece başlayan kar yağışının ardından kent merkezi beyaza büründü. Gece boyunca etkisini sürdüren kar yağışı Zonguldak-Ankara ve Zonguldak İstanbul kara yolunda ulaşımda aksamalara neden oldu. Sabah saatlerinde etkisini arttıran kar, kent merkezi ve ilçelerde etkili oldu. Kara yolları ekipleri tuzlama ve kara küreme çalışması yaptı. Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre kar yağışının Pazar günü akşamına süreceği belirtildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , kar etkisi , kar yağışı , kar , trafik , 2020 şubat ayı

Yorumlar