Uysal, gazetecilerle yemekte buluştu

11 Ocak 2019 Cuma 09:14

Uysal, gazetecilerle yemekte buluştu

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetecilerle yemek davetinde bir araya geldi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetecilere verdiği yemek daveti ile Gülüç Büyük Anadolu Otelde bir araya geldi. Büyük Anadolu Otelde gerçekleşen davete Zonguldak, Kozlu, Alaplı ve Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanları ve gazeteciler katıldı. Sırasıyla konuşmalar yapan Dernek Başkanları geçtiğimiz günlerde temeli açılan Medya Evi için Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal'a teşekkür etti. Masa masa dolaşıp gazetecilerle sohbet eden Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal basın mensuplarına mesleklerinde başarılar diledi.

Yorumlar

Sobadan sızan gazdan etkilendiler

11 Ocak 2019 Cuma 15:07

Sobadan sızan gazdan etkilendiler

Zonguldak’ta evli çift sobadan sızan gazdan etkilenerek hastaneye kaldırıldı.

Edinilen bilgiye göre olay kent merkezinde yaşandı. 49 yaşındaki Cengiz S. ve 48 yaşındaki eşi Kibra S. sobadan sızan gazdan karbonmonoksit etkilendi. Gelen ihbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri ilk müdahalenin ardından evli çifti Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırdı.
Tedavi altına alınan çiftin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Yorumlar

HEM'den örnek davranış

11 Ocak 2019 Cuma 14:07

HEM'den örnek davranış

Kilimli Halk Eğitim Merkezi, Kilimli bölgesinde eğitimlerine devam eden göçmen ailelerin çocuklarına düzenli olarak öğlen yemeği hizmeti veriyor.

İlçede eğitimlerine devam eden göçmen ailelerin çocuklarına Kilimli Halk Eğitim Merkezi ve ASO okulu tarafından düzenli olarak ücretsiz sıcak öğlen yemeği hizmeti veriliyor. Yaklaşık 52 öğrenciye verilen hizmette öğrenciler
kendilerine ikram edilen yemek hizmetinden çok memnun olduklarını ve emeği geçen herkese çok teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

Yorumlar

6 saat boyunca sürünerek anayola çıkıp yardım istedi

10 Ocak 2019 Perşembe 18:26

6 saat boyunca sürünerek anayola çıkıp yardım istedi

Zonguldak’ta 44 yaşındaki Özlem Ü.’den haber alamayan ailesi durumu polis ekiplerine haber verdi. Her yerde aranan kadının 15 metreden dereye uçtuğu, 6 saat boyunca sürünerek anayola çıktığı ve sürücülerden yardım istediği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre olay Zonguldak-İstanbul karayolu Uzungüney köyü mevkisinde yaşandı. 44 yaşındaki Özlem Ü., Kdz. Ereğli ilçesinden Kozlu istikametine 67 AAK 116 plakalı aracıyla seyir halindeyken gizli buzlanma sebebiyle 15 metreden dereye uçtu.
Derede yaklaşık 6 saat mahsur kalan Özlem Ü. Kendi imkanlarıyla araçtan çıktı. Bu sırada talihsiz kadına ulaşamayan ailesi polis ekiplerine kayıp ihbarında bulundu. Polisin her yerde aradığı sürücü, 6 saat boyunca sürünerek ana yola çıkmayı başardı.
Olay yerinden geçen sürücülerden yardım isteyen Özlem Ü. İçin olay yerine sağlık ekipleri ve jandarma ekipleri çağrıldı. İlk müdahalesi yapılan sürücünün üşüdüğünü fark eden jandarma ekipleri montla üzerini örterek ısınmasını sağladı.
Ambulansla BEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezine kaldırılan Özlem Ü.’nün tedavisi sürüyor.

Yorumlar
  • Timur
    17 Ocak 2019 Perşembe 15:02

    Büyük geçmis olsun verilmiş sadakaniz varmış acil şifalar dilerim

Validen bağımlılık uyarıs

10 Ocak 2019 Perşembe 18:23

Validen bağımlılık uyarıs

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, bağımlılıkla mücadele toplantısında “Çevremizde olan bitenin farkında olacağız.

Özellikle mahallede, köyde hiç kimse o mahallede o sokakta, o semtte oranın esnafının oranın yerleşik insanının olan bitenden haberi olmadığını söyleyemez. Giren çıkan, kim geldi, kim gitti, neyle geçiniyor, altına iyi bir araba aldı o arabanın kaynağı nereden? Aşağı yukarı bunu bilebilir. Bildiğinde de gözünü, kulağını, kalbini, gönlünü açacak. Takibe alacak ve ilgili kuruluşlara gördüğü olumsuzlukları haber verecek” diye konuştu.
Bülent Ecevit Üniversitesi Sezai Karakoç Kültür Merkezi'nde “Ocak Ayı Muhtarlar Toplantısı” gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programa Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, protokol üyeleri ve muhtarlar katıldı.
Program İçişleri Bakanlığınca hazırlanan sunum ve Narkotik Şube Müdürü Sinan Cevher'in analizleri ile devam etti. Yeşilay Cemiyeti Zonguldak Şube Başkanı Dr. Fatih Akca, kuruluşun yapısı ve faaliyetlerini aktardı.

“Topyekün bir mücadele bir anlayış bir duyarlılık içinde olacağız”
Toplantının sonunda değerlendirme konuşması yapan Vali Erdoğan Bektaş, “İçişleri Bakanlığımızın öncülüğünde gerçek bir seferberlik söz konusu. Bütün kurumlar işlerini sonuna kadar yapıyorlar. İstatistiklerle de gerçekten ciddi olumlu sonuçlar aldığımızı, alabildiğimizi ve işlerin iyiye gittiğini gördüğümüzü ifade etmek isterim. Bağımlılık deyince sigara, alkol, uyuşturucu ve teknolojik bağımlılık çok öne çıkan şeyler bunlar. Diğer bağımlılık unsurları da gündemimizde olmak zorundadır. Bu bağımlılıklar çocuklarımızı, gençlerimizi tehdit ediyor. Ülkemiz üzerinde hesap yapanların hesaplarına denk geliyor. Dışarıdan, içeriden milletimizin, ülkemizin iyiliğini istemeyenlerin, kötülüğünü isteyenlerin ellerinde birer operasyon malzemesi haline dönüşüyor. O zaman biz milletçe bu işin çaresini buluruz. Bulacağız. Çocuklarımıza sahip çıkacağız. Mahallemize köyümüze sahip çıkacağız. Sokağımıza sahip çıkacağız. Okullarımıza sahip çıkacağız. Ortamlarımıza sahip çıkacağız. Bunu hep beraber yapacağız. Mahalleliyle esnafla, vatandaşla, muhtarlarımızla, azalarımızla, emniyet, zabıta, jandarma güçlerimizle Sağlık Bakanlığı elemanlarıyla Yeşilay gibi sivil toplum örgütü görevlileriyle ve herkesle topyekün bir mücadele bir anlayış bir duyarlılık içinde olacağız” diye konuştu.

“Direnilmesi çok zor bir olay haline dönüştü”
İradeyi daha fazla kullanma ihtiyacının giderek arttığına dikkat çeken Vali Erdoğan Bektaş, bağımlılıkların çocuklar için direnilmesi çok zor bir olay haline dönüştüğüne vurgu yaparak şöyle devam etti:
“Giderek daha fazla irade kullanma ihtiyacı oluşuyor. Eskiden mahalle, sokak, çevre yakınlar irade kullanımında bireye yardımcı oluyordu. Ama giderek yalnızlaştık. Aileler küçüldü. Şehirlerde toplandık ve artık kimse birbirini tanımıyor. Ve birey iradesini oluşturmada çevresinden aldığı yardım azaldı. Ve iradeyi sakatlayıcı mekanizmalar çok gelişti. O bilgisayar oyunları, boyalı haplar ve diğer malzemeler özellikle kendinizi bir gencin yerine koyun, direnilmesi ve yok denilmesi hayır denilmesi çok zor bir olay haline dönüştü. O zaman bir toplum olarak devreye girip bu ‘Hayır’ı destekleyecek argümanlar, ortamlar geliştireceğiz. Çevremizde olan bitenin farkında olacağız. Özellikle mahallede, köyde hiç kimse o mahallede o sokakta, o semtte oranın esnafının oranın yerleşik insanının olan bitenden haberi olmadığını söyleyemez. Giren çıkan, kim geldi, kim gitti, neyle geçiniyor, altına iyi bir araba aldı o arabanın kaynağı nereden? Aşağı yukarı bunu bilebilir. Bildiğinde de gözünü, kulağını, kalbini, gönlünü açacak. Takibe alacak ve ilgili kuruluşlara gördüğü olumsuzlukları haber verecek. Bilgi verecek ve herkes bütünüyle görevini yapmaya hazırdır ve yapacak.”

Yorumlar