Vaka sayıları açıklandı

10 Mayıs 2021 Pazartesi 17:43

Vaka sayıları açıklandı

Sağlık Bakanlığı tarafından illere göre haftalık vaka sayıları açıklandı.

1-7 Mayıs 2021 tarihlerini gösteren insidans haritasında korona virüs vaka sayılarında ülke genelinde düşüş görülürken, Zonguldak’ta vaka seyri 100 bin kişide 309 seviyesinde olduğu belirtildi. 

Son açıklanan rakamlarda, illere göre haftalık vaka sayısında Zonguldak 100 bin kişide 309,37 vaka sayısı olarak açıklanırken, Karabük 222,48, Bartın 219,62, Düzce 222,66, Kastamonu 340,08 olduğu görülüyor.

Vaka sayıların düştüğüne vurgu yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı paylaşımında uyarılarda bulundu. Bakan Koca,

“İllerimizde 100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısını gösteren insidans haritasını aşağıda bulabilirsiniz. Kararlılığımız vaka sayılarını düşürmeye devam edecek.” İfadelerine yer verdi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , zonguldak , vaka

Yorumlar

Kadir Gecesinde kan bağışında bulundular

9 Mayıs 2021 Pazar 13:54

Kadir Gecesinde kan bağışında bulundular

Kdz. Ereğli ilçesinde mahalle sakinleri, mübarek Kadir Gecesi'ni kan bağışında bulunarak değerlendirdi.

İlçeye bağlı Hamzafakılı Mahallesi sakinleri, Kadir Gecesi'nde kan bağışında bulunarak örnek bir davranış ortaya koydu. Yapılan kan bağışı ile ilgili bilgi veren Hamzafakılı Mahallesi Muhtarı İsmail Mithat Altıay, kampanyaya destek veren mahalle sakinlerine teşekkür etti. Altıay açıklamasında şunları söyledi.

"Hamzafakılı Muhtarlığı olarak, Kızılay ile işbirliği içerisinde mübarek Kadir Gecesi'nde güzel bir etkinliğe imza attık. Muhtarlık binamızın önünde konuşlandırdığımız Kızılay'ın kan toplama aracında 30 ünitenin üzerinde kan toplandı. 21:00-23:30 saatleri arasında gerçekleştirdiğimiz etkinliğimize katkılarından dolayı, her zaman olduğu gibi fedakarca görev yapan Kızılay çalışanları ile mahallemizden kan veren gönüllerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. İçinde bulunduğumuz pandemi süreci nedeniyle kan stoklarının azaldığının bilinciyle hareket ederek, özellikle de bu anlamlı etkinliği Kadir Gecesi'nde gerçekleştirmenin mutluluğunu ve hazzını yaşıyoruz. Bu vesileyle toplanan kanların hastalarımıza şifa olmasını diliyor, tüm İslam Aleminin mübarek Kadir Gecesi tebrik ediyor; hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum."

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , hamzafakılı mahallesi , kan bağışı

Yorumlar

Hastanede yalnız bırakmadılar

7 Mayıs 2021 Cuma 16:01

Hastanede yalnız bırakmadılar

Kdz. Ereğli İlçesinde Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Yakup Yılmaz, yetkili oldukları Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nda (Erdemir) yaşanan iş kazasında yaralanan üyeleri işçi Serkan Emekçi’yi (41) ziyaret ettiler.

Erdemir Enerji Üretim ve Dağıtım Müdürlüğü Kuvvet Santrali Baş Mühendisliğinde çalışan Serkan Ekmekçi (41), 4 Mayıs’ta iş yerinde çalışmaya başladığı sırada çıktığı merdiven platformunda 5 metre yüksekten zemine düşerek yaralandı. Ambulans ile ilçedeki özel hastaneye kaldırılan Ekmekçi’nin yapılan tetkiklerinde belinde ve ayaklarında kırıklar oluştuğu belirlenerek tedavi altına alındı.

Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Yakup Yılmaz, geçtiğimiz günlerde iş kazası geçiren Serkan Emekçi’yi, tedavisi süren hastanede ziyaret ederek, geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Emekçi’nin sağlık durumu hakkında doktorlarından bilgi de alan Başkan Yılmaz, arkadaşlarının kısa sürede eski sağlığına kavuşması temennisinde bulundu.

Türk Metal Şube Başkanı Yakup Yılmaz’ın ziyaretinde; Türk Metal Şube Sekreteri Hakan Eskibina, Şube Mali Sekreteri Ferdi Ergün, İş Yerleri Baş Temsilcisi Barbaros Özdemir ve Ünite Temsilcisi Mehmet Salih Ercan hazır bulundu.

 

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , türk metal , serkan emekçi , hastane

Yorumlar

"Yarınki güzel günler için tedbirlere uyalım"

6 Mayıs 2021 Perşembe 17:24

"Yarınki güzel günler için tedbirlere uyalım"

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 29 Nisan'da başlayan sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili polis ve jandarma ekiplerinin ilçe merkezi ve uygulama noktalarındaki denetim ve kontrolleri aralıksız devam ediyor.

Uygulama ve kontrolleri bizzat yerinde denetleyen Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz, sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı 29 Nisan'dan bu yana polis ve jandarma ekiplerinin sorumluluk alanlarında ve ilçe giriş ve çıkışlarında oluşturulan uygulama noktalarında yoğun bir şekilde denetimlerini sürdürdüklerini belirtti. Kaymakam Yılmaz açıklamasında, "Polis ve jandarma ekiplerimiz, sokağa çıkma kısıtlamasının ihlalini engellemek için ilçe merkezi, cadde ve sokaklar ile ilçemiz giriş ve çıkışlarında oluşturulan uygulama noktalarında çok titiz bir çalışma yürütüyor. Araçlarıyla veya yaya olarak sokağa çıkanların kısıtlamadan muaf olup olmadıkları, belirlenen sokağa çıkma kuralları çerçevesinde hareket edip etmedikleri çok sıkı bir şekilde kontrol ediliyor. Bunun yanında ilçemiz giriş çıkışlarında oluşturulan uygulama noktalarında, araçlar denetlenerek, sürücü ve yolcuların seyahat izin belgelerinin olup olmadığı yada sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olup olmadıkları tek tek kontrol ediliyor. Şu ana kadar vatandaşlarımızın, genelde kısıtlamaya uyum gösterdiklerini söyleyebiliriz. Tüm vatandaşlarımıza, yarınki güzel günlerimizi düşünerek, kısıtlama ve pandemi kurallarına taviz vermeden uymaları çağrımızı bir kez daha yinelemek istiyorum. Bu salgından hep birlikte mücadele ederek kurtulacağız" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , alaplı , kaymakam vedat yılmaz

Yorumlar

Son vaka sayıları açıklandı

4 Mayıs 2021 Salı 18:59

Son vaka sayıları açıklandı

Türkiye'de bir haftada, illerde 100 bin nüfusa karşılık gelen vaka haritası açıklandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, "İllerimizde bir haftada 100.000 nüfusa karşılık gelen vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte bulabilirsiniz. Tedbir ve kısıtlamalar bu haritayı her geçen gün daha iyi bir tabloya çevirecek." dedi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , vaka , fahrettin koca

Yorumlar