Vali Tutulmaz’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

29 Ağustos 2021 Pazar 13:11

Vali Tutulmaz’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Vali Mustafa Tutulmaz mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Dünya harp tarihine eşi görülmemiş bir kahramanlık destanı olarak geçen Kurtuluş Savaşı'mızın en önemli dönüm noktalarından olan, Anadolu ile Türk milletinin kurtuluşunu sağlayan, 30 Ağustos Zaferi'nin 99.yıl dönümünü milletçe büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Tarihi boyunca bağımsızlık ve özgürlüğünden asla ödün vermeyen asil milletimiz, kutsal bildiği Aziz vatanı uğrunda gerektiğinde canını feda etmiş, bağrından çıkan Kahraman ordusuyla kenetlenerek büyük ve eşsiz zaferler kazanmıştır. Milletimizin azim ve kararlılığı, kahraman ordumuzun güç ve kabiliyeti sayesinde kazanılan büyük zaferler varlığımızı güçlendirmiş, milletimizin bağımsız ve özgür yaşama iradesi tüm dünyaya açıkça gösterilmiştir. Şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisi olan Malazgirt Zaferi güzel Anadolu'nun Türkleşmesinin yolunu açmış, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sevk ve idaresinde, asil milletimiz ve kahraman ordumuzun büyük özverisi ile 26 Ağustos 1922'de başlayan Büyük Taarruz ve Başkomutan Meydan Savaşı sonucunda ulaşılan 30 Ağustos Zaferi de bağımsız ve özgür Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurulmasının yolunu açmıştır. 30 Ağustos Zaferi kutsal vatan toprağı uğrunda canını vermekten bir an olsun çekinmeyen bir milletin, kahraman ordumuzla el ele vererek azim, inanç, kararlılık ve cesaretle yazdığı bir varoluş destanıdır. Her safhası büyük fedakarlık ve kahramanlıklarla dolu Milli Mücadele sonucunda kazanılan özgürlük ve bağımsızlığımız, büyük ve güçlü devletimiz, milli birlik ve beraberlik ruhuyla hareket edilerek sonsuza dek korunup kollanacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin, Zonguldaklı hemşehrilerimizin, kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, eşsiz zaferleri ve bu güzel topraklar üzerinde özgür ve bağımsız yaşamamızı bizlere kazandıran, başta Cumhuriyeti’mizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, İstiklal Savaşı kahramanlarını, vatanı uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum.”

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , vali , 30 ağustos

Yorumlar

Posbıyık, Zafer Bayramı'nı kutladı

28 Ağustos 2021 Cumartesi 20:33

Posbıyık, Zafer Bayramı'nı kutladı

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Başkan Posbıyık mesajında, “30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’uncu yıldönümü kutlu olsun. Bu zafer, milletimizin bağımsızlık ve hürriyet mücadelesinin simgesidir. 30 Ağustos Zaferi, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bağımsızlık hedefinde elde edilen olağanüstü bir başarının adıdır. Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Savaşı'nda Mustafa Kemal Atatürk’ün üstün savaş planı, Türk Ulusunun inancıyla birleşerek büyük bir zafere dönüşmüştür. Bu zaferle, sadece vatan toprakları düşmandan kurtarılmakla kalmamış, ulusumuzun bağımsızlık ve özgürlüğü tüm dünyaya duyurulmuş, böylece milli egemenliğe dayalı demokratik bir yönetim ve bağımsız bir devlet olma yolunda çok büyük başarı elde edilmiştir.

Askeri alanda kazanılan zaferlerin, siyasi ve ekonomik başarılarla güçlendirilmesi gereğine inanan Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedef, milli egemenliğe dayalı tam bağımsız, aydınlık, uygarlık yolunda güçlü bir Türkiye oluşturmaktır. Bu hedefi gerçekleştirmek için hep birlikte çalışmalıyız. Büyük zaferi Türk Ulusuna armağan eden Atamızı ve silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi, rahmet, saygı ve minnetle anıyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , eregli belediye , halil posbıyık

Yorumlar

"30 Ağustos Türk milleti için onur ve gurur günüdür"

28 Ağustos 2021 Cumartesi 20:29

"30 Ağustos Türk milleti için onur ve gurur günüdür"

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Kaymakam Çorumluoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“30 Ağustos Türk milleti için onur ve gurur günüdür. Türk milletinin fedakârlıklarla kazandığı istiklâl mücadelesini bütün dünyaya duyurduğu ve sonucunu zaferle taçlandırdığı 30 Ağustos tarihi, kahraman ordumuzun ve aziz milletimizin şanlı tarihinde önemli bir yere sahiptir.

Milletimiz bu zaferle, milli hâkimiyet, birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak bir ders vermiş; hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden istiklâl mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, bütün vatandaşlarımızın ve şanlı ordumuzun, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.”

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , ismail çorumluoğlu , 30 ağustos

Yorumlar

Çorumluoğlu'na hizmetler için teşekkür

28 Ağustos 2021 Cumartesi 00:47

Çorumluoğlu'na hizmetler için teşekkür

İzmir Vali Yardımcılığı görevine atanan Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, Kdz. Ereğli Belediyesi’ne veda ziyaretinde bulundu.

İzmir Vali Yardımcılığı görevine atanan Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, veda ziyaretlerini sürdürüyor. Çorumluoğlu bu kapsamda Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı’nı ziyaret etti. Belediye Başkan Vekili Emrah Karaarslan ve Başkan Yardımcıları, Çorumluoğlu’nu bina dışında karşıladılar. Emrah Karaarslan, Çorumluoğlu’na,  Ereğli’ye hizmetleri ve işbirliği yaklaşımı nedeniyle teşekkür etti; Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın kutlama mesajını iletti. İzmir’deki yeni görevinde başarılar dileyen Emrah Karaarslan Çorumluoğlu’na Ereğli hatırası olarak hediyeler takdim etti.

Çorumluoğlu da Ereğli’de pek çok konuda kurumlarla işbirliği çerçevesinde önemli adımlar atıldığını belirterek, Ereğli’de bulunmaktan ve Ereğli’ye hizmet etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.       

 

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kaymakam , ismail çorumluoğlu , belediye

Yorumlar

Ereğli'deki 3 yılını değerlendirdi

28 Ağustos 2021 Cumartesi 00:08

Ereğli'deki 3 yılını değerlendirdi

İzmir Vali Yardımcılığı’na atanan Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, düzenlediği son basın toplantısında, acısıyla, tatlısıyla üç yılı bitirdiğini belirterek, “Geldiğimiz gibi gidiyoruz ama şu gök kubbede hoş bir seda bırakabildiysek de bizlere ne mutlu. Ben Ereğli’ye hizmet ettiğimi düşünüyorum, takdir milletimizindir” dedi.

İzmir Vali Yardımcılığı’na atanan Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, basın toplantısı düzenleyerek görev süresi boyunca çalışmalarını değerlendirdi. 

30 Ağustos Zafer Bayramı törenine katıldıktan sonra ilçeden ayrılacağını açıklayan Kaymakam Çorumluoğlu açıklamasında, Ereğli’ye geldikten bir süre sonra yapılması gereken 15 iş tespit ettiğini belirterek 13 bin metrekarelik Hükümet Konağı projesinin 11 bin metrekareye düşürülme çalışmalarının gecikmeye neden olduğunu, projenin TOKİ’den ihale günü beklediğini söyledi.

"EREĞLİ - DEVREK YOLUNDAKİ ÇALIŞMADAN MEMNUN DEĞİLİM"

Fakülteler Kampüsü projesinin BEÜ’ye teslim edildiğini ve düzeltmelerden sonra 2 ay içinde temel atılabileceğini belirten Çorumluoğlu, Ereğli-Devrek yolunda gelinen aşamadan memnun olmadığını aktararak, “Ne yazık ki orada beklenen gelişme ve çalışmayı yerine getiremedik. Oradaki çalışmadan çok memnun değilim. Bu saate kadar, şu anda kazıklar çakılıyor. Ama böyle 50 tane kamyon geliyor, 20 tane ekskavatör kazıyor pozisyonunda değiliz. Bu yolun bitmesi için böyle bir heyecana ihtiyaç var. En son; Saffet başkanla (AK Parti İlçe Başkanı) görüşmede de; bu konuda bir talimat verildiğini söyledi. Önümüzdeki sene biraz daha hızlanacağını düşünüyorum” dedi.

KÖYLERE İÇME SUYU PROJESİ

Köylerde alt yapı çalışmalarının sürdüğünü, Çayırlı Grup yolunun büyük bölümünün tamamlandığını söyleyen Kaymakam Çorumluoğlu, “En büyük projelerimizden biri 14 köye su vereceğimiz projeydi, realize etmiş olduk. En son selde Danişmentli, Dedeler ve Çayırlı köylerimizde suyunu da buradan vermiş olduk. Bu proje çok önemli. Bu projeyi halka ne yazık ki tam anlatamadım. Ama 14 tane köyün içme suyu sorununun çözülmesi önemliydi.” Dedi. Ereğli BİLSEM’in Türkiye’de ilk 5’te olduğunu vurgulayan Çorumluoğlu, “Organize Sanayi Bölgesi’ne şuanda su hattı döşeniyor. Depo ihalesini yaptık. Zannediyorum, belediyenin suyunu yılbaşında organize sanayiye vermiş olacağız.

OSB'YE YENİ YATIRIMLAR

Mevcut OSB’de yer kalmadığından İkinci OSB kurulması için Ticaret ve Sanayi Odası nezdinde girişimlerde bulunuldu. OSB’de Güneş Enerjisi sektöründe bir firmanın, yatırım yapmak için Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ve Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Saadete Oruç kanalı ile görüşmeler yapıldı. FERROLİ firmasının 250 kişilik istihdam sağlayacak 40 dönümlük arazi arıyor, böylece OSB’de 2 bin 500 kişilik istihdama ulaşılacak. Gülüç Beldesinde okul inşaatı hızla sürüyor, ayrıca engelliler okulunun  temeli de atıldı.” Dedi.

“TAMAMEN EREĞLİ'NİN MENFAATLERİNİ DÜŞÜNEREK HAREKET ETTİM”

Ereğli’den ayrılmasının kendisi için artı ve eksi yönlerinin bulunduğunu dile getiren Çorumluoğlu, şunları söyledi:

“Artılarından bir tanesi aile bütünlüğümün sağlanması. Büyük kızım İzmir Atatürk Lisesi’nde okuyordu, eşim İzmir’de öğretmendi, şimdi ikinci kızımda geçen sene benim yanımdaydı bu sene İzmir Atatürk Lisesi’ni kazandı. Yani iki kızım ve eşim şu anda İzmir’de. Aile bütünlüğü anlamında bu tayinim ailem için hayırlı olacağını düşünüyorum. Ama hayatın olağan akışı da bu; birimiz gidecek, birimiz de gelecek. Öyle ümit ediyorum ki gelen Kaymakam abimiz bizden daha fazla başarılı olsun, daha fazla yatırımları takip etsin. Biz yine Ereğli ile irtibatımızı devam ettireceğiz. Acısıyla, tatlısıyla üç yılı bitirdik. Beni insanların anladığını düşünüyorum. En azından kalbi Ereğli için çarpan, Ereğli’ye bir hizmet etme arzusunda olan idareci olarak kendimin tanındığını tahmin ediyorum. Yaptığım bazı icraatları da bazı arkadaşlar beğenmemiş de olabilir. Onlara da saygı duyuyorum. Benim Ereğli’de maddi hiçbir bağlantım yok. Ben tamamen Ereğli’nin menfaatlerini düşünerek hareket ettim. Şimdi bu yaptıklarımızın ya da başlattıklarımızın hangi birini alıp sırtımıza getirebiliyoruz. Hiçbir şeyi alıp getiremiyoruz. Geldiğimiz gibi gidiyoruz ama şu gök kubbede hoş bir seda bırakabildiysek de bizlere ne mutlu. Ben Ereğli’ye hizmet ettiğimi düşünüyorum, takdir milletimizindir.”

Çorumluoğlu, toplantının sonunda basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

 

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kaymakam , ismail çorumluoğlu , kdz. ereğli

Yorumlar