Vali’den Devrek Kaymakamına hayırlı olsun ziyareti

7 Ekim 2019 Pazartesi 16:00

Vali’den Devrek Kaymakamına hayırlı olsun ziyareti

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş Devrek Kaymakam Vekili Altay’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

 Zonguldak Velisi Erdoğan Bektaş Devrek’e gelerek geçtiğimiz aylarda göreve başlayan Kaymakam Vekili Ümit Altay’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Daire müdürleri ile birlikte kapıda karşılanan Bektaş ziyaretle, ilgili şunları söyledi, "Bugünkü ziyaretimiz amacı ilçemizde yeni göreve başlayan Kaymakam Vekilimiz Ümit Altay’a hayırlı olsun temennisinde bulunmak üzere buradayız. Buradan da yüksek okulumuzu ve yarı açık ceza evini ziyaret edeceğiz” diye konuştu 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Devrek , ziyaret

Yorumlar

Trafik kazası geçirmişti... Son yolculuğuna uğurlandı...

7 Ekim 2019 Pazartesi 15:24

Ereğli Haber

Trafik kazası geçirmişti... Son yolculuğuna uğurlandı...

Siirt’te kullandığı motosiklet ile kamyona çarpması sonucu hayatını kaybeden Jandarma Uzman Çavuş Ferdi Şişman memleketi Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde düzenlenen törenle toprağa verildi.

Siirt’te geçtiğimiz hafta sonu kullandığı motosikletin kamyona çarpması sonucu hayatını kaybeden Jandarma Uzman Çavuş Ferdi Şişman’ın cenazesi memleketi Zonguldak’ın Ereğli ilçesine getirildi. Uzman Çavuş Ferdi Şişman için baba ocağı Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Pınarcık Köyü’nde askeri tören düzenlendi. Kdz. Ereğli Müftüsü Recai Albayrak törene katılanlardan önce helallik aldı ardından cenaze namazını kıldırdı. Askerlerin omuzlarında aile kabristanına götürülen Şişman burada tekbirler ve dualarla toprağa verildi. Cenaze töreninde fenalaşan Uzman Çavuş’un bazı yakınları rahatsızlanınca 112 sağlık ekipleri müdahalede bulundu.
Törene Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Hüseyin Sami Uyar, Zonguldak İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Gönen Süslü, Alaplı Belediye başkanı Nuri Tekin, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, protokol üyeleri, siyasi parti ve STK temsilcileri, vatandaşlar ve şahit yakınları katıldı.

Yorumlar

Bağımlılık eğitimi sona erdi

7 Ekim 2019 Pazartesi 15:24

Bağımlılık eğitimi sona erdi

Zonguldak Bağımlılık ile Mücadele Derneği ile İl Sağlık Müdürlüğü ve ayni katkı sağlayan Kantin İşletmecileri Derneği ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) dan teknik destek alan proje kapsamında “ Bağımlılığı Değil Hayatı Seç “ eğitimi düzenlenen törenle sona erdi.

Öğretmenevi Konferans salonunda yaklaşık bir hafta boyunca 40 saat süren eğitim akademik eğitimciler tarafından gerçekleştirildi. Çeşitli meslek gruplarında olan katılımcılara sertifikaları verildi. Düzenlenen törenin ardından bir açıklama yapan Zonguldak Bağımlılık ile Mücadele Derneği Başkanı Esin İlhan şöyle dedi: “İlimizin çeşitli kurumlarından ve çeşitli meslek gruplarından eğitim alan katılımcılara öncelikle teşekkür etmek istiyorum. Bu eğitim sürecinde kazanılan bilgilerin çalıştıkları işyerlerinde ve yakın çevrelerinde farkındalık oluşturacaktır. Ayrıca düzenlenen eğitimimize büyük katkı sağlayan eğitimci akademisyen hocalarımıza da buradan ayrıca teşekkür etmek istiyorum.”

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Bağımlılığı Değil , Hayatı Seç

Yorumlar

67 Burda AVM'de Latin dansı

7 Ekim 2019 Pazartesi 15:02

67 Burda AVM'de Latin dansı

Esas 67 Burda AVM'de açılan stand ile latin dansı ziyaretçilere tanıtıldı.

Ayrıca stantta extreme kulübünün çalışmaları hakkında da bilgiler aktarıldı.
Esas 67 Burda AVM’de açılan stantta Latino de Diamonte dans kursları ve extreme kulübünün çalışmaları hakkında bilgiler aktarılarak şu ifadelere yer verildi: “Zonguldak’ta Diamente Dans adı altında toplanan geniş bir aileyiz. Esas 67 Burda Alışveriş Merkezi’nin bünyesinde 7 yıldır çeşitli etkinliklerde bulunduk. Bu etkinliklerimiz, Yılbaşı Gösterileri, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik spor Bayramı vb. özel günlerde gösterilerimiz ve çalışmalarımız olmuştur. Bize bu imkanı sağlayan Esas 67 Burda yönetiminin katkılarıyla birçok dans öğrencisi yetiştirilmiştir. Başta Zonguldak ve çevre illerdeki Latin Kursları olmak üzere Latin Geceleri, geziler, etkinlikler ve Esas 67 Burda faaliyetlerinden haberdar olabileceğiniz bu platformda sizleri ağırlamaktan gurur duyarız. Yeni dönem kayıtlarımız Esas 67 yemek katında devam etmektedir. Tüm sanat ve dans severleri bünyemiz altında görmekten mutluluk duyarız.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , 67 Burda , Latin , Dans

Yorumlar

Posbıyık'ın gazetecilere hakareti kınandı

7 Ekim 2019 Pazartesi 14:46

Posbıyık'ın  gazetecilere hakareti kınandı

Çağdaş Gazeteciler Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ali Ayaroğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın ‘’Yalaka Basın’’ sözünü kınadı.

Ayaroğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi; ’’Halil Posbıyık’ın sözlerini şaşkınlıkla izledik. Gazetecilik kamu görevidir; gazetecinin temel amacı haber ve yorum üreterek halkı ve kamuoyunu bilgilendirmektir. Gazetecinin halka ve kamuoyuna karşı mesleki sorumluluğu vardır. Gazetecilikte, kanıtsız iddia ve suçlamaya, iftiraya, yalana, manipülasyona yer yoktur; kanıt ve belgeler tahrif edilemez; doğruluğu kesinleşmeyen haber, doğruymuş gibi sunularak okuyucu-izleyici yanıltılmaz. Her şeye karşın yanlışlığı ortaya çıkan haber ve yorum düzeltilir, yanıt ve düzeltme hakkı kullandırılır. Siz bunlardan hangisini yaptınız? Kamuoyunun haber alma hakkı demokrasinin temel ilkesidir. Siz isim vermeksizin basını “yalaka” ve “yalaka olmayan” basın diye ayıramazsınız. Sizi eleştiren “yalaka” olacak, ya lehinize yazan ne olacak? Bu yapılan konuşma siyasi etik ve değerlere asla sığmıyor. Kenti yönetenlerin sözlerine dikkat etmeleri gerekiyor. ’’

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Halil Posbıyık , Eleştiri , Kınama

Yorumlar