Vodafone Park saldırısının failinin yakalanması

13 Haziran 2019 Perşembe 22:22

Vodafone Park saldırısının failinin yakalanması

İstanbul Vodafone Park çevresinde 2016 yılında 39'u polis 46 kişinin şehit edildiği bombalı saldırıyı düzenleyen teröristlerden biri Hakkari'de yakalanması sonrası aynı saldırıda oğlunu şehit veren Erdal Karakurdu, saldırganları görmenin kendisine acı vermekten başka bir şey ifade etmediğini söyledi.

İstanbul’da 2016 yılında Vodafone Park çevresinde yaşanan bombalı saldırıda 39’u polis toplam 46 kişi hayatını kaybetmişti. Aynı saldırıda Karadeniz Ereğlili Emniyet Müdürü Vefa Karakurdu da şehit olmuştu. Bombalı saldırının faillerinden Mesut Bakar dün güvenlik güçleri tarafından yapılan operasyonla Hakkari’de yakalanmıştı.
Saldırganın yakalanması ile ilgili olarak konuşan Şehit Emniyet Müdürü Vefa Karakurdu’nun babası emekli emniyet müdürü Erdal Karakurdu, saldırganları görmenin kendisine acı verdiğini dile getirdi. Karakurdu, "Bu bana 4 kişi Silivri haricinde ikinci olarak bende dün gazetelerden okudum, öğrendim. Benim için bir önemi yok. Bu dağda yetişmiş vicdansız insanları ne görmek isterim nede takip ederim. Ne yapacaklar, müebbet hapis verecekler, devlet ölünceye kadar bakacak. Ne suratlarını görmek isterim, ne giderim. Benim acım zaten kendime yetiyor. Onları görmek bana tekrar acı vermekten başka bir şey değil. Bazı şeyler var unutulmaz kalbimizdedir. İki tane evlat kaybettim. Kolay bir şey değil. Her zaman anısı içimizde. Kabristan ziyaretinizi yapıyoruz. Her Cuma akşamı okuyoruz. Ruhu şad olsun. Sevindiğim ve iftihar ettiğim bir şey varsa oda şehit babası olarak bulunmam ve onu yâd etmem. İki evladımızı da bu şekilde anıyoruz eşimle ben. Yapacak bir şey yok, hayat devam ediyor” dedi.

Yorumlar

Kayalıklardan düşen yaşlı adam güçlükle kurtarıldı

13 Haziran 2019 Perşembe 22:11

Kayalıklardan düşen yaşlı adam güçlükle kurtarıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde balık tutarken kayalıklardan düşerek yaralanan yaşlı adam yaklaşık 2 saat süren çalışma sonucu kurtarıldı.

Olay Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kırmacı Mahallesi Fener mevkiindeki kayalıklarda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre 75 yaşındaki Hayri Onay, Kırmacı Mahallesi’ne yaklaşık 10 kilometre mesafede bulunan ve halk arasında İnönü mevkisi olarak bilinen kayalıklarda olta ile balık tutmaya çalışırken dengesini kaybedip düştü. Yaşlı adamın düştüğünü fark eden aynı bölgede balık tutan gençler durumu 112 sağlık görevlilerine bildirdi. Kırmacı Mahallesi’ne gelen 112 sağlık görevlileri ambulansın olay yerine gidememesi nedeniyle sahil güvenlik ve itfaiye ekiplerinden yardım istedi. İtfaiye ekipleri polis ekipleri ile birlikte belli bir noktaya kadar araçla gittikten sonra ormanlık alandan yürüyerek güçlükle yaşlı adamın bulunduğu kayalıklara ulaştı. İtfaiye ekipleri bir süre yaralanan yaşlı adamın bilincini açık tutmaya çalıştı. Kayalıkların bulunduğu bölgeye gelen sahil güvenlik ekipleri yaralı adamı bota alarak karaya çıkartarak 112 sağlık ekiplerine teslim etti. Ambulansla ilçedeki özel bir hastaneye kaldırılan yaşlı adamın tedavisi devam ederken kafasında ve boyun kısmında yaralanma meydana geldiği ifade edildi.
Polis olayla ilgili olarak soruşturma başlattı.

Yorumlar

Kdz Ereğli düşman işgalinden kurtuluşunu kutlayacak

12 Haziran 2019 Çarşamba 17:54

Kdz Ereğli düşman işgalinden kurtuluşunu kutlayacak

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yılı düzenlenen törenle kutlanacak.

18 Haziran Kdz. Ereğli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yılı ilçede düzenlenecek olan törenle anılacak. Saat 11.00’da başlayacak törende Atatürk Anıtı’na Kdz. Ereğli Kaymakamlığı, Karadeniz Bölge Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenkleri sunulacak. Ayrıca, Karadeniz Bölge Komutanlığı Limanı’nda ki Karakol Gemisi gemilerinin de halkın ziyaretlerine açık olacağı bildirildi. Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu düzenlenen törene tüm Ereğli halkını davet etti. Kaymakam Çorumluoğlu açıklamasında şu ifadelerde bulundu, “18 Haziran Ereğli Kurtuluşu’nun 99. Yılı kutlama programa teşrifleriniz bizleri onurlandıracaktır.”

Yorumlar

Jandarma 180'nci yaşını kutlayacak

12 Haziran 2019 Çarşamba 16:20

Jandarma 180'nci yaşını kutlayacak

Zonguldak'ın Çaycuma İlçesinde Jandarma Komutanlığı teşkilatlarının 180'nci yıl dönümü nedeniyle kan bağışı ve ilik nakli için bağışta bulunacak.

1839’dan bu yana milletine aşkla hizmet eden Jandarma teşkilatının 180’nci yıl dönümü sebebiyle 14 Haziran günü saat 11.30’da Çaycuma İlçe Jandarma Komutanlığı koordinesinde, Atatürk heykeli önünde ilik nakli ve kan bağışı faaliyeti icra edecek. Yurt, Ulus ve Cumhuriyete Aşk ve Sadakatle bağlı Tevazu, Fedakarlık ve Feragat örneği kanun ordusu Jandarma 180 yaşını kutlayacak.

Yorumlar

Emekliler Derneği'ne üye kayıtları sürüyor

12 Haziran 2019 Çarşamba 16:18

Emekliler Derneği'ne üye kayıtları sürüyor

Türkiye Emekliler Derneği Ereğli Şubesi’nin yeni üyeleri oldu.

Ereğli’de iş hayatlarında Emekli olmanın sevincini yaşayan Baki Tura ile Yaşar Ayhan, Türkiye Emekliler Derneği Ereğli Şubesine üye başvurusunda bulundular.
Türkiye Emekliler Derneği Ereğli Şubesi Başkanı Ali Ayhan, üye kayıt işlemleri gerçekleştirilen Tura ile Ayhan’a teşekkürünü sunarak, her geçen gün üye sayısı olarak büyümeye devam etmenin gururunu yaşadıklarını söyledi.
Dernek olarak üyelerinin her zamlan yanında olmaya devam edeceklerini belirten Başkan Ayhan, “ Emekli olan herkesi Derneğimize bekliyoruz. Üyelerimizin her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz. Tura ile Ayhan’a aramıza hoş geldiniz diyor, üyeliği hayırlı olsun.” dedi
Derneğin yeni Üyeleri Tura ile Ayhan, “Türkiye Emekliler Derneği Ereğli Şubesi Üyelerine en iyi destekte bulunduğunu bilgisini aldık. Burada olmaktan mutluyuz. Emekli olmayı hak kazanan herkesi üye olmayı tavsiye ediyorum” dedi.

Yorumlar