Yalçın'dan TSO üyelerine düşük faizli kredi müjdesi

2 Nisan 2018 Pazartesi 10:31

Ereğli Haber

Yalçın'dan TSO üyelerine düşük faizli kredi müjdesi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile 6 banka arasında imzalanan protokol ile hayata geçen ‘Nefes Kredisi’ne başvuruların başladığını açıkladı. Yalçın kredinin aylık, 0.99 faizli, 6 ayı ödemesiz 18 ay vadeli olacağını belirterek yararlanmak isteyen için üyelerin önce odaya, ardından protokoldeki bankalara başvurabileceğini söyledi.

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın, geçen yıl ilk defa hayata geçen Nefes Kredisi ile üyelerin büyük fayda sağladığını belirterek, üye başına 200 bin TL kredi verileceğini ifade etti. Yalçın konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada şu bilgilere yer verdi; “TOBB nezdinde yapılan girişimler sonuç verdi. Öncelikle Nefes Kredisi’ni bizzat açıklayan, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a ve Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkci, Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek, TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu ile ilgili bankalara teşekkür ediyoruz.
31 Mart tarihinde açıklanan ve üye başına 200 bin lira ile sınırlı olan Nefes Kredisi; 6 ay anapara ödemesiz (ayda bir faiz ödemeli) sonraki 12 ay aylık eşit taksitli olmak üzere, toplam 18 ay vadeli aylık yüzde 0,99 faiz oranlı kredidir.
KGF’ye ödenecek yüzde 0,03 kefalet başvuru bedeli ve komisyonu dışında üyelerimizden başka bir masraf talep edilmeyecektir. Krediye başvurmak için, üyelerimizin odamızdan ‘TOBB Nefes Kredisi Başvurusu içindir’ ibaresi yer alan faaliyet belgesi alması gerekiyor. Söz konusu belgeyi odamıza gelerek ücretsiz olarak alabilirler. Sonrasında protokole taraf olan (Ziraat Bankası, Denizbank, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankaları) bankaların herhangi bir şubesine giderek kredi başvurusunda bulunabilir.
Finans kaynağı yetersizliği olan üyelerimizin bu cazip krediden faydalanmasını diler ve bundan sonra da tüm imkanlarımız ile üyelerimizin yanında olmaya devam edeceğimiz belirtmek isterim. Nefes Kredisi üyelerimize hayırlı olsun."

Yorumlar

Ereğli OSB 'Güçlü TSO'dan yana...

22 Mart 2018 Perşembe 19:32

Ereğli Haber

Ereğli OSB 'Güçlü TSO'dan yana...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın 15 Nisan 2018 tarihinde yapılacak seçimler öncesi Ereğli Organize Sanayi Bölgesi’nde ki (OSB) sanayicileri gezerek destek istedi.

Kdz. Ereğli TSO Organ seçimlerine ‘Güçlü TSO Güçlü Ereğli’ Ekibi olarak yoğun bir tempo ile hazırlanan mevcut TSO Başkanı Sertan Yalçın, Başkan Yardımcıları Abdülkadir Çınar ve Mehmet Çivici ile birlikte OSB’de faaliyet gösteren firmaları ziyaret etti.

Teknopark, Teknik Lise ve Sosyal Tesisler anlatıldı
Seçimlere birlik ve beraberlik içinde hazırlanan Başkan adayı Sertan Yalçın, Kdz. Ereğli OSB firma ziyaretleri kapsamında; OBAL Alüminyum, OVESE Mühendislik, ERW-TECH, ERMAKSAN, KAYA Metalürji, Yahyaoğlu Döküm, TEKNOPLENT, Us Mühendislik, Tat Metal, Çınar Boru firmalarına giderek firma sahipleri ve çalışanlarıyla görüştü. Samimi ortamda gerçekleşen görüşmelerde; OSB’ye planlanan yatırımlar olan ‘Teknopark’, ara elaman açığını giderecek İş garantili ‘Yatılı Teknik Lise’ ve ‘Kapsamlı Sosyal Tesisler’ gibi yatırımlar anlatıldı. Firma temsilcilerinden 15 Nisan’da yapılması planlanan TSO Organ Seçimlerinde destek istendi. Ayrıca, Başkan adayı Sertan Yalçın ve beraberindekiler firma temsilcilerinin sorun ve taleplerini değerlendirilmek üzere not alındı.
Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren firma temsilcileri de, planlanan yatırımların en kısa zamanda gerçekleşmesini dileyerek Yalçın ve ekibine destek sözü verdi.

Yalçın “karşılıklı memnuniyet var”
Gün sonunda ziyaretleri değerlendiren TSO Başkanı ve Başkan Adayı Sertan Yalçın, OSB ziyaretlerinin çok verimli geçtiğini söyledi. Yalçın açıklamasında “Gün boyu ekip arkadaşlarımızla birlikte firma ziyaretleri yaptık. Yönetim dönemimizde gerçekleştirdiğimiz ve yapmayı planladığımız projelerimiz, detayları ile anlattık. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. OSB’deki firma temsilcileri de bizlerde çok memnun olduk. Gördük ki; Ereğli OSB, Güçlü TSO Güçlü Ereğli ekibinden yana. Benzer saha ziyaretlerine ben ve arkadaşlarım dün olduğu gibi, bugün ve yarın da devam edeceğiz. Bize destek olan, bizi çıktığımız bu hizmet yolunda şevklendiren iş dünyamızın değerli temsilcilerine teşekkür ederiz” dedi.


Sertan Yalçın sözlerinin sonunda; Tüm İslam Aleminin Regaip Kandili kutlayarak; hayırlara, birlik ve beraberliğin güçlenmesine vesile olmasını diledi.

Yorumlar

Erdemir'den korkunç görüntüler

21 Mart 2018 Çarşamba 11:08

Erdemir'den korkunç görüntüler

Ereğli Demir Çelik Fabrikaları T.A.Ş.'den gelen korkunç görüntüler ürküttü.

 

Saat 11.00 sıralarında çelikhane civarında, Erdemir bacalarından çıkan duman çevreyi olumsuz etkiledi. Erdemir çevre kirliliği oluşturup, insan sağlığını aşırı boyutlarda tehdit etmeye başladı. Dumanı gören vatandaşlar, Erdemir’in düzenli olarak bu dumanı havaya saldığını ve biran önce yetkilerin önlem alması gerektiğini söyledi.

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Zonguldak İl Çevre Müdürü, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal'ı insan sağlığını tehdit eden bu görüntüler karşısında sessiz kalmayıp gereğini yapmaya çağırıyoruz.

 

Etiketler:

Erdemir , duman , kdz. ereğli ,

Yorumlar
 • izzet
  21 Mart 2018 Çarşamba 18:08

  Eskiden beri aynı duman çıkıyor yeni bir olay değil oyak almadan evel de aynı idi çevere ye zarar veriyormu incelensi tabiki

 • Kepez
  21 Mart 2018 Çarşamba 17:06

  Ne yapabilir ki

 • ahmet
  21 Mart 2018 Çarşamba 11:56

  bir önlem alınırmı sizce ben hiç sanmıyorum

 • Astım hastası
  21 Mart 2018 Çarşamba 11:44

  Yuh artık yuh.ne iş buya kimsenin sesi çıkmıyor.sizde bu günlğk haber yaptınız bittiye gelmesin.sonuç alınıncaya kadar basın olarak takipcisi olalım lütfen.

Elpek bezi Japonya'ya açılıyor...

20 Mart 2018 Salı 15:56

Ereğli Haber

Elpek bezi Japonya'ya açılıyor...

Kdz. Ereğli'nin elpek bezi Japonya'da görücüye çıktı. Sergi ile Zonguldak’ın ihracatına katkı sağlamak ve Kdz. Ereğli’de el emeği göz nuruyla elpek bezini dokuyan kadınlara da iş imkanı sağlanması hedefleniyor.

15 yıldır Japonya’da yaşayan Zonguldaklı iş adamı Murat Ensici Japonya’da kurduğu Gelişim Marble And Carpet Co. Ltd. şirketi ile Türkiye’nin el dokuması kilimlerinin ithalatını ve satışını gerçekleştiriyor. Şirketinin el dokuması kilimler konusunda uzmanlaştığını ve bu alanda Japonya'da geniş bir müşteri portföyüne sahip olduğunu belirten Ensici, 15 yıllık birikimini memleketi için de kullanmak istediğini belirtti.
Bu yönde yaklaşık 5 yıl önce Kdz. Ereğli'den ilk defa elpek bezi ithalatını gerçekleştirdiğini anlatan Ensici, "Ancak işlerimin yoğun olması sebebiyle elpek bezinin tanıtımı ve satışı konusunda gereği kadar zaman ayıramamıştım. Kayıp bir beş yıl oldu. Ancak elpek bezini Japon müşterilerimize tanıtma amacıyla eşimle bir çalışma yaptık. Yaklaşık 6 ay önce eşim ve ben yakın tanıdığımız moda tasarımcısı ile görüşmelerimize başlardık. Japonya'da kaliteli bir pazara ulaşmak için elpek bezinin sadece dokunmuş haliyle değil ayrıca elpek bezinden ne tür ürünler yapılabileceği konusunda bir çok ürün tasarladık. İlk olarak ortaya çıkardığımız çanta ve cüzdanları satarak elpek bezi ürünleriyle birlikte ilk defa sergilemekteyiz. Şirketimizin 15. yıl dönümünde olması sebebiyle elpek bezinin tanıtımına ayrıca bir önem veriyoruz. Memleketimize olan vefa borcumuzu ödemek için elimden gelen çabayı göstermeye çalışıyoruz. Has bel kader 15 yıl içerisinde ülkemizin ve memleketimizin tanıtımına katkı sağlamaya çalıştık. Ülkemizin imajını en yüksek seviyeye çıkartmak için mücadelemizden vazgeçmedik. Zonguldak’taki yetkili ve ilgililerimiz samimi ve gerçekçi olurlar da memleketimizin tanıtımı için bir taş koyarlarsa bende şahsım ve şirketim olarak üç taş koymaya her zaman hazır olduğumu ifade etmek istiyorum" diye konuştu.
Sergi ise 15-19 Mart 2018 tarihleri arasında Japonya'nın Nagasaki Eyaletinin Ishaya şehrinde gerçekleştirildi.

Yorumlar

Yalçın açıkladı... Yatırım ortaklığında büyük kolaylık...

20 Mart 2018 Salı 14:44

Ereğli Haber

Yalçın açıkladı... Yatırım ortaklığında büyük kolaylık...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın, yatırım ortamının iyileştirilmesi amacıyla yapılan düzenlemeler hakkında bilgi verdi.

Kdz. Ereğli TSO Başkanı Sertan Yalçın yatırım ortamının iyileştirilmesi ve yeni yatırımların desteklenmesi maçıyla yeni düzenlemeler yapıldığını açıkladı. Yalçın açıklamasında şu bilgilere yer verdi; “Yatırım Ortamının iyileştirilmesi ve yeni yatırımların desteklenmesi amacıyla devletimizin yapmış olduğu düzenlemeler, ticari hayatımızı kolaylaştırmaya ve ekonomimizi geliştirmeye büyük faydası olmuştur.
Düzenlemeler öncesinde yatırımcı kendini yeni yapacağı yatırıma kanalize edecekken pek çok kurumda zaman ve emek kaybı yaşamaktaydı.
Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunlar kapsamında süreç içerisinde yeni düzenlemeler yapıldı. Bu düzenlemeler Odalarımızın daha aktif ve yatırımcıya fayda sağlayacak şekilde çalışmasına büyük katkı sağladı.
Şirket kuruluşlarında yaşanan dijital dönüşümle birlikte MERSİS sistemiyle işlemler hızlandı. Pek çok kurumun faydalanacağı bir ortam halinde dönüştü.
Ana sözleşme onayları noter onayları gerekmeksizin Ticaret ve Sanayi Odalarında Ticaret Sicil Müdürlüklerince yapılmaya başlandı.
Şirket kuruluşlarında harçlar kaldırıldı, Odalarca alınan ücretlerde özel tarife uygulandı.
Harçlar, ilan ücretleri, Rekabet kurumu payları tahsilatı bankalar yerine Odalarca tahsili yapılarak ilgili kurumlara aktarılması sağlanarak zamandan ve emekten tasarruf sağlandı.
Şirket ve şahıs işletmelerinin kuruluşlarında imza beyannameleri noter onayı aranmaksızın Ticaret Sicil Müdürlüklerince yapılmaya başlandı.
Limited şirketlerin kuruluş tescilinden önce bankaya bloke ettikleri sermayelerin ¼ bloke zorunluluğu kaldırıldı.
Şirket kuruluşlarında defter tasdikleri Ticaret Sicil Müdürlüklerince tasdik edilmeye başlandı.
Şirket kuruluşları esnasında kuruluş yapılırken aynı zamanda SGK’ya bildirim yapılmış sayıldı.
Bu kanun kapsamında yapılan düzenlemelerle hem yatırımcımızın işleri kolaylaştırıldı. Maddi ve manevi anlamda destek sağlandı. Aynı zamanda ülkemizin yatırım yapılabilirlik endekslerinde dünya üzerinde ilk 10 ülke arasında girmesi amaçlanarak, yurt dışından da yabancı yatırımcıların gelmesinin önü açıldı. Ülkemizin kalkınmasına ve gelişmesine yönelik yapılan bu çalışmalardan dolayı emeği geçen herkese üyelerimiz adına teşekkürlerimizi sunarım" dedi.

Yorumlar