Yaraşlıyörükte 33 yıl aradan sonra yağlı güreşler düzenlendi

1 Temmuz 2019 Pazartesi 13:44

Yaraşlıyörükte 33 yıl aradan sonra yağlı güreşler düzenlendi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Yaraşlı Yörük Köyü’nde 33 yıl aradan sonra yağlı güreş turnuvaları düzenlendi.

Kdz. Ereğli Yaraşlı Yörük Köyü Kalkındırma Derneği tarafından düzenlenen ve Kdz. Ereğli Kaymakamlığının desteklediği yağlu güreş müsabakaları 33 yıl aradan sonra yoğun katılımla tekrar gerçekleştirildi. Yaraşlı Yörük Köyü piknik alanında düzenlenen Yağlı Güreş turnuvalarına AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, CHP İlçe Başkanı Sevdekar Aras, MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, AK Parti Zonguldak eski Milletvekili Faruk Çaturoğlu, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Erkan Bülbül, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Serkan Keleş, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, Köy Kalkındırma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin Uğur, Sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Kdz. Ereğli Yaraşlı Yörük Köyü Yağlı Pehlivan Güreşlerinde Baş Pehlivanlığı Kocaeli’den Faruk Akkoyun alırken, Güreş ağalığını ise aynı köyde ikamet eden, Belediye Meclisi önceki dönem üyelerinden Reşat Latif üstlendi. Protokol ve halkın yoğun ilgiyle izlediği yağlı güreş müsabakalarında bir çok bölgeden ve kategoriden 320 güreşçi katıldı. Başpehlivanlık güreşlerinde ise Faruk Akkoyun ile Erkan Ertan karşılaştı. Çekişmeli geçen güreşme sonucu Akkoyun, alkışlar eşliğinde başpehlivanlığa ulaştı.
Yağlı güreş müsabakaları daha sonra dereceye girenlerin ödüllendirilmesi ve toplu fotoğraf çekimin ardından sona erdi.

Yorumlar

“Önce popçular, sonra topçular”

1 Temmuz 2019 Pazartesi 12:30

Ereğli Haber

“Önce popçular, sonra topçular”

Kdz. Ereğli Belediyespor yönetiminde Posbıyık krizi yaşandı. İddiaya göre kulüp yöneticisi iş adamları Posbıyık’tan yönetimde yer alan işadamlarından festival için para istenmemesini talep etti. Bu öneriye karşı çıkan Posbıyık’ın ise “Önce popçular, sonra topçular” dediği iddia edildi.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Belediyespor Kulübü’nde “Festival bağışı” çatlağı yaşandı. Bazı kulüp yöneticileri Kdz. Ereğli Belediye ve Kulüp Başkanı Halil Posbıyık’a giderek yönetimde yer alan isimlerden festival için para istenmemesini talep etti. Bu öneriye karşı çıkan Posbıyık’ın ise “Önce popçular, sonra topçular” dediği iddia edildi. Posbıyık’ın kendisine gelen yöneticilere işadamlarının öncelikle festivale para vereceğini sonrada kulübe para vereceğini söylediği ileri sürüldü. Yaşanan bu gelişmenin kulüp yönetimi arasında krize neden olduğu öğrenildi. Kulüp yöneticilerinin bu gelişme karşısında nasıl bir tavır takınacağı ise henüz bilinmiyor.
Bilindiği üzere Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, kulübü TSO Başkanı Arslan Keleş’e teslim etmek istemiş ancak Keleş yapılan görüşmeler sonucunda görevi kabul etmemişti. Kdz. Ereğli Belediyespor Kulübü Yönetimi Keleş kabul etmeyince AK Parti Kdz. Ereğli Belediyesi eski meclis üyelerinden İhsan Yazıcıoğlu’na verilmişti.

Yorumlar

Kdz. Ereğli’de yağlı güreş müsabakaları düzenlenecek

28 Haziran 2019 Cuma 16:09

Kdz. Ereğli’de yağlı güreş müsabakaları düzenlenecek

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Yaraşlı Yörük Köyü’nde yağlı pehlivan güreşleri düzenlenecek.

Yaraşlı Yörük Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen ve Kdz. Ereğli Kaymakamlığı’nın desteklediği Yağlı Güreş müsabakaları düzenlenecek. Dere Köyü mevkiinde 30 Haziran Pazar günü Yağlı Pehlivan Güreşleri düzenlenecek müsabakalara Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu tüm Kdz. Ereğli halkını davet etti.

Yorumlar

Başkan Alan'a Kardemir Karabükspor forması hediye edildi

25 Haziran 2019 Salı 17:09

Başkan Alan'a Kardemir Karabükspor forması hediye edildi

Kardemir Karabükspor Asbaşkanı ve Çatalağzı Demirspor Başkanvekili Serdal Acar, Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan'ı makamında ziyaret ederek Kardemir Karabükspor forması hediye etti.

Yıllarca Süper Ligde mücadele eden ve son zamanlarda yaşanan maddi sıkıntılar nedeniyle 2.Lige kadar düşen Kardemir Karabükspor Asbaşkanı ve Çatalağzı Demirspor Başkanvekili Serdal Acar, Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan'ı makamında ziyaret etti. Alan ve Acar kulüplerinde içinde bulunduğu maddi sıkıntılar hakkında fikir alışverişinde bulunarak yeni sezonda Kardemir Karabükspor'a başarılar diledi. Ziyaretin ardından Kardemir Karabükspor Asbaşkanı ve Çatalağzı Demirspor Başkanvekili Serdal Acar, Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan'a Kardemir Karabükspor forması hediye etti. 

Yorumlar

Kömürspor'ûn yeni sezon açılış tarihi belli oldu

18 Haziran 2019 Salı 16:06

Kömürspor'ûn yeni sezon açılış tarihi belli oldu

Zonguldak Kömürspor 15 Temmuz Pazartesi günü kendi tesislerinde yeni sezonu açacak.

TFF 2.Lig takımı Zonguldak Kömürspor'un sezon açılış tarihi belli oldu. Zonguldak Kömürspor 15 Temmuz Pazartesi günü Karaelmas Kemal Köksal Stadyumunda sezonu açarak yeni sezon çalışmalarına başlayacak. 1 hafta kendi tesislerinde kamp yapacak olan Kırmızı Lacivertli takım bu sırada iç ve dış transferde anlaştığı oyuncuları da kampa dahil edecek. Diğer taraftan Zonguldak Kömürspor 1 haftalık kampın ardından oyunculara bir kaç gün izin vererek 1'inci etap kampa için Kızılcahamam ya da Bolu'ya gidecek.

Yorumlar